www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 101) (1727957 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-07 11:05
Za to bal maturalny to już pełna gala.:-) Do dziś pamiętam sukienkę jak marzenie wtedy, szytą u krawcowej na miarę..z wykroju z Burdy.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-07 12:29
Baa,mimo,ze z materiałami było krucho,szukałyśmy tych koronek,bistorow i wchodzących powoli żorżet i kazda wyglądała jak Aleksis.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-07 18:24
Przeglądam zadania maturalne, a tu na początku, że można korzystać ze słownika poprawnej polszczyzny i słownika ortograficznego.
Co to jest, bo chyba nie egzamin dojrzałości? Zobaczę, co dalej przeczytam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-07 18:46
Byłam, widziałam, czytałam.:-) Jak to ma być matura, to ja wymiękam. Może matematyka będzie na poziomie maturalnym, zobaczymy.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-08 10:51
Kiedys było pięć zadań matematycznych ,teraz jest kilka otwartych i kilkanascie na wstawienie "X",wiec i tu mozna zastosowac metode-chybił trafił.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-08 15:08
Ok, matematyki dziś bym nie zdała na pewno.:-)))
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 08:35
Moja parafia(i nie tylko)w tym roku jest zwolniona z Komunii,ale czytając artykuł przypomniałam sobie swoje prezenty m.in zegarek i rower Jubilat,piękny,czerwony,ale najbardziej cieszyłam sie z parasolki.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 08:47
Tak, właśnie tak. Pamiętamy prezenty bardziej niż cokolwiek z Komunii. Komunie napędzają rynek, a więc jeden rok przerwy to katastrofa dla niektórych producentów? Może tak.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-09 09:54
A CO TO ZA PARAFIA W KTOREJ NIE MA KOMUNISTOW NIE WIECIE JAK SIE DZIECI ROBI?:-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 10:15
A dzieci to się robi na parafii????????? ;-))))))))
Poważnie to chodzi o zawirowania z sześciolatkami. Kościół doszedł do wniosku, że za mali będą do komunii w klasie drugiej i przenoszą na trzecią.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-09 10:53
Jestem za komunią . Do komunii powinno się chodzić co dwa lata, prezenty również ... . Najpopularniejsze teraz są kłady :-) . Co to będzie, jak zaczną nimi jeździć po ulicach ;-)dotychczas rozjeżdżają lasy , w mieście pewnie przechodniów .
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 18:47
Staruszko,w mojej diecezji dzieci w tym roku nie ida,zaczna od 3 klasy,ze niby beda rozumniejsze.Sceptycznie to widze.Dziecko ,musi byc wyjątkowo pobożne,rodzice rowniez ,zeby nie myslało wtedy o prezentach i kopertach a o I Komunii jako liturgii.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-05-19 12:29
W mojej parafii dziś też jest Komunia św. Wspomnienia wróciły. Jaki to był piękny okres w życiu. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-05-27 10:20
Powspominajmy i doceńmy to co mamy. :-)
http://kobieta.wp.pl/gid,15661142,img,15661332,kat,26263,title,Bez-tych-kobiet-nasze-zycie-byloby-inne,galeriazdjecie.html
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-07 10:42
To kto zgasił ognisko?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-07 11:05
Lidka . Poszła łowić a w lesie sucho ...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-07 14:40
PEWNIE SIE ZGUBIŁA.DARZ BOR.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-12 23:31
Amalian rzeczywiście byłam na rybach. Wprawdzie złowiłam tylko płotki, ale i tak było super. :-)))))))))))) Grzyby też są. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-13 00:39
Na rybach można być dzień , no ewentualnie weekend. Ale gdy to trwa tydzień to oznacza że zatrudniłaś się w jakieś spółdzidlni rybackiej :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-13 07:30
Aż takiej miłości do rybołówstwa nie czuję , aby się w tej branży zatrudniać. :-)))))))))))
Jedno jest pewne za dużo czasu spędziłam z wędką na słońcu. Będę to długo wspominać. Opaliłam się pięknie, ale tylko z jednej strony i teraz na mecz reprezentacji mam już twarz "gotową", tylko trochę mi głupio wyjść do sklepu po chleb. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-13 09:24
:-):-) trzeba było połowić z drugiego brzegu. Czy użycie samoopalacza i pudru pomoże? Ale to raczej kobieca specjalizacja , to lepiej nie będę się w tym temacie wypowiadał. ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-13 10:37

>:-):-) trzeba było połowić z drugiego brzegu


Świetna rada! Szczególnie jeśli ktoś łowi na brzegu Oceanu Atlantyckiego :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-06-14 21:26
Za kilka dni kolejna rocznica smierci mojej Babci i przypomniałam sobie jak co niedziela cały świat przestawał dla Niej istniec bo był Podwieczorek przy mikrofonie i sołtys Kierdziołek.Kto teraz tak namietnie słucha takich audycji  jak ta lub Matysiaków?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-14 22:00

>Za kilka dni kolejna rocznica smierci mojej Babci


Jak każda Babcia zapewne była dobra, mądra i kochana.
Moje wnuki często wspominają Babcię Jolę (jutro imieniny).

Podwieczorek przy mikrofonie, Matysiakowie ...... czy to jeszcze jest w Polskim Radiu? Też słuchałem. Sołtys Kierdziołek, Malinowski i kierownik, Rolska do tablicy! Itd., itp.
I w Podwieczorku Marian Załucki i jeszcze jeden wiersz w wykonaniu AUTORA Jego wiersze zyskiwały kiedy były recytowane przez autora. Mam duży zbiór jego wierszy i kiedy czytam to wyobrażam sobie wykonanie oryginalne. Szkoda, że tak szybko nas opuścił (59 lat)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-06-15 20:05
Oglądam właśnie festiwal piosenki Opole. Miło się ogląda i wspomina wszystkie te lata z polską piosenką. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-05 13:19
Jan Paweł II będzie kanonizowany. Może w związku z tym powspominamy. Czy mieliście możliwość uczestniczyć w spotkaniu z nim ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-05 13:36
Wszystkie informacje - te o kanonizacji również zaczynają być denerwujące, jeżeli są powtarzane  często  . Nasz papież był nie tylko naszym i pamięć o nim będzie trwała . Tak jak zapewne nie zapomni o nas przed Tym, który Był, Jest i Będzie jak nas tutaj już nie będzie .Ja miałem i to kilka razy :w czasie kiedy był kardynałem i papieżem. Nie wywyższał się był w tym i był normalnym księdzem o szerokim spojrzeniu:na człowieka i problem . A przede wszystkim normalnym .... Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-05 14:03
Ja też pamiętam kazanie jako kardynała i potem jako Papieża. Nawet pamiętam kontakt wzrokowy. Wrażenia czuję do dziś, nie da się zapomnieć, jakby czas przestał istnieć. I chociaż nie zrobił wszystkiego w Kościele, uczył wiele swoja postawą. Był ogniwem na drodze czyszczenia serc/dusz/umysłów (właściwe wybrać). Franciszek ma więcej sił do zmian, albo i czas teraz nadszedł właściwszy.
Pamiętajmy jak nietypowo zakończyło się panowania JPI, gdy tylko zapowiedział coś o bankach.
Może JPII musiał też i o tym pamiętać? Nie wiem tego, ale ludzie spekulowali wtedy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-05 20:45
Pewnie"czas właściwszy" i urobiony . Ktoś to musiał zacząć- tak sobie myślę . On dal podwaliny by następcy mogli zrobić następny krok . Te zmiany są ewolucyjne niczego nie burzą .A u mnie ciemne niebo i słyszę pomruki burzy. Oby do nas nie doszła :-(.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-07-05 20:48
Zobaczymy jak się to wszystko potoczy. Oby zmiany były trwałe i pozytywne. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-05 23:38

>Jan Paweł II ....... Czy mieliście możliwość uczestniczyć w spotkaniu z nim ?


Miałem to szczęście kilkakrotnie być blisko Jana Pawła II i trudno jest ustalić, które pozostawiło większe wrażenie i wspomnienia.
Myślę, że chyba jednak 80-te urodziny Papieża i pielgrzymka z żoną do Watykanu.
Tak się składa, że 16 maja mieliśmy okrągłą rocznicę ślubu a 18 maja Papież miał urodziny więc świętowaliśmy podwójnie.
Podczas wizyt w Warszawie bywaliśmy z rodziną na mszach.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że miałem okazję być w zakładzie krawieckim, gdzie szyto sutannę papieską (prezent od Cechu Rzemiosła Warszawskiego) a na pamiątkę dostałem kilka kawałków materiału a córce zrobiłem zdjęcie przy tej sutannie. Nie było wtedy aparatów cyfrowych i odbitka z tymi kawałkami materiału leży gdzieś głęboko schowana a teraz, kiedy Lidia "odświeżyła" temat to mi się przypomniało.
Muszę poszukać.
Jedno jest pewne, każde spotkanie, obecność na mszach a nawet śledzenie wypowiedzi JPII poprzez media "ładowało akumulatory", dawało siłę i nadzieję.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-06 00:19
W czasie pierwszej pielgrzymki do Polski odwiedzał wiele miast m.in. Oświęcim...Pamiętam setki kolumn pieszych idące - po kilkadziesiąt kilometrów- w kierunku Oświęcimia . To był żywioł ludzi zachowujący porządek na ulicy . Samochody i ludzie: wszystko w najlepszym porządku . Och, jakbym chciał mieć tą energię . Nie miałem żadnego problemu w trzydziestokilometrowym marszu, mszy i powrocie- również pieszym, ale tylko do miejscowości Brzeźce . Tam wsiedliśmy do pociągu .Byliśmy młodzi i rozśpiewani na całe gardła :-) . Częstochowa to podróż pociągami mniej zapamiętana . Pamiętam, że na tej mszy była siostra Jaruzelskiego-ale nie jestem tego pewien ....chyba. Najbliżej papieża, ale wtedy kardynała byłem w czasie mojego bierzmowania ....miałem to szczęście i pewnie promieniuje teraz ;-)  ...Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-07-28 14:40
Wracam pamięcią do młodych lat i widzę jak  takie upalne dni wcale mi w niczym nie przeszkadzały. A teraz...lepiej nie mówić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 19:02
Pamiętacie jeszcze to, że dawniej w takie upalne dni jak dziś, po ulicach jeździły polewaczki? Jaka to była radocha dla dzieci. :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-04 20:51
Pamiętam, a teraz jakoś  nie miałam szczęścia ich oglądać, może nie jeżdżą?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 20:56
U nas też nie jeżdżą.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-04 21:05

>U nas też nie jeżdżą


U nas też ich nie widać :-)
Dawniej to chodziło o zmycie kurzu z jezdni, teraz jeżdżą w nocy zamiatarki i chyba lepiej.
Pamiętam jak w pogodne (i upalne) dni wyjeżdżałem czystym autem na miasto a tu polewaczka zmoczyła kurz i brud, który spod kół poprzedzających samochodów "skutecznie" marnował efekty mycia.
A dodam jeszcze, że milicjant (tak, tak) miał prawo ukarać mandatem za brudny samochód (TAXI) w pogodne dni.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 21:09
Jak taki pan od polewaczki zobaczył ładną dziewczynę, to zwiększał strumień wody i ...................... cieszył się jak dziecko kiedy dziewczyna podskakiwała i piszczała.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-04 21:12
I jakie to fajne było.:-) I ta chmara dzieciaków...Teraz to pewnie by nie mogła przejechać, bo wszędzie auta zaparkowane.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-04 21:42

>zobaczył ładną dziewczynę, to zwiększał strumień wody


I to oni dali pomysł na Miss Mokrego Podkoszulka :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 20:41
Ogłaszam/y konkurs na miss forumowej miss mokrego podkoszulka :-) ze względu na panujące wysokie temperatury nie powinno stanowić to problemu ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-06 21:17
Czy mogę być jurorem? :-)
Tylko spokojnie miłe Panie, proszę spokojnie czekać :-)
Wszystkie będą sprawiedliwie ocenione :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 22:19
;-);-);-) piszę się też do komisji jury ;-) kochane miss czekamy na wasze zgłoszenia. Nagrodę wręczy ktoś w garniturze od armaniego ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-09 18:31
Chciały duszyczki panów jurorów do raju i nic Wam nie wyszło?:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 18:34
Witamy pierwszą uczestniczkę ;-) gratuluję odwagi . Czekamy na kolejne zgłoszenia :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-09 18:41
Nie odwracaj kota ogonem.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 19:10
No , nie zniechęcaj kolejngch uczestniczek. To nie jest konkurs dla kotów ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-09 19:54
Jasne, moja kotka śpi dziś więcej niż zwykle, upały ją też wymęczyły.:-) Reszta pewnie ogląda komedię familijną z Eddie'm Murphym na Polsacie.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-09 20:10
Oglądam na tvn style reportaż o niepełnosprawnym chłopaku.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 20:39
A ja na jedynce film  o wariatach z psychiatryka ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 101) (1727957 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill