www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Niepełnosprawni a 2000 laptopów w Warszawie. (25423 - wyświetleń)
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2013-09-09 18:59
Coś wam napiszę coś bardzo ciekawego i zarazem smutnego a ponieważ jestem tez w pewnym sensie ofiarą tego programu . A zaczęło się to wszystko w zeszłym roku. Mój małżonek dostał na pocztę informacje o programie ,więc jako dobry i kochający maż mnie po prostu zapisał . I tak stałam się właścicielką po dwudniowym dość dziwnym szkoleniu posiadaczka laptopa z internetem i to za dziękuję. No nie mówiąc tego jak się przyszykowywałam do tego szkolenia . Sądziłam ze będę miała jakiś egzamin ze znajomości obsługi komputera i ecetera . Ale po dwóch dniach "szkolenia" dostałam wypasiony komputerek z internetem i kilka zadani do wykonania. I wszystko by było super gdyby nie to ze założono nam forum znaczy się stronę do logowania obowiązkowego. Żebyście wiedzieli większej Wolno-Amerykanki nie widziałam nigdzie. to forum bez żadnej kontroli każdy pisze co chce i o czym chce i do kogo chce. Włos się jeży co tam można przeczytać o każdym kto coś zile napisze jak się komuś coś nie podoba . Można zostać trolem. k..., sz...., pop.......m. i wole więcej nie wymieniać , Ja już zostałam wszystkim po kolei . Za to ze stanęłam w obronie człowieka którego zmieszano z błotem za jego orientacje seksualne. A miało być wolność słowa i na każdy temat . A mamy obowiązek raz w tygodniu się na to forum logować . Masakra to trzeba przeczytać i przeżyć żeby uwierzyć w Wolno-Amerykankę . Czasami zastanawiam się czy aby dobrze zrobiłam że załapałam się na te wspaniałą pomoc dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Czy naprawdę ludzie chorzy i ułomni nie potrafią docenić tego co maja . Albo zbyt bardzo poczuli się w rola że są wybrańcami tego świata i do nich świat należy.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-10 09:45
Pierwsze słyszę, ja się nie załapałam na ten program bo mam stopień lekki, ale mój partner dostał.
Nie musi się logować do żadnego forum, jedynie podlega weryfikacji okresowej z tytułu posiadania sprzętu (czy np.. nie sprzedał).
Szkolenie było jednodniowe- trwało 6 godzin i zostało potwierdzone śmiesznym certyfikatem.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-11 14:06
Ja musiałem jeździć do oddalonej o 150 km miejscowości, parę razy w miesiącu na trzy, cztery dni przez prawie pół roku...
Fakt, były super warunki, obiekt i okolica przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych, wspaniałe pokoje, bardzo dobre wyżywienie, pomimo dużej ilości zajęć lekcyjnych, dużo czasu mieliśmy dla siebie, bo dni były długie, to po zajęciach mogliśmy wykorzystać dla siebie... Dużo się nauczyłem, poznałem różne pożyteczne programy i ich obsługę, które teraz wykorzystuję w wersji na Linux' a, z podobną obsługą...
Poznałem także dużo wspaniałych przyjaciół, którymi utrzymuję do dziś kontakt...
Lecz ww kurs, napiszę,  w żadnym stopniu nie wpłynął na jakiekolwiek ułatwienie w zdobyciu pracy w kierunkach już posiadanych kwalifikacjach zawodowych, jak również z tymi nowo zdobytymi... Wszędzie, gdzie daję cv, to albo przepada, a jak już załapię się na rozmowę kwalifikacyjną, to gdy tylko pokażę się u pracodawcy, to już jestem na pozycji przegranej, choć mam wymagany stopień niesprawności, to dla pracodawcy jestem za mało sprawny na to aby pracować w tej firmie, dowiaduję się, że "oni" szukają takich co mają stopień znaczny lub umiarkowany, lecz są fizycznie i psychicznie sprawni.
A drugą przeszkodą, z dobyciu pracy jest wiek, gdyż jestem już po 50-tce....
Z tego wynika, że osoby które mają znaczny i średni stopień niepełnosprawności, a mocno widać niepełnosprawność najczęściej są na pozycji przegranej tak jak ci, którzy mają stopień lekki...
Jednym z głównych powodem tej selekcji jest wymóg przystosowania stanowiska pracy oraz wysokość dofinansowania do płacy za zatrudnienie osoby niepełnosprawnej, pracodawca ma na myśli tylko to, że ma robotę zrobioną za prawie darmo, jak również ww. dofinansowanie w kieszeni....
Nadrzędny Autor koko Dodany 2013-09-18 12:05
Jeśli to możliwe bardzo proszę o podpowiedż, gdzie można się zgłosić o pomoc. Właśnie straciłam pracę. Byłam pracownikiem umysłowym. Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym. Troszeczkę się pogubiłam , albo nie mogę się odnależć w nowej syutacji. Muszę pracować.
Z góry dziękuję za każdą sugestję.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-09-13 12:07
Rozmawiałem wczoraj o „wolnej amerykance” na tym forum. 
Niedługo coś się powinno zmienić
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-14 00:15
Jeżeli coś się zmieni na rzecz niepełnosprawnych, to na gorsze, ponieważ Polska jest krajem nieprzychylnym dla chorych, niepełnosprawnych i starszych....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-14 20:31
ponieważ Polska jest krajem nieprzychylnym dla chorych, niepełnosprawnych i starszych.... ,

Podobno mają wydłużyć podjazdy ... A i lata pracy do 76 ;-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-14 21:43
Już wydłużają owe "podjazdy" 25 lat i nie potrafią się uporać. Może potrzebują 76 lat, do tej roboty???? A, co do długości pracy do  emerytury, to choćby wydłużyli do 97 lat, to nie zdziwiłbym się, gdyby im i tak brakło...
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-09-02 00:22
No nie żartujcie na tym forum nic się nie zmieniło jak bluźnią tak bluźnią jest grupka osób które tam żądza i uważają sie za bogów . Ostatnio jeden formółowicz nie mógł mnie naubliżać na forum to wysłał mnie prywatną wiadomość raczej nie nadaje się nawet do zacytowania . Wysłałam e-maila w tej sprawie do zarządu do dziś cisza a ja dalej zbieram powinszowania i naprawde nie wiem dlaczego stałam się ofiarą do znecania sie nad moja osobą bo gróbka debili postanowiła zrobić wszystko abym tam nie wchodziła
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-21 08:27
Jest rada - zapewne logując się masz utworzony nick (jestem błyskotliwy nie?) - napisz do administracji forum, opisz sytuację i skoro nie reagują na takie zachowania to niech przynajmniej zmienią Ci nick - będziesz się logować jako nowy użytkownik forum.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-10-28 12:30
Żartujesz bo chyba nie piszesz tego poważnie zawsze na takich stronach mam swój nik tu chcialam zmienic na taki jaki mam w podpisie i nie dało rady wiec nie pisz o czymś czego nie mozna zrobić Mam swoja stronę internetową i wie ze to nie takie proste zmienic komus nik wiec wiem ze musiałabym skasować swoje obecne konto i ponownie stwozyć na nowym niku albo uzywać dwóch kąt a to nie w moim stylu jestem soba i pozostane jak mam nik to przynajmniej w podpisie jestem soba a od kilku lat tylko uzywam swego jednego niku wiec zmiana tam niku nie wchodzi w rachube wiesz jest takie stare powiedzenie . Madry Głupiemu Ustepuje ---- A Głupi sie z tego raduje . Wiec nie reaguje na głupiego zaczepki jego zachowanie świadczy o nim samy chyba sie ze mna zgodzisz . Warjatów nie sieja sami sie pokazuja na forach . Ich pisanie i teksty swiadcza o ich niskiej kulturze osobistej . Czym głupszy tekst tym masz doczynienia z głupszym piszacym takie mam zdanie po byciu w sieci od 10 lat .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 12:45
Jeśli w takim tonie piszesz na tamtym forum to nie dziwię się, że otrzymujesz taki, a nie inny odzew.
Napisałem grzecznie co proponuję i co otrzymuję?

>nie pisz o czymś czego nie mozna zrobić<


Najwidoczniej mało na ten temat wiesz - dla administracji zmienić nick to nic trudnego i nie wiąże się to z usuwaniem konta - pozostaje nawet licznki postów i uwirz mi - wiem co mówię, "nieco" w tym siedzę.
Nick to nie osobowość.

Biasolisz, że otrzymujesz takie, a nie inne PW itp - albo się z tym godzisz, albo coś z tym robisz - po co zadajesz takie pytanie skoro nie masz zamiaru nic zrobić?

Awanturnicza postawa nigdzie nie jest mile widziana czy to w sieci czy w realu.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-07 00:33
Jesteś pusty i zadufany w swojej wiedzy wiem coś niecoś o sprawach administracyjnych i nie pouczaj innych jak nie wiesz o czym piszę . Zawsze byłam taka ze nie umiem słodzić a jak ktoś lubi lizać cukierek przez papierek to jego problem co myślę to piszę jak komuś się coś nie podoba to może sobie pisać wszystko co mu przyjdzie do głowy internet to takie coś co wszystko przyjmuje a czasami oszołomy którym coś się nie podoba to albo poprawiają albo usuwają żyjemy w Wolnym Kraju .Zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl komu to piszesz . Bo ja tego co Ty naskrobałeś po prostu nie rozumiem i naprawdę nie chce zrozumieć .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-11-07 08:18
Tym postem udowodniłaś, że mam rację.
Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo jak widać jeses osoba nie przyjmujacą krytyki.
Tyle w temacie.
Mimo wszystko - miłego dnia życzy pusty zabufany w sobie.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-08 19:42
śmieszny jesteś i zabawny każdy ma prawo krytykować jak ma co jak coś źle zrobię to potrafię się przyznać do błędu a nie którzy nie dość że nie umieją powiedzieć czy napisać że coś źle zrobili czy napisali to jeszcze szukają w czyimś oku źdźbła pomyłki nie widząc własnej kłody we własnym ego
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-05 06:24
No takie życie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Niepełnosprawni a 2000 laptopów w Warszawie. (25423 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill