www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 77) (1277967 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-20 14:01
Witam wszystkich serdecznie w słoneczne popołudnie,zapraszam na kawę ze śmietanką lub ziołową herbatę.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-21 11:40
Wczoraj się nie załapałem to dziś wpadnę. Coś słodkiego załatwię, co zrobić jak się słodkie lubi....Grzech nie zgrzeszyć... Miłego... 
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-22 10:24
Witam wszystkich serdecznie w słonecznie zapowiadającym się listopadowym piątku,zapraszam na poranną kawę ze śmietanką i słodyczami lub jak kto woli zieloną herbatę.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-22 11:11
Witam. Tak, słoneczny i trochę wietrzny. To ja na tą kawkę się piszę. Słodyczami nie pogardzę. Miłego i cieplutkiego dzionka... 
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-11-24 10:16
Witam w słoneczny niedzielny poranek,zapraszam na poranną kawę ze śmietanką i słodyczami lub jak kto woli zieloną herbatę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-26 12:39
Witam wszystkich. U mnie za oknem szaro buro więc nie chce się z domu wychodzić. Może macie czas na pogaduchy. Zapraszam. :-)
Powiedzcie coś bliższego o kamiennych kręgach na Kaszubach. Prawdę mówiąc dopiero dziś gdzieś o nich przeczytałam.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-27 09:20
Ciekawe zabytki te kamienne kręgi. Jakieś cmentarzysko, miejsce kultu, kalendarze czy kosmiczne znaki? Kto i kiedy zbudował kręgi? Ciekawe miejsce...taka kamienna zagadka..
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-11-27 10:51
Witam wszystkich w pochmurny listopadowy dzień,zapraszam na przedpołudniową kawę ze śmietanką i słodyczami oraz jak kto  woli zieloną herbatę.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-27 11:29
Kosmici ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-27 13:38
Byłam w Manowie i Odrach. Dojazd wspominam(y) źle, bo oczekiwałam więcej kierunkowskazów. A jak już były, to  niezbyt widoczne.
W Odrach robi wrażenie cisza. Widok obiektów w lesie przenosi umysł do czasów dawnych, pojawiają się pytania bez odpowiedzi. Trochę poczucie nierealności, jakby poza obecną cywilizacją, choć jej ślady są na każdym kroku (jakieś palisady, kładki, po których dzieci biegały). Było tam jeszcze tylko dwóch facetów pogrążonych w rozmowie tak, że świata nie widzieli.
Manowo. Dojazd tragiczny, jakieś drogi w budowie, lasy karczowane akurat. Byłam z dobrą znajomą. Na miejscu ani człowieka. Upał niesamowity, zmęczenie, żar z nieba na polanie z kręgiem. Nie chce się nic mówić, każda z nas ogląda w milczeniu.  Nieco dalej jakieś kurhany, niewielkie górki kamieni typu coś tam, coś tam, droga po kamieniach jakby brukowych i... znajomą nagle w jednej chwili przestaje boleć głowa, a mi odpuszcza ostry ból kręgosłupa. Ale milczymy bo cisza i nastrój się udzielają i dopiero po wyjściu z tego segmentu się zgadałyśmy, że jednej odpuściło to, drugiej nagle to. :-))) Racjonalistka we mnie mówi przypadek, ale jednocześnie się zastanawiam, jaki przypadek, że tak w jednym miejscu, obydwie doznałyśmy ulgi.:-)  No i teraz powiem NIE WIEM, bo to najlepiej oddaje sytuację.
W drodze do Kołobrzegu kilka razy tam przejeżdżałyśmy główną trasą, ale tak jak nas ciągnęło, tak dziwnie obie przestało. Może przez ten dojazd, a może nie przez to?

Poczytaj Lidian sobie jeszcze to.

https://www.manowo.pl/strony/menu/187.dhtml

http://www.kamienne.org.pl/index.php/przewodnik/14-przewodnik/180-odry.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 15:13
Ciekawe to. :-)
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-28 08:53
Tak, jak piszesz z tym dojazdem to ciężka sprawa. A, jeszcze wózkiem to już pewnie zupełna mordęga...No, ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-28 12:02
Dojazd do miejsca uciążliwy, boczne drogi i jak wyżej, ale na miejscu wózkiem da się radę. Na tyle, na ile się daje radę w lesie. Krzewów i zarośli nie ma. Traw wysokich  też nie. Może czasem tam, gdzie bardziej piasek, ktoś by się przydał do pomocy.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-28 12:17
Przyjaciele to najprzyjemniejsza część takich wypadów, bo samemu to nawet obiad nie smakuje. Ostatnio na Morskie Oko daliśmy radę "piechotką", to tu też nie powinno być problemu. Dzięki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-28 12:23
Też szłam, ale ok. 2002, gdy jeszcze śmigałam po górach, jak młody zając. :-)
Powodzenia i nie zapomnij opisać, niezależnie kiedy tam się wybierzesz.
Z drogi S11 naprawdę trzeba uważać, bo info jest małe. Łatwo przejechać, trudniej tam potem zawracać. Zresztą może już poprawili. zobacz w Google na satelicie.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-28 12:37
Dzięki. Pewnie gdzieś latem jak wszystkim urlopy spasują. Ale, pomysł jest i będziemy chcieć skorzystać.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-12-07 10:42
Witam wszystkich dla wszystkich obchodzących urodziny składam serdeczne życzenia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-07 13:06
Sylwek nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie tak wieje, że nie mogę wyjść z domu, a do tego jeszcze pada deszcz. Chyba dłużej posiedzę w kawiarence. Miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 10:27
Witam Was i życzę dobrego dnia. :-)
Dziś wspominamy 13 XII 1981r. Jak ten dzień pamiętacie? Czy wtedy byliście już na świecie?
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-13 11:06
Tak, pamiętam. Wtedy nie wiedziałem za bardzo co się dzieje. Do pierwszej klasy chodziłem i cieszyłem się ,że do szkoły nie trzeba iść. Taka zwykła reakcja dzieciaka... Dopiero później widząc co się dookoła dzieje zrozumiałem, że to coś poważnego.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-13 13:06
Ja nie wspominam, a to dlatego, że kocham życie i jego barwy. Zostawiam co było i patrzę z optymizmem w przyszłość :-)) Jak pamiętam - był siarczysty mróz!!! Zdecydowanie wolę dzisiejszą aurę, szkoda, że politycznie, jakby coś powraca....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 13:46
Pamiętam jaki to był szok.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-13 14:11
Teleranka nie było!!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 14:58
Mróz, czołgi na ulicach, rozmowy kontrolowane w telefonach, kontrole dokumentów...……………….. Jak słyszę, że teraz ktoś, kto tego nie przeżył porównuje dzisiejsze zawirowania polityczne do tego co było wtedy, to mi się ręce w pięści zaciskają na taką głupotę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-13 20:40
Rzeczywiście. Mrozu i czołgów nie ma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 21:19
Nieściśle się wyraziłam, ale wiem, że dokładnie zrozumiałaś o co mi chodziło.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-13 22:45
Pięści Ci się zaciskają??? :-) Po co męczysz się, daj wysisk tym oszołomom :-) Najwięcej do powiedzenia mają Ci co niewiele przeżyli... Zawirowania tamtego czasu musiały przyjść, by powstało nowe...A ocenę zostawmy IPN, któremu też czasem nie po drodze z historią... Najbardziej mnie wkurza, że tyle lat po przewrocie, a wciąż słyszę ludzie poskomuny, a Ci którzy tak krzyczą - kiedy i gdzie wychowali się????

Deklarujesz się chrześcijanką i dobrze, tylko jak to sie ma do wybaczania.... pamiętając tamten czas, mam przed oczami martylologię Ks. Popiełuszko i Jego Matkę, skromną, cichą, bez cienia skarg....

Niepotrzebnie drążysz temat. Dziś jest inny czas, inne problemy, przede wszystkim powinniśmy cieszyć się świętami...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-14 09:59

>Najwięcej do powiedzenia mają Ci co niewiele przeżyli<


Dużo powiedziałaś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-16 21:00
Zauważyliście, że już coraz trudniej kupić żywego karpia?
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-17 12:20
Tak, żywy karp pływał sobie w wannie. A, potem kłopot kto ma dokonać jego ostatecznego unicestwienia. Bo taki fajny i prawie członek rodziny... A, tak na poważnie to sieci handlowe się tłumaczą, że nie chcą zwiększać cierpienia zwierząt. No i jeszcze trzeba zapewnić rybom humanitarne warunki. To lepiej im jest sprzedawać gotowy produkt.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-19 12:16

> Bo taki fajny i prawie członek rodziny...


....i pływa sobie, i można dokarmiać kilka dni, a potem w łeb szczęśliwego karpia i na patelnię. Tylko trzeba olej dobrze rozgrzać. Miłej konsumpcji wigilijnej tego miłego karpia w miłych słowach (ale z lekkim manewrem zaczepnym) wszystkim smakoszom życzy wegetarianka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-19 19:53
Nie lubisz karpika? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-19 22:48
Tylko żywego we wodzie. Nie jadam zwierząt. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-20 08:46
Ja lubię ryby, a najbardziej te, które złowię własnoręcznie. :-))
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 09:23
karpik najlepszy pływajacy w wannie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2020-01-26 19:50
https://marylka57.blogspot.com/2017/02/modlitwa-jabesa.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-24 09:12
Minęło już ponad 10 lad od czau, kiedy założyłam ten wątek. Dużo się w tym czasie zarówno w Polsce jak i w świecie zmieniło. Zarówno na dobre jak i na złe. Jedno co się nie zmieniło to to, że dobrych słów ciągle potrzebujemy. Mówmy więc do siebie miłe słowa, bo one pozwolą nam łatwiej zaakceptować to, że człowiek, którego spotykamy na ulicy czy na forum ma inne poglądy i ma do tego prawo.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :-) :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-29 08:25
Dobro jest mało widowiskowe, mało medialne. Dużo łatwiej człowieka skrytykować, poniżyć, upokorzyć. Dużo łatwiej jest niszczyć niż budować. Aby powiedzieć coś mądrego lub zrobić coś dobrego potrzeba trochę wiedzy i dobrych chęci. Natomiast by niszczyć, opluwać krytykować wystarcza własna złość, zawiść i totalne negowanie wszystkiego łącznie z własnym rozumem. Aktualnie w dobie Internetu, który zapewnia (złudne) złudne poczucie aminowości i bezkarności jest bardzo łatwo dokuczać innym. Ja osobiście cieszę się każdym następnym dniem. Cóż udało się znów obudzić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-30 14:12

>Ja osobiście cieszę się każdym następnym dniem.<


Mimo chorób, które mnie dopadają też się cieszę każdym dniem, bo to DAR od Boga. Dziś cieszy mnie śnieg za oknem, słonko i sikorki, które radośnie uwijają się przy ziarenkach, które im sypnęłam do ich "stołówki" na balkonie. Pozdrawiam serdecznie. :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-12-04 08:48
W moim karmniku również biesiadują sikorki. Kiedy przylatuje zimowa zmiana od razu sprawdzają czy już pora na karmienie. Zabawa jest gdy z karmnika próbują jeść sójki. Więcej wysypują niż wydziobią, ale później jedzą wraz z gołębiami z tarasu. Wieszam też ptakom kulki tłuszczowe z ziarnami. Stałym ich amatorem od kilku lat jest dzięcioł, taki fajny z czerwonym ogonem. Widać woli łatwą wyżerkę niż walenie łbem w pnie drzew.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-12-04 18:31
Niektórym ludziom takie "walnięcie" bardziej by się przydało niż dzięciołom. :-)
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2023-12-06 08:33
Święte słowa, tyko w wielu przypadkach rozniósł by się odgłos pustej przestrzeni.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2023-12-23 19:57
Kochani mimo trudnych czasów życzę Wam pięknych, zdrowych i Bożych Świąt. Szanujmy się mimo różnych poglądów na życie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 77) (1277967 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill