www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wybory (Strona 4) (102596 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-07-05 18:34
ciekawe czego?
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-07-05 23:38
DO BARBARA33

>moja koleżanka tak uważa że do rozbioru dojddzie >


TA TWOJA KOLEZANKA, TO BARDZO MADRA OSOBA
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-07-06 00:02
popatrzcie wszyscy co tu wyzej popisane ! Groch mydlo i powidlo ni skladu i rymu. I wy i ten rząd to to samo tylko na rożnych szczeblach iektórzy by powiedzieli że są "kasty" a my gdzie? Nawet powiedzieć nie umiemy czego chcemy. Określenie że chcemy prostych dróg "barbara33" to sama nie wie czego chce. Ot po prostu nawrzucać namieszać i  nic z tego nie wychodzi. Prezydent jak krol jest osobą boska w kraju katolickim wychowa teraz dorosle dzieci na (swoje) na książątka i bedzie wesolo.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-06 10:29
wiem czego chce
prostych chodników niskich krawężników itd nie udawaj głupka że nie kumasz
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-06 07:58
A kto nas rozbierze?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-06 10:28
też mi się chce śmiać  tej koleżanki :-)
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-07-05 17:44
A to juz nie wiadomo.Pozyjemy,zobaczymy.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 17:45
ja uważam że ta koleżanka przesadza
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-05 17:45
Śmiej,się śmiej,rurociąg już budują.Teraz nie kroją,ale wykańczają gospodarczo i uzależniają.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 17:48
ona mówi to samo
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-05 18:50
siwek oby te rozbiory nie poszły ze strony kobitek bo wtedy oj będzie się działo .....
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-07-05 18:55
Kij tam,to będę spał nago i tak jest gorąco
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-05 19:03
he he a ja tak nie umiem
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 19:21
ponoć wszystkiego można się nauczyć
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-07-05 23:41
TO SIE NAUCZ. :-) :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-06 06:01
Wolodia a ty czego oczekujesz?
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-06 08:01
Dziewczyny
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-06 08:13
W takim wypadku wykształć się, idź do pracy, kup furę i mieszkanie. Sukces murowany:)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-06 11:05
Glupoty i tyle
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-07-06 12:43
po przeczytaniu 4 stron tego watku podsumowuje czego by niektorzy chcieli:pięknego,elokwentnego erudyty,z licem Adonisa prezydenta,z salomonowa mądrością aby sprawił ze kazdy będzie miał konto w szwajcarskim banku i zapewnił bycze  zdrowie,coby nie trzeba korzystac ze szpitali i usług lekarskich,zeby nie było podatkow,watow i innych...i zeby nie było............rozbioru(!?)
Ech ludzieeeeee!!!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-06 13:48
Mądrego to i miło posłuchać.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-06 14:08 Zmieniony 2010-07-06 14:20

>z salomonowa mądrością>


ażebyś wiedział, aby zatrzymać spiralę zadłużenia, kraj rozsprzedany, to jakby już rozbiory,  potrzeba nam salomonowej mądrości ,aby w Polsce szanowany był obywatel, a nie był "wypierdkiem" dla rządzących, gdzie nie usłyszymy z ust Tuska słowa : dziennik, gdzie dostosujemy się w 60% na początek do krajów unijnych, (zostało niecałe 2 lata, aby Unia nie zaczęła ścigać karami pieniężnymi), gdzie posłowie niepełnosprawni : S.Piechota, M.Plura, J.F.Libicki, mniej będą dumni z przebudowy Sejmu i w przyszłości kancelarii Premiera, a wywalczą dostosowanie wielu obiektów w Polsce, które na co dzień służą wszystkim niepełnosprawnym :
źródło i dla przykładu  jeden z odnośników wraz z agitacja wyborczą ,
i czytaj tutaj
gdzie zmniejszy się w kraju bezrobocie ..... długo wymieniać co zwykłemu-"szaremu" społeczeństwu jest potrzebne. Gdzie rozwinie się gospodarka ale z korzyścią wpływów pieniędzy do kasy państwowej, a nie do kasy obcego kapitału.  Zdrowie napisałeś, a czy zastanowiłeś się, iż żyjąc w tak nerwowej atmosferze w kraju, gdzie wielu rodzinach coraz trudniej wiązać koniec z końcem, żyjąc w takiej atmosferze zdrowie społeczeństwa w drastyczny sposób upada, a w zamian dostajemy: komercjalizacja służby zdrowia. A co to jest komercjalizacja - to przekształcenie w spółkę , a jak spółka nie podoła obowiązkom procesu naprawczego szpitala, ogłaszana jest upadłość, to wówczas  idzie na sprzedaż, a kupujący potem uczyni szpital prywatnym.
A wiesz kto obecnie najwięcej pieniędzy bierze z NFZ na wypłatę, dyrektor szpitala , który nie musi być obowiązkowo lekarzem, i menadżer szpitala. i za "taką kasiorę" nadal szpitale mają wynik minusowy.
Temat jak rzeka , czego Polsce potrzeba najbardziej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-06 14:38
Moment moment.
Mówisz, że ludziom coraz trudniej związać koniec z końcem. Skąd ta informacja? Gdzie źródło danych. Przedstawiasz cały koncert życzeń, ok. A co Ty zrobiłaś dla kraju? Ja na nikogo nie liczę, wiem, że jeśli sam rano do roboty nie wstanę to nic mi z nieba nie spadnie. Nie liczę na mieszkanie socjalne tylko właśnie wziąłem kredyt i kupuje sam. Jasne, że zdrowie nie każdego z nas na to pozwala i takim ludziom potrzebna jest pomoc zdecydowanie większa niż teraz.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-07-06 15:40
WERBI,EASYRIDER PRZEDSTAWIŁ ZYCZENIOWA POSTAWE NIEKTORYCH UZYTKOWNIKOW I JAK MYSLE,PISZAC O SALMONOWEJ MADROSCI PEWNIE CHODZIŁO MU I O TO,ZE"Z PUSTEGO ANI SALOMON NIE NALEJE".ODPOWIEDZ NA PYT ROGALA CO ZROBIŁAS DLA TEGO KRAJU PROCZ NARZEKAN,ABY ZYŁO SIE W NIM LEPIEJ?MYSLISZ ZE GDYBY WYGRAŁ JK STAŁBY SIE CUD I WSZYSCY MIELIBY WSZYSTKO????ZAPEWNIAM CIE ZE NIE.
ZAMIAST UDZIELAC RAD NA FORUM CZESTO MAŁO KONKRETNYCH WEZ SIE DO KONKRETNYCH CZYNOW.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-07-06 16:06
Ten koncert życzeń, to niestety polska rzeczywistość. A źródło danych - to wystarczy przejść się po sklepach. Co kto robi dla kraju? Każdy coś robi, nawet ten, o którym nam się wydaje, że to darmozjad. Przykład? Menel pod sklepem, który jakby nie było czymś żyje i "zakąsza". Czyli konsumuje pewne dobra, od których ktoś odprowadził podatek. A jeśli ma dzieci - to są przyszli pracownicy i konsumenci itd. Ty również nie jesteś samodzielny - mamy wrócić do przedszkola? Murarzowi potrzebny jest krawiec, piekarz itd. To, że harujesz od rana do nocy, to bardzo chwalebne, ale co zrobisz, jak przyjdzie złodziej i część twoich dóbr zmieni właściciela? Nie życzę ci takiego scenariusza, ale też nie jestem pisarzem. To się zdarzyło. Myślę, że każdy ma swoje pięć minut na tym świecie, ale nie można zapominać, że w ciągu tych pięciu minut trzeba coś zrobić dla innych. Teraz te pięć minut ma nowo wybrany Prezydent. Myślę, że będzie miał ciężko, bo kraj w nędzy. Gdzie nie spojrzeć, tam bieda i brak pomysłu na zmiany. Niestety na wszystko trzeba kasy, której też nie ma. I kółko się zmyka. Z pustego i Salomon nie naleje. Najgorsze, że nie mamy swojego przemysłu, produktu, który miałby światową markę (oprócz "czystej").
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-07-06 16:47
Czystą też możnaby wykorzystać jako narodowy produkt,tylko trzeba chcieć i umieć
Oj dużo tu nie zadowolonych .a ani Salomon ,ani tym bardziej J, K. z próżnego by nie nalal,nawet jak mówi ,że on to i owszem
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-07-06 19:12
DO ROGALA160.
ROGAL NAPISAL/A

> Skąd ta informacja? Gdzie źródło danych.>


TAK, WERBI DOBRZE NAPISALA ZE LUDZIOM CORAZ TRUDNIEJ WIAZAC KONIEC Z KONCEM... A SKAD MOZE BYC TA INFORMACJA I ZRODLO DANYCH, JAK NIE Z ZYCIA? PISZESZ, ZE:

>Ja na nikogo nie liczę, wiem, że jeśli sam rano do roboty nie wstanę to nic mi z nieba nie spadnie. Nie liczę na mieszkanie socjalne tylko właśnie wziąłem kredyt i kupuje sam.>


A WLASNIE ZE, LICZYSZ NA KOGOS, KTO CI TEN KREDYT DA. LICZYSZ NA PRACODAWCY, ABY TEN NIE WYKOPAL CIE Z ROBOTY, LICZYSZ, ZE BEDZIESZ WIECZNIE ZDROWY I ZDOLNY DO WYKONYWANIA ROBOTY, LICZYSZ TAKZE NA KUPNO ZA NIE TWOJE, A POZYCZANE PIENIADZE, KTORE I TAK Z PROCENTEM MUSISZ SPLACIC. A GDYBYS TAK SAM ZACZYNAL OD ZERA, BEZ PRACY, I BEZ SRODKOW DO ZYCIA, TO NAWET NIE DOSTALBYS KREDYTU BO NIE MIALBYS W ZASTAW NIC, POZA TWOJA OSOBA. A WERBI BARDZO DUZO ZROBILA DLA NIEPELNOSPRAWNYCH I JEST OSOBA BARDZO SCHOROWANA. A ROGAL, JAK COS NAPISZESZ, TO DWA RAZY SIE ZASTANOW. PO TYCH SLOWACH W TWOIM POSCIE WNIOSKUJE ZE ZYCIE CI JESZCZE TAK NAPRAWDE NIE DOKOPALO.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-06 20:26
I Bardzo dobrze,nie wszystkim musi dokopać i cwała bogu ,że są tu osoby ,ktore sobie radzą i ktorym nie dokopało
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-06 22:21
Boga może nie mieszajmy w polityke

z pustego i salpmpn nie naleje zgadza sie ale pusto by nie było gdyby ci którzy rządzą nie brali takiej kasy owszem pieniądze są potrzebne do życia ale czy aż takie ?
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-07-06 22:21
do wiadomości "maltabar". Ja od prezydenta nie oczekuję niczego co mogloby jego stanowisko mi dać. Konstytucja wyraźnie mowi ze on i jego stanowisko nic nie moze . Jego zapędy i sejm odrzuci i sąd najwyższy oddali. A sprawy ktore mialby zalatwić beda przesuwaly się w czasie. Jest tak zwanym hamulcowym. I dlatego nie brałem udziału w tym śmiesznym forum, wyboru prezydenta.  Ostatnio trzy partie twierdzily że zniosa to stanowisko i tych darmozjadow senatorow , ale jak widać wzajemna adoracja trwa i nic się nie dzieje. Dawniej byla jedna partia  tzw. "jedynie sluszna" i ona zagarniala korzyści dla siebie , dziś co wybory sztab ogromny zrzeszający masę ludzi wymienia się na stanowiskach i funduje sobie dobry dobrobyt, nawet po zakończeniu kadencji nikt ich nie rusza bo mają takie uklady a i jaj się nie spojrzy na wypowiedzi na jakimkolwiek forum to i prokuratura ma sie dobrze i sędziowie tez to co ja mogę oczekiwać ? odpowiadając na pytanie twoje  NIC moge tylko wegetować mogę niekiedy się odezwać jak juz mnie coś dobrze wkurzy. Ale i tu zaczynam sie wyciszać bo nic to nie daje. Czasami jest mi smutno jak czytam wypowiedzi np. barbara33 kiedy to w ostatnim poście mówi ze powinienem wiedzieć o co jej chodzi z tymi prostymi drogami... to mam wątpliwości czytając takie odpowiedzi , bo ja nie szczekam krotko , bo ja nie gryzę , po prostu mówie ze mi sie taka czy inna postawa nie podoba. A tryb domyslania się "co autor chcial powiedzieć to już dawno minął u mnie choć wnuk aktualnie wchodzi w ten zakres wiedzy ale to nie ja go bede uczył.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-06 22:30
wołodia nie smuć się nie każdy jest na tyle kumaty by wszystko pojąć
ja byłam na wyborach bo uważam że nie można siedzieć i nic nie robić tylko mieć pretensje że to czy tamto mi się nie podoba trzeba zaczynać od siebie a tym krokiem są między innymi wybory
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2010-07-06 23:40
??? właśnie tej postawy w tej sytuacji "niekompetencji konstytucji do roli prezydenta nie rozumiem i dlatego nie bralem w tym udziału.Inne wybory tak ale te to nie. Proszę mi powiedzieć "barbara33" co w związku z tym wychodziłaś i co ewentualnie myślisz ze osiągniesz? Nie to bym Cię brał do spowiedzi ale nurtuje mnie to.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-07 07:36
Mówisz, że życie jest źródłem danych. Idąc tym tokiem myślenia, mogę wskazać przykład wielu osób z tego samego życia, którym wiedzie się dobrze. Pewnie, że jest mnóstwo obszarów biedy i długo się jej nie pozbędziemy. Tyle tylko, że ona jest w praktycznie wszystkich państwach.
Bank nie robi mi łaski, że mi da kredyt, to zwykła umowa. Oni zyskują (odsetki) i ja również (kapitał na kupno mieszkania). Co do pracodawcy...jeśli mnie wyrzuci to znajdę inną pracę, ot i cała historia. Jeśli nie znajdę, będę robił to co potrafię na własny rachunek. I zacząłem od zera, z domu majątku nie dostałem, pracy też mi nikt nie zalatwił.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-07 07:31 Zmieniony 2010-07-07 07:34
do rogal160, zapytałeś mnie

>Mówisz, że ludziom coraz trudniej związać koniec z końcem. Skąd ta informacja? Gdzie źródło danych>


odpowiedź :źródło danych z życia wzięte.

>Autor rogal160 Dodany 2010-06-09 08:32>
>Zaprazam dziś do oglądania tvncnbcbiznes>


a Ty Piotrze jakoś dziwnie coś zapomniałeś lub nie chcesz o tym pamiętać, ostatni najbliższy przykład: robisz programy o rozwiązaniach popowodziowych, z dużym nakładem myśli dla przedsiębiorców, ale na tych terenach  dotkniętych powodzią mieszkają ludzie, w różnym wieku:- młodzi, - w wieku produkcyjnym, - w wieku podeszłym, ludzie którzy na stan obecny wymagają pomocy, oni nie mają wyboru, oni liczą na pomoc innych, w  każdej formie. To min jedna z grup osób w całym społeczeństwie,  które przez długi okres będą w trudny sposób wiązać koniec z końcem. Forumowicze znają tą obecną sytuację i nie będę w te kwestii długo pisać.Wybierz się, jeśli zechcesz w te tereny, porozmawiaj bezpośrednio z tymi ludźmi.
program z Twoim udziałem
Jesteś osobą medialną, sam nas forumowiczów zaprosiłeś do oglądania TV z Twoim udziałem, a dzięki temu wiedząc kim jesteś łatwo dotrzeć do Twoich wypowiedzi, udzielanych wywiadów, nie tylko w TV.
A czy znasz programy Elżbiety Jaworowicz. 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-07 07:38
Co do programu o którym mówisz. Nie poruszano w nim kwestii osób które nie są przedsiębiorcami, ponieważ była to audycja biznesowa!!! i omawialiśmy tę część ustawy, która dotyczyła przedsiębiorców. Po prostu taką mam pracę. Nie znaczy to, że nie dostrzegam problemow tzw "zwykłych ludzi" związanych z powodzią. Program Jaworowicz znam.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-07-07 07:44
A co to za licytacja,rozliczanie...?Juz po wyborach,emocjom dajcie odpocząć,Easy niestety ma racje,a ja mysle,ze Prezydentowi nalezny jest szacunek,czy sie go popiera czy nie,a przede wszystkim nie rozliczac go, nim zasiadł "na tronie".
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-07-07 07:57
Valkiria
jak zauważyłaś , nazwano to koncert życzeń, i oby się spełniło coś z tych życzeń.
a czy ktoś tu napisał o rozliczaniu?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-07 07:53
Osobno
salomonowa mądrość, aby  udało się wyprowadzić Polskę z kłopotów.
Nie chodzi tu o nazwisko zwycięscy, bo to samo dotyczyłoby każdego który startował w wyborach i wygrał, a niedługo czekają nas wyboru do Sejmu, nie mniej ważne wybory, gdzie salmonowa mądrość także by się zdała.
jeszcze worek budżetu nie jest całkiem pusty, jeszcze nie doszło do sytuacji "że próżnego w puste". Jeszcze nie.
Dla wyboru podam przykład  jeden lekarz "wychodzi z siebie" ,aby pomóc znaleźć sposób na wyleczenie w jak największym stopniu, a inny lekarz nie stara się.
czyż nie tak? skąciś to ludzie chorzy znają ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-07 08:22
Budżet nie jest całkiem pusty?
Zadłużenie Skarbu Państwa przekroczyło 700mld zł, jego obsługa w tym roku kosztuje 30mld zł, tj tyle ile wydajemy na ochronę zdrowia.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-07-07 17:57
Etyka w internecie,nie pozwala na zamieszczanie prywatnych danych o osobach na forum,warto o tym pamiętać
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-08 13:21 Zmieniony 2010-07-08 13:46
wynagrodzenia a praca,
zadłużenie ? kto je robi ? 
do poczytania
  przeczytaj
a do tego ... wysokie wypłaty wszystkich, którzy decydują o losach kraju, a kto je otrzymuje forumowicze wiedzą, a do tego sprzedawanie majątku narodowego, kto niby go sprzedał, bo przecież nie zwykły szary obywatel.
Potem wylicza się średnie wynagrodzenie, które za obecny I kwartał  2010r wynosi
strona GUS
a kto tyle ma ? ile osób ? ile osób pracujących  zawodowo ma takie wynagrodzenie ????????
dlaczego do wspólnych wyliczeń, a tj.wypłaty np. prezesa NBP i wypłaty przeciętnego Kowalskiego o najniższym wynagrodzeniu,  i tego który żadnej wypłaty nie ma, a do nich zaliczamy bezrobotnych, osoby które w wyniku splotu wydarzeń są osobami niepełnosprawnymi bez prawa do Renty z ZUS, ale to też "głowa-osoba jako sztuka" do podzielenia średniej. Ten czynnik wyliczenia średniej potem jest podstawą do opłaty składek ZUS dla osób samodzielnie prowadzących działalność, a jest to kwota 839,06zł (przy zastosowaniu 60% podstawy tej średniej krajowej). Mały mikroprzedsiębiorca jest w opłacaniu traktowany tak samo jak duży makroprzedsiebiorca. Pisze o tym min.dlatego, iż wielu niepełnosprawnych należy do mikroprzedsiębiorców.
Obecnie PFRON pomaga niepełnosprawnym ale ... i tu powstają problemy, na niekorzyść ON, rozważa się, aby nie refundować składek ZUS dla osób niepełnosprawnych z orzeczoną częściową niezdolnością do pracy, na razie jest ten projekt w fazie rozmów, aby do tego nie doszło, wielu niepełnosprawnych nie da rady.
W ostatnich dniach mówi się, trwają rozmowy o ewentualnym podwyższeniu do 1500 zł brutto najniższego wynagrodzenia, i niestety napotyka to na opory.
obecnie jest to
najniższe wynagrodzenie brutto
Nie jest zasadne, aby w  ślad za podniesieniem najniższego wynagrodzenia poszli inni i upomnieli się o podwyższenie wypłat,  (tu min rogal160 będzie widział o czym napisałam), bo niby dlaczego i w imię jakiego prawa.

czemu to napisałam? kto chce to dojdzie i wie czego Polsce potrzeba, gdzie poszukać kasy, jakie wprowadzić zmiany.
ale ... chyba to za trudne, bo jak "Górze" "Obecnym Salomonom"  zmniejszyć wypłatę ? wysoką wypłatę ? łatwo ją zmniejszać  poddanym, lub zatrzymać na obecnym poziomie przy jednoczesnej podwyżce np. żywności, energii, gazu , leków, biletów komunikacji publicznej,  cen paliwa  ... czynszu mieszkań ... wzrost nakładów na naukę szkoły podstawowej, gimnazjum, wyprawka dziecka do szkoły ...

Wybory , wybory władzy w kraju, wybory drogi rządzenia w kraju,  wybory .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-08 13:48
O ile posłowie rzeczywiście zarabiają za dużo w stosunku do tego co robią, to już Ministrowie, Sekretarze i Podsekretarze Stanu nie mają różowo. Praca ciężka, odpowiedzialnośc duża, a kasa nie rzuca na kolana. Wiem to z pierwszej ręki - znam Podsekretarzy Stanu.
Co do średniej pensji. Faktycznie, ok. 60% pracujących zarabia mniej niż ona wynosi. Minimalna płaca jest pobierana przez ok. 4% pracujących, z czego około połowa ma płacone dodatkowo pod stołem, więxc nie ma co tu dramatyzować. Podniesienie płacy minimalnej nic nie da. Ludzi, którzy tyle zarabiają zastąpi się maszynami i pójdą na bruk - doświadczenia francuskie. Tam gdzie realna płaca min maleje ilość pracujących rośnie - doświadczenia amerykańskie i holenderskie.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-08 17:24

>Minimalna płaca jest pobierana przez ok. 4% pracujących, z czego około połowa ma płacone dodatkowo pod stołem, więxc nie ma co tu dramatyzować>


i to mówi ekspert KPP, spod stołu ????????????
Młody człowiek po szkole, a nawet w II roku pracy,
a nawet ludzie jak to niektórzy  "nazywają Polska B", ma tyrać też ciężko, lub pracownicy hipermarketów,    za 1317 zł brutto a wg nowej propozycji KPP za  1386 zł brutto,  a z tych lat, zapominasz rogal160, ów człowiek będzie miał w przyszłości wyliczaną emeryturę, nie daj losie rentę. Ile tej osobie wychodzi po wyliczeniu ?
Zaniżanie wypłaty pracownikowi , jak ująłeś, to zaniżanie podstawy do wypłaty, to zaniżanie wpływów do ZUS.
Drugi aspekt, niestety dlatego, że tak nisko płacą pracodawcy, powstaje ”pomysł w niejednej głowie”- skombinuje rentę, po co ma tyrać za 1000 zł netto? Kiedy ZUS darmo da około 500-700zł.
Trzeci aspekt, kombinacja,  popracuje tyle,  aby zaliczyć się czasowo do okresu wypłacania zasiłku dla bezrobotnych, a  tym czasie pobierania zasiłku pracuje na czarno.
Lub na bezrobociu jest dana osoba, rejestruje się aby ktoś,  czyli ze skarbu państwa opłacano mu składkę ubezpieczenia zdrowotnego,  a nie mając wypłaty - środków do życia idzie do Opieki społecznej po socjal.
Kolejny aspekt, za takie słabe pieniądze wyjazd za granice, zostają w domu dzieci bez ojca lub matki lub obojga bo oboje  wyjeżdżają,  a dzieci pod opieką nieraz babci,  lub...
P Guz zadał Ci w programie pytanie: : "Czy Pan za takie pieniądze pracowałby?"  Wiesz co odpowiedziałeś.
Czy o takie  procesy w kraju chodzi ?
Kogo Ty naprawdę popierasz ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-08 18:24
Ani ja, ani KPP nie popiera placenia "pod stolem". Za to wiadomo skąd to się bierze. Otóż do każdej złotówki wyplacanej pracownikowi na rękę pracodawca musi doplacić ok. 80 groszy na tzw. klin podatkowy.
Co proponujesz? Może niech placa minimalna wyniesie 10tys? a co tam 20tys. To i emerytura będzie wysoka i skladki duże i podatki. Co do opieki społecznej...to są marnotrawione pieniądze, demotywujące do pracy. Ja nie muszę pracowac za placę minimalną bo ciężką pracą się wyksztalcilem. Kogo popieram? pracowitość  zdrowy rozsądek.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-07-08 16:47
w zwiazku z tym że znikęly moje posty z tego tematu , i nie tylko moje nie obrażające nikogo a jedynie stwierdzające moj stan rozumowania proszę pseudo kontrolerów administratorow o wykasowanie moich danych z tego forum jako że nie ma możliwości samemu wyjscia z tego forum zwracam się o zlikwidowanie mojego konta i nie manipulowania moimi danym, oraz powiadomienie mnie że mojekonto dla forum i na forum już nie istnieje, pod podanym adresem mailowym w czasie rejestracji.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-07-08 18:14
Ani nie bronię Integracji, ani nie "naskakuję" na Ciebie, ale ...
Które twoje posty z tego wątku zniknęły? Czy oprócz tych: http://forum.niepelnosprawni.pl/forum_search.pl?uid=962;mode=uid były jeszcze inne?

I jeszcze ta teoria spiskowa, że ktoś manipuluje twoimi danymi ...
... Kto, gdzie i kiedy ... ??? ... I jakimi danymi ... ???
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-07-08 18:44
Ja widzę Twoje posty Wołodia,więc nie wiem o co ci chodzi?
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-07-08 20:04
oto cytat dlaczego tu jestem!
Postanowiłem stworzyć Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, gdy przekonałem się, jak wiele osób nie potraf poradzić sobie z własną niepełnosprawnością ani odnaleźć swojego miejsca w życiu. Podobnie było kiedyś ze mną, gdy dowiedziałem się, że resztę życia spędzę na wózku.
Moim celem stało się tworzenie sprzyjających warunków, dzięki którym osoby niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym w jak najszerszym zakresie. Powinny mieć możliwość zdobywania wykształcenia, zaistnienia na rynku pracy, podejmowania aktywności twórczej, sportowej i realizowania innych wybranych przez siebie celów.

Moim marzeniem jest uczynienie naszego kraju wolnym od barier oraz lęków i negatywnych stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi.

Wszystkim, którzy mi w tym pomagają, dziękuję za wrażliwość i współpracę.

Piotr Pawłowski,
Prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

Tak więc po moim proteście jeden z postów w tym temacie sie odnalazł ale to nie wszystkie , to jeden. Pomijam juz te ktore sa tu na stale.
Nie wiem kim Ty jesteś "jolik" ale jeśli moderatorem administratorem czy jakimś tam pomocnikiem ich to tylko źle swiadczy o Twojej edukacji w dobie demokracji . poczytaj co napisalem a później przekręcaj tekst wiadomości. Nie mam ochoty z nokim się kłócić ale jak ten prezes chcę pomocy zrozumienia a nie ataku wscieklości czy innej manipulacji tekstem. Mozna napisać swój tok rozumowania mozna spróbować kogoś poprawić  i ukierunkować ale nie wmawiać rzeczy ktorych ktoś nie powiedział . Odnosniki typu http; nic mi nie mówią a jak bedę chcial po internecie wirusow czy szpiegów szukać to se znajde bez pomocy innych.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-07-08 22:17
Nie jestem ani "moderatorem administratorem" ani "jakimś tam pomocnikiem ich". Proszę napisz, co rozumiesz pod pojęciem "edukacji w dobie demokracji" i to jeszcze w odniesieniu do mojej osoby.
I jeszcze jedno. Napisałeś w ostatnim poście:
"Nie mam ochoty z nokim się kłócić ale jak ten prezes chcę pomocy zrozumienia a nie ataku wscieklości czy innej manipulacji tekstem. Mozna napisać swój tok rozumowania mozna spróbować kogoś poprawić  i ukierunkować ale nie wmawiać rzeczy ktorych ktoś nie powiedział ."
Do kogo kierujesz powyższe słowa - do mnie, czy tak ogólnie?
A te słowa:
"Odnosniki typu http; nic mi nie mówią a jak bedę chcial po internecie wirusow czy szpiegów szukać to se znajde bez pomocy innych."
O co tym razem chodzi? ... Następna teoria spiskowa, czy pokrętna logika?

W odpowiedzi na Twoje insynuacje proponuję, abyś sam jeszcze raz przeczytał własne słowa. Odnoszę wrażenie, iż Ty sam masz problem ze zrozumieniem własnych wypowiedzi.

>poczytaj co napisalem a później przekręcaj tekst wiadomości.


Zapewniam Cię, iż przeczytałam to co napisałeś. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż ja nie wiem co chciałeś napisać, ale widzę co napisałeś. 
.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-09 15:26
do rogal160

>Kogo popieram? pracowitość  zdrowy rozsądek>


pisząc to zdanie nie zachowałeś zdrowego rozsądku wymieniając jak niżej Twój cytat:

>Co proponujesz? Może niech placa minimalna wyniesie 10tys? a co tam 20tys.>


wymieniana jest w rozmowach kwota 1500 zł, a niechby nawet np.1700 zł minimalna,  tj.50% średniej krajowej,  były także takie propozycje.

>Ja nie muszę pracowac za placę minimalną bo ciężką pracą się wyksztalcilem>


Nie wymądrzaj się, bo takich jak Ty jest duża grupa, tutaj na forum także, ale trzeba jeszcze zróżnicować, że nie wszyscy pierwszą pracę podejmują po skończeniu wyższej  uczelni, są także tacy którzy pracują (na ten okres są źle traktowani przez pracodawców) i uczą się, aby potem Dopiero osiągnąć - praca według wykształcenia i wyższy pułap wynagrodzenia.
Taki drobiazg co robiłeś w wieku np.20- 23 - 24 lata, czy należałeś to tej grupy młodzieży która pracuje,  i studiuje jednocześnie?
Kolejny drobiazg ważny, znasz i Ty wielu pracowników resortu państwowego, gdzie nie mają wyższego wykształcenia, a są znajomymi wysokich urzędników, dostojników państwowych i dostali pracę tą drogą, niejednokrotnie ich wiedza i mądrość jest daleka,  od tej która jest potrzebna do rządzenia krajem.
I jeszcze jeden drobiazg, ale niezmiernie ważny, nie upokarzaj swoimi wypowiedziami o wyższym wykształceniu osób, które skończyły edukację na niższym poziomie, nawet szkoły zawodowej, z różnych względów, a czasem ze względów zdrowotnych,  dotyczy to także sporej grupy osób wieku 40-50-60 lat, gdzie w obliczu kryzysu mają problemy ze znalezieniem pracy lub oferuje im się  zatrudnienie z zarejestrowaniem na warunkach najniższego wynagrodzenia.

>Kogo popieram? pracowitość  zdrowy rozsądek>


Popierasz pracowitość i to mnie cieszy, jednak znasz i Ty wiele przykładów "niepracowitości" , opieszałości, gdzie za lenistwo wypłacana jest wysokie wynagrodzenie.
A podatkiem klinowym mnie nie przestraszysz.
Gdy wprowadzano VAT, byłeś małym chłopcem, jeśli wiesz jakie były początki to tylko z opowieści, a ja i wielu już wtedy wiedziało, że ustawa jest źle dopracowana i pociągnie za sobą złe konsekwencje gospodarczo-ekonomiczne.

Nie boję się rozmów na te tematy z Tobą, a najlepiej jakby jeszcze porozmawiał nie przez forum a realu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wybory (Strona 4) (102596 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill