www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (2371743 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor lidian Dodany 2008-06-19 12:40
Myślę, że ten wątek może być nam pomocny w chwili, gdy potrzebujemy szybkiej rady z każdej dziedziny.

Mam pytanie, dlaczego Wasze posty (nie wszystkie) przychodzą na mój adres mailowy?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-06-19 12:43
a czy w profilu nie zaznaczylas ,ze chcesz powiadomienie mailem o odpowiedziach?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-19 12:46
W profilu jest ok, mam zaznaczone "nie", zezwoliłam tylko na prywatne listy, ale to są posty. Zaczęło się to niedawno.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-19 16:17
Sprawdź profil jednak jeszcze raz. Coś tu nie tak jest....a może tylko od tych co dałaś e mail? Sprawdź nadawców i profil
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-19 16:20
Sprawdziłam. Nikomu maila nie dałam. Twoje  niektóre też przyszły. Nie wszystkie. Zaznaczam to nie są prywatne listy tylko posty.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-06-19 16:22
dziwne nic nie rozumiem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 16:22 Zmieniony 2008-06-19 16:27
Wiem więc pozostaje jeszcze raz dokładnie sprawdzić profil...ja nic nie dostaję więc coś masz tam nie tak... Sprawdź w profilu ustawienia różne to ważne i przeczytaj co warto dać nie a co zostawić bez odpowiedzi
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 16:23
z pewnością
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-19 16:25
Już ten profil przewertowałam na wszystkie strony. Dałam pozwolenie tylko na przysyłanie wiadomości prywatnych. Jeszcze raz sprawdzę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 16:27
A ja tu pozostawiłam bez odpowiedzi, mam też ukryj
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-19 16:28
Zezwól na otrzymywanie emailem informacji o odpowiedziach na posty. Zrobiłam ,nie. Czy to zostawić bez odpowiedzi?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 16:29 Zmieniony 2008-06-19 16:37
zostaw bez odpowiedzi  nie zaznaczaj tego miejsca tak mam ja DAJ POMYŚLEĆ-------jednak daj NIE a DWA NASTĘPNE ZOZTAW BEZ ODPOWIEDZI PUSTE       
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-19 16:36
Następne mam puste a tego już nie można wyłączyć. Nie widzę co jeszcze mogłabym zmienić. Trudno niech tak będzie. To nie wszystkie posty przychodzą mailem, tylko niektóre.To nie jest uciążliwe.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-19 16:37
dlaczego nie można wyłączyć kliknij na tę kropkę i sama zniknie ale na dole daj polecenie    zmień      to jest po lewej stronie na sanym dole szukaj podpowiedzi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-19 17:18
Czy istnieje sposób na bezoperacyjne pozbycie się kamieni żółciowych?
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-20 07:24
Lidian,jeśli nie znalazłaś,to ja coś mam..................

*********************************************#  Rozpuszczanie. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej proponują rozpuszczanie kamieni za pomocą preparatów doustnych (można je kupić w niektórych sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością). Podczas takiej kuracji trzeba codziennie zażywać leki i co 1-2 miesiące robić kontrolne USG. Kamienie rozpuszczają się powoli (ok. 1 mm na miesiąc), dlatego leczenie może trwać nawet dwa lata. Udaje się rozpuścić tylko złogi cholesterolowe, bez zwapnień, o średnicy nie większej niż 10-15 mm, ale też nie u wszystkich. Niestety, nawet jeżeli kuracja się powiedzie, nie ma żadnej gwarancji, że nie utworzą się nowe kamienie.
# Kruszenie kamieni. Litotrypsja to zabieg polegający na rozkruszeniu kamieni za pomocą fali ultradźwiękowej. Fala ta wytwarzana jest przez specjalne urządzenie i kierowana na pęcherzyk żółciowy oraz znajdujące się w nim złogi. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest bezbolesny. Niestety, grozi poważnymi powikłaniami. Kawałek kamyka może bowiem utkwić w przewodzie żółciowym, zaczopować go i wywołać bolesną kolkę, żółtaczkę mechaniczną, a nawet zapalenie trzustki. Z tego powodu chirurdzy są przeciwni stosowaniu litotrypsji

Można tez laparoskopowo-przy tym opisie ,jak mi nie do śmiechu-tak się uśmiałam - do
środka wprowadzają prezerwatywę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...........

Pozdrawiam serdecznie,na pewno znajdziesz jakiś odpowiedni nieinwazyjny sposób.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 12:43
wiem że można rozbijać kamienie laserowo, mojej cioci tak robili, a potem coś dają na wypłukanie tych kamieni, ale to zależy od wielkości kamieni i nagromadzenia
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 13:08
Trolla, jeśli to odpowiedź na mój post z 2008 roku, to serdecznie dziękuję, ale to już nieaktualne. Sprawa załatwiona. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-24 13:42
Z pewnością chciala pomóc.  a ty odpowiedzialaś mimo ze napisala w srodku. Przyjdzie czas ze nauczy sie jak tutaj sie pisze ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 13:48
Myślę, że Trolla odpowiednio zrozumiała moje podziękowanie za zainteresowanie. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-24 13:56 Zmieniony 2013-01-24 13:59
ale może nie zrozumiała by . gdyby nagle było ;-) > nie pisz tutaj , pisz na koncu watku !
W idzisz że ty myślisz że ja nie myślę ;-) Ja też myślę tylko troszkę inaczej niż Ty i od razu stawiesz mi niepotrzebny zarzut. Zarzut ze ja sądzę ze Trolla nie myśli.  pozwól jej na odpowiedź.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 14:07

>ale może nie zrozumiała by . gdyby nagle było ;-) > nie pisz tutaj , pisz na koncu watku <


Ale tak nie było.

>Ja też myślę tylko troszkę inaczej niż Ty i od razu stawiesz mi niepotrzebny zarzut. <


Waldi , przeczytaj kto komu tu zarzut stawia.

>Zarzut ze ja sądzę ze Trolla nie myśli.  pozwól jej na odpowiedź. <


Ja przestaję rozumieć o co ci chodzi. Ty jej nie pozwoliłeś odpowiedzieć. Poczytaj swoje posty, bo rzeczywiście pamięć Cię zawiodła tym razem.  :-))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-24 14:37
Nie bylo i dobrze.
Zazwyczaj tak nciskaliście Ty i ella na kazdego kto spóbowal cokolwiek tu napisać .;-):-);-)
Przecież ona moze w każdej chwili coś napisać.Jak to miejsce znajdzie :-)  ja pisalem , ze Ty sugerowałaś ze ja coś mam na myśli ze ona nie myśli ;-)
:-) zakonczmy na tym tą studencka dyskusję :-):-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-24 14:43
Oj czepiasz się mnie Wal, czepiasz. :-) Nie musiałbyś kończyć "studenckiej" dyskusji, gdybyś jej nie zaczął.  :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-25 01:42 Zmieniony 2013-01-25 01:50
Nie musiałbym rozpoczynać gdyby nie Twoja sugestia , że to ja napisałem ze ona nie zrozumiała.  Zawsze tak robisz? Przeczytaj,a najlepiej  niech Ci to ktoś inny przeczyta..Najtrudniej znaleźć swój błąd ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-25 07:13
Właśnie Wal, właśnie. Najtrudniej. Przeczytaj. :-) Życzę miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-25 07:32
A ta swoje.
Ludzie trzymajcie mnie bo nie dostoję.

Co jej się doradzi

, Ona odwraca i drugiemu radzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-25 07:43
Skończmy. Nie ma sensu. :-))))))))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-25 07:47
Oczwiscie , ze nie ma juź Ci to trzy linijki temu radziłem :-):-):-):-):-):-):-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-28 02:37
Lidian, Wal ma rację... najtrudniej przyznać się do błędu...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 17:21
jeśli pamiętam dobrze to się nazywa bezinwazyjnie i podobno jest coś takiego czyli laserem ale piszę podobno bo o tym słyszałam zbyt dawno więc w 100% nie potwierdzę......
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-19 17:34
Będę musiała poszperać w intrnecie.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 18:19
masz racje
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 18:19
lidian wracaj !!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 18:20
będzie chciała to wróci
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 18:22
musi wrócić
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 18:26
żyjemy w wolnym kraju róbta co chceta
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-19 18:38
Jestem, tylko dziś moja córka przyjechała i cały dom stoi do góry nogami. Wszędzie bałagan, taki z niej bałaganiarz. Teraz gdzieś poleciała to chwila wytchnienia.Mąż pracuje dziś 24 godz. Syn zrobił obiad i tez poszedł do kumpli. Mam czas dla siebie.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 18:41
żyć nie umierać
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-10-29 23:51
To co na szybki sen?  Bo grzane piwo znam
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-06-19 19:24
Taki drobiazg ...
kilka osób już wie
ale ci co moze potrzebują jeszcze tej podpowiedzi
jak odpisujemy to naciskamy odpowiedź pod pierwszym postem zawsze na pierwszej  stronie tematu
i wtedy zawsze jest szerokie okno bez uskoków szerokości
ale jak ktoś napisze po swojemu tez dobrze, niech pisze jak umie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-19 19:29
Dziś już zniknę. Wszystkim życzę Dobrej Nocki pa do jutra

Werbena ma rację----Miłej nocki Werbena
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-19 19:47
ELU   Spokojnych   Snów .                                                                                                                                                                                                                                                                                                            LIDIAN     kamyki   możesz  potraktowac   laserem    ale   to jest  zabieg    płatny  -niestety.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-20 07:33
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi w mojej sprawie.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-20 13:45
M.in.mam taki problem,są sytuacje gdy ciśnienie spada mi do MNIEJ WIĘCEJ 80/50,czasem poniżej-jest mi slabo,bol głowy,gorąco jak przy wysokim ciśnieniu,problem z oddychaniem,jak dotad nie znalazłam ani porady ani pomocy lekarskiej,ani pomocy-nie wierzą ,że tak sie zdarza,w gabinecie lek.mam cisnienie podwyższone,raz nawet 140/80 i dostalam leki na nadciśnienie.
Te spadki cisnienia zdarzaja mi sie zawsze po nadmiernym wysiłku,zmęczeniu.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-20 13:51
to problem bo trudno liczyc na to ze akurat zdarzy sie przy lekarzu nie wiem co ci poradzic
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-20 14:51
W tych mądrych czasopismach intern.nic nie znalazłam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-06-20 14:56
tzn. ze nie sa takie madre
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-20 14:57
Malwa podwyższone ciś u lekarza to normalne, nazywa się to syndrom białego fartucha. Też to mam. Natomiast nadmierny spadek ciś. to zbyt duża dawka leku na nadciśnienie. Powiedz lekarzowi i spytaj czy możesz brać połowę tabletki. Gorąco i kłopoty z oddychaniem wyglądają na napad paniki.
140/80 to nie jest bardzo duże ciś. Ja raz do roku noszę swój ciśnieniomierz do kalibracji. To ważne.
Nadrzędny - Autor Grażyna Kopias Dodany 2010-01-29 23:41
Witam -miałam podobne problemy z ciśnieniem -zmniejszyłam dawkę leku o połowę i się unormowało,a wogóle podwyższone ciśnienie u mnie -wiem że u innych też się zdarza często następuje przy stresie ,mogą też podnosić niektóre leki zaburzenia hormonalne.Mnie pomagają łagodne leki ziołowe uspakajające ,kiedy już jest problem a najlepiej to zastanowić się co zmienić w stylu życia by to poprawić,np.odżywianie ,jakieś techniki relaksacyjne i nastawić się optymistycznie do życia i nie zamartwiać się na zapas ,bo może się okazać że problem szybko zostanie rozwiązany a my stracimy po drodze dużo zdrowia -wiem że nie jest to łatwe ,bo niedawno nie widziałam żadnych szans a kiedy się pojawiły i spojrzałam na wszydtko z nadzieją poczułam się odrazu lepiej.Mam też problem z kamieniami w woreczku żółciowym -są duże 3szt.,mam je kilka lat =byłam u Filipinczyka ,ale finał był taki że po wizycie dostałam wielki atak na szczęście bardz krótki a kamienie są dalej -próbowałam też terapii ziołowej i przymierzam się do usubięcia ich laparoskopią-zajmuję się medycyną naturalną i wiem że znajomym udało się usunąć kamienie metodami ziołowymi i dietą ale to to też zależy jakiego pochodzenia one są a tego nie wiemy.                                                                          Mam prośbę -zgubiłam się trochę na tym forum i nie mogłam znależć miejsca żeby napisać pod  interesującą  mnie wypowiedzią -      konkretnie" niebieskookiej"       o dobrej taniej protezie i firmie protetycznej o której ona pisze -nie słyszałam o takiej firmie i nie znam protezowni która robi tanie i dobre protezy-chyba że okteślenie tanie jest różne dla różnych osób-dla mnie jest tanie jak mogę dopłacić grosze do tego co daje  NFZ i PFRON.Poznałam kilka osób w Konstancinie i niestety jakość chodzenia osób na dobrych i drogich protezach była nieporównywalna -trzeba mieć duże szczęście żeby mieć dobrą protezę i tanią -jestem na drodze poszukiwania -pojawiła się nadzieja od fundacji i założenia subkonta dla mnie i mam nadzieję że zrealizuję to moje marzenie.Bardzo proszę o napisanie do mnie prywatnie -niebieskookiej-.Proszę o podpowiedż czy wszędzie mogę pisać od razu pod interesującą mnie wypowiedzią.Grażyna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (2371743 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill