www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 63) (1457752 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-21 20:27
Chyba upał ci doskwiera, rogaliku, wesz sobie zimny prysznic, to ci dobrze zrobi, ja nie pisałem o żadnych boniusach...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-21 20:42

>Co do pensji posłów to będę się upierał, że  7 tys. na rękę to żaden rarytas.<


Nie wiem dlaczego mam uważać, że poseł ma mieć płacone - tylko -za to że jest posłem . To nie demokratyczne i niemoralne . Niedemokratyczne, bo poseł po wyborach przez całą kadencję nie jest rozliczany ze zobowiązań przedwyborczych, obecności, głosowań  a pensyjkę otrzymuje. Immunitet powinien obowiązywać tylko w oograniczonych wypadkach. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-21 21:41
9 892 zł 30 gr. brutto top około 7 netto
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-21 22:00 Zmieniony 2013-06-21 22:04
Rogal Oczywiście dane czerpiesz z
http://www.stat.gov.pl/gus ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-21 22:09

>Rogal Oczywiście dane czerpiesz z


KŁAMCZUSZKA :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-21 22:17
Czerpie dane z "Nabijanej Kłamczuszki"... :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-22 05:17
To, co mnie wkurza dzisiaj, wcale nie musi jutro - rzekł Gniewosz Wkurzony ;-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-22 08:44
Akurat to wyliczenie biorę z głowy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 11:37
Twoja głowa, to bardzo wątpliwe narzędzie pobierania omawianych kwestii, nie poparte żadnymi dowodami, rogaliku...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-22 12:33
Norbi przeginasz. :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 13:11
A niby w czym...????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-22 14:38
W czepianiu się.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 14:49
Ja się czepiam, czego, lub kogo???
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-22 20:05
Ok. Rogal. Bierzesz z głowy. Czyli zakładasz że tak to powinno być. Tylko okazuje się że jest inaczej.  Jeśli Twoja głowa dostała by informację że jej ,(głowy)przypuszczenia wyliczenia są błędne, to co by powiedziała ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 23:41
Właśnie o to mi chodziło, Walduś... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-23 07:55
Grajj cyganie, graj.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 11:09 Zmieniony 2013-06-23 11:17
Tematy ci się wyczerpują, rogaliku??? Bierzesz się za muzykę??? Dam ci lekcje, jak dla ciebie to mogę testowo ci ofiarować miesiąc za darmo, bo muszę cię wypróbować, czy się nadajesz do tego... A w zaufaniu napiszę ci, że nie każdy sprawny człowiek nadaje się na muzyka... Więc niepełnosprawni muzycy, mają przewagę, ponieważ jest dużo niepełnosprawnych muzyków... Beethoven także był głuchy np... Ja mam ręce niesprawne, a mimo to gram, niekiedy lepiej niż nie jeden zdrowy muzyk...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-22 11:44
Za chwilę będziemy płacić abonament przy prądzie i na pewno więcej niż dotąd, bo pośrednik musi być opłacony, a jak inaczej.
Ponieważ TVP nie oglądam, zajrzałam do programu, a tam Janosik, Polskie drogi,Cejrowski, Makłowicz i inne odgrzewki. Jaka to melodia, za którą prowadzący dostaje bajońskie kwoty.
Dlaczego na to wyciąga się kasę z mojej kieszeni? Dlaczego  nie chcę oglądać, a muszę płacić?
Jakim prawem??? Ile czekolad bym kupiła sobie i wnukom za tę kasę i przynajmniej nakręciłabym rynek ja i inni.
Gdzie jest ten wolny rynek i konkurencja? Jaką misję ma TVP jeśli opiniotwórczy politycy i redaktorzy występują w tvn24, bo tam jest oglądalność większa? Bo prowadzący sa bardziej zaradni i konkurencyjni.
Tymczasem tvp likwiduje dobranockę. I dobrze niech się sama zlikwiduje, albo skomercjalizuje jak inne stacje. Jeśli państwo potrzebuje kanału rządowego, to niech za część, którą teraz w błoto rzuca otworzy kanał rządowy. Jeden i starczy az nadto. Widzowie sobie radzą.
Rogal masz oszczędności dla budżetu, bierz proszę.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 13:20
Po prostu misję zdzierania pieniędzy od tych, co mają odbiorniki TV i radiowe, to tak jakbym musał płacić za benzynę jeźdząc rowerem, czy chcę albo nie chcę...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-22 18:53
Nprbi. Akuratt gdybys mial moja glowa to Twoim.jedynym osiagnieciem nie bylyby organki.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-22 19:17
Rogal, odpowiedz mi jak to jest, abonament nazywa się "radiowo -telewizyjny", czyli dotyczy dwóch różnych odbiorników. Jeżeli ktoś posiada tylko odbiornik radiowy -płaci 5,65 zł miesięcznie. Natomiast posiadacz odbiornika telewizyjnego musi zapłacić 18,65 zł miesięcznie nawet w przypadku, gdy nie posiada odbiornika radiowego. Moim zdaniem to zdzierstwo, bo powinien zapłacić tylko 13,- zł. 
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-22 20:16
Nachbar to ja postaram się Tobie odpowiedzieć, nie wiem czy zgodnie z Rogalikiem? Abonament powstał gdy ludzie mieli tylko odbiorniki radiowe.
Potem pojawiła się telewizja. Połączono te opłaty w jedną wspólną. Zakładając że ten który ma radio zgłasza że teraz ma TV, przyjmujemy że powinien płacić za dwa media. Chyba że złoży oświadczenie że radio usunął z mieszkania. Tylko radio to taki odbiornik który dzisiaj jest w każdym (prawie) telefonie.
Przyjmując takie założenie, nie można wyrejestrować odbiornika radiowego bez tv.
Czyli logiczny wniosek wynikający z takich założeń, jest jeden!
Musisz płacić 18, 65 albo nic. ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 12:39
Jeśli chodzi o moje osiągnięcia, to może nie są najwyższej półki a także nie z najniższej... Gdybyś miał (czego Ci nie życzę) moje niesprawności fizyczne, to osiągnąłbyś pewnie mniej, ponieważ choroba niczego nie ułatwia a wręcz utrudnia, a tym bardziej postępująca utrata sprawności fizycznej...
Ja mam osiągnięcia nie tylko w dziedzinie muzyki, że grałem komuś z wyższych sfer na przyjęciach rodzinnych.
A także mam osiągnięcia klasyfikacyjne w konkursach orkiestr i muzyków...
Gdybym potrafił zatrzymać rozwój mojej choroby i wrócić do czasów mojej świetności muzycznej, to dawno zrobiłbym to.
Oprócz muzycznych wojaży, mam też inne osiągnięcia z działalności na rzecz osób niepełnosprawnych...
Więc w tym miejscu wołam o to aby połączyć razem swoje zdolności, osiągnięcia i działać w sprawie poprawy życia niepełnosprawnym...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-06-23 21:10
Rogal, zyjesz w wirtualnym świecie! Czytam Twoje posty, które napawaja zgrozą.Bo jak inaczej nazwać człowieka, który chce uchodzić za osobę wykształconą, oświeconą z "wysokokimi znajomościami", który obraża zwykłych ludzi. Ja subiektywnie odczuwam to jako pogardę dla chorych, biednych, nie majacych wsparcia w państwie, które w swej Konstytucji ma zapisane, iż dobro jednostki jest najwyższym celem.
Podejrzewam, że tu na forum chcesz być postrzeganym jako "KTOS"! Jednak uważaj, bo inni mogą zauważyć, iż z butów Ci słoma wyłazi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-23 21:19
bonafides witaj :-), ale ledwie powróciłeś, już czepiasz się człowieka :-) aby była dyskusja ktoś musi być za, inny przeciw. rogal prowokuje :-))) a już o słomie.... nie na miejscu :-))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 21:21
To nie prowokacja, a czysta prawda... :-)  ;-)  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-23 21:21
Bonafides. W ktorym miejscu kogos obrazilem? Mam swoje zdanie i je wyrazam uzywajac racjonalnych argumetotow. Tyle.
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-06-23 21:25 Zmieniony 2013-06-23 21:27
Rogal, napisałam, że zyjesz w wirtualnym świecie, a obchodzenie się ze swymi koneksjami i innymi " zaletami:, które wymieniłeś jest niesmaczne. Są to moje -------subiektywne odczucia------.Troszkę się znamy i wiesz, że mam i wypowiadm tu na forum swoje i tylko swoje zdanie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 21:27
Dla mnie te twoje argumenty, są ważne jak zeszłoroczny śnieg, bo są z palca wyssane... Ragaliku...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-23 21:33
Norbi.. lubię Cię... :-) ale jesteś upierdliwy hahahaha... :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-23 21:35
Obydwaj działają na siebie jakby z ciężkiej artylerii strzelano.:-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 21:38 Zmieniony 2013-06-23 21:49
Lew także jest upierdliwy... a ja jestem spod jego znaku zodiaku... :-)  :-p
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-23 21:35
W wirtualnym? Mam na utrzymaniu dziecko i kredyt do splacenia. Musze na to zarobic i nikt mi za darmk nic nie da. Dlatego zyje w realnym swiecie. O koneksjach mowilem tylko wtedy gdy mi zarxucono ze jestem idiota.
Norbi. Akurat na Twojej ocenie zalezy mi najmniej. Ty i tak uwazasz ze wszystko wokol jest zle a panstwo ma dac.
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-06-23 21:45
Rogal państwo jest niewydolne, jakby go nie było. Takie jest odczucie i niemal pewnośc  prawie 80% obywateli. Konstytucja jest nawyższym aktem. I co? Wiele w niej napisano o człowieku jako podmiocie , a nie przedmiocie. Rządzący mają Konstytucję w szerokim poważaniu.
Zwykły człowiek, gdy się powołuje na ten najwyższy akt prawny, widzi tylko wzruszanie ramionami parlamentarzystów i sarkastyczne wypowiedzi o głupim motłochu.
 
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 21:47
No, państwo ma stwarzać możliwości, a tego nie robi. To rząd jest od tego aby rządził w taki sposób aby stwarzać możliwości do życia, a nie odbierać.  Dopóki tak będzie jak jest, to nigdy nie będzie dobrze...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-23 21:49
Rogal tak wielu żyje... :-) bez kredytów nie wiem gdzie bym mieszkała... :-) jednak tu nie musisz licytować się... :-) :-) :-) Jesteś tym kim chcesz być i tak jest dobrze... Jednak nie każdy ma takie możliwości, musisz to wreszcie zrozumieć :-) Nie każdy ma koneksje, nie każdy ma zdolności pokierowania sobą, ktoś może boi się ryzykować, tak po prostu, po ludzku, nie można oczekiwać, że wszyscy jesteśmy równi... :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-06-23 21:55
Kryształku, to chciałam napisać. Zrobiłas/eś to za mnie znacznie zręczniej.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-23 21:57
... aś, ja też kobieta :-)))
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-06-23 21:59
:-)))
Będę pamietać:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 22:01
Właśnie, kryształku, masz tu rację, właśnie wyjęłaś mi to spod palców...  Chciałem dokładnie tak napisać...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-24 14:36
Nigdy nic nie zyskałem dzięki koneksjom. Ludzi poznałem dopiero wykonując obowiązki zawodowe. Pracę dostałem poprzez ten portal - mój przyszły pracodawca odpowiedział na moje ogłoszenie.
Pewnie, że nie wszyscy są równi, ale nie chce żeby z moich podatków tę równość tworzyć.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-24 19:45

>Pewnie, że nie wszyscy są równi, ale nie chce żeby z moich podatków tę równość tworzyć.


Z tym bym się nie zgodził. Widocznie obaj mamy inną wizję/definicję państwa. Aby nie zanudzać, tak ogólnie państwo można przyrównać do rodziny, w której nie wszyscy pracują, nie wszyscy są zdrowi i nie wszyscy młodzi. Wszyscy natomiast chcą żyć. Dlatego ci młodzi, zdrowi i pracujący muszą utrzymywać pozostałych. Nie wyobrażam sobie, aby w rodzinie młodzi, zdrowi i pracujący skazali na śmierć tych pozostałych. Podobnie państwo, ma obowiązek troszczyć się o wszystkich obywateli i wspierać ich w razie potrzeby. Jeżeli masz na ten temat inne zdanie, to aż strach pomyśleć co mógłbyś zrobić ze swoim chorym rodzeństwem, starymi rodzicami i z niedołężnymi babcią i dziadkiem, aby nie tracić na ich utrzymanie zarobionej przez siebie kasy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-24 20:20

>Podobnie państwo, ma obowiązek troszczyć się o wszystkich obywateli i wspierać ich w razie potrzeby.<


Nie uważasz, że w takim kraju żyliśmy i nic z tego nie wyszło . To jest bajka . I jak każda bajka powinna mieć morał : Gdyby każdy chciał mieć dom, zasadzić drzewo i mieć mercedesa to pewnie mielibyśmy dżunglę standardowych domów w dżungli standardowych drzew zakorkowaną standardowymi mercedesami . Wszystko było by standardem szaro buro i byle jak ... Pamiętam, jak lata, lata temu przypatrywałem się takiej szarej, spracowanej masie ; było to leningradzkie metro w godzinach szczytu ...ruchome schody i ludzie stojący na nich ubrani w szare kurtki, płaszcze jakby bali się wyróżniać . A może tak mi sięę tylko wydawało . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-24 21:14

>Pamiętam, jak lata, lata temu przypatrywałem się takiej szarej, spracowanej masie ; było to leningradzkie metro w godzinach szczytu


Też byłem za komuny na wycieczce, Moskwa/Leningrad i mam podobne obserwacje.
Pamiętasz może film "Moskwa nad rzeką Hudson" i ruską wycieczkę, która wpada do domu handlowego i łapią wszystko co w ręce wpadło?
To chyba tam był taki epizod, kiedy uczestnicy wycieczki pytają swojego "politruka" (w każdej grupie musiał taki być):
-Dlaczego na Zachodzie jest wszystko w sklepach, niczego nigdy nie brakuje a u nas (w ZSRR) puste półki?
I tu pada "bardzo mądra" odpowiedź:
-Bo na Zachodzie ludzie są biedni i nie stać ich na wykupienie całego towaru a wy macie tyle pieniędzy, że co się pojawi w naszych sklepach to zaraz wykupujecie! :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-24 23:14
Tadzio... to jest dobre... :-) :-) :-p
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-24 20:11
rogal - jesteś za eutanazją??? :-) doradź komu trzeba - nie będę musiała już czytać takich bzdur :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-24 20:15
Rogal chyba cały czas myśli, że jak mówimy, że trzeba dać ludziom  więcej, to znaczy, ze chcemy uraniłowki.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-24 20:21
nie chodzi o dawanie (choć niektórym trzeba) , lecz o stworzenie warunków do zdrowego rozwoju wielu dziedzin życia :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-24 21:05
Też.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-24 21:47
Nie tez lecz tylko.
Mowicie o pieknych idealach tylko kto ma za to placic?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 63) (1457752 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill