www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / ZUS - Krwiopijca emerytów i rencistów (45384 - wyświetleń)
- Autor ON3 Dodany 2010-02-21 12:10
     Utrzymanie 60 000 tys. urzędasów ZUS, ich marmurowych siedzib kosztuje
podatników 100 mld zł rocznie (źródło za posłem Piechocińskim). Ta góra
pieniędzy przekazana na zwiększenie rent i emerytur pozwoliłaby powiększyć
renty i emerytury średnio o 600 zł miesięcznie. Walczmy o swoje!!!
Protestujmy!!! Musi powstać np. Związek Podatników Polskich - organizacja
rozlicazająca wszystkich z wydatkowania publicznej kasy // z Ministrem
Roztkowskim i Premierem włącznie//
     Apel --> piszmy listy do Premiera Tuska w tej sprawie, z zapytaniem jak długo
jeszcze stalinowski monopolista będzie nas ograbiał z połowy świadczeń.
Proszę dziennikarzy śledczych aby pomogli nam ustalić kto żywi się w tym totalnym
ZUS-owskim bałaganie (Jakie wpływowe grupy i nazwiska).
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-21 15:34

> Utrzymanie 60 000 tys. urzędasów ZUS, ich marmurowych siedzib kosztuje podatników 100 mld zł rocznie (źródło za posłem Piechocińskim).


Jesteś pewien, że dokładnie to powiedział Piechociński? Bo z ciekawości aż sprawdziłam dane dostępne na stronie ZUS - nie jestem specjalistą ale z dostępnego na stronach ZUS planu finansowego na rok 2009 (klik - plik pdf) wynikałoby, że koszty funkcjonowania ZUS (a nie np. wartość wypłacanych świadczeń) to ok. 5,3 mld złotych czyli jakieś prawie 20 razy mniej... Oczywiście, jeżeli do kosztów ZUS/FUS wliczyć same emerytury i renty, to pewnie spokojnie wyjdzie te 100 miliardów (i więcej) ale to chyba nie o to chodzi. Źle szukam, czy co?
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-02-22 09:56
Nie będę "wchodził" w konkretne liczby,ale zdecydowanie twierdzę,że ZUS przesadza z budową swoich siedzib.Nie mówiąc o wystroju wnętrz.W dobie kryzysu ,niskich rent i emerytur-taki luksus nie jest wskazany i to każdego kole w oczy.Napewno tymi problemami powinni się zająć rządzący,jako nasi przedstawiciele ,pośrednio zarządzający naszymi
funduszami,powinni mieć wpływ na wydatki nie emerytalne ZUS i ograniczenie rozpasania Zarządów w wydatkach i pensjach pracowników.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-22 12:57
Eligiusz daj spokój. Toż rządzący nie lepiej się mają niż ZUS i inni ........
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-22 13:07
Kto to niby skontroluje, no i ograniczy?
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-02-27 22:38
zus wprowadza przecież oszczędności,proszę poczytać ile osób zostało pozbawionych swoich głodowych rent.Tym tematem powinni zainteresować się rządzący,oni nie zaglądają na to forum  a szkoda
Nadrzędny - Autor Penelopa Dodany 2010-02-28 15:41
Zawsze nas okradano my inwalidzi zawsze na tym wychodzimy najgorzej z naszych nędznych rent pobierają podatek a sami żyją za takie pensje że nasze emerytury z 3 lat nie wystarczyły by na jedną ich wypłatę.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-28 16:43
Niestety,najgorzej ,że raczej nic na to nie poradzimy
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-02-28 21:04
dlaczego przecież jesteśmy obywatelami praworządnego kraju gdzie jest konstytucja ,piszmy do premiera lub prezydenta przed wyborami obieca man wszystko albo lepiej załóżmy partie pokrzywdzonych przez zus i sami zasiądzmy w sejmie.
Nadrzędny Autor Joaśka Dodany 2010-10-11 06:34
Może nie taka nazwa ale jak dobrze to opracować to i coś z tego może być.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-03-01 18:16
Walczmy o swoje. Tp znaczy o czyje. Bo najpierw ktoś pracujący musi wpłacić do ZUS aby ten miał na renty.

ZUS nie zatrudnia 60 tys. osób tylko 45 (i tak za dużo), a cały budżet to ok 120 mld zł. Więc na renty i emertury zostawałoby 20 mld zł?

A może pieniądze przekazać na edukację, badania i rozwój a nie na przeżarcie - pomyślałeś o tym?
Nadrzędny Autor nana Dodany 2010-03-01 20:56
słuchaj barnaba człowiek chory który ma rentę nie przeżera ich ,większość wydaje na leczenie,więc co może wszystkich tych chorych  którzy korzystają z zusowskich rent wysłać na zieloną trawkę  bo trzeba pieniądze na inny cel. Człowieku żyjemy w XXI wieku i renciści też są żyjącymi i potrzebującymi ludzmi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-02 14:36
Barnaba a Ty co? Może w ZUS pracujesz że tak ich bronisz? A może sam przeżerasz bo mnie na to nie stać.
Nadrzędny Autor bandyta25 Dodany 2010-08-25 13:16
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-11 06:36
Barnaba zastanów się co piszesz jak rencista przeżera i co no i za co?
Nadrzędny - Autor nurami Dodany 2011-09-29 22:34
Jestem nowa i witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka że gdy jesteśmy zdrowi , mamy pracę a jeszcze mamy szczęście być młodymi to świat oglądamy z innej perspektywy.Mam 55 lat i przekonałam się na własnej skórze jak instytucja zus traktuje nas klientów.Instytucja której nie wybrałam a zostałam przymuszona się ubezpieczyć jak i wszyscy obywatele tego kraju. Instytucja która pobierała nie małe składki przez 35 lat od każdego  ciężko zapracowanego grosza. Dzisiaj jestem bez środków do życia od 2008 roku i to nie brak pracy jest powodem tylko choroba.Pracę utraciłam właśnie z powodu niezdolności do pracy.Jestem po 2 operacjach kręgosłupa a na kolejne oczekuję. Orzecznik zus przyznał mi zasiłek rehabilitacyjny na okres 4 miesięcy i uznał że  jestem zdrowa. Wszystkie odwołania i protesty kończą się wynikiem zdolna do pracy. Oczekuję na kolejną komisję. Jednak muszę przyznać że postęp w medycynie lekarzy zus jest godny podziwu tam  uzdrawiają ludzi w ciągu 10 minut i to bez zbędnego zapoznawania się z wynikami,wypisami itd. Taki los zgotowali nam ludzie którym wyborcy powierzyli swój los i los swoich dzieci . Jeśli jakikolwiek przedsiębiorca zarządzałby tak powierzonymi środkami jak zus to zostałby postawiony przed sąd.Ale instytucje państwowe obowiązuje inne prawo.I zgadzam się  trafnym określeniem zus to KRWIOPIJCA EMERYTÓW I RENCISTÓW oras wszystkich obywateli POLSKI .
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-10-01 11:32
Nurami/odwołuj się do skutku moja siostra miała podobny przypadek,i w koncu przeszła na rente.To jest typowa zagrywka ZUS niema kasy i dostali prykaz aby tak postępowac,szkoda tylko że cierpią na tym chorzy.Zyczę dużo wytrwałosci i zdrówka pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor dorota_b26 Dodany 2013-12-08 21:13
NURAMI NIE PODDAWAJ SIĘ JESTEM Z TOBĄ BO MAM TO SAMO. ODWOŁUJĘ SIĘ JUŻ PONAD 2 LATA. TRZYMAM KCIUKI!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-04-28 17:37
Czemu gdy dotyka nas nieszczęście obwiniamy od razu Boga o brak obecności?!

Cały postęp bazuje na zaspokajaniu ciekawości – nas wszystkich ludzi cechuje pociąg do wgłębiania się w to, co nieznane. Pragniemy wszystko sobie wyjaśnić, wytłumaczyć, przetłumaczyć. Niewiadome zawsze przyciąga uwagę, wzbudza ciekawość, ale i wywołuje obawy i strach. Mimo to, że nawet przerażają, pociągną do ich wyjaśnienia.

Często nasze niepowodzenia tłumaczymy sobie brakiem obecności Boga. Zachowujemy się jak apostoł Tomasz i podobnie jak on nie widząc Chrystusa, nie mając Go w zasięgu wzroku czujemy się niepewnie. Często jest tak, że natychmiast potrzebujemy gotowych odpowiedzi i utartych schematów, by zaspokoić ciekawość.

Odpowiedzią na często borykające nas pytania jest miłość.

Kiedy uzmysłowimy sobie to, że życie jest za krótkie na ciągłe analizowanie błędów przeszłości, kłótnie i nienawiść. Jeśli przyjmiemy do wiadomości to, że Bóg jest dobrem i miłością, że pragnienie naszego prawdziwego szczęścia, nie będziemy bali się tajemnicy, kim jest i uciekali w proste odpowiedzi i rozwiązania.
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-07-02 15:59
Właśnie w dniu: 25/06/2014r. zapadł WYROK w Sądzie o rentę gdzie została stwierdzona data powstania niezdolności do pracy: przed 16 rokiem życia-(jak w opiniach biegłych); ale nie było daty końcowej w opiniach, ale w treściach opinii były słowa: stale, stale, stale, i decyzja pozytywna -(jak w dwóch opiniach biegłych): Sąd postanowił: UCHYLIĆ DECYZJĘ ZUS, i przyznać:Renta częściowa niezdolność do pracy powstała przed 16 rokiem życia - NA STAŁE. Sąd wypożyczył też inne akta Sądowe ZUS w mojej innej sprawie ZUS - do wglądu o inne świadczenie, gdzie były właśnie wykazane rokowania innych biegłych z wskazaniem daty: od kiedy - do kiedy, czyli - NA STAŁE, i w tej innej sprawie ZUS nie złożył żadnych zastrzeżeń. Sąd też trzymał się w szczególności poprzedzającego Orzeczenia Lekarza Orzecznika z 2002 roku gdzie sam Orzecznik ZUS wskazał tą samą datę niezdolności tzn. przed 16 rokiem życia, ale ZUS potem te Orzeczenie własnego lekarza Orzecznika ZUS - w całości negował zaprzeczając późniejszym własnym Orzeczeniom Lekarzy ZUS jako sprzeczne, tak jakby orzeczenia lekarza ZUS z 2002 roku nie było w ogóle.  Sąd powołał się że ZUS nie może nie tylko negować Orzeczeń poprzedzających wydanych przez ZUS ale także nie wymagać od mojej osoby stażu 5 lat, gdzie wymagane jest tylko od mojej osoby 1 rok, jeśli niezdolność powstała przed 16 rokiem życia tym  bardziej iż w mojej sytuacji był zasadny przepis iż: Jeśli osoba która została zgłoszona do ubezpieczenia przed 18 rokiem życia do Ubezpieczenia Społecznego -(a tak w moim przypadku było, na podstawie Świadectwa Pracy, które ZUS otrzymał z potwierdzeniem mojej osobie - za zgodność z oryginałem); nie może ZUS wymagać od mojej osoby w tym przypadku stażu 5 lat pomimo iż niezdolność z powodu innej choroby współistniejącej powstała w wieku powyżej 30 roku życia. Wszystkie warunki zostały spełnione i tym samym z uwagi na całość powyższej treści - renta została przyznana na - STAŁE. Wiem że ZUS złoży o uzasadnienie bo sam to już zrobiłem bo chcę mieć wszystkie przesłanki na piśmie co ZUS od wielu lat negował i nie brał przesłanek na moja korzyść ale na pewno JA się nie będę odwoływał. Sprawa trwała ponad 4 lata z wskazaniem Sądu dodatkowo w WYROKU, iż mam otrzymać rekompensatę poprzez: wyrównanie z odsetkami za lata zwłoki. Myślę że ZUS da sobie w moim przypadku już spokój, bo został zrobiony właśnie przez Sąd w moich aktach ZUS  porządek i koniec zaprzeczeniom czegoś co ZUS wcześniej wydawał pozytywnie na moją korzyść. Co o tym myślicie, na podstawie całej powyższej treści i ogólnie ???
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-20 09:18
ZUS to specyficzny przypadek i nic nie poradzimy na to
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-20 09:20
nurami jest to nerwowe ale walcz z nimi do końca
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:37
To chyba nie dobre miejsce na takie rozmowy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / ZUS - Krwiopijca emerytów i rencistów (45384 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill