www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 117) (1600165 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-22 17:19
A wyświetliło, że do Ciebie Trolla?
Ja klikam na 1 str. odp.
Wyświetla czasem jak chce - tłumaczyła to Iota :-) temu zaznaczam do kogo jak po kilku dniach odp. :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-22 20:30
a bo coś tutaj warjuje nie wiem czemu
czytałam świerze posty i dwóch Twoich nie mogłam, wyskakiwałą informacja że post został usunięty a teraz w ogule ich nie ma
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-22 19:21
ty z cała pewnoscia tak.:-))))))Nie chciał cie Waldus,Wzetka sie na tobie poznała teraz przypięłaś sie do mnie.JESTEM zajęty !!!!!!!a nawet jakbym nie był to nie wziąłbym cie nawet na sprzataczke.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-21 09:32
Żeby utrzymać temat miłość w wątku, powiem, że w roku 2003 lub 4 (nie pamiętam dokładnie,bo teraz mam 100 lat z haczykiem) zrobiłam ostatni cykl reportaży z miłości do przyrody właśnie i może trochę z fascynacji, prawie miłości do człowieka. ;-)
Dziś już nie podróżuję w te miejsca, nie spotykam niespełnionych poetów i zapatrzonych w siebie pisarzy, i tym sposobem brak mi natchnienia.:-) A może kocham dziś już całkiem co innego?
Miłość.....
Taka zmienna na przestrzeni lat jest...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-21 10:56
może zmienił się Twój obiekt miłości, może ...
:-)
różnie bywa, czasem stając na rozdrożu wybieramy tą samą drogę, a czasem skręcamy i wybieramy inny kierunek
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-21 19:20

> a czasem skręcamy i wybieramy inny kierunek


albo kierunek 'wybiera nas' :-)

http://www.youtube.com/watch?v=kSfoBqgEZys
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-21 19:29
podobno po to mamy wolną wolę żeby samodzielnie wybierać kierunek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-21 21:29 Zmieniony 2013-03-21 21:37
http://www.youtube.com/watch?v=H5vgdr_Vt4E

Hymn o miłości

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie,
lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy,
po części prorokujemy.
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe.
Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.

1 list do Koryntian św. Paweł
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-22 08:46
coś innego dla odmiany, ale też w temacie

https://www.youtube.com/watch?v=sd_H8eHyZgk
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-22 14:54
Znany, piękny i tajemniczy hymn. Nie widzieć, nie słyszeć, nie oceniać tylko kochać. Nawet to, co trudne do kochania? Św. Paweł to dobry teoretyk był, czy praktyk? Nie wiem.
A ktoś kiedyś przy okazji rozmowy o miłości stwierdził, że trzeba kochać, ale sprawdzać. Tyle, że to już tylko  o miłości damsko-męskiej było.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-22 17:21
Ewidentnie skleroza :-( o dzieci chodziło!!!
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-22 19:22
chyba takie jak ty.:-))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-22 20:41

> Ewidentnie skleroza :-( o dzieci chodziło!!!


No co Ty nie powiesz?! ;-D Przecież nie byłaś przy tej rozmowie, ale może  Twój duch jak ta gołębica z pewnego serialu potrafi latać. :D
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-22 21:59
a to był fajny serial
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-03-23 18:50
REA NA KOGO TY TERAZ OSZCZYSZ PAZURKI A NA KOGO LECISZ?BO LECISZ NA NAUTKA TO WIDAC,PAZURY NA WALDUSIA JUZ NASZYKOWAŁAS TERAZ PRZESZŁAS NA WZETKE CO TY OBOJNIAK CZY JAKIES INNE LADACO?HE HE HE
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-23 20:35
żeby życie miało smaczek
raz dziewczynka, raz chłopaczek
:-D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-23 20:42
:-))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-03-28 18:32
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-28 18:59
Staruszko "nie sądź innych wg siebie".
W-z jest wścibska, chce wiedzieć wszystko o wszystkich, tworzy ploty, do tego jest straaasznie dobrotliwa i doskonale zmyśla. Jest złośliwa, mało treści, dużo literek do tego od początku - jak zaczęło się z kiepskim - wychwala go pod niebiosa - proste W-zet to Walpoz. Koniecznie musi wiedzieć na co kto chory, ile zużywa wody itp. jak by ksiądz o takie sprawy pytał to afera...
O walpozie ci odpowiedziałam - dziadzio psychiczny i fizyczny tak jak i Tadeusz.
O bonie dawno już napisałam - każdym wpisem tylko to potwierdza :-(
Z Tobą Staruszko jest kłopot: czepiałaś się Lidii i wielu innych, potem tyłki im lizałaś, niby gdzieś, tam gdzie ciepło i pięknie ale w domu i necie - więcej chyba nie muszę pisać (do tego ten Piotr i Paweł) :-(

"Poleciałam" już dość dawno na takiego jednego realnego i całkiem, całkiem, więc nie imputuj mi tu innych - już o jakimś swoim znajomym mi kiedyś pisałaś :-(

No cóż Nauta wydawał/a się najbardziej normalny jak na forum, pisał trochę żartem i muzykę dobrą linkował, nie interesował się pryw. sprawami innych.

Skoro już tak piszę to skończę mimo, że wątek nie do tego :-)
easy... to ciekawostka, albo i polska norma :-( jak potrzebował popleczników i kogoś zdołować to Lidian, ja i Ty super byłyśmy, teraz głupoty wypisuje bo mu się odmieniło?
Trzeba by się zastanowić czy to forum o.n. czy p.s. w podeszłym wieku. Zapewne sporo osób z porażeniem mózgowym i SM - nie jest to takie obojętne dla myślenia obecnie, jak próbują niektórzy udowodnić.
Kiedyś "dogadać" się nie mogłam z Lidią teraz uważam, że przynajmniej myśli i jest żywym człowiekiem - nie musi pisać o swoim życiu, łatwo wielu spraw można się domyślić.

Gdzieś już pisałam o o.n. "działających" na forum - smutne to, ale nie współczuję wszystkim. Zresztą kilka osób to żadni o.n. - np. Tadeusz.

Tadeusz, bona..., Klarysa, W-zet to z pisania typowe "sąsiadki z bloku wiszące w oknie" - już nikt nie chce z nimi gadać (bez względu gdzie mieszkają) :-(

Osoby z niepełnosprawnością ruchową dzielą się na 3 grupy i w tym najlepsza to Lidian, a najgorsza to blu...
Reszta olewa to forum - kawiarenkę i mają rację - niestety :-(

POZDRAWIAM ŚWIĄTECZNIE :-) :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-28 19:26
Rea, tym razem Ci napiszę wprost:
"Gdyby głupota umiała latać, to byś się unosiła nad wodami jak gołębica"

I dobra rada, nie żołądkuj się tak, bo złość głupocie szkodzi, a szkoda by było, gdyby nie miał nas kto aż taką głupotą rozśmieszać. .:-) :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-28 19:43
Matko i córko W-zecie!!!! JUŻ TO PISAŁEŚ! SĄ LEKI NA SKLEROZĘ - podobno :-)
Przyłóż ucho gdzie indziej :-( o

Wiem, wiem, prawda - strzał w 10 gorszy niż bluzgi :-)
Zachowaj swoje rady dla rodziny, której nie masz :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-28 19:47
Powtarzałam, bo poprzednio nie rozumiałaś o co chodzi.
Rea? Zaczęłaś coś pić, czy już kończysz? :-) Idź się prześpij dziecko drogie i nie nadużywaj więcej.:-)))))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-28 20:09
Osobiste wycieczki (ubliżanie) pomogło ci w czymś? Czujesz się lepsza, lepiej? To gratuluje i nie pozdrawiam.
A moze glodnemu chleb na mysli.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-03-28 21:11
Mogłabym ci nie odpowiadać, ale nie zauważyłabyś nawet, że to Ty zaczęłaś. Przejechałaś się po wszystkich bzdurnie, a teraz mówisz o osobistych wycieczkach? Na co liczysz? Na to, że wejdziesz pogryziesz, pokopiesz i wyjdziesz? Nie wkalkulowałaś, że budzisz tymi absurdami wybuchy wesołości u innych? Bo wątpię, że Ty jesteś w takim stanie, w jakim wchodzisz, tu kogokolwiek obrazić. :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-28 21:17
a jak to się ma do tematu: Miłość ?
oj chyba bardzo odległe

:-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 21:15
a ja chyba zgodnie ze swoim Nickiem jestem tajemnicza i nieprzenikniona, bo przecież Trolla (pochodna od Troll) to postać bajkowa, tajemnicza, czasem przyjazna, czasem groźna i jeden wielki enigmat
dobrze "mówię"
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-03-28 21:37
Wrócmy do tematu watku. To , że pewna nie-rea-listka ma pomieszane i nie zna tak wzniosłego uczucia jak " miłośc", to jej prywatna sprawa.My jak wspomniała w-zetka , mozemy sie pośmiac z postów tej osoby.  Nawet nie potrafi dogryzśc madrze. Jesu, czemuś niektórym wyprostował zwoje w mózgu?
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-03-28 22:01 Zmieniony 2013-03-28 22:10
NI HU HU NIE ROZUMIEM O CO CI REA CHODZI.U PIOTRA I PAWŁA ROBIE ZAKUPY GDY JESTEM NA MIEJSCU,DUP NIGDY NIE LIZE NAWET TWOJEJ JAK MI SIE COS NIE WIDZI TO MOWIE BEZ UDZIWIANIA I EMOTIKONOW O TYM WSZYSCY WIEDZA.SEKSU DAWNO NIE BYŁO CZY NIETRZYMANIE MOCZU CI SIE ZACZEŁO?W PRACY CIE NIE lubieją,W DOMU NIE ROZUMIEJA I MYSLISZ ZE TU COS UGRASZ?IDZ MOZE DO SPOWIEDZI TO CI SIE POPRAWI(MOZE).

ŚWIETA,NIESTETY NIE W KRAJU,A TU SWIETUJE SIE TYLKO W PIERWSZE SWIETO ,JUZ SIE UMOWIŁAM PO SNIADFANIU POLSKIM Z JAJCEM OCZYWISCIE DO SPA SUUPER.
JUZ DZISIAJ MOGE WAM POWIEDZIEC ZE W KRAJU JAKO GERIATRA NIE MOGE ZAPISAC KUL CZY BUTOW ORTOPEDYCZNYCH,ZE WSZYSTKIM TRZEBA KIEROWAC STARUSZKA DO ORTOPEDY A TUTAJ COS TAKIEGO JEST NIEDOPOMYSLENIA,PIELUCH ILE TYLKO CHCESZ,SRODKOW PRZECIWODLEZY.ROWNIEZ,KOMPONENTYWZMACNIAJACE NA MORGI,BEZ POROWNAŃ,TYLKO MOI STARUSZKOWIE SA JAKBY SYMPATYCZNIEJSI.:-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-28 21:51
Dziś Triduum Paschalne rozpoczęło piękne , przepełnione miłością do człowieka dni, bo to ON do końca nas umiłował. Życzę Wam WSZYSTKIM , aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was swoimi łaskami, aby obudził wiarę , nadzieję i miłość.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-06 19:55
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 21:01
otóż to !
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-07 14:29
najlepsze jest to drobnym druczkiem.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 15:21
" W rzeczy samej", Nauta....Jak mawiał klasyk.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 16:23

>" W rzeczy samej"


Przypomniał mi się taki dowcip:
Okres międzywojenny, bal w rezydencji pewnego arystokraty.
Do ładnej panienki podchodzi przystojny, młody ułan i prosi do tańca
Panienka odmawia tłumacząc:
-nie mogę tańczyć .... taka .... krostka ... mi się zrobiła
Na to ułan z wyrozumiałością:
-w samej rzeczy?!
-nie, nie .... tuż obok :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-07 17:16
TADZIK KREDKI CI ZAPIER TZN UKRADLIU?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 17:42
A co? Chciałabyś mi przywieźć hiszpańskie kredki w prezencie?
Może będzie więcej kolorów :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 17:47
a ja kiedyś miałam irańskie kredki woskowe czy  jakie tam , były tłuste ale kolory przepiękne i było ich chyba 24 czy więcej.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 17:57

>a ja kiedyś miałam irańskie kredki


a może to były perskie?
i nie kredki - a koty :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 18:01
Jest taki pomnik, który gra mi w sercu...i właśnie przypłynął małą, przelotną tęsknotą w myślach, więc go w wątku 'miłość' umieszczam.

https://www.google.pl/search?q=chopin+w+%C5%82azienkach&hl=pl&client=firefox-a&hs=TeZ&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WaVhUamdNMKn4gTasYGABQ&ved=0CDkQsAQ&biw=631&bih=350
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 19:01
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 19:20
Ten pomnik W-zetki jest mi bliższy bo jest w ładnej scenerii Łazienek Królewskich a ten na Pradze ma teraz niezbyt szczęśliwe położenie - vis a vis Urzędu Skarbowego.
Więc lepiej posłuchać muzyki przed wejściem do US bo po wyjściu można już nie mieć nastroju :-)

Staruszko! Kiedy będą te kredki? :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 19:39
ja tam pamiętam ten budynek z lepszych czasów- jak był PDT praski i byłą taka fajna winda towarowa na wajchę z ławeczką, siadałam na tej ławeczce.
czasem coś można było kupić w tym PDT
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 19:43
Lepsze "specjały" podawali po przekątnej skrzyżowania - w Portowej :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 20:31
Mówicie dla mnie po chińsku.:-) Pomnik Chopina jest tylko jeden dla mnie, w Łazienkach właśnie. A co? :-) Zdublowali, czy przenieśli, czy co? W W-wie byłam ostatnio 2008 chyba, albo 9.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 20:33
nadal tam stoi, ale byłą mowa o grającym pomniku a takowy jest na Pradze: Praska Kapela, jak się wyśle sms to grają gdzieś spod ziemi
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 20:36
To o grę w sercu chodziło. Taka przenośnia na określenie emocji jakie we mnie zawsze budzi. On i Łazienki.:-)
Nie wiedziałam, że jakąś pozytywkę wymyślono.:-) :-) :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-07 21:08
przecież w Łazienkach to zwykle grają rury z wodą, szczególnie jak spuszczają z powodu awarii

:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 21:08
W-zetko, zapraszam do Warszawy. Do Łazienek mam niedaleko, potem Traktem Królewskim na Stare Miasto a potem .......
do Pałacu Kultury.
Złośliwi mówią, że z 30 piętra Pałacu jest najładniejszy widok Warszawy
ale nie z powodu wysokości a z powodu
że nie widać stamtąd samego Pałacu :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 21:10
coś się koledze pomyliło bo ze Starówki do PeKiNu to trzeba trochę walnąć z buta
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 117) (1600165 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill