www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Sonda ze strony niepełnosprawni.pl (33887 - wyświetleń)
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-25 12:50
Czy osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej wciąż powinny mieć możliwość posiadania karty parkingowej?

Moim zdaniem nie powinno być takiego stopnia. Jeśli on jest utrudnieniem dla osób z jakąkolwiek niesprawnością.
Wynik mnie nie zaskoczył,  60% na tak.
Zaskoczył mnie fakt umieszczenia takiej sondy. Nie rozumiem celu jej umieszczenia może ktoś z Integracji , ten fakt uzasadnić?
Bo sonda powinna mieć jakiś cel. Ja go nie widzę.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-25 13:23
Ostatnio pojawiły się informacje o planowanych zmianach w zasadach przyznawania kart parkingowych.
Stworzyliśmy więc ankietę, chcąc poznać zdanie czytelników portalu na ten temat.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-26 01:31
Według mojej wiedzy, kidyś było to uzależnione od narządu ruchu. Tzn. Jeśli dotyczyło nóg, przyznawane było z automatu. Teraz ma być ( jest) zależne od widzimisię lekarza orzecznika (powszechnie znanego jako uzdrowiciela)
Potrafią uzdrowić nawet osoby po amputacjach.
Dla mnie sprawa jest jasna. Jak najbardziej podzielić środowisko osób z niesprawnością. Niech się kłócą o "nie istotne rzeczy". Bo brak jedności to dobry znak dla dysydentów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-26 08:33
Wystarczyłoby nałożyć kary na wydających karty osobom nieuprawnionym i już problem troszkę by się zmniejszył. Jak się wlokę przez kilka ulic, bo nie miałam gdzie zaparkować i widzę dziarsko wyskakującego z auta młodzieńca stojącego na parkingu dla ON, to trochę mi to ciśnienie podnosi.
Dawniej rzeczywiście pozwolenia na parkowanie i dodatkowe kartki na paliwo dostawały osoby z dysfunkcją ruchu, ale to było tak dawno, że pewnie niewiele osób to pamięta.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-26 15:56 Zmieniony 2013-03-26 16:02
no niestety tak to jest.
Moja koleżanka ma kartę parkingową przyznaną bo niby jest osobą niedowidzącą - ma symbol 04-O (st umiarkoany na stałe), przy wadzie minus 2-3 bez inych problemów z oczami. Mimo wszystko jako osoba niedowidząca ma prawo jazdy które robiła mając już takie orzeczenie i prowadzi sama samochód. Oczywiście jest sprawna fiz, nie ma żadnej niepełnosprawności ruchowej, idelanie widzi w okularach ale parkuje na miesjcach dla niepełnosprawnych. Dodatkowo pobiera zasiłek pielęgnacyjny z UM w którym odbierała tablice rej. dla swojego samochodu
Nikt tego nie kontroluje?
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-03-27 12:00
Witam!No właśnie co z tymi kartami.W zeszłym roku w grudniu ukazywały się informacje,ze sejm ma znowelizować przepisy dotyczące wydawania kart parkingowych.Czasami jak się widzi kto parkuje na kopertach to nerwy puszczają .Nie dość ,że podjeżdżają goście wypasionymi furami to wychodzą z nich chłopy zdrowe jak dęby a za szybą niestety wetknięta karta parkingowa ON.Miałbym duże wątpliwości co do rzetelności komisji orzekających w przydziale kart parkingowych.Ja sam stając na komisji 6 lat temu dostałem kartę parkingową ale już na kolejnej komisji 3 lata temu niestety już mi odmówiono.Może mnie to akurat dziwi bo na tej ostatniej komisji przedstawiłem zaświadczenia lekarskie o tej samej chorobie kończyn dolnych wraz z informacją ,że choroba postępuje.Widocznie nastąpił cud i szanowna komisja ds.niepełnosprawności uznała ,że już jestem zdrowy.Znam z autopsji i z relacji znajomych ,ze decyzje na komisjach zależą w większości od widzimisię lekarzy.Podrówka
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-04-05 12:53
A to życie właśnie.Na komisjach obecnie chyba mają ograniczenia na wydawanie kart parkingowych i już takie środki stosują, aby zabrać komukolwiek , nieważne komu. Jak miałam umiarkowany  stopień jeszcze w miarę poruszałam się samodzielnie, to bez problemu dostałam kartę parkingową. Jednak, już po amputacji. przy znacznym stopniu wpisano mi - nie dotyczy. Nie wiem, może ktoś chciał się wykazać poczuciem chumoru. A tak na marginesie to u mnie na komisji o tym czy przysługuje karta decyduje pracownik socjalny, a nie lekarz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-06 00:12
Walduś masz sto procent racji, że robienie zamętu wśród niepełnosprawnych o sprawy małej wagi, to sposób na zamiecenie ważnych spraw pod dywan...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-16 21:56
myślę że taka sonda to wsadzenie kija w mrowisko, bo każdy/a ON uważa że się należy, również rodzice dzieci niepełnosprawnych są zdania że są w pierwszej kolejności uprzywilejowani
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-17 09:25
Jasne. I sądzisz, że to normalne i moralne, że "każdy ON uważa, że się należy"??? I na tym należy poprzestać, ponieważ nie ma sensu tłumaczyć niepełnosprawnej części narodu, że warto się kierować nie tyle własnym widzimisię i wygodnictwem, co np. kryteriami zbliżającymi nas do sprawiedliwych decyzji??? To pięknie.

Nie, to nie jest wsadzanie kija w mrowisko, lecz próba nawiązania rozmowy na argumenty z zainteresowaną częścią społeczeństwa. Może to przy okazji uzmysłowi co poniektórym, że są ludzie potrzebujący przywilejów oraz tacy, którym one potrzebne nie są.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 12:03
Bluengel...
Tu nie masz racji, jeśli uważasz, że masz rację, to sama zaprzestań korzystania z praw przysługujących osobom niepełnosprawnym... Pokaż na co cię stać!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 12:30
Nie jestem Blu, ale oczy mam blu, więc odpisuję . Szlak mnie trafia jak widzę "niepełnosprawnych malowanych" tych, którzy największe kłopoty w poruszaniu się mają przed komisją -jak to gdzieś czytałem . Trzeba jednak zmiany zacząć od przepisów , później komisji orzekającej a na samym końcu pacjent :każdy ubiegający się o kartę - bo mu się należy, bo mu się tak wydaje - musi przepłynąć Wisłę - styl dowolny :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 16:05
amalian, ja nie muszę starać się o kartę parkingową, gdyż moja skromna renta i koszty utrzymania się przy życiu spowodowały to, że musiałem sprzedać auto, które odziedziczyłem po ojcu... Dzięki Bogu, że mam dosyć osób w rodzinie które mnie wiozą jak zajdzie taka potrzeba...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-18 13:55
Norbi taką kartę powinieneś posiadać choćby po to aby kierowca który tobie pomaga przemieścić się , miał możliwość i prawo zatrzymać się w takim miejscu abyś swobodnie mógł opuścić jak i wsiąść do pojazdu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 15:53
Miałem taką kartę, nawet gdy załatwiałem sprawy, to zostawiłem mojemu kumplowi z zespołu, który mnie woził jak była potrzeba, gdy odszedłem od auta razem z kolegą, to gdy wrócił do auta, wtedy policjant się przyczepił i kazał się jemu wylegitymować że on jest osobą niepełnosprawną... Na szczęście szybko załatwiłem sprawę i podszedłem do auta wtedy policjant był w trakcie wypisywania mandatu...
Ja temu policjantowi dałem moją legitymacje i prosiłem aby wycofał mandat... Z wielkim oporem udało się mi go przekonać do zaniechania wypisywania mandatu...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-18 16:00
I o to chodzi aby nie wykorzystywać karty w innych celach. A uczciwość osób posiadających taką kartę wobec innych uprawnionych nie pozwoli na wypożyczanie jej osobom nie uprawnionym.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-17 13:02
norbi, ale odpowiedz w takim razie na zadane przeze mnie pytania - czy uważasz TAKIE rozumowanie za właściwe????

A skąd wiesz, z jakich praw ja korzystam...? Tak się głupio składa - że chyba z żadnych. Będąc podwójną amputantką kończyn dolnych (2 protezy), nawet samochodu na miejscach dla kulawych nie parkuję. Pracuję tyle, ile trzeba a nie że "należy się 7 godzin" itd. . Bo uważam, że dokąd mogę, nie wolno mi zabierać możliwości tym, którym np. to miejsce dziś jest bardziej potrzebne. I nie uważam za moralne pobieranie zasiłków z OPSu czy innego MCPSu tylko z tytułu posiadania orzeczenia - jeśli człowiek zarabia gruuubo powyżej minimum socjlanego czy najniższej krajowej, prowadzi własną firmę i zarabia na czarno. Bo "mu się należy".
I tak mi nie uwierzysz, więc za bardzo nie będę się wysilać. Ale niech każdy sądzi według siebie, będzie ładniej:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 13:42
Jestem osobą o stale pogłębiającej się niesprawnościach ruchowej, np. jeszcze parę lat temu, grywałem, po nocach, na imprezach, niekiedy sam, niekiedy z zespołem a dziś mi jest trudno wsiąść/wysiąść do/z samochodu i przejścia około 10 metrów, a to samo się dzieje z moimi rękoma, że np. kiedyś grywałem od najtrudniejszych do wykonania utworów muzycznych, a dziś mi jest trudno zagrać to, co kiedyś uznawałem za łatwiznę... Właśnie z tego powodu nie mogę dostać żadnej pracy... A teraz ty, bluengel, odpowiedź mi na pytanie, czy ty patrzysz na osoby niepełnosprawne przez pryzmat twojej osoby???? Bo to co ja widzę, że właśnie tak jest... A skoro pracujesz, to dziwi mnie to, że w czasie pracy chodzisz po forach by wypisywać bzdury o niepełnosprawnych...
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-17 13:58
brawo Norbuś
:-)
niestety też moje problemy znacznie pogłębiły się a dopiero teraz zaczynam trafiać na dobrych lekarzy którzy są zainteresowani moim stanem zdrowia a nie NFZ-owskim limitem czasu na wizytę pacjenta
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 14:16
Dziwi mnie jak mogłeś po nocach grać, chodzić po imprezach i brać rentę . Czy nie widziałeś problemu w tym ? Nie miałeś pryzmatu czy przykładu ? Dobrze jest mieć lusterko i czasem do niego zaglądnąć ;-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-17 15:18
Jak już to "zajrzeć" do lusterka, a muzyka to poprostu hobby i sztuka. Jak tego się zabroni ON ,lub inni zaczną się "dziwić", to ja uważam, że ten świat schodzi na psy. Graj Norbi Graj, muzyka łagodzi obyczaje.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 15:50
Ulena...
Już nie gram publicznie a przekazuję moją wiedzę i doświadczenie muzyczne młodzieży...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 15:30 Zmieniony 2013-04-17 15:39
Miałem, także już wcześniej inne niesprawności, a jeśli chodzi o rentę, to ja nie tylko grywałem, a pracowałem, więc nie pobierałem renty... Rentę mam też wypracowaną, a nie przeleżaną... Muszę płacić, po parę tysięcy zł na lekki, na kwartał, amalian, a ty mi nie dasz tego. Widzę, że ty także patrzysz przez pryzmat własnych niesprawności, i przez swoje 'ego... Ja pracowałem na swoją rentę a że mam,  to ciebie nie powinno obchodzić, jednak zapewniam, że ją zdobyłem drogą legalną... A jeśli chodzi o granie i chodzenie po imprezach, to był mój dodatek do mojej renty, bo z mojej posady a później renty nie stać byłoby mnie na życie, a co dopiero na  wykupienie leków...
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-17 15:30
norbi, niepotrzebnie każdą wypowiedź odnosisz do siebie. A pryzmat - jak wskazuje Twój przykład - jest nie do uniknięcia.
Tylko że ja nie twierdzę, że każdy amputant jest w tak samo dobrej formie jak ja obecnie - znam takich, którzy od lat z domu nie wychodzą albo nie mogą się oderwać od wózka. I uważam, że oni mogą korzystać z ułatwień, a ja nie powinnam, bo sobie radzę inaczej. Czy uważasz to za nieuczciwe...?

Ty akurat jesteś dokładnie osobą, która ma i powinnać mieć prawo do korzystania z wszelkich przywilejów czy udogodnień, które mogą Ci ułatwić życie - biorąc pod uwagę Twój stan. I tyle:) Natomiast jeżeli osoba z lekkim stopniem i lekkimi upośledzeniami nie ograniczającymi znacząco czynności życiowych stawia się na równi z Tobą - to ja już się na to nie godzę. Sorry.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-18 13:46
W związku z tym , jeśli INTEGRACJA  ma jakąś wiedzę na temat planowanych zmian, to może my też je możemy poznać?
Jeśli nie, to jakie kryteria były dotychczas podstawą przydziału karty parkingowej uprawniającej do korzystania miejsc oznakowanych i innych?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-18 14:00
Walduś, i jedno i drugie nie jest tajemnicą. Jest do przeczytania chociażby na stronach INTEGRACJI - ale także na wieeeelu stronach urzędów, które kartami dysponują (różne miasta stosują także czasami różne zasady). Poszukaj a się dowiesz.
A Integracja nie robi tu żadnych sekretów - nie dorabiaj ideologii tam, gdzie jej nie ma.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-18 14:55
To w zasadzie po co ta burza i sonda?
Nie mam ochoty czytać urzedniczych wypocin w postaci niezrozumiałych przepisów.
Chciałbym poznać w pigułce sens zmian typu było ta bedzie tak.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-18 15:22
O matuchno...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-18 15:57
Wiedziałem że to Ciebie przerośnie:)
Dlatego zwróciłem sie do Integracji
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-18 18:25
Waldusiu drogi, obawiam się, że z tłumaczeniem na Twoim poziomie to i Integracja nie poradzi...:-)
Trochę się różnimy - ja potrafię rozumieć słowo pisane...:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-19 06:12
Tak nisko oceniasz poziom wiedzy Integracji.
Rozumiem , podnosisz swoją wartość? Jak nie Ty to nikt inny ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-19 21:39
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-21 02:01 Zmieniony 2013-04-21 02:04
Kolejna sonda.
Tylko o co chodzi?
CHODZI O TO ! Zależy kiedy ktoś robił prawko ? Kryteria  i problemy zmieniają sie z czasem (to znaczy z wiekiem)
Moja odpowiedź i udział w sądzie nie ma sensu (choćby dlatego ż 25 lat temu kryteria były inne niż trraz0
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-21 12:11
ja uważam że prawko powinno być przyznawane czasowo, weryfikowane przede wszystkim stanem zdrowia.
Są schorzenia które ograniczają koncentrację, są schorzenia które są w grupie ryzyka chwilowej utraty świadomości itp, są leki które wpływają na motorykę...,  zaawansowany wiek i wiele innych powodów których wymieniać nie muszę.
Rozsądny człowiek zdający sobie sprawę ze swojego "ograniczenia" nie siada za kółko ale jest wielu takich którzy wiedzą że maja dany problem, czy biorą leki a jeżdżą bo uważają że mają prawko to mogą... a potem są nieszczęścia na drogach, ze kierowca z niewyjaśnonych przycznyn... albo zasłabł albo zasnął... albo pod wpływem leków które działają niemal jak narkotyki czy alkohol... NIESZCZĘŚCIE GOTOWE DLA POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW RUCHU, dlatego prawko powinno być przyznawane czasowo!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-21 13:38 Zmieniony 2013-04-21 13:41
Ja też miałem prawko, lecz ze względu na ciągle pogarszający się stan moich możliwości psychofizyczych, miałem na okres dwóch lat, w sumie sześć razy mnie dopuszczano do posiadania prowadzenia auta, lecz za siódmym razem, już nie dostałem przedłużenia, z powodów ww. i nie ma tu znaczenia, że przez prawie 14 lat posiadania prawo jazdy nie zapłaciłem ani jednego mandatu, ani jednej stłuczki nie miałem, tu chodzi o to że w pewnym momencie mogę mieć niekontrolowany ruch i przez to mogę spowodować niechcąco wypadek i mogą przez to być poszkodowani, bądź stracić życie inni ludzie... Przyjąłem to z pokorą, ponieważ nie chcę mieć nikogo na sumieniu...
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-21 15:31
no niestety jest to na pewno przykre ale Ty doskonale to rozumiesz, szkoda że nie wszyscy
pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-22 10:40
Bo z autopsji wiem, co oznacza być osobą niepełnosprawną w tym pięknym, lecz dzikim kraju, w którym nie dba się o sprawy słabszych...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-22 11:19
Pewnie za mało gór, bo w górach tempo powinien nadawać najsłabszy ;-) . Sprowadził by m jeszcze stado lwów, panter, czy hipciów . A wszyscy musieli by się nacierać czarną pastą .
Kali pozdrawia :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-22 13:26
wiesz, masz rację, tylko to przydałoby się wypróbować najpierw na twojej osobie... Amalian...  Może, jakbyś takie tempo trzymał, to nie jeden Lew, z powodu twoich odchodów połamałby łapy... :-p
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-22 13:50 Zmieniony 2013-04-22 13:53
w takim tempie kliknij  to do poziomu gospodarczego Unii dorównamy za sto lat ;-) . To przecież nie ja pisałem, że Polska to dziki kraj .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-22 20:17
no, amalian, masz rację, lecz ja dodałbym do tego co najmniej 5 razy dłuższy czas doganiania do poziomu europejskiego, ponieważ Polska jest na poziomie poniżej rozwoju Pakistanu a nie znacznie tylko przewyższa Afganistan...
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2013-04-23 14:56
Jeśli Polska to dziki kraj to dla tego, że mieszkają w nim dzikusy. Nawet na tym forum widać takich co to uważają, że wszystko im się należy, robiąc sami niewiele aby poprawić swój los. Na szczęście, nie wszyscy czekają z założonymi rękoma.
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-20 10:00
Witam. W mojej okolicy zdobycie karty parkingowej graniczy z cudem. Choruje na sm już 20 lat, jestem na 1 grupie i też odmówiono mi karty. Prawa jazdy nie posiadam ale często zdarza się ,że jestem pasażerem więc karta by się przydała w końcu sm ogranicza mnie  nie tylko ruchowo. Nie odwoływałam się od decyzji PCPR  szkoda moich nerwów.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-20 13:31
Nie uważam się za specjalistę w chorowaniu na SM, ale są wypadki, które na oko można ocenić: Czy karta się należy czy też nie. SM ma różne oblicza ;-) i znam chorych na Sm, którzy nie mają problemów w poruszaniu się ...Nie chcę oceniać Twojej sprawności ruchowej i pewnie Tobie ta karta się należy ...Ja swoją chętnie oddam ...tylko bym mógł chodzić . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-20 16:40
mnie z powodu dyskopatii szyjnej też się podobno nie należy, ale znam swoje możliwości i wiem że po ketonalu mogłabym podjechać do pobliskiego carrefour na zakupy, a tak to mój szanowny musi wszystko dźwigać wózkiem na zakupy a tez mu siada kręgosłup, niestety nie dostałam karty. i koniec końców trzeba kilka razy wychodzić na zakupy co jest męczace
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-20 20:14
O kartę postarałem się jak siadły mi nóżki ... poczekaj . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-05-21 19:08
no cóż nie wiem czy Sąd zmieni zdanie zespołu ds. orzecznictwa, za tydzień mam spotkanie z prawnikiem i może się ruszy moja apelacja
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Sonda ze strony niepełnosprawni.pl (33887 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill