www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 49) (1355711 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-23 22:01
Nie powiedziałam dość jasno i nie wiem jak mam to jaśniej powiedzieć, mówiąc reportaż miałam na myśli filmy fabularne, ale takie "poukładane" .
Jeśli chodzi o film, o którym mówię wyżej jest to ekranizacja powieści i nosi tytuł "Dzieci Ireny Sendlerowej".
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-23 22:08 Zmieniony 2015-02-23 22:22
Jeszcze mogę podać : film Arkadiusza Godlewskiego "Historia Kowalskich". Film był pokazany w Europarlamencie i  zrobiono ponad 1000 kopi filmu w 6 wersjach językowych.
Prawdopodobnie otrzymali je wszyscy europosłowie oraz ambasadorowie mający swoje placówki w Europie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-23 22:09
To teraz dla równowagi zrobiono film o Polakach - mordercach jako drugą część "Pokłosia"?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-23 22:18
Rogal. Ty chcesz to tak widzieć i już. Ja tu nie widzę uogólnienia na wszystkich Polaków. Jednak tak też było w Polsce. Znam to z opowiadań moich bliskich. Dlaczego uważasz, że takie sprawy nie powinny być ujawnione? W komunie ukrywano takie sprawy. Mówiło się tylko o prawych ludziach. Reszta była "pozamiatana" pod dywan. A mamy też niechlubne karty w naszej historii.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-23 23:23
Tak bylo i ok. Ale krzewmy wiedze o tym co dobre. To co zle i tak nam wywloka.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-24 19:50
Rzecz w tym, że to nie było i nie jest

>ok.<


Czy potrafisz wczuć się w tych ludzi? Bitych, palonych żywcem itd.  przez "dobrotliwych" Polaków? Jak byś się zachował gdyby Ci zniszczono Twoją własność na którą ciężko pracowałeś?!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-24 23:35
Nie mowie ze to bylo ok. Co nie zmienia faktu ze mamy te fakty promowac.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 08:55 Zmieniony 2015-02-25 09:00
Ciekawe myślenie. Domagamy się od innych prawdy historycznej w sprawach , które są nam na rękę, a resztę zamiatamy pod dywan. Przypomniała mi się komuna.

Cieszmy się z tego, że zauważono Polskie kino.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-02-25 09:06
Dzień dobry
No no no !
Widzę że faza oglądania Idy już przeszła i teraz dyskusje. To dobrze bo o wrażliwości i kulturze znaczy. A spojrzenie na sprawę która was tu różni po prostu musi być ambiwalentne bo inaczej o kant d..y ten film rozbić by należało. Ale spokojnie, to jest chwilowe. Przeminą miesiące i pozapominamy.
Myślę że tym filmem my jako społeczeństwo zrobiliśmy kolejny krok ku oczyszczeniu i coraz mniej będzie można nam zarzucić.

Tradycyjnie ucałowania dla Joli. Uśmiechnij się słonko!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-25 18:56
Rogal takich filmów było kilka. tak na rybkę nie pamiętam tytułów, ale w prawie każdym o II wojnie światowej przewijał się ten motyw - jak Polacy ratują i się poświęcają. Jednak jak dokładniej się wsłuchać, wczytać i wpatrzeć to nie tak całkiem za friko.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-23 21:43
Słonko? Chyba to raczej Cibie tyczy :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 09:26
A co sądzicie o tym, że głównych aktorek Idy podczas przyznawania nagrody nie było na sali.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-25 09:27
A co tu sądzić. Zdarza się.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-25 09:39
W necie pokazały się wpisy "oburzonych" celebrytów. Ja sądzę, że bardziej zawistnych niż oburzonych.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 15:59 Zmieniony 2015-02-25 16:04
Lidka, po przylocie na Okęciu obie panie wyjaśniły powód ich nieobecności w tym momencie i myślę, że nie ma powodu robić z tego problem nawet, gdyby było trochę inaczej :-)
A co do sukcesu polskiej kinematografii to należą się gratulacje wszystkim, którzy się do tego przyczynili a my powinniśmy się cieszyć bez względu na nasz odbiór filmu.
Nie będę wypowiadał się o walorach artystycznych filmu bo nie czuję się fachowcem. Natomiast "osnowa fabuły" jest ostatnio zbyt mocno eksploatowana.
Ktoś niedawno powiedział w TV, że "Katyń" nie mógł dostać Oscara bo amerykanie musieliby przyznać się, że znali prawdę historyczną od dawna ale dla "dobrych stosunków" z Rosją nie było to możliwe. Czy z tego samego powodu nagrody nie dostał Lewiatan? I jak tu nie mieć wątpliwości, że w tym Oscarowym biznesie dużą rolę odgrywa polityka i wpływowe lobby.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 17:05
Polityka i interesy "możnych" miały od zawsze i będą miały nadal wpływ na różne dziedziny życia. Na jakie , to zależy tylko od tego komu z wymienionych w danej chwili "coś pasuje".
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 17:29
Niestety, masz rację ale to nie znaczy, że mamy wtórować im i nie wypowiadać własnego zdania.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 18:03
Tadeusz przecież tego nie powiedziałam. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 18:20
Lidia! Ja Ci absolutnie tego nie zarzucam. Jeśli tak to odebrałaś to przepraszam.
Jak Janek z rumem się spisuje? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 18:21
Janek poszedł na nockę do pracy. Rum w inhalacjach pomógł i już resztki wirusa na spacerach wyrzucam z płuc. :-))))))))))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 18:37
To super!!!
Teraz tylko ABY DO WIOSNY :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-25 17:48
                Serwus :-)

>Ktoś niedawno powiedział w TV, że "Katyń" nie mógł dostać Oscara bo amerykanie musieliby przyznać się, że znali prawdę historyczną od dawna ale dla "dobrych stosunków" z Rosją nie było to możliwe<


Z całym szacunkiem dla A. Wajdy, którego uważam za najwybitniejszego polskiego reżysera to moim zdaniem " Katyń" jednak na Oskara nie zasługiwał. Film oczywiście poruszał ważne dla nas sprawy ale zrobiony był tak jakoś " na siłę". Powodem tego był raczej mimo wszystko nie najwyższych lotów scenariusz jak reżyseria. Wydaje mi się, że Wajda niepotrzebnie się za to zabrał bo jednak ten film ciągnie go trochę do dołu.
Oczywiście możecie mieć inne zdanie, które z ciekawością przeczytam.
                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 18:34
I tu znowu muszę napisać jak wyżej - nie wypowiadam się nt. walorów artystycznych.
"Katyń" dla mnie i mojej rodziny był uhonorowaniem ofiar tej zbrodni. I tu przyznam też rację Lidii, że często nasz stosunek emocjonalny ma wpływ na lepsze lub gorsze oceny.
A wracając do Wajdy to "Wałęsa ..." też nie przyniósł mu chwały.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-02-25 18:39
Nie widziałem " Wałęsy" ale gdy trafi w moje ręce to to zrobię.

>"Katyń" dla mnie i mojej rodziny był uhonorowaniem ofiar tej zbrodni.<


Mam podobne spojrzenie na ten temat i właśnie chcąc bardzo honorować stracono walory artystyczne. Niestety.......
                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-25 18:39
Zgadzam się z Tobą. Wajda  od dawna jedzie na "Popiół i diament", "Ziemia obiecana" no i "Człowiek z żelaza". Jednak w tych filmach ogromną rolę odegrali aktorzy i to w dużej mierze dzięki nim te filmy były takie :-) Wajda już dawno stracił pazur :-( Uważam, że "Katyń" właśnie dzięki tym trendom politycznym był nominowany. Film mierny mimo, że miał spory potencjał. Dla naszych aktorów zabrakło miejsca na sali. Podglądali sławy: zachowywali się jak małe dzieci na koncercie :-(

Ps. w międzyczasie napisał Tadeusz, więc inf. post do WzK.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-25 18:42

>Jednak w tych filmach ogromną rolę odegrali aktorzy i to w dużej mierze dzięki nim te filmy były takie :-) Wajda już dawno stracił pazur<


Jolu uważam, że masz wiele racji tak stawiając sprawę. Ale oprócz aktorów to i scenariusz ma pierwszorzędne znaczenie.
                                                        Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-25 18:57
Z tym się zgodziłam to i o tym nie pisałam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 15:08
Piękny dziś dzień. Wierzyć się nie chce, że to dopiero luty. :-))))))
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-02-25 20:34
Tak,wierzyć się nie chce.U nas ludzie już grabią na podwórkach i w ogrodach.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 20:04
Wiesz Dobrosia, że na wschodzie jeszcze nigdy nie byłam, nawet na wycieczce.

Może byś zachwaliła jakieś tereny, regiony, zabytki :-) Nie organizowali tam wycieczek i jakoś nas tam nic nie zachęcało :-) Tam chyba Niemen? Wybaczcie jak pomyliłam (dawno skończyłam szkołę) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 20:17
Rzeka to nie u nas (Białoruś, Litwa, Rosja), ale przypomniała mi się piosenka Niemena.
https://www.youtube.com/watch?v=QCn5S5nGGHE&list=RDQCn5S5nGGHE#t=11
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 20:28
Z Niemena to lubię... wklejam w "w co nam w duszy gra" :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-28 14:44
Piękne słonko, piękny dzień. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-01 11:15
Miłego dnia wszystkim. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-01 12:45
                              Serwus :-)
  Dziękuję i odwzajemniam. U mnie marzec stanął na wysokości zadanie i od rana jest słonecznie. Ale wiaterek chłodny :-(
   Ale u Was chyba też słonecznie ? :-)
                                                        Waldi
 
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-01 16:18
Wiosna idzie :-) miłe słowa ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-01 17:43
A u mnie się rozpadało.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-02 16:27
Witam wszystkich tu zaglądających. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-02 19:01
Zaglądam, ale ze strachem, o którym pisałam w kawiarence :-( Lidzia pewnie część to tacy jak Tadeusz :-( On może innych... Jego nie :-( Widzi źdźbło w oku bliźniego, belki w swoim nigdy :-( Korzystają z tego "wrogowie" i udają kogoś kim nie są :-( ale Tadeusz tego nie łapie i Oni to wiedzą :-(

No to przed 8 marca :-)
http://ulubionykolor.pl/images/normal/07032013/9c0a756a07f8138f2aa2a2efd07032013154947.jpg
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-02 22:38
Po co te smutne buźki?Nie potrzeba Rutkowskiego,każdy wie co z niego za ziółko./5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-03 09:23

>Widzi źdźbło w oku bliźniego, belki w swoim nigdy <


Myślę, że takie słowa można zastosować mówiąc o nas wszystkich. Wszyscy bez wyjątku mamy tendencję do tego, aby na własne poczynania spojrzeć łaskawszym okiem, dlatego chociaż teraz, podczas Wielkiego Postu staram się bardziej krytycznie podchodzić do własnych, a nie cudzych słów i uczynków. :-)

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.  Miłego dnia mimo tego co widać za oknem. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-03 19:26
Napisałam "część":

>część to tacy jak Tadeusz<


Masz rację, że

>mamy tendencję do tego, aby na własne poczynania spojrzeć łaskawszym okiem<


ale Tadeusz robi to trochę inaczej i jak pisałam daje się podpuszczać i wtedy nalatuje na kogoś... Oczywiście, że na tym forum są/były jeszcze inne takie osoby/nicki. Trochę za bardzo czepia się słówek. Tak jak te "inne osoby" jest pamiętliwy i nie jest zaspokojony: korzysta z każdej okazji aby ukłuć, kopnąć (nawet lekko). Następnie jest b. oburzony, że ktoś się "zdenerwował" niesłusznymi oskarżeniami z Jego strony.
Napisałam o Tadeuszu/Wojtku bo mnie bardzo rozczarował :-(

Całe życie starałam się i tak robiłam

>bardziej krytycznie podchodzić do własnych, a nie cudzych słów i uczynków. :-)<


efekt był mizerny, więc zaczęłam postępować jak inni i efekt w większości przypadków jest pozytywny 0-:
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-03 21:34
A ja dostaję w dupę, ale mimo wszystko staram się szukać w ludziach dobra. :-(:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-05 15:09
Ojciec Pio powiedział:

"Nie zastanawiaj się nad tym, dlaczego cierpisz; nie szukaj odpowiedzi (na pytania), ale idź zdecydowanie naprzód. Jezus nie pozwoli na to, by wyrządzono Ci krzywdę czy spowodowano zatratę. Obyś tylko sam(a) się nie zatracił(a) i trwał(a) w postanowieniach. A więc głowa do góry! Choćby świat wywrócił się do góry nogami, choćby ciemności ogarnęły wszystko, a świat był w ogniu i chaosie - nic nie powinno napawać Twojej duszy niepokojem, gdyż Bóg jest z Tobą i swoją mocą podtrzyma Cię w boju (...)".
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-05 20:21
No cóż Lidzia.... spokój grabarza... nie ma tutaj takiej "mordki"
http://youtu.be/rps6-Qco5e0
Aż wierzyć się nie chce jak muzyka już wszystkie dziedziny naszego życia objęła- wystarczy słuchać i wklejać bez własnych słów ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-06 09:08
Słowa Ojca Pio niosą nadzieję, a Twój przykład "wizji artystycznej" raczej dołuje.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-07 20:17
Posłuchaj treści, nie patrz na obrazki (wklejone przez jakiegoś tam usera)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-07 21:09
Mimo wszystko powtórzę to co napisałam wcześniej:

>Słowa Ojca Pio niosą nadzieję,<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-08 08:20
                         :-) Serwus ! :-)

  Dzisiaj Święto naszych drogich Pań zatem najserdeczniejsze życzenia:

      8 Marca dzień radosny,
    dużo kwiatów, dużo wiosny.
    Wszyscy chcą Wam złożyć życzenia,
    zdrowia, szczęścia, powodzenia.
    Niech dla Pań słońce świeci.
    Niech Wam czas radośnie leci.

https://www.youtube.com/watch?v=uFAoM2-mGU0

                                               Wszystkiego dobrego - Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-08 17:09
Dziękuję. :-))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 49) (1355711 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill