www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 61) (1456475 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 18:07
Inflacja to wzrost cen ktory moze byc spowodowany m.in. nadmierna iloscia pieniedzy na rynku.
Co to znaczy zly podzial zyskow? Wedlug jakiego klucza chcesz dzielic? Postulujesz zeby dac ludziom tyle ile powinni zarabiac. Tzn ile? 10 tys? A moze 5? Wszystkim tyle samo?  I skad wziac te pieniadze? Wzrost plac musi byc skorelowany z wzrostem wydajnosci pracy i zyskami firm. Administracyjne podnoszenie plac rodzi wzrost cen. Srednio dobre buty kosztuja dzis 300 zl. Jak sadzisz? Gdyby wszyscy zarabiali nagle o 2000zl wiecej to buty nadal kosztowalyby 300zl?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 20:19 Zmieniony 2013-06-19 21:18
Te same buty, tak sama marka, te same logo, ten sam kolor i fason w jednym sklepie kosztują 300 zł a w innym, także z markowymi rzeczami kosztują 100 zł, tyle tylko, że 120 km dalej niż w sklepie w którym kosztują 300 zł, co sprawia że ceny są tak różne????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-19 21:20
Tanie markowe buty, to zwykle podróby. Chyba , że jest jakaś promocja posezonowa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 22:07 Zmieniony 2013-06-19 22:09

>Tanie markowe buty, to zwykle podróby. Chyba , że jest jakaś promocja posezonowa.


Nie, to nie podróba, ani posezonowe promocje, a inne miejscowości, nie w stolicy...
Np. Obiad w renomowanej w pięciogwiazdkowej śródmiejskiej restauracji kosztuje 150 zł z wyż, a ten sam obiad, tak samo ugotowany z tych samych produktów, przez tak samo wyszkolony personel kucharski, ta sama porcja, tylko w innym miejscu, na poboczu kosztuje 20 zł...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-20 07:18
Gdybyś chciał zjeść podobny obiad w renomowanej restauracji , to zapłacił byś jeszcze więcej. To wszystko są prawa rynku. Na cenę ma wpływ wiele czynników.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 08:42
Norbi przyjedź do Warszawy. Zaproszę Cię na polędwiczki do Bacio. Zapłacimy jakieś 150 zł. Jeśli znajdziesz mi podobne danie o podobnej wielkości i smaku za 20 zł to Cię ozłocę.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-20 10:10
Dziękuję Rogaliku za zaproszenie, lecz takie polędwiczki mam w domu, nie muszę przyjechać aż do Warszawy. A ozłocić możesz mnie pośmiertnie, bo za życia raczej nie, za bardzo bolałoby mnie... :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-20 15:55
Rogal Ty zapłacisz 160 ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 16:05
Dobre;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-20 10:03
Wiem, Lidian, że na cenę wiele czynników wpływa, rozumiem to, lecz nie rozumiem takiej drastycznej różnicy... Czy ludzie bogatsi mają inne żołądki i pupy niż ci biedniejsi???
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 10:08
No tak, mają takie same. Dlatego wszystkim dajmy po równo. Jesteś za tym?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-20 10:44
Norbi, a co Ci to przeszkadza, że ktoś kto ma więcej kasy idzie do droższego lokalu? Ciebie nikt do tego nie zmusza. Możesz iść do baru mlecznego. Co może obchodzić mojego sąsiada czy kogoś z forum gdzie się stołuję i wogóle ile kasy na to wydaję. Nie kradnę, mogę z moją forsą robić co zechcę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-20 12:48
Ja także nie zmuszam, niech każdy dysponuje "swoją" kasą wg własnego uznania, ja nigdzie nie napisałem, gdzie, kiedy, jak, i za ile ma stołować... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-20 13:02
Spoko,wiem,że nie napisałeś. :-)))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-20 13:26
Wcale też nie napisałem o barach mlecznych, a o porządnych restauracjach, tyle, że nie w centrum...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-20 13:41
ale, jak chcesz mieć pewność, że nie wtopisz -jeszcze przed odezwaniem się do dziewczyny to zapraszasz ją - na ciacho i kawę - do cichej, miłej kawiarenki a nie do speluny ;-) .Za to, że cicha i miła musi być droższa :-) . I masz pewność, że jak nic z tego nie wyjdzie to nie wina towarzystwa przy somsiednim stoliku ;-) . Pozdrawiam kolego 62 :-).
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-20 16:10
JAKIE TO NASZE POLSKIE WCHODZIC KOMUS BEZ  MASCI DO YYY PORTFELA.CO KOGO OBCHODZI GDZIE SIE STOŁUJE.STAC MNIE TO IDE NA PACZKI DO BLIKLEGO NIE STAC KUPIE SE W MARKECIE I ZJEM W DOMU Z KAWA PLUJKA.LUDZIE SŁOMCE WAS ZWAZYŁO_.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-20 10:30
Jeden lubi kwiatki, drugi córkę ogrodnika - wiec , dlaczego nie dać im prawo wyboru . Mam dosyć " lat dobrobytu i równości " przeżytych w komunizmie ...Wszystko z pod lady i dozgonna wdzięczność -  do ekspedientek - w mięsnym ...że nie tylko dostało się po ryju ... wieprzowym ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 11:59
Wraca rozsądek na forum:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-20 15:54
A przedtem go nie było, tak?
Lepiej, żeby wrócił  w sferach rządzących i opozycyjnych łącznie.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-19 18:14
Proponuję ostrożnie z tymi ekonomicznymi pomysłami.... nie takie mózgi ja my myślą co tu można jeszcze ulepszyć. Wiara że ktoś bez wybitnych zdolności i wykształcenia ekonomicznego może ponaprawiać to co nie działa do końca dobrze, jest złudna.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 19:21
Nie rzesadzaj. Dajmy wszystkim pofwyzki i bedzie raj. To takie proste;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:07
Na razie mnie/nas tutaj  nie zaskoczyłeś żadnymi innymi swoimi, konkretnymi pomysłami na poprawę. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-19 21:05

>Inflacja to wzrost cen ktory moze byc spowodowany m.in. nadmierna iloscia pieniedzy na rynku.


Nie tylko. Nadmierne wydatki państwa też mogą być tego przyczyną.

>Co to znaczy zly podzial zyskow? Wedlug jakiego klucza chcesz dzielic? Postulujesz zeby dac ludziom tyle ile powinni zarabiac. Tzn ile? 10 tys? A moze 5? Wszystkim tyle samo?


"Godzien jest robotnik zapłaty swojej", czy coś w tym rodzaju bredził śp. Glemp, gdy do szkół wprowadzono religię i nauczanie jej miało być za darmo. I jakoś na to pieniądze się znalazły. Natomiast od 1989 roku nie ma pieniędzy na godziwą płacę dla robotników, którzy tworzą wartość dodaną. To od robotników zależy zysk, a nie od tych, którzy na tym żerują. Stosunek zysku brutto do płac jest określany stopą wyzysku.

> I skad wziac te pieniadze?


Stamtąd, gdzie są niesprawiedliwie dzielone.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 21:58

> Natomiast od 1989 roku nie ma pieniędzy na godziwą płacę dla robotników, którzy tworzą wartość dodaną.
> To od robotników zależy zysk, a nie od tych, którzy na tym żerują.


Czasem wrażenie, że robotników to u nas wcale nie ma. Sami urzędnicy, ekonomiści, prawnicy, artyści, prezesi i spółki.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:00
Jak również złudne jest to, że ukończenie studiów ekonomicznych daje monopol na rację. :-)
Te pomysły z mojej strony są głosem przeciętnej obywatelki tego kraju, Polki, której jeszcze zależy.
I na pewno nie kosztem tych, którzy już ledwo dyszą ekonomicznie. Czy naczelni ekonomiści tez tak myślą???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 20:07
Odpowiedz na moje pytania prosze.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:23 Zmieniony 2013-06-19 20:28
Bardzo proszę. Trzymasz się podręcznika, ale jeśli zdrożeją buty, to stanieje coś innego, zależy wszystko od tego jak się będzie kształtowała konsumpcja w poszczególnych branżach. Czytałam przykład, ze jak szynki ktoś nie kupi, to zyska ktoś, kto produkuje wątrobiankę. Jeden padnie, drugi się wzbogaci. To wyreguluje rynek. Tak, czy nie???
Pytanie drugie, czy trzeba rzucać na rynek o 2000 wiecej? I komu trzeba rzucać? Jaka grupa ma najgorzej, jakie to rzędy pieniądza na rynku?
Nie trzeba dodrukować kasy, wystarczy nią lepiej gospodarować, a tu mamy przysłowiowa bengalię chyba.
Codziennie w tv sa przykłady gdzie pieniądz wypływa. Więc nie potrzeba go drukować, tylko pilnować gdzie idzie. Nie na Madonnę na przykład, nie na milionowe premie dla urzędników NFZ i innych. na odprawę 250 TYSIĘCY dla biskupa polowego.
A pamiętasz cytat, który pominąłeś, jakby go nie było?Nie zdementowałeś też. :-)
"Choć Irlandczyk pracuje tylko 74%  efektywniej w porównaniu z Polakiem, to jednak za swoją pracę może kupić o 265% benzyny więcej w stosunku do naszego rodaka. Podobnie Francuz, pracując jedynie 77% wydajniej, kupuje o 176% więcej benzyny niż Polak za swoją pracę. Mieszkaniec Madrytu choć pracuje lepiej od Warszawiaka o 44%, to jednak jest w stanie kupić o 152 % więcej benzyny za pieniądze otrzymane w charakterze wynagrodzenia za tę samą pracę
Kto nas okrada i jaki morał? A to już autor artykułu powie.

Ja to wymyśliłam????Oczywiście, że nie, ale czytam. I wystarczy, by się denerwować.
Nie jestem ekonomistką, ale może nawet gdybym była chłopką, to na chłopski rozum wiele rzeczy by sżło zrobić. Oto droga, jeśli rząd chce jeszcze coś zyskać u ludzi. Samo straszenie Pisem to już za mało.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 20:32
Piszzesz tylko o budzetowych pieniadzach. A kto ma dac tym zatrudnionym w sektorze prywatnym? Panstwo? Z moich podatkow? Nie zgadzam sie na to. Za podatki chce np zlobek dla mej corki. Zdrozeja nie tylko buty ale wszystko inne takze. Takie sa konsekwencje pustego pieniadza na rynku. A kwoty zmarnowane o ktorych piszesz to drobne w skali problemu o ktorym rozmawiamy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-19 20:47
Rogal w tym roku zabuliłam niezły podatek państwu i nie chcę, by kasa wydatkowana była na żłobek dla Twojego dziecka :-), ponieważ Ciebie stać na opłacenie córce żłobka z Twojej własnej prywatnej kieszeni. I Twoim honorem powinno być pokrycie kosztów, związanych z wychowaniem Własnego dziecka :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 21:27
Brawo Kryształek, ja też nie chcę aby mój podatek był marnowany na gazę Rogalika i jemu podobnych...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:53
Sektor prywatny...jak właściciel zakładu będzie miał mniejsze koszty, to i pracownikowi odpali. Jak tego nie zrobi, zrobi jego konkurent i nie mów, że na miejsce pracownika przyjdzie 10 innych, bo lepszy pracownik wdrożony i leszy znany niż nieznany. Właściciele zakładów nie tak chętnie ludzi zmieniają, jesli mają dobrych pracowników.
A kwoty zmarnowane wymieniłam w biegu. Może się ktoś znajdzie, kto lepiej wszystko zliczy i na spokojnie.
Ja idę kotkę wyzwać, bo chrabąszcze wcina chyba!!!! Zwariowała obrzydka jakaś, czy jak?:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:33
I sorki, teraz chłopek już nie ma przecież, ale pisałam na tempo, bo kotka mi właśnie chrabąszcza przytargała w trosce o mnie. Widzi, ze nie umiem polować, to się stara.:-))) I nie wiem, gdzie go schowała. Obym nie wyskoczyła z kapci zaraz jak się gdzieś ruszy.;-)))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 20:53
Dobrze.
Niech bedzie autostrada.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-19 21:00
autostrady budują a kasy UE
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 21:19
Tak. Oczywiscie. Unia daje 100%?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-06-19 22:08

>Zdrozeja nie tylko buty ale wszystko inne takze. Takie sa konsekwencje pustego pieniadza na rynku.


O jakim "pustym pieniądzu" mówisz? Pusty pieniądz jest wówczas, gdy towaru na rynku brakuje.
Więcej pieniędzy, więcej kupujesz, więcej produkujesz. Jeżeli najemny robotnik zarabia tylko tyle, aby zregenerować swoje siły do dalszej pracy oraz opłacić rachunki za media i mieszkanie, bo nie starcza mu na zakup własnego, to jak można mówić o rozwoju państwa? Przyrost naturalny maleje, panuje wysokie bezrobocie pomimo wyjazdu tysięcy Polaków, a ci co zostali, utrzymują armię darmozjadów. Nie wyliczam wszystkich, bo lista ich jest długa.
Dawniej rozbieżność płac pomiędzy robotnikiem, kierownikiem i dyrektorem nie była tak duża. W administracji państwowej zarobki też niezbyt wysokie. Nawet na szczeblu centralnym. Nie obdarowywano się nagrodami w wysokości kilkuletniej płacy przeciętnego robotnika.
Dzisiaj, gdy środki produkcji są własnością prywatną wcale nie musi być inaczej.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 21:23
A ty odpowiedź Rogaliku na nasze pytania, skoro się uważasz za doradcy rządowego, to także musisz być ekspertem, a ty robisz jedynie sprytne uniki... Poradź nam jak, żyć za te parę groszy, co rząd nam na odczep rzuca...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-19 21:28
Norbi Tobie jednak coś się myli, rząd nie jest od rozdawania :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 21:53
kryształek

>Norbi Tobie jednak coś się myli, rząd nie jest od rozdawania :-)


Jest jednak od dyspozycji, a dobre dyspozycje, to dobra polityka. Jak również dobrzy eksperci, doradcy rządowi też mają wielki wpływ na standard dyspozycyjności rządu... Racja????
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 21:58
Powtarzam Ci raz jeszvze ze moja pensja nie pochodzi z budzetu wiec daruj sobie osobiste eyciecxki. Chcesz godnie zyc? Zapracuj. Nie masz pracy? Widocznie nie potrafisz nic co jest potrzebne na rynku. Proste.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-19 22:04
Prawda jest taka że już teraz dodrukowywanych jest mnóstwo złotówek - tak jak teraz np gdy inflacja jest minimalna - myślicie że nie wykorzystują tego faktu to dodruku pieniądza praktycznie bez negatywnych konsekwencji tego? Po pierwsze - jeśli ważne jest by mądrzy ludzie podejmowali najlepsze możliwe decyzje, czy to ekonomiczne czy inne - NALEŻY WPROWADZIĆ JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE DO SEJMU I SENATU Z RÓWNĄ DLA WSZYSTKICH MOŻLIWOŚCIĄ KANDYDOWANIA I PROWADZENIA KAMPANII WYBORCZEJ. Bo inaczej matoły będą robić swoją durną robotę.
Nadrzędny - Autor asteroid Dodany 2013-06-19 22:42
Myślę że Jednomandatowe Okręgi Wyborcze nie załatwią wszystkich problemów, ale szacuje że średnio byłoby lepiej o 20-30% w większości dziedzin życia w Polsce po wprowadzeniu JOW.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-20 09:42
No bo jeszcze by trzeba mieć kogo wybrać i rozsądnie wybierać, a nie przypadkowych ludzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-20 07:58
http://www.sfora.pl/Tak-truja-nas-polscy-producenci-miesa-Preparaty-z-Chin-a56908

Następna sprawa wykryta. I co z tego skoro nie ma odpowiednich kar dla nieuczciwych producentów. Po co utrzymujemy z naszych podatków całą masę ludzi mających sprawować kontrole skoro nie wywiązują się ze swoich obowiązków?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 08:45
kazoo szacunek:)
Mówił tu ktoś o rozpiętości płac. To zjawisko istnieje i bardzo dobrze - za umięjetności rzadkie płaci się więcej niż za powszechne. Proste i tak powinno zostać. Kto miałby te różnice wyrównywać? Z jakich środków?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-20 09:34
Rogal, a gdzie się tu mówiło, aby zrobić uraniłowkę??? Niech mądrzy zarabiają wiecej, niech policja zarabia więcej, sądy i inne zawody narażone na korupcję. W Polsce premier i prezydent ,  zarabiają śmieszną kasę. Mnie, np. chodziło o to, aby dół zarabiał tyle, aby móc spokojnie żyć. Ten od łopaty nie może dostać więcej niz ten, kto zaprojektował budynek,choćby ze względu na odpowiedzialność architekta. Ale nie znaczy to, żeby były absurdalne kominy, a nadal są. Prezio za 60 000 to prawie norma, a to 4 lata!!! pracy za 1200 na rękę. Umowy menedżerskie to też kwiatki do kwadratu.  Więc o jakim wyrównywaniu płac mówisz? Wyrównać, owszem , do przyzwoitego poziomu, to tak.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-20 10:07
Teraz przedstawiłaś to zupełnie inaczej:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-20 10:28
Nigdy nie miałam innych intencji, może czytałeś nieuważnie?????:-)))) Zresztą, bijemy tu pianę, a jakoś się nie mogę doczytać Twoich recept na poprawę Rzeczypospolitej. Kalkę wyśmiałeś, a podobno inne kraje wzorują się na mądrzejszych od siebie i lepiej na tym wychodzą. Podobno, bo ja tylko słyszałam, ale Ty, ekonomista powinieneś coś o tym wiedzieć.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-20 12:52
Ekonomista od siedmiu boleści... :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 61) (1456475 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill