www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 92) (2409251 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-03-25 12:58
Dobrosiu,karta jest wydawana na konkretna osobe,potrzebna jest fotografia jej własciciela,ale nie jest wydawana na konkretny samochod,mozesz jechac z sasiadem,to bez znaczenia,wazne,zebys ja ze soba zabierała.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-03-25 13:22
Dziękuję.Choć mam uprawnienia,nie wyrobiłam sobie karty,ale będę musiała,bo czasami gdzieś pojedziemy i cały parking zajęty,tylko miejsca z kopertą wolne.Czasami jadę z bratem jego autem i zastanawiałam się,czy też z tej karty będę mogła wtedy korzystać.Teraz wiem,że tak.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-25 14:05
dobrosia, opisywałaś że jesteś dosyć zaradna, chodzisz, jeździsz rowerem, wykonujesz dużo czynności... Twoja sprawność nie jest zaburzona jako utrudnienie w dojściu od samochodu ...do wybranego miejsca. Więc jak to jest ? karta dla wygody,
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-03-25 14:51
Julka,nie kazdy kto chodzi,jezdzi....nie musi wyrabiac sobie karty,czasem bol jaki towarzyszy chorobie uziemia tego,ktory zwykle samodzielnie sie porusza,a do lekarza trzeba dotrzec,lub załatwic inne,pilne sprawy.Sadzisz,ze Dobrosia pytała by o to,gdyby nie czuła potrzeby jej wyrobienia?Nie kazdy zaraz musi byc zły i podły.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-25 14:59 Zmieniony 2012-03-25 15:09
Valkiria , więc przeczytaj wpisy dobrosi

sprawa dotyczyła pytania:

>Choć mam uprawnienia,nie wyrobiłam sobie karty,ale będę musiała,bo czasami gdzieś pojedziemy i cały parking zajęty,tylko miejsca z kopertą wolne.


Dobrze że zapytała w poradniku, gdyż jest to zarazem dobre pytanie, jak można jednocześnie nie móc dojść od samochodu do ... np. sklepu?
a jednocześnie, dobrosia sama opisuje na forum,   jest w stanie wykonać  AŻ tyle różnych czynności, samodzielna również jest, np. utrzymanie równowagi na rowerze i  ujechanie kawał drogi utwierdza,  że jest silna pokonać różne odległości.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-25 15:32
aż żal czytać was
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-03-25 16:56
.................sama nie wiem,co napisać,żeby nikt nie czuł się urażony.Lepiej nie napiszę nic,a co mądrzejsi zrozumieją.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-25 17:02
:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-25 17:05
:-(
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-25 18:18
Dobrosiu karta parkingowa przydaje się nie tylko do zaparkowania na dłużej ale jadąc z bratem można podjechać na kopertę wysiąść i odstawić autko dalej. Potem sprawny kierowca znów może podjechać. Tak robią moi. Masz rację co do kopert że są wolne jednak nie zawsze można je zastawić bo za nami może ktoś w stanie trudniejszym podjechać. Mam kartę i mało z niej korzystam :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-03-25 18:23
Mi też by się pewnie nie przydała,bo jak mam gorszy okres,to nie wychodzę z domu,a jak dobry,to chodzę pieszo,albo jeżdżę komunikacją miejską.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-03-25 18:51
I tak trzymaj Dobrosiu ale kartę jak możesz wyrób bo wiadomo co nas czeka :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-25 18:55
Jak zwykle proste pytanie musi wywołać burzę. Nie wiem skąd się bierze u niektórych osób złośliwość i zawiść, że ktoś posiada kartę parkingową. Karta parkingowa to nie tylko możliwość zajmowania wyznaczonych miejsc, nie stosowania się do określonych znaków i przepisów, ale również w niektórych przypadkach, zwolnienie z opłaty za parkowanie.  Szczególnie, gdy się często jeździ na zabiegi lub badania kontrolne, które trwają niekiedy kilka godzin. Wjazd na teren niektórych ośrodków jest płatny (taka rzeczywistość). Jedynie zwolnione są osoby posiadające kartę.

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-26 17:40
ZŁOŚLIWOŚĆ I ZAWIŚĆ BYŁY SĄ I BĘDĄ NIESTETY
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-26 20:01
Owszem Basiu to prawda co piszesz ale żeby aż tak że nie chce się tu nawet wchodzić i czytać to już więcej niż smutne.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-27 13:55
niestety taka prawda
Nadrzędny Autor skorpion Dodany 2012-04-13 13:26
Witajcie!
Moi drodzy. " Karta parkingowa" , to nie tylko prawo do postawienia samochodu na tzw. "kopercie" - przeznaczonej do parkowania samochodów z ON ( a więc nie tylko na nie zarejestrowanymi), ale też szereg innych uprawnień w tym chociażby wjazdu na ulice zamknięte dla innych pojazdów. ....i o to czasami chodzi. To tylko ułatwienie , skąd więc ta "zazdrość" i toczenie piany.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-26 21:37
Iota czy jeszcze jesteś na tym forum :-)
Jeśli tak podpowiedz jak na stronce IrfanWiew (w języku polskim) poradzić sobie z avatarem 90x90 maksimum wielkość pliku 97kB . Morduję to już od kilku dni i nie mogę utrafić. HP Photosmart Essental też nie dało rezultatu. Specjalna stronka Avatar zmniejsza tylko do 50x50 a ja potrzebuję 90x90. Co robię źle? Samą fotę mogę tylko na pw podesłać ale wolałabym sama się z tym uporać. Mam szansę ? Podpowiesz ? Proszę.

Pozdrawiam wiosennie :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-03-27 16:30
Ella,

> jak na stronce IrfanWiew (w języku polskim) poradzić sobie z avatarem 90x90 maksimum wielkość pliku 97kB


IrfanView jako strona? Szczerze mówiąc, nie znam edytora grafiki online z tej rodziny. IrfanView znam tylko jako program, który możesz ściągnąć na swój komputer...

Generalnie do zmniejszania obrazów wystarczy (od biedy) najzwyklejszy Paint. Ponieważ ten program ma większość ludzi, zasada ogólnie jest taka sama, a ja akurat nie używam Irfanview, poniżej link to wyjaśnienia jak edytować grafiki z pomocą zwykłego Painta: http://imageshack.us/f/39/ellaimage.png

Jeśli używasz Irfanview w wersji polskiej, to do wykonania kroku 2 możesz użyć polecenia „Kadruj (przytnij) zaznaczone” z menu Edycja, a do kroku 3 i 4 „Zmień rozmiar obrazu” z menu Obraz.

Daj znać czy pomogło czy nie (i czy niczego nie namieszałam wyjaśniając :-))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-27 17:59
rozłącza mi co jakiś czas internet dzwoniłam już na pomoc techniczną zgłoszenie przyjęto zrobiono przez telefon diagnostyke ale to nic nie daje może mi coś ktoś podpowie? jeśli nie pozostaje mi czekać na techników
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-03-27 18:06
Ja na odległość nie powiem niestety nic.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-27 18:55
ok dzięki liczą się chęci
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-27 19:12
Basiu też tak miałam. Niestety bez informatyka się nie obeszło. Ale i on mi podpowiedział że czasem może być przeciązona sieć lub "zaśmiecony wirusami" komputer. U mnie jak na razie cpoza tym że czasem rusza się  jak żółw to mam spokój. Mój to staruszek więc pewnie odłużył sobie i chce na emeryturkę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-27 19:15
Czasami pomaga całkowite wyłączenie wszystkiego na chwilkę.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-27 21:39
dziękuję wam za rady zgłoszone jest mają sprawdzać linie w razie potrzeby zaglądną do mnie do domu
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-27 17:31
Iota dzięki...... źle się wysłowiłam bo jest to program :-)

>IrfanView jako strona? Szczerze mówiąc, nie znam edytora grafiki online z tej rodziny. IrfanView znam tylko jako program, który możesz ściągnąć na swój komputer...>


Ten program mam od początku zakupu zainstalowany na swoim komputerze, ale nie używałam go zaś faktycznie używałam tylko Paint lub ściągnięty program Avatar 50x50. Niestety oba mnie mocno zawiodły więc zaczęłam experymentować właśnie ten IrfanWiew (w języku polskim) Jest niezły a ja nie za bardzo go znam.
Napewno dam ci znać jak wybrnę z obrazu niewymiarowego czyli robionego aparatem foto nastawionym na wymiar 480x640.
Problem w tym że mam za mało czasu i przeważnie na zmiany formatów zarywam nocki. :-))))))
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-03-27 18:06
IrfanView wygląda na dobry edytor. Ja go nie używam, bo licencja ogranicza jego stosowanie do celów domowych (a mój dom jest także, w jakimś sensie, moim miejscem pracy i w takiej sytuacji powinnam zapłacić za licencję).

> nastawionym na wymiar 480x640


Są zasadniczo dwie metody. Możesz "obciąć" obraz tak, żeby zrobił się kwadratowy, albo "wypełnić" go dodatkowym tłem.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-27 19:07
Iota, ok dzięki za podpowiedzi. Problem w tym, że nie potrafię za nic utrafić nawet w paint na te wymiary czyli 90 na 90 i 97KB. Kolorów jest mało więc muszę robić jakieś anormalne błędy. Trudno na razie przerwa. :-) Też troszkę pracuję chociaż zdarza mi się materiały przewozić. Co do jego ograniczenia nie miałam pojęcia może musi troszkę odsapnąć :-))))) Że też zachciało mi się tę "czerwoną plamę" ruszyć. Tak nazywam ten program :-) Poszukam jeszcze innego programu takiego jak Avatar 50 na 50.
Na razie robię przerwę i to chyba do jutra. Jak się uda dam znać.
Pozdrawiam już wiosennie :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-03-27 20:35
Ellu, ale wydaje mi się, że 97 kB (to bardzo, bardzo dużo jak na taki mały obrazek) to jest maksimum - pliku ważącego mniej nie da się użyć?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-27 20:49
Iota skarbie chyba mi podpowiedziałaś to czego sama nie łapałam. Masz rację to dużo a ja zmniejszyłam ostatnio na 63KB nie weszło więc tu chyba tkwi błąd. Jak rozmiar ok to "waga" nie :-)))))))
Powoli dziś muszę znikać. Jutro spróbuję go rozpracować dalej :-) Coś mnie wzięło na tę a nie inną fotę. Ona musi w końcu się dopasować :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-03-27 21:27
Powiem wręcz (spójrz na rozmiary plików w moim poradniku), że bardziej realna jest waga 7,9 kB...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-03-28 09:46
IOTA JAK ZWYKLE NIEZŁOMNA W NAUCZANIU INNYCH.:-)))DOOOOOBRZE ZE JESTES DZIEWCZYNO .
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-28 19:09

>Powiem wręcz (spójrz na rozmiary plików w moim poradniku), że bardziej realna jest waga 7,9 kB... .>


Iota niezbyt zrozumiałam to zdanie :-( Pewnie zamęczyłam swój mózg. Napewno jak dopasuję dam ci znać. Dziś jednak chyba dam spokój bo w oczach mam piasek.

Bardzo mnie cieszy że jesteś i umiesz wspomóc. :-))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-01 11:21
jakiś czas temu pisałam o drukarce która nie drukuje choć tusz ma i wczoraj okazało się że kadricz jest uszkodzony w związku z tym mam pytanie czy taki kadricz można jakoś naprawić lub wybrać tusz by go wykorzystać ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-01 11:40
Nie radzę. Oczywiście są punkty, w których napełniają stare kartridże, ale najbezpieczniej jest kupić oryginalny.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-01 11:43
zawsze tak robie ale szkoda mi tuszu z oryginalnego bo jest go dużo
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-01 14:34
Basiu jutro ma być u mnie informatyk spytam go. Zapisałam twoje pytanie.
Tusz i drukarki HP. Moja jest tak "wybredna" że wogóle podróbki nie bierze lub przyjmie ale bedzie drukować gubiąc zdania litery itp. W takim przypadku niestety ale zmuszona jestem kupować tylko oryginały.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-01 16:02
ja też tak robie ale skoro mi się kadricz zepsuł a tuszu mam dużo zapytam jutro czy dałoby się cośzrobić by ten tusz odzyskać
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-02 19:40
Basiu jak pisałam spytam informatyka. Niestety tuszu nie odzyskasz a i kadridż raczej nie do naprawy przynajmniej mój by radził kupić nową drukarkę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-04-02 20:37
Chyba taniej kupić nowy tusz niż drukarkę.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-02 21:17
Lid ale drukarkę kupujesz razem z tuszem w cenie 2 "korytek tuszu" Tusz oryginał to cena za czarny =120.- kolorowy =128.- Podobno są tanie drukarki, ale ja nie pytałam i nie sprawdzałam cen. Jak spaliłam kabel - przemiennik prądu to na allegro kupiłam za parę zł nowy i nadal drukuję na starej. Nie chcę się wymądrzać bo nie znam się na tym :-)

Dziś już zmykam. Resztę naprawię jutro już sama przynajmniej mam taką nadzieję :-)))))))

Miłej nocki wszystkim
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-03 07:45 Zmieniony 2012-04-03 07:51
Ja mam Brother(kopiarka, drukarka i skaner w jednym)  i komplet 4 pojemniki tuszu kosztuje 52 zł.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-03 13:40
dzięki za wszystkie rady
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-03 18:38
13 zł. za szt. podróby - kolor marny! Brader nawet jak nie ma tuszu kol. tylko kadr. pusty to i tak na czarno drukuje :-)
To prawda Elu HP i za 150 kupisz w sklepie :-)
Fakt bez tuszu kol. ksero czarne działa :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-03 19:08
ja mam hp jest ok
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-03 19:13
Hp to dobra firma. Mam laser Hp już od lat 90-tych i dalej świetnie działa. Brother, o którym wyżej piszę też już się sprawdził. Mam porównanie, bo miałam też inne drukarki kiedy dużo drukowałam.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-03 19:14
ja hp bym na nic nie zamieniła
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-03 19:28
I ja mam HP. Niestety jak pisałam głowica nie przyjmuje podróbek i zmuszona jestem kupować oryginały a co ciekawsze wypróbowałam kilka różnych firm z podróbkami.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-03 21:26
pierwszy raz mam taki problem
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-04 17:54
Basiu kiedyś musi być pierwszy raz. U mnie można wymienić na oryginał, ale nie później niż następnego dnia od daty zakupu. Oczywiście musi być paragon zakupu sklepu gdzie kupiłaś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 92) (2409251 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill