www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 120) (2256085 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-30 20:32
O ja cię spadam do kawiarenki
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-02 21:18
No to PA usunęli mnie z forum i fajnie-zjem sobie karpia w galarecie :-p
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-02 21:44
smacznego
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-03 06:24
Dziękuję,zjem sam.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-03 09:38
na zdrowie
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-03 11:29
Basiu.Smacznego,to po naszemu-daj trochę,a dziękuję,to znaczy zjem sam :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-03 11:38
A TO NIE WIEDZIAŁĄŻEKI ZA INFO
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-03 16:52
Siwek albo mam dziś ciężki umysł albo Ty to nie Ty.....

>No to PA usunęli mnie z forum i fajnie-zjem sobie karpia w galarecie>


tak napisałeś

A dziś czytam dalej ciebie.... hmmmm a to ciekawe co????
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-03 17:03
ela daj siwkowi spokój po za tym żartować trzeba umieć
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-10-03 17:12
Kłamałem-przyznaje się bez bicia.Jak mogłem napisać,że mnie usunęli skoro jeszcze napisałem :-p
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-03 17:28
Basia nie dam mu spokoju.

Siwek za karę stawiasz piwo z sokiem malinowym
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-03 17:35 Zmieniony 2010-10-03 17:42
Nie ma sprawy,jak wypijecie ze mną to postawię całą skrzynkę
http://i2.pinger.pl/pgr131/a3f867e600194cf84a55060b/zywiec+23.jpg]na zdrowie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-03 17:38
To czekamy
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-10-03 17:50
To przybywajcie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-03 19:04
O ja cię siedem kufelków jak babcię kocham..... siwek super :-D
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-10-03 19:28
Jest tego cała beczka
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-03 19:35
O ja cię pewnie nie doczołgam się do wyra :-)))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-03 20:33
nie wiedziałam że jesteś taka nahalna
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-10 11:39
Jeszcze kilka dni i znów będę miała swój komputer do dyspozycji. Całe szczęście, bo jeszcze trochę i o mnie zapomnicie. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-10 12:46
to fajnie nie ma to jak mieć swój sprzęt
ja nie zapomne :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-10-10 17:17
Swoj fajnie miec,fakt.Ale dzielic go z kims jeszcze fajniej.A najsmieszniejsze jest to,ze czasami komputer stoi nieuzywany,zeby za jakis czas dwie osoby potrzebowaly go jednoczesnie i jednakowo bardzo.Mozna sie wkurzyc,ale tylko na chwile.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-10 17:19
ja tam mam tylko dla siebie i to sobie cenie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-11 07:29
Lidian o przyjaciołach sie  nie zapomina :;:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-10-11 13:17
:-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-11 14:52
To prawda i to szczera prawda :-)))))))))
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-10-11 15:28
lidian,ja tam tęskniłem za tobą jak nie wiem co :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-11 15:50
O lid to prawda. Siwek nie mógł się już ciebie doczekać i to piszę całkiem poważnie
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-11 16:13
nie tylko siwek czekał ale i ja też :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-10-13 07:27
KTO TO JEST PRZYJACIEL,KIM ON JEST DLA WAS FORUMOWICZOW?
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-13 13:17
Podobno przyjaciół poznaje się w biedzie,a więc trzeba wszystko rozdać co się posiada i czekać na prawdziwych przyjaciół,może się zjawią :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-13 13:26
Wszystkiego nie rozdawaj. Zostaw sobie choć majtki, bo gołodupca to się raczej wystraszą niż zaprzyjaźnią. :-))
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-10-13 14:33
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-13 17:23

>KTO TO JEST PRZYJACIEL,KIM ON JEST DLA WAS FORUMOWICZOW?>


Staruszko ten kto pamięta o każdym.
Właśnie wróciłam z odwiedzin u oprzyjaciół chorych na SM. Tak się składa, że mogę ich tylko odwiedzać jak są na rehabilitacji niedaleko mojej miejscowości. Umówiliśmy się na przyszły tydzień. Radości, uścików, krzyków i śmiechu nie było końca. Mam wspólne piękne foty. A znamy się już od ponad 20 lat.
To był cudowny dzień.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-13 17:33
zgadza się przyjaciół poznaje się w biedzie wiem coś o tym
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-14 14:50
Cześć w tym dziale, ale tu fajnie, ciekawie się was czyta może wy mnie wyrwiecie z tej pieprzonej zadumy nad życiem, ja chyba zapomniałam jak się człowiek śmieje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-14 14:58
trzeba się śmiać bo inaczej życie traci sens
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-14 15:28
Nigdy nie myślałam że to czasem sprawiać będzie problem.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-14 15:36
niestety nie zawsze jest nam do śmiechu ale trzeba starać się myśleć pozytywnie choć nie jest łatwo
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-14 15:37
Joasiu znam to uczucie. Wielu z nas przechodzi nie raz i nie dwa trudne chwile. Co można w takim momencie powiedzieć ? Nie zawsze będzie źle. Ufaj, że i dla Ciebie kiedyś zaświeci słonko.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-14 15:38
oby już świeciło jak najdłużej nam wszystkim
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-14 15:54
zgadzam się z Basią.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-14 16:45
:-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-14 17:59

>ja chyba zapomniałam jak się człowiek śmieje.


No to się pośmiejmy :-) :-D ;-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-14 18:10
:-) :-)
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2010-10-17 09:28

> KTO TO JEST PRZYJACIEL,KIM ON JEST DLA WAS FORUMOWICZOW? <


Pytanie było b dobre, ale za głęboko sięgało w duszę i w związku z tym przeszło niemalże bez echa. Ja znalazłem coś o przyjaźni na innym forum i myślę, że mogę tę bajkę zostawić tutaj. Wszak jest ona przecież o Przyjaźni. Po jej przeczytaniu odpowiedź na pytanie postawione wyżej nasunie się sama:

OSIOŁEK

                                                        

    Zima świat okryła bielą swej sukni wspaniałej. Zasypane wszystko dookoła a i jeszcze ten mróz
zmroził wszystko. Jakiś czas osiołek nie wychodził ze stajenki dokarmiać ptaki jak to miał w zwyczaju codziennym. Nie, nie zapomniał. Powiedzmy, ze był chory. Kiedy tylko poczuł się lepiej od razu wyszedł przed stajenkę, aby wesprzeć żarełkiem ptaki. Śniegu zaspy wokół stajenki nie były żadną przeszkodą dla osiołka. Czym prędzej chwycił w kopytka łopatę gospodarza i począł się przedzierać przez biały bezkres śniegu ku karmnikowi. Kiedy tak brnął przez te zaspy starość odezwała się mu w kostkach. Co rusz przystawał, aby grzbiet wyprostować. Wracać nie było sensu, modrzew był coraz bliżej , było już widać falujący na wietrze karmnik.  Po chwili stał już pod nim. Na pysku jego pojawił się uśmiech i całe zmęczenie w nim utonęło.
      Karmniczek był puściutki. Żarełko wydziobane do gołych deseczek. Kiedy osiołek uniósł swój
łeb ku  górze, dostrzegł jak na modrzewiu zaczęły przysiadać ptaki. Były to sikorki, kowaliki i
dzięcioły w czerwonych czapkach.  Z dorodnego dębu ku modrzewiowi zaczęła przedzierać się przez
zaspy ruda wiewiórka. I tak, kiedy zleciał się i zszedł ten inwentarz zgłodniały. Inwentarz niby tego
osiołka i nie jego zarazem, nawiązała się rozmowa:
       - Jesteś. Nareszcie jesteś osiołku. – wykrzyczała mu do ucha niemalże wiewiórka Bajka.
- Gdzie byłeś tak długo? – Dodała sikorka  Misia. I radości, zachwytom nie byłoby końca, gdyby
osiołek nie spostrzegł, że zaraz dostanie skrzydeł i poleci henn wysoko. – Przestańcie, proszę. –Zarżał.
  – Co ja takiego robię, że tak mnie wynosicie? Czy te okruszki chlebka, ziarnka pszenicy
warte są aż tyle?
Po tych słowach osiołka nastała cisza. Ptaki ślepiły jeden na drugiego  a osiołek stał pod modrzewiem
i rył kopytkiem w śniegu. Po chwili w karmniku przysiadł kowalik Łatek. I nim zaczął biesiadowanie
nie omieszkał zabrać głosu: - Wiesz osiołku , ze kiedy nie przychodziłeś rozmyślaliśmy o tobie.
I nie ważne było wówczas, że w brzuszkach burczało, że nie miał kto po piórkach pogłaskać. Krótko
mówiąc tęskniliśmy za tobą. – Bardzo miło mi Łatku, że jesteś taki szczery. – Odparł osiołek.
W ślepkach Łatka widać było , ze chce jeszcze coś powiedzieć. Wiercił się, trzepał skrzydłami
i po chwili znowu zabrał głos. – Nie zrozum mnie źle osiołku, ale musze ci to powiedzieć. Wiem,
ze mimo iż będzie to przykre dla ciebie to potrafisz to zrozumieć. W te dni, kiedy cię nie było, kiedy
to rozmyślaliśmy co z tobą pewnego dnia przyleciały sroki… - Orędowniczka, Mecenaska, Ikona ?
- Zapytał osiołek.- Tak, one. I wtedy powiedziały do nas, że jesteśmy wszyscy głupcami, bo wierzymy
jakiemuś osłowi i jego rozumowi. Że osły przecież rozumu nie mają, że tylko ludzie są istotami
rozumnymi i one same. Te wypowiedzi srok poróżniły nas. Jedni przyznawali im rację, drudzy cicho
oponowali. Ale jak pokazał czas było ich za mało, aby stawić czoła filozofii srok.
        Po tych szczerych słowach Łatka osiołek spuścił łeb i przykulił uszy. I znowu cisza nastała.
Cisza, w której słychać było cichutkie bicie serduszek ptasich i   osiołka serca. I tak w jakiejś chwili
niezmierzonej żadnym czasem wszyscy zatonęli.
- Osiołku. Dlaczego to robisz? – Zapytała Bajka. – Sam nie wiem Bajeczko- Odparł osiołek.
Może, dlatego, że mam Przyjaciela. Też jest ptaszkiem. I może w was widze Jego i dlatego to robię.
Pamiętam, że kiedy było mi ciężko a miałem takie dni, przyleciał, usiadł w żłobku
i podszczypując mnie za uszy tak mi rzekł: - Musisz wstać na cztery kopytka, musisz iść. I nie bacz na
to co inni o tobie mówią a słuchaj co ja do ciebie mówię. Jesteś moim Przyjacielem bez względu na to
co inni myślą o tobie. Zawsze będę obok i kiedy będzie ci źle wystarczy krzyknąć i już będę. Obok.
           I dalej osiołek snułby opowieść w swoim Przyjacielu, gdyby do karmnika nie doleciały sroki.
Z uśmiechem dookoła dziobów powitały osiołka  i rzec zaczęły: - Jesteś osiołeczku taki mądry, dobry.
Tak bardzo nam ciebie brakowało. I tak jakiś czas sroki się przekrzykiwały w swoim kurtuazyjnym
uznaniu dla osiołka po czym przystąpiły do konsumpcji  żarełka. A rozpychały się przy tym,
dziobały wzajemnie i pozostałych skrzydlatych i wybierały najlepsze kąski.
            Osiołek jeszcze postał chwilkę pod modrzewiem, po czym pożegnał ptaszki i poszedł
do stajenki. Sroki nawet nie zauważyły jego odejścia i będąc zapatrzonymi w samych siebie nie
podziękowały za poczęstunek.
           I tak to zakończyła się historia osiołka. Historia, która nie wydarzyła się wcale za siódmą
górą, za siódmą rzeką a gdzieś bardzo blisko. Może nawet wy byliście jej świadkami. A gdyby ktoś
zadał pytanie; Gdzie byli ludzie? Ludzie moi mili byli we własnych domach i patrzyli przez szklane
okna na tegoż osiołka i jego dziwną Przyjaźń.
                                                                                        
                                    
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-10-17 21:50
JUZ DAWNO WYROSŁAM Z BAJEK,ALE TA  PRZECZYTAŁAM,NIE PRZECZE,Z PRZYJEMNOŚCIĄ:).PAWLE65,CHOC BEZ  WYPISANEGO MORAŁU,TEN SAM CISNIE SIE NA USTA:NIE TEN PRZYJACIELEM CO SŁODKO PRZEMAWIA I W PIÓRKA BARWNE SIE STROI A TEN,KTORY GDY TRZEBA LEKKO W ZADEK KOPNIE LUB SZALEM CIEPŁYM OTULI,GDY CHMURY CIĘŻKIE SIE ZBIORA.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-18 15:09
Przjaciel to ten który przychodzi gdy inni odchodzą - cytat ale nie mój własny
Nadrzędny Autor Joaśka Dodany 2010-10-18 18:11
Widzę Elu że z wieloma tematami się zgadzamy, nie myślałam że gdzieś w Polsce może być ktoś o takiej  zgodności myśli.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-18 19:01
No cóż Joasiu czasem tak bywa że coś się poznaje na własnej skórze. Pewnie nas jest więcej ale mało kto chce się wypowiedzieć. Głowa do góry mamy tu samych siebie :-)))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-19 08:08
zgadzam się z wami  to nie tylko cytat ale i prawda
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 120) (2256085 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill