www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 61) (2413402 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-14 14:54
Valkiria dziś obejrzałam przy domu żywopłot. Prawie wszystkie listki malutkie i te młode zwijają się w rulonik. Gołym okiem nic nie widać, ale już wiem że napewno atakuje pewien rodzaj mszyc. Skąd wiem? Był już taki rok kiedyś. Zimny i mokry. Potem te maluśkie staną się czarne i liście też. Żywopłot należy do innego bloku,a tam nic nie robią poza strzyżeniem. Poza tym jest tam jak w lesie moc innych krzewinek. Pewnie któraś kocha zieloną mszycę i z tąd objawy chorób i na innycjh roślinach.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-05-14 15:43
Byc moze to jest to,u nas pada i pada i pada,wiec kto wie?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-05-14 16:02
Faktycznie mszyce atakują. My mamy w ogródku wiśnię i nawet dość ładną, ale co roku jest pryskana przeciw mszycom. A i tak w ubiegłym roku w owocach były czarne mszyce. Owoc został na drzewie! Ja podejrzewam (pewnie niesłusznie) wpływ drzew iglastych na zmianę zarówno struktury ziemi jak  i klimatu. Drobne robactwo lęgnie się niemiłosiernie.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-05-14 18:13
jeśli wy pryskacie a w koło was sąsiedzi nie to i tak to wam nic nie da bo mszyce i tak będą
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-14 19:12
A wydawałoby się ,że  te mrozy wszelkie paskudztwa wymrożą ::::::::::::-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-14 19:14
Kryształek podziel owady na liściaste i iglaste. Te co uwielbiają żywicę nie przejdą na drzewa owocowe czy inne liściaste
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-05-15 22:35
Teraz to wszystko zmutowało się, i wbrew logice grasuje. Kiedyś drzewa owocowe nie były pryskane i miały owoc zdrowy. Ale było to tak dawno, że chyba już między bajki trzeba włożyć.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-16 11:38
Warto czasem poczytać istnieje bariera międzygatunkowa, nawet pies ,kot i człowiek są gryzione przez rózne gatunki pcheł :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-16 14:27
Ok malta masz rację.

Zmieniam temat z pchieł na internet w komórce.
Czy ktoś ma czynny internet w komórce poza GG chodzi mi o dostęp np. do poczty itp. Jednym słowem tak samo jak w komupterze domowym czy laptopie itp urządzeniach dużych. Dokładnie chodzi mi jak naliczane są opłaty za korzystanie z internetu w komórce.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-05-16 19:02
Mój pies wszystkie pchły zjadł,bo był głodny.W mojej komórce grasują myszy.Pocztę mam 6 km od domu.Mój komputer waży 50 kg.Opaty naliczają mi od wagi :-) :-p :-o
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-16 19:04
he he siwek pytam się o internet w komórce - telefonie :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-05-16 19:25
Wiem-serduszko,ale Ci nikt nie odpowiada,więc chciałem Ci umilić życie w oczekiwaniu na odp.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-16 19:29
Siwek dzięki :-) a dałam tłustym drukiem by się z Tobą podroczyć bo byś napisał że komórkę masz na kłódkę zamykaną :-)
Napewno odpowie za jakiś czas Boginka bo ona wie jeśli nie wszystko to prawie wszystko :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-05-16 20:51
Boginka,jak cyganka zawsze prawdę ci powie,ale ja komórki nie zamykam na kłódkę,bo tam trzymam tylko drewno na opał do kominka na zimę.Jak kiedyś zabłądzisz na południu,to się będziesz mogła ogrzać :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-05-17 08:23
W KOMÓRCE,CZY PRZY KOMINKU?:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-17 15:18
Elu ja żadko używam internetu i naliczają mi opłate zgodnie z cennikiem wejdź na www.era.pl i poczytaj sobie
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-05-17 18:07

>W KOMÓRCE,CZY PRZY KOMINKU?


Wszystko zależy od wieku-jak stara-to do komórki,żeby ją szczury zjadły.Jak młoda,to pod kołderkę,bo szkoda by było,żeby się zmarnowała,a nóż widelec jeszcze się komuś przyda :-)Jak kulawa i garbata,to może latać do sklepu po piwo.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-17 20:08
Basiu dzięki. Już wiem że opłaty naliczają od ilości wejść :-)
Dziś już znikam miłej nocki wszystkim
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-05-19 21:38
Boginko, nagle przestały działac głosniki w laptopie  moze się jakoś wyłaczyło,czy wiesz jak jw właczyć o ile się nie popsuło coś
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-05-22 12:46
U mnie się wyłączają i włączają kiedy wcisnę klawisze Fn i F10.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-05-22 14:15
Jednocześnie? naraz?
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-05-24 16:29
Zeby odliczyc od podatku koszt lekow potrzebna jest grupa inwalidzka,czy kazdy kto ponosi duze koszty moze odliczyc?Chodzi mi o mojego tate,nie ma przyznanej grupy,a na leki wydaje duzo powyzej 100 zl.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-05-24 19:26
Odliczenie wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w danym roku podatkowym jest możliwe przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu jest osoba niepełnosprawna.
Jak widać warunkiem odliczenia wydatków jest "bycie" osobą niepełnosprawną, co potwierdza jeden z dokumentów:
- orzeczenie o zakwalifikowaniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności (znacznego, umiarkowanego lub lekkiego)
- decyzja przyznająca rentę z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową, rentę socjalną
- orzeczenie o niepełnosprawności (dla osób poniżej 16 lat).
Więcej o odliczeniu wydatków na leki: http://www.pit.pl/1103_odliczenie_wydatkow_na_leki_8134.php
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-24 16:41
Dobrosia nie wiem ile tata ma lat ale tu nie musisz pisać. Spytaj w samej aptece a dowiesz się także o karcie dla seniora. W aptece znają te przepisy. :-) Że grupa to wiem...... O kartach dla seniora dobrze są obeznane apteki  DBAM O ZDROWIE
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-05-24 16:48
Pytalam juz w aptece,dostalam odpowiedz-NIE WIEM.Zauwazylam,ze teraz ludzie nawet jak cos wiedza,to nie powiedza,albo bardzo rzadko.Sasiadka,starsza pani,prosila mnie o kupienie baterii do aparatu mierzacego cukier.Powiedziala,ze kupowala je wczesniej w aptece.Poniewaz pierwszy raz mialam kontakt z glukometrem chodzilam od apteki do apteki,a kazdej dowiadywalam sie,ze nie ma i nikt nie wiedzial gdzie moge je kupic.Dopiero klient,starszy mily pan odeslam mnie do zegarmistrza.Tam je nabylam.I wierzyc mi sie nie chce,ze panie w aptekach nie wiedzialy o tym.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-24 17:21
To ja jutro u siebie spytam i ci odpiszę. Mam super jeśli chodzi o te sprawy. Są miłe farmaceutki i chętne do podpowiadania :-) Spytam także o glukometr co gdzie i za ile.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-05-26 19:53
Dobrosia o glukometrze trzeba powiedzieć pielęgniarce rodzinnej lub diabetologowi, to wymienią na nowy i to darmowo. Tak jest w moim mieście.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-05-26 20:01
Dobrosia karta seniora przysługuje dopiero od 75 roku życia a o glukometrze zapomniałam pzepraszam.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-05-27 16:21

> Jednocześnie? naraz?


Naraz. Klawisz Fn (funkcyjny) jest zawsze naciskany łącznie z innym, aby wywołać dodatkową funkcję. Używany jest w laptopach po to, żeby na mniejszej klawiaturze zmieścić tyle funkcji klawiszowych co na klawiaturach dużych.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-05-27 08:51
Czy ktoś z Was stosował miód Manuka ? W internecie można dużo o tym miodzie przeczytać, ale zależy mi na Waszych opiniach.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-27 14:56
Liduś ta stronka zawiera wypowiedzi tych co już próbowali właściwości miodu Manuka (klik). Ja osobiście jeszcze nie próbowałam go lecz zamierzam skosztować tej kuracji
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-05-27 15:24
Czytałam różne stronki na ten temat. Myślałam , że i ktoś z Was póbował i chciałam mieć wiadomość z pierwszej ręki.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-05-27 17:57
Ncisiskalam ile się dało,nie pomogło,boje sie,ze to cos powazniejszego to do Boginki,czyli Ioty
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-05-27 18:55
Dziekuje za odpowiedzi na moje pytania,zainteresowanie i troske.Nie kazdego dnia czytam posty na forum,wiec dopiero teraz odpisuje.To bardzo wzne,szczegolnie dla nas,niepelnosprawnych,jesli mozemy sie od farmaceuty dowiedziec o niby prostych,a dla nas waznych rzeczach.Niestety,czasami tak jest,ze jak zobacza,ze sie troche inaczej chodzi,wyglada,to sie takiego czlowieka chce zbyc.Wczoraj czegos takiego doswiadczylam w drogerii Natura.Postawilam sie jednak,kazalam zawolac kierowniczke i zostalam obsluzona po krolewsku.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-27 19:06
Dobrosia ja nie mam u siebie takich aptek które opędzą się jak od natrętnej muchy. Zawsze dokładnie mi powiedzą o co pytam a też jestem inna .... Co do miernika dla diabetyków u nas w poradni wisi kartka by zgłaszały się osoby ze starymi urządzeniami po wymianę na nowe
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-05-31 14:07
Tak już jest w wielu miastach. :-)
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-06-01 12:55
Ela,sasiadce nie chodzilo o nowe urzadzenie,ale o nowe beterie.Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo,baterie zostaly kupione u zegarmistrza,a raczej u zegarmistrzyni,przesympatycznej kobiety.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-06-01 15:31
Dobrosia ..No to jest ok :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-06-12 21:33
Na mojej ulicy mieszka starsza pani,samotna(90 lat).Jest niesprawna ruchowo,od zyczliwych ludzi dostala balkonik,z ktorym porusza sie po mieszkaniu.Czy moze ona sie starac i na jakich zasadach o wozek inwalidzki,taki najzwyklejszy,nawet uzywany,zeby opiekunka mogla z nia wyjechac na spacer?
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-06-13 07:16
Może się starać i złożyć wniosek w PCPR.Ale wiadomo ,że nie dostanie .Ta instytucja ma przygotownne druki odmowy i tylko pisze brak funduszy.......Tylko przypatrzcie się ile osób siedzi w tych instytucjach i stan kadrowy się nie zmienia,pomimo braku funduszy.Dyrektorzy w tym kryzysie wystawiają piersi po odznaczenia i nagrody.Taka jest prawda.
Nowy Pani Rzecznik Praw Obywatelskich  stwierdziła
  > Lipowicz deklarowała, że gdyby została RPO, za swój priorytet uznałaby dbanie o interesy ludzi starszych (mówiła m.in. o stworzeniu funkcji asystentów ludzi starszych w urzędach), a także niepełnosprawnych. Jej zdaniem nieprzestrzeganie praw tych dwóch grup w Polsce widać m.in. w licznych skargach do Strasburga. Nieraz podkreślała, że prawo powinno być wypełniane przez organy państwa. Dlatego jej zdaniem, w szkołach lekcje etyki powinny być równie powszechnie organizowane jak lekcje religii, a kobiety, które mają prawo do legalnej aborcji, powinny móc jej dokonać.
A więc zobaczymy..........może będzie lepiej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-06-13 07:37
Dobrosiu w naszym mieście Caritas wypożycza wózki. Spytaj u Was, może w ten sposób uda Ci się pomóc tej pani.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-06-13 11:12
Dobrosia-wystarczy iść do lekarza,aby wypisał wniosek na wózek,następnie podbić w NFZ i pobrać wózek w sklepie nic to nie kosztuje.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-06-13 20:35
Dziekuje za odpowiedz.Niedlugo ma przyjechac corka starszej pani,podpowiem jej wiec,ze moze sie starac o taki wozek.Pani kiedys byla pelna zycia,wszedzie jej bylo pelno,to zyczliwa osoba,niech sie nie zamyka na starosc w czterech scianach,bardzo mi jej zal.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-06-13 20:50
Może dlatego, że była życzliwa dla innych, to teraz znajduje takich ludzi jak Ty, również życzliwych i pomocnych. :-))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-06-23 18:12
czym myjecie monitor ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-06-23 21:07

> czym myjecie monitor ?


Stary szklany duży (CRT) czy jeden z tych nowszych płaskich (LCD, plazma)?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-06-24 14:40
płaski ale nie plazma
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-06-24 17:09
Prawdopodobnie zatem TFT lub LCD...

UWAGA: czyszczenie takiego monitora wymaga ostrożności i użycia odpowiednich środków, nie biorę odpowiedzialności za to, że komuś czyszczenie nie wyjdzie i coś się zepsuje.

Ja swój LCD najczęściej po prostu przecieram ścierką z mikrofibry (można ponoć zastąpić dobrze wysłużonym, czystym kawałkiem bawełny). Ważne żeby to czym się monitor wyciera nie mogło go zarysować – ponieważ zewnętrzną powierzchnią takiego monitora jest cienka błona a nie mocne szkło, zarysować może ją nawet papier toaletowy, a większy ucisk może „wypalić” piksele.
Kiedy umycie monitora jest z jakichś powodów niezbędne, składam kawałek papieru toaletowego w niewielki „pędzel” (jeden listek papieru składany wielokrotnie od prawej do lewej, a na koniec raz złożony w połowie z góry na dół). To ważne, ponieważ w takim układzie, powierzchni monitora dotyka tylko cienki brzeg papieru, który go prawdopodobnie nie zarysuje (można też z tego co wiem użyć takiej samej miękkiej szmatki jakiej używa się do wycierana kurzu, ale ja wolę coś "wyrzucalnego"). Następnie biorę płyn do ekranów, delikatnie spryskuję powierzchnię (najlepiej aby żadna kropla nie pociekła w dół monitora) i wycieram „papierowym pędzlem” (bardzo ostrożnie, nie naciskając).

Co ważne, płyn nie powinien zawierać alkoholu ani amoniaku. Z tego powodu staram się rzadko czyścić LCD na mokro (jedynym zbudzeniem które tego wymaga jest pozostałość po źle skierowanym kichnięciu... :-)), bo płyn który teraz mam w domu nie ma wyszczególnionego składu.

Niektórzy sugerują użycie zwykłej wody, ale ja jakoś nie mam ochoty tego próbować.

Najlepszym chyba rozwiązaniem dla osób które mają monitor LCD i boją się go uszkodzić byłoby kupienie nakładki.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-06-24 17:22
dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-06-24 17:28
W razie potrzeby mogę też pokazać (na zdjęciach) metodę składania papierowego pędzla (jeżeli opis jest niejasny).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 61) (2413402 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill