www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 2) (1277933 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-05 14:57
Co trudno ukryć? Ogień, wierzę,
Bowiem za dnia go zdradzi dym,
A w nocy płomień, dzikie zwierze.
Lecz trudno ukryć na równi z nim
Miłość. Najgłębiej choć ukryta,
Każdy ją z oczu wyczyta.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-05 17:26
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-05 17:37
" Wy, którym pierwsze wyśpiewałem pieśni,
O duchy dobre, dalszych nie słyszycie;
Kędyż jesteście bracia i rówieśni?
W echu przebrzmiewa zapomniane życie.
Cierpienie moje już się nie rozwieśni,
Czymże nieznani?cóż po ich zachwycie?
"Kogóż śpiew skrzepi?jakich mam słuchaczy?
Zmarłych jedynie, jedynie tułaczy."
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-02-05 18:36
Nauta rozkrecasz sie albo rozśpiewujesz,moze cos powiesz wiecej,o sobie,było by miło.:-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-05 19:22
Eeee- "rozkręcasz się" -raczej nie, maaam kilka kompletów wkrętaków ( śrubokrętów) i codziennie sprawdzam , czy wszystko jest na swoim miejscu i nie za luźne.
"rozśpiewujesz się" - to na przekór szarości i trudom bytu codziennego ON , żałuję tylko że tak mało mnie tutaj, dużo pracuję.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-05 19:39
Cóż mi z lat życia, jeśli mają płynąć;
ciche, jednakie w bladych dni szeregu.
Wolę jak piorun uderzyć i zginąć-
ale o gwiazdy zawadzić w swym biegu.
Wolę uczucia, które w swojej głębi,
na proch mnie zetrą, na popiół przepalą.
Niźli spokojny słodki byt gołębi,
że słońcem u proga i błękitną dalą ...........
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-09 13:09

>Co trudno ukryć? Ogień, wierzę, .... <


Goethe    Wyznanie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-07 06:00
Dziś tłusty czwartek i jemy pączki bez poczucia winy. Myślę , że to są miłe słowa dla pań. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-08 12:06
Przeglądając szafki , natknęłam się na stary pamiętnik. Taki, który dawało się koleżankom i kolegom, żeby się tam wpisali na pamiątkę. Miło się to wszystko czyta, bo dużo tam dobrych ciepłych słów. Ciekawe czy też macie takie pamiątki. :-))))))))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-08 16:35
Nie posiadam pamiętników ( ale miałem w szkole podstawowej), natomiast przechowuję prezenty córeczek robione przez nie ręcznie w wieku 3-5 lat z różnych okazji (gwiazdka , imieniny, dzień ojca) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-08 16:40
Te moje pamiętniki są również z lat szkolnych, a dziecięce prace też przechowuję. Mam nawet spisane ich śmieszne powiedzonka z lat kiedy dopiero uczyły się poprawnie mówić. Moja córka bardzo wcześnie zaczęła mówić i często brakowało jej słów więc tworzyła własne. Niektóre z nich były bardzo śmieszne.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 04:07
Przychodzę wieczorem do domu, a jedno z moich dzieci drze sie jak opetane: tata kałamawawał!
Mąż zdruzgotany, zdezorientowany nie ma pojecia o co dziecku chodzi? Pytam się: dlaczego tata kłamie? Okazało sie, że mąż przeczytał mu bajkę o Czerwonym Kapturku, a tego samego dnia potomek ogladał program przyrodniczy, w którym wyraznie mówiono ,ze wilki są dobre i mądre.
podone sa do piesków, a one nie jedzą babc:)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-02-09 10:41
Pamiętam kiedys mój mały jeszcze wówczas dzieć stanął na balkonie i drze sie:miłość,wolność,tolerancja a szły panie z jakiegos pogrzebu,oj były lekko zdegustowane.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-09 10:49
Moje maluchy dostawały drobniaki na swoje wydatki. Pewnego dnia , ich wypłata się opóźniała, a ja  usłyszałam poważne  pytanie. "Mamo, kiedy nam wypłacisz miesiączkowe?" :-)))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-09 12:35
Wyjaśniam, że to miało być kieszonkowe, ale w pośpiechu wyszło jak wyszło. :-))))))))
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-09 12:50
Wspomnienia odnośnie zachowań i nazywania przedmiotów przez dzieci , to najlepsze antidotum na złe dni i chandry. Można by cały dzień mówić. Siedzimy w łódce, łowimy ryby z córkami (3i 4 lata), - tata, podaj mi patrzałki? kto wie o co chodziło? oczywiście o lornetkę  .
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-09 12:39
A w samej głębi, z której przyszedłem zaczerpnąć
tylko wody dzban-- tak już dawno do źrenic
przywiera ten blask...tyle, tyle poznania
znalazłem- ileż więcej niż dotąd!
Znalazłem w odbiciu tej studni tyle pustej w sobie przestrzeni.

O jak dobrze! nie zdołam Cię całej przenieść w siebie-
ale pragnę, byś pozostała jak w zwierciadle studni
zostają liście i kwiaty z wysoka zdjęte
spojrzeniem zdumionych oczu
- oczu bardziej prześwietlonych niż smutnych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-09 12:49
To jest KArola Wojtyły

Fragment Pieśń o blasku wody z 1950 roku
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-09 12:54
Możliwe , znam sporo tego , ale większość nie pamiętam czyje to, co najwyżej w domysłach.
Akurat Wojtyły czytałem dawno temu sporo, czasami coś trafia i zostaje i błąka się w trzewiach.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 16:59
Dziewczyny ale sie usmiałam, hihihihi! Kabaret powinny tworzyc dzieci:)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-09 17:15
To były piękne dni, kiedy słuchało się tych powiedzonek. :-) Teraz znów to przeżywam, bo moja wnusia już mówi i też jak coś chce szybko powiedzieć, to tworzy własne słówka. :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 17:24
Lidzia zapisuj je.Niech ma pamiatkę : słowa:))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-09 17:25
Zapisuję tak jak zapisywałam, to co moje dzieci mówiły. Dziś mamy z tego niezły ubaw. :-)
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-02-09 17:27 Zmieniony 2013-02-09 17:29
Super, ku pamięci dla potomnych :-)
Kiedyś była moda, by robic dzieciom zdjęcia nago (gdy były niemowlętami).Dziś moje dzieciaki nie chca ich ogladac, tak sie wstydza , czy jak?
Ja zas lubię na nie popatrzec:)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-02-09 17:27
Ja mam taką książkę/album...kolejne miesiące do roku (opis umiejętności i rozwoju) a potem...co rok...
Pierwsza jazda pociągiem, statkiem...
Super...
Czas leci :-))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-09 17:30
Nieraz się zastanawiam kiedy ten czas uciekł. Tak pięknie było. Niełatwo, ale pięknie. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 17:31
Gdy otwieramy albumy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo czas dał sie nam we znaki, jak umyka.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-02-09 19:45
Boni, Lidi - to tak w nawiązaniu do naszej rozmowy:

Podarowany czas
Norbert Lechleitner

„W pewne letnie popołudnie młoda kobieta przysiadła się do nieznajomego, który siedział na parkowej ławce na skraju placu zabaw.
- Ten malec w czerwonym sweterku na zjeżdżalni to mój syn – objaśniła sąsiada.
- Naprawdę miły chłopak – powiedział mężczyzna. – Mój syn to ten w niebieskim skafandrze na huśtawce.
Mówiac to, spojrzała na zegarek i zawołał w stronę syna:
- Stefan, powinniśmy już iść do domu.
- Jeszcze tylko 5 minut! Proszę , tato, 5 minut...ojciec skinął głową.
Ojciec ponownie usadowił się na ławce, wystawił twarz do słońca i przygladał się dziecięcym zabawom.. Po kilku minutach zawołał:
- Chodź Stefan, idziemy.
- Ach , tato, jeszcze 5 minut. Proszę, tylko jeszcze 5 minut.
Ojciec uśmiechnął się i rzekł :
- No, dobrze, niech będzie !
- Z pana to doprawdy wyrozumiały ojciec – powiedziała młoda kobieta.
- Taki znowu wyrozumiały to ja wcale nie jestem. Postępuję tak bardziej ze względu na siebie – odrzekł mężczyzna.
- Wie pani, przed rokiem mój starszy syn Florian został przejechany przez pijanego kierowcę. Z powodu swojej pracy nigdy nie spędzałem z Florianem dużo czasu, a teraz wszystko bym dał za 5 minut przebywania z nim. Przyrzekłem sobie, że w przypadku Stefana nie popełnię drugi raz takiego samego błędu. On myśli, że zyskał jeszcze 5 minut, by się pohuśtać. W rzeczywistości to ja otrzymałem jeszcze 5 minut, by móc popatrzeć, jak mój syn się bawi.”

Pośpiech nie pozwala nam czerpać radości z tych krótkich chwil, które składają sie na nasze życie....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-09 19:55
Doceniamy te chwile, ale dopiero kiedy nasze życie z jakiegoś powodu zwolni i mamy czas na przemyślenie.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-02-10 10:55
Przechowuje tez różne pamiątki z tego czasu np ząbki podkradzione Zębowej Wróżce,rysunki-bazdrołki,pieluszki...nie,pieluszek nie!:-)Ale za to zapiski przedziwnych słówek,dzieci to dopiero mają wyobraźnie:konserwitarz-paprykarz,pani boska-zakonnice  ale tez sa takie prościutkie jak żelazkować-prasować,grzebić-uczesać.:-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 11:05
Moje "doświadczone" dziecko widząc kiedyś babcię z laseczką stojącą na jezdni przy lesie zawołało: Mama patrz babcia prostytutka. :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 16:46
To ile lat miało wtedy to Twoje dziecko?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 16:54
Nie pamiętam Rea. Małe było.  :-)))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 16:56
Bo to trudne słowo to raz, a dwa moje długo takiego nie znały i nie wiedziały, że istnieje taki "zawód" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 17:00
Znaczenia słowa nie znał. Po prostu wyskoczył ze swoją " wiedzą" ni z gruszki ni z pietruszki. :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 17:08
Dzieci nas zaskakują :-) Moja córka od dziadka przejęła "martwienie się" i zawsze jak gdzieś jechaliśmy pytała: światło, gaz wyłączone? Drzwi zamknęłaś?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 17:13
A wtedy się zaczynasz zastanawiać i sama nie wiesz czy to zrobiłaś. :-)))))))))
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-10 17:15
Ja zawsze mówiłam, "tak" - trudno najwyżej bym zapłaciła więcej za prąd :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-02-10 17:16
Dokładnie...i jeszcze o żelazku się przypomina nam....czy wyłączone :-)))
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-02-10 17:17
W końcu rodziców trzeba sobie wychowac,a oni tacy roztargnieni bywają.;-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 17:21
Zgadza się :-) Czasem dzieci - tych starszych warto słuchać. Teraz czasem pytam ich o ocenę w różnych sprawach - mają świeże spojrzenie :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-10 22:48
Szwagier złamał nogę (dosyc paskudnie), długo przechodził rechabilitację.Jakiś czas poruszał sie o lasce.Gdy pierwszy raz przykustykał do nas, moje dziecko spojrzało z zachwytem i powiedziało: wujek, ale z ciebie świetna laska!

Dokładnie dzieci maja świeże spojrzenie, natomiast nie zdajemy sobie sprawy, iz najabardziej spostrzegawcze są małe dzieci.Trudno ich oszukac.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-10 22:55
Obok przedszkola moje 4 letniego wnuka już ponad pół roku rozkopana jest ulica, robotnicy coś tam robią ale wokół jest pełno gliny i błota.
Wychodzimy z przedszkola i mówię:
-widzisz Adasiu panowie jeszcze nie naprawili tej drogi
a wnuk mi odpowiada
-dziadku, oni chcą zbudować drogę ale nie wiedzą jak
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-10 22:56
Hahhahahhhhahaa, widzisz , wnuk wiedział a Ty nie miałes o tym pojecia .HIHIHIHI
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-12 12:29
O dzieciakach można by tak bez końca mówić. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-12 12:45
To może własnymi słowami.
Trochę mnie nie było i stwierdzam, że zatęskniłam za tym forum. Chyba się trochę już przywiązałam?
Nie spodziewałam się, a jednak....Więc serdecznie wszystkich bez wyjątku ściskam i po delikatnym e-buziaku na dzień dobry.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-12 12:49
Miło słyszeć takie słowa. Dobrze wuzetko, że tu jesteś. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-13 15:39
HURAGAN

Niebo się gniewa,
obłoki nadbiegają tłumnie!
Szczęśliwe drzewa!
Będą się mogły wyszumieć.

Pawlikowska M
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-02-13 18:05
NAUTA BUZIOLKI,SUUUPER.:-))
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-13 22:08
Aż się rumienie,
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 2) (1277933 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill