www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 80) (2408453 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-11-19 21:05
JAK MASZ DZIĘKI TEMU CZUĆ SIĘ MŁODZIEJ TO OK TADZIU MIŁO MI JESTEM BASIA :-)
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2011-12-16 18:09
Cześć, czy tylko porady z komputerem można tu uzyskać?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-16 18:12
NIE
Nadrzędny Autor Joaśka Dodany 2011-12-16 18:50
To świetnie, bo mam problem sąsiedzki. Nie wiem co mam robić? Kilka lat temu jak się sprowadziłam na nowe  miejsce, sąsiedzi wypisywali na mnie dziwne skargi do adm-u. Teraz  po upływie czasu sąsiadka sama zaproponowała zebranie podpisów które by pomogły pomóc zamontować platformę przy-schodową. Nie wiem czy mam wywiesić na kartce Podziękowanie, za podpisy? Czy w jakiś sposób się poniżę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-24 15:46
Dwóch monterów z jednej brygady pracuje przez trzy godziny. Za ile roboczogodzin powinnam zapłacić? Za 3 czy 6?
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2011-11-25 15:50
Takie rzeczy wczesniej sie uzgadnia z pracownikami.Teraz musisz zaplacic tyle,ile zechca.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-26 22:01
Prośba do Ioty

Dobry program darmowy Nero - który z linków najlepszy w j. polskim ?
Bardzo proszę o podpowiedź.

Dodam że przejrzałm linki w googlach, ale nie zdecydowałam się na żaden. Dyskusje na innych forach mało mi dały. A mój stary jakimś sposobem wyfrunął :-) No zdolna jestem do psucia.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-11-26 22:50
Mówiąc o Nero masz na myśli ten od wypalania płyt, prawda? Który konkretnie? Bo nie wszystkie programy firmy Nero są w ogolę legalnie dostępne za darmo...
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-11-27 21:52
Iota tak dokładnie chodzi o wypalanie płyt czyli przeniesienie np. fotek na płytę. Z pendriave nie mam kłopotu natomiast z przeniesieniem na płyty mam kłopoty ponieważ komputer mi odmawia.... dziś już dokładniej nie dam ci odpowiedzi. A może ja mam jakąś blokadę włączoną. Znów nie miałam czasu by włączyć dziś komputer wcześniej. Jutro jeszcze sprawdzę jak wygląda to z pendrivem.

Wrzucając w google jest mnóstwo linków na Nero i to darmowe ale jakoś nie przekonuje mnie to by któryś ściągnąć. Pytasz który dokładnie hmmm myślałam o Nero Download... po polsku. Potem dopatrzyłam się Nero 9 i Nero 11 też za free i dałam spokój. Nie jestem jakoś przekonana, coś mnie odsuwa od pobrania któregoś z nich.

Dziś się włączyłam by zobaczyć twoją odpowiedź.

Miłej nocki życzę i do jutra.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-28 13:25
Walpoz. Wracam do tematu z wątku Pomóżmy dzieciakom. Masz rację. Jak się wylogowałam, to była godzinna różnica. Tutaj trzeba prosić o radę Iotę.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-28 13:28
Myśle że raczej administratora forum ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-28 13:46
Do admina to trzeba napisać , ale nie na forum tylko na priv. Wątpię aby tu odpowiedział.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-28 14:02
Sprawdziłam na innym forum. Tam czas jest taki sam obojętne czy jestem zalogowana czy nie.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-28 19:55
Potwierdza to moje podejrzenie, że to wina ustawień na forum.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-11-28 20:01

> Myśle że raczej administratora forum ;-)


Popieram opinię walpoza. :-)
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-28 20:07
Witam . Cieszy mnie Twoja zgodność z moją diagnozą .
dobrywieczór.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-28 20:14 Zmieniony 2011-11-28 20:16
Iota pisałam wczoraj do ciebie a dokładnie pamiętam że to była 22:41 to tak około dziś patrzę, że pisałam o 21:51 i to grubo wcześniej niż ty zadałaś mi pytanie w sprawie Nero. To jakaś parodia z tym czasem bo odpowiadałm na Twój post.
Co jest z tym czasem tu na forum? Ja już nic nie rozumiem. Co do moderatórów to wątpię czy coś ruszą.

Czy mogę powrócić do postu powyżej o Nero? .... Który lepszy, darmowy po polsku i legalny?

Acha przypomniałam sobie że pendrive działa bez zarzutu a próbowałam dograć już wypalaną płytę choć nie do końca. Pewnie tu tkwi mój błąd. Czyli płyt się nie da uzupełniać?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-11-28 20:44 Zmieniony 2011-11-28 20:48
1) Pendrive i płyta to dwa zupełnie różne nośniki. To że na obu można coś zapisać, nie znaczy, że są do siebie podobne - tak, jak można pisać i w kamieniu (np. na pomniku) jak i na papierze, ale pisze się jednak w obu przypadkach inaczej.

a) Istnieją dwa rodzaje płyt: R (read - do odczytania) i RW (read-write - do wielokrotnego zapisu).

b) Płyta R po zakończeniu nagrywania nie nadaje się już do niczego poza odtwarzaniem, dlatego nie ma np. sensu nagrywanie na płyty rzeczy, których nie zamierzamy na stałe przechowywać. Można do niej dograć dane tylko w tym sensie, że robimy to nie zamykając pierwszego zapisu (ale to oznacza, że nie będziemy mogli jej odtworzyć na żadnym komputerze, do czasu zakończenia nagrywania). Wyobraź sobie wykuwanie liter w kamieniu pomnikowym - i niełatwo je potem zmienić.

b2) Z tego samego powodu, nie ma sensu np. nagrywać 100 MB danych na płytę o pojemności 650 MB, jeśli będziemy jeszcze potem mieli więcej danych (np. zdjęć), chyba że ktoś tego od nas wymaga - po wypaleniu "wolne" miejsce jest bezużyteczne. Zdarza się oczywiście, że z jakiegoś powodu musimy wypalić płytę z niewielką zawartością (np. moja uczelnia wymagała ode mnie wypelania na płycie kopii pracy magisterskiej, która zajęła ledwie kawalątek płyty).

c) na płytę RW można nagrywać i kasować wielokrotnie, ale jej odtwarzanie wymaga specjalnego programu, który będzie umiał dane odczytać.Nigdy nie był to chyba nośnik bardzo popularny, W pewnych czasach miał sens jako takie domowe archiwum. Dziś w zasadzie niemal całkowicie został zastąpiony przez pen drive'y

d) Pendrve ma zupełnie inną technologię zapisu - przypomina po prostu mniejszy dysk twardy, a pisanie na nim przypomina pisanie na tablicy - wszystko co napisałaś możesz w każdej chwili zetrzeć, a wolne miejsce zapełnić od nowa.

2). Szczerze mówiąc jak przeglądałam stronę firmy produkującej pakiet Nero, to tylko jeden z ich programów był za darmo. Tu jest spis: http://www.nero.com/plk/downloads.html Tylko przy Kwik Media jest link do wersji bezpłatnej. Wszystkie pozostałe (w tym Nero 11)  są dostępne tylko jako "wersje testowe".

a) Jeśli miałaś jakiś bardziej zaawansowany program, to prawdopodobnie musisz zapytać osobę, która Ci go instalowała, o płytę instalacyjną. Nie ściągniesz np. Nero Platinim 11 za darmo legalnie.

b) Jeśli zawsze miałaś darmowy pakiet Nero (np. Nero Free lub Nero BurnLite),, to Kwik Media jest jego najnowszą wersją.

c) Prawdopodobnie jest darmowy tylko do użytku domowego (tak jest bardzo często - firmy wypuszczają darmowe, słabsze wersje swoich programów z zastrzeżeniami kiedy można ich legalnie używać), ale to będzie dopiero napisane w licencji.

Ja używam zupełnie innych programów (niestety nie po polsku) więc konkretnie z Nero trudno mi bardziej pomóc. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-28 22:11
Iota stokrotnie dziękuję.
Te informacje idealnie podpasowały pod moje domysły. Znalazłam też swój dawny program Nero które niechcący tylko ukryłam, a nie wyrzuciałam.
Przepraszam że zawracałam ci tym głowę. Czasem warto samemu jak to ja nazywam swoje własne dyski dokładniej przeszukać. Masz rację co do penrive. Wolę go od płyt. Jest wygodniejszy i im większą ma pojemność tym lepiej nim operować czyli dodawać zapisane dalsze pliki.
Może nie zawsze wyrażam się zrozumiale tak jak ty, ale i tak wiesz o co mi chodzi. Acha też nie wszystkie programy mam po polsku i radzę sobie ze słownikiem papierowym.
Jeszcze raz dziękuję i życzę miłej nocki :-)))))))

Miłej nocki życzę
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-11-29 20:02
PROŚBA DO IOTY

IOTO CZY MOGŁABYŚ MI POMÓC ODNALEŹĆ FOTKI
TZN ZNAM NAZWE FOLDERU I POKAZUJĄ SIĘ W PICASSO A NIE WIDZE ICH NIGDZIE NA DYSKU - DLACZEGO ICH NIE WIDZE
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-11-29 23:02
Tego nie wiem. :-) Nie używam oprogramowania Picasso.

Jeśli znasz nazwę folderu w którym były kliknij menu start --> wyszukaj i wpisz tam tę nazwę. Zobacz, czy tak znajdziesz folder,
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-11-30 14:31
dzięki ioto właśnie w podany przez Ciebie sposób robiłam zanim zapytałam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 19:25
W sklepach medycznych są antypoślizgowe nakładki na kule. Na śnieg i do domu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 19:26
z tego co wiem kolor gum też ma znaczenie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 20:22
Lid jeśli chodzi ci o kolor to czarny oznacza gumowe, są jeszcze kauczukowe i plastikowe. Ja zawsze starałam się mieć czarne bo mniej się ślizgały i są rowkowane.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 20:40
też tak słyszałam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 20:41
Nie chodzi mi o kolor tylko o kolce.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 20:42
ale kolor ma znaczenie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 20:44
Nie kolor tylko materiał z jakiego są wykonane.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 20:53
ok niech będzie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 20:56
Zwykle wybierałam tak jak Ela czarne, ale teraz na śnieg są nakładki z kolcami. Natomiast do domu mąż kupił mi takie bardzo jaśniutkie. Nie ślizgają się wogóle, ale te nadają się tylko do domu, bo są tak delikatne, że na kamieniu momentalnie się ścierają.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 20:58
czyli byle co
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 21:00
Nie byle co, bo w mieszkaniu są najlepsze jakie miałam. Nie ślizgają się wogóle.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 21:01
ale kruche
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-05 21:11
W mieszkaniu nie tylko na ulicy. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 21:37
Tak lid te jasne to chyba plastik i ścierają się szybciutko. Co do "kolczatek" (ja je tak nazywałam) nie kupowałam bo mi przeszkadzały sklep - ulica - klatka schodowa + zakupy. Czarne są z gumy i trwalsze ale na mokrej powierzchni potrafią się ślizgać. Mam na myśli posadzki.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-05 21:46
Nie mogą być z plastiku, bo by się ślizgały. To chyba jakieś inne tworzywo. Co do czarnych musisz je często wymieniać, bo jak się tylko troszkę pościerają, to od razu wpadasz w poślizg. Ja  często wymieniam.

Są jeszcze takie duże antypoślizgowe. One są "ruchome" jakby były na kulce. Są fajne , ale dla mnie za ciężkie.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 21:52
Lid nie mam ze ścieraniem się aż takich problemów. Nie kruszą się a wyciskają . Plastikowe mi się nie ślizgały jak je równo ustawiałam. Najgorsze były początki :-) mam je już za sobą.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-05 21:55
Nie wiem co znaczy wyciskają. Moje się nie kruszą tylko ścierają się tak, że rowki się wygładzają. Opieram się mocno na kulach.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 22:06
Ja też ale na początku ustawiałam je tak jak stawia się nogi na obcasach i zdziera fleki. Poza tym często leżałam bo nie umiałam się utrzymać.  Wiesz pewnie to też zależy od naszego ciężaru. Teraz już jestem ze stażem :-)))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-05 22:10
:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 22:18
Miłej nocki liduś i wszystkim kto tu jeszcze jest. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 22:19
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-07 19:40
mam pytanie odnośnie drukarki
wczoraj w trakcie kopiowania dokumentu wyskoczył mi komumikat że mam nieprawidłowy tusz w drukarce i od tej pory nie drukuje
mam ten tusz ponad pół roku i do tej pory było ok
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-07 20:26
Może się skończył lub wysechł.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-12-07 20:56
Albo mieszkańcy Szuflandii wzieli go za czarną kawę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-07 21:05
Chyba trafiłeś. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-08 09:14
DZIĘKUJE WAM ZA GŁUPIĄ GADKĘ
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-08 09:28
:-)Basiu u  mnie też wywołała ona uśmiech (ta gadka).
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-08 10:03
u mnie nerwy bo pytam bo mam problem a tu głupie żarty
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 80) (2408453 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill