www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Dyskryminacja o.n. z lekkim stopniem (30241 - wyświetleń)
- Autor trolla Dodany 2012-12-29 11:19
Myślę że to ważny temat.
W listopadzie zeszłego roku dostałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności 10-N, 05-R. Jedyne wskazanie to możliwość ukończenia kursów lub szkoleń dostosowanych do moich możliwości psycho-fizycznych.
Na własnej skórze przekonałam się że tacy jak ja są poddawani procesowi wykluczania społecznego.
Niestety wszelkie Ustawy dyskryminują takich jak ja.
W przyszłym roku moje orzeczenie straci ważność, stan zdrowia nie poprawił się a lekarze próbuję mnie uświadomić że wszelkie zmiany zwyrodnieniowe oraz zchorzenia kręgosłupa nie przydażają się osobom w okresie aktywności zawodowej.
Czy to się wreszcie zmieni ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-12-31 14:25
A co stoi na przeszkodzie, aby szukać pracy na otwartym rynku pracy, bez ładowania się w żadne durne ZPCHrowe układy...?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-01 19:25
Też prawda...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 12:37
no stoi, mojej ostatniej umowy o pracę nie przedłużono ponieważ wyleciał mi segregator z dokumentami z ręki i kilka dokumentów poniszczyło się, nie miałam wtedy orzeczenia a umowa na czas określony kończyła się, po prostu jestem świadoma swoich możliwości fizycznych, posiadam doświadczenie w księgowości ale ukończyłam jedynie kursy więc mogę aplikować jedynie do biur rachunkowych nierenomowanych gdzie mają w nosie ergonomię stanowiska pracy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 16:13
Bo to Polska właśnie, kraj wiecznych absurdów...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 22:15
Jeny, już naprawdę się tego nie chce słuchać, trolla... W życiu nie uwierzę, że z tego powodu nie przedłużono umowy o pracę - daj już spokój.
To gdzie Ty miałabyś w końcu zechciałabyś zostać zatrudniona, jeśli biura rachunkowe to dla Ciebie niżyny marzeń??????? Jaka ergonomia stanowiska pracy?????? Jeśli Ty od takiego warunku zaczynasz rozmowy o pracę w firmach to nie wróżę powodzenia...
Przyniesiesz sobie własny stołek i będzie po ergonomii. Trudne...?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-25 01:04
A podjazd, winda, toaleta... to też z domu trza przynieś???
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-25 14:10
Chłopie, ja odnosiłam się do konkretnej osoby - trolla - która nie potrzebuje (zdaje się) żadnej z tych rzeczy, które łaskawie wymieniłeś. A wyraźnie pisała wyłącznie o "ergonomii stanowiska" (cokolwiek to dla niej znaczy).

Czy naprawdę uważasz/cie, że cały świat ma się za wszelką cenę - nawet cenę aburdu - dostosować tak, aby kulawy na wózku, po paraliżu kręgosłupa też mógł pracować np. w kopalni na przodku...? Ta, jasne.

Gdybyście przestali tak w końcu konstruować Wasze potrzeby (nie oczekiwania, ale rzeczywiste potrzeby) oraz sposób ich przekazu, aby zaczęły nie brzmieć jak żądania i widzimisię to może i pracodawcy w końcu by zrozumieli, że przystosowanie miejsca pracy dla ON nie jest ani aż takie straszne, ani drogie. Wy jednak - zamiast używać argumentów, używacie siły i wrzasku. Ja też bym takich osób nie chciała u siebie, sorry.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-25 15:18
Babo... A ja za to odnoszę się do wszystkich osób które mają trudności w poruszaniu się
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-31 13:14
Blu czy nie określają tego jakieś przepisy które obowiązują takie zakłady?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-31 14:57
No właśnie owszem, określają - i wystarczy się do nich stosować a będzie ok.
Kłopot, moim zdaniem, w tym, że niektóre osoby poszukujące pracy oczekują czasami dostosowań wykraczających niekiedy zarówno poza granice możliwości firm, zapisy prawne jak i zdrowy rozsądek.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-31 16:38
Kto ma to dostosować, pracodawca czy pracownik, jeśli chodzi o ergonomie???
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-03 18:26
już tłumaczę: ergonomia stanowiska pracy polega na wykluczeniu elementów obciążających nasz organizm i chodzi tu np o wygodne krzesło dostosowane do wzrostu oraz wysokości biurka, o prawidłowe oświetlenie stanowsika pracy, o ustawienie klawiatury komputera na prawidłowej wysokości o prawidłowe ustawienie monitora, niestety kiedy byłam na rozmowie w sprawie pracy jekieś półtora roku temu oferowano mi składane krzesło oraz pracę w pomieszczeniu bez okna i z oświetleniem w postaci jarzeniówki pod sufitem na wysokości ok. 3,5 metra, dodam że od razu mi powiedziano o możliwości dłuższego czasu pracy bez wynagrodzenia za nadgodziny.
Łatwo szafować cudzym zdrowiem. Aktualnie poruszam się z kulą i mam problemy z pokonywaniem schodów również otwarcie niekórych drzwi z ciężką sprężyną stanowi dle mnie nie lada problem. Owszem być może dyskopatia szyjna to powszechna doelgliwość ale występują różne stopnie zaawasnownia.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-03 18:39
I o to mi chodzi... A kto ma to dostosować????
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-03 22:04
trolla, nigdy, w żadnej firmie, w której pracowałam nie było z tak banalnymi rzeczami najmniejszego problemu - chociaż tylko raz pracowałam na stanowisku niby chronionym. Tak banalne sprawy były zawsze do ustalenia, w odpowiedni czyli kulturalny sposób z szefami. Część z opisanych przez Ciebie "strasznych warunków" (pomieszczenie bez okna itd.) to Twoje fanaberie i niejedna osoba doskonale sobie - pomimo różnych słabości - radzi w takich okolicznościach i chętnie przyjęłaby robotę. Lampkę możesz sobie postawić na biurku...
Kwestia nadgodzin niebawem być może w ogóle zostanie załatwiona w Polsce na pewno nie po Twojej myśli - w wielu sytuacjach mogą stać się normą w razie potrzeby ze strony firmy i nie będą wymagały ani zapłaty ani oddawania w formie dni wolnych. Co wtedy powiesz...?
Wszystkie kwestie, które poruszasz są do domówienia z pracodawcami - ale trzeba nieco pokory i dyplomacji. Ty masz ogromne oczekiwania, niepełne kompetencje zawodowe (brak certyfikatów idd), ewidentną niechęć do podjęcia normalnej pracy oraz bardzo roszczeniowy sposób bycia - obawiam się, że tylko sama jesteś w stanie być dla siebie firmą, która sprosta życzeniowej postawie.

Norbi - powtarzam: obecne prawo pracy doskonale zabezpiecza wszystko, o czym piszesz. Kwestia podejścia - jak się nie podoba, jest PIP.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-04 13:51
nie to nie są moje fanaberie, pracowałm kiedyś u pracodawczyni która zabroniła mi korzystać z dodatkowego oświetlenia na biurku twierdząc że na to za dużo prądu idzie, ponadto pracowałam przy monitorze czarno-białym z filtrem przywiązanym dwoma sznurówkami podczas gdy już były dostępne monitory lcd, dzięki temu obecnie muszę używać okularów do korzystania z komputera.
brak certyfikatu nie jest poświadczeniem braku mojej wiedzy, owszem podchodziłam do egzaminu ale zabrakło mi paru punktów i nie tylko mnie.
ponad trzy lata temu pracowałam w biurze rachunkowym i moim zdaniem było wyprowadzanie błędów po osobach które miały certyfikaty i studia wyższe pokończone, ale to niestety tamci spijali śmietankę a ja wykonywałam czarną robotę za psi grosz.
niestety u nas panuje mylne przekonanie że certyfikat lub dyplom są potwierdzeniem umiejętności, ale tak nie jest i należałoby o tym pamiętać
a poza tym co ty nazywasz normalną pracą ?
sprzątanie na umowę o dzieło w trybie 24/48 ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-02-04 22:11
Tak, taka praca też jest normalna - zależnie od potrzeb i możliwości. A czy, wg Ciebie, ktoś kto wykonuje pracę na umowę o dzieło w trybie 24/48 jest gorszy lub nienormalny...?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-31 13:11
Trolla o czym myślisz piszac  "ergonomia miejsca pracy" ?
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-16 11:56
Szukaj Staży.
Nadrzędny Autor gruby.66@o2.pl Dodany 2013-09-02 16:21
Witam na imie mam Darek mialem stopien umirkowany w zeszlym roku mi zabrali i dostalem lekki ale bez zadnych praw tylko tyle ze mam swistek ktury do niczego sie nienadaje.A zabrali poniewaz badanie Pani doktor polegalo natym ze spytala sie czy pije alkochol jak powiedzialem ze niepije,to byla zaskoczona ,i to bylo cale badanie lekarskie nowe dokumenty i chistorie choroby swieze prosto od lekarzy specjalistow byly niepotrzebne a mam symbole 07-s i 05-r .Odwolanie tez nic niedalo poniewaz lekarz na komisji wojewodzkiej potraktowal mnie tak samo i co dalej sprawa w sadzie ciagnie sie juz ponad rok lekarz specjalista ortopeda i pulmonolog sa zaskoczeni decyzja lekarzy bieglych sadowych .Pozdrawiam Darek
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-12 12:51
Odwołaj się .
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 12:35
Zapytaj Zus.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-17 09:41
po co w ogóle jest ten stopień skoro nie ma na niego żadnych ulg
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Dyskryminacja o.n. z lekkim stopniem (30241 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill