www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 85) (1464125 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-10 13:50
A dlaczego? Wszystko zależy od punktu widzenia. Dla niektórych wspólnym mianownikiem jest niepotrzebna śmierć zwierzęcia.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-10 15:38

>A w dodatku po tej aktualizacji nie działa funkcja poprawiania błędów ortograficznych,


Norbi, mnie też się tak narobiło, gdy zmieniłem język w przeglądarce. Po ustawieniu wszystko powróciło do normy. A co do "schodów" i innych możliwości Forum, to jak pamiętasz, już pisaliśmy o tym już dawno, dawno temu. Mogę jeszcze dodać, że gdy się rejestrowałem "za chiny ludowe" nie mogłem użyć polskich liter z ogonkami. Taka opcja nie istniała - nie wiem, czy teraz jest to możliwe. Wkurzony pomyślałem sobie, znam język niemiecki, więc napiszę co chciałem po niemiecku. I tak powstał "Nachbar", którego z kolei "nie trawi" Forum, bo za każdym razem podkreśla mi na czerwono. Ale da się żyć. :-) 
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-10 15:44
Urzekła mnie Twoja historia:)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-14 23:22
Zamiast "Nachbar" miał być "Sąsiad"...  :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-10 17:22

>A te w rzeźniach? To poczynania mądrzejsze?
>A dlaczego? Wszystko zależy od punktu widzenia. Dla niektórych wspólnym mianownikiem jest niepotrzebna śmierć zwierzęcia.


A dlatego że te w rzeźniach są hodowane  "przemysłowo" aby tam trafić, inaczej by ich nie było. A żyraf była dzikim zwierzem urodzonym w niewoli, doskonały do dalszej hodowli. Dawali za niego ponad 2 mil dolarów ,ale ktoś miał ochotę na pieczyste z żyrafy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-10 18:57
Tak, czy owak, oburzenie podzielam, bo to było karygodne.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-10 19:38

>ale ktoś miał ochotę na pieczyste z żyrafy.


Również jestem tym oburzony. Mogli tego widoku oszczędzić dzieciom.  Ale jeżeli chodzi o jedzonko, to bardzo smaczna jest szyja. Opowiadał mi kolega, który pływał w rejonie Afryki, że kiedyś mieli awarię silnika i dłuższy postój w oczekiwaniu na części. Wysłali kucharza po prowiant, a ten przywiózł szyję żyrafy. Była całkiem, całkiem. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-11 23:59
mnie zaś wkurza dziennik tv i to że 15min.. dziennika poświęca się mordercy . Bloki reklamowe się wydłużają jak pensje tam pracujących (nie wszystkich)ludzi . Pewnie już zmienili czas na wiosenny i mają problem z punktualnością ;-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 12:17
Często jeżdżę na różnego rodzaju badania kontrolne do szpitali specjalistycznych, przychodni itp. Dotychczas nie miałem problemu z parkowaniem na terenie tych ośrodków. Po okazaniu karty parkingowej mogłem bezpłatnie parkować na czas potrzeby na badania. Tydzień temu spotkała mnie niespodzianka. Wjeżdżając na teren szpitala specjalistycznego - gdy okazałem jak zawsze KP - obsługa wskazała mi, abym z automatu wziął bilecik. Przy wyjeździe podobnie z tym, że dopiero wówczas poinformowano mnie, że parking płatny 3,- zł za każdą rozpoczętą godzinę. Z KP można bezpłatnie być na terenie szpitala tylko 30 minut. Byłem dokładnie 2 godziny i 2 minuty, wliczając w to stanie w kolejce przed szlabanem, więc zapłaciłem 9,- zł. Firmą obsługującą parking jest IMPEL.
W tym miejscu wyjaśniam, że nie skarżę się, że zapłaciłem pieniądze, bo nie o to chodzi. Następnym razem nie zapłacę ani grosza, bo jestem kierowcą wożącym osobę niepełnosprawną. Wjadę - wyjadę i zaparkuję poza terenem szpitalnym.Bulwersuje mnie to, że zarabia się na ludzkim nieszczęściu.
Co mają zrobić osoby same prowadzące pojazd, zmuszone do przebywania na terenie szpitala przez kilka godzin? PŁACIĆ? Jeżeli tak, to z czego - głodowej renty?
Ostatnio nasi "przedstawiciele" w parlamencie ciężko pracowali nad tym, aby ograniczyć ilość posiadaczy KP do minimum i zaostrzyć kryteria przyznawania. 
Jak to wszystko weźmie się do kupy to nic, tylko usiąść i płakać ze szczęścia, że tak się troszczą o najsłabszych.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 13:45
Jest taki parking w Polsce, gdzie za przekroczenie czasu (parkometr) dorzucają karę 60pln!!! Jak to robią? Jeździ pracownik na rowerze z automatem i hop, wyskakuje kwit. To też jest przed zespołem przychodni, gdzie chodzą tysiące ludzi i trudno jest czas obliczyć. Budkę z emerytami ściągającymi realną opłatę za parking skasowali, czyli wiedzą, gdzie się kasę zarabia i na kim.
Trzeba usłyszeć kwiecistą "polszczyznę", kiedy wraca taki kierowca...:-))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-21 23:13
Nachbar napisał:

>Często jeżdżę na różnego rodzaju badania kontrolne do szpitali specjalistycznych, przychodni itp. Dotychczas nie miałem problemu z parkowaniem na terenie tych ośrodków. Po okazaniu karty parkingowej mogłem bezpłatnie parkować na czas potrzeby na badania. Tydzień temu spotkała mnie niespodzianka. Wjeżdżając na teren szpitala specjalistycznego - gdy okazałem jak zawsze KP - obsługa wskazała mi, abym z automatu wziął bilecik. Przy wyjeździe podobnie z tym, że dopiero wówczas poinformowano mnie, że parking płatny 3,- zł za każdą rozpoczętą godzinę. Z KP można bezpłatnie być na terenie szpitala tylko 30 minut. Byłem dokładnie 2 godziny i 2 minuty, wliczając w to stanie w kolejce przed szlabanem, więc zapłaciłem 9,- zł. >Firmą obsługującą parking jest IMPEL.
>W tym miejscu wyjaśniam, że nie skarżę się, że zapłaciłem pieniądze, bo nie o to chodzi. Następnym razem nie zapłacę ani grosza, bo jestem kierowcą wożącym osobę niepełnosprawną. Wjadę - wyjadę i zaparkuję poza terenem szpitalnym.Bulwersuje mnie to, że zarabia się na ludzkim nieszczęściu.
>Co mają zrobić osoby same prowadzące pojazd, zmuszone do przebywania na terenie szpitala przez kilka godzin? PŁACIĆ? Jeżeli tak, to z czego - głodowej renty?
>Ostatnio nasi "przedstawiciele" w parlamencie ciężko pracowali nad tym, aby ograniczyć ilość posiadaczy KP do minimum i zaostrzyć kryteria przyznawania.
>Jak to wszystko weźmie się do kupy to nic, tylko usiąść i płakać ze szczęścia, że tak się troszczą o najsłabszych.


A zwłaszcza prezes Integracji i jednocześnie członek Rady Nadzorczej IMPEL...
http://www.impel.pl/pl/relacje-inwestorskie/wladze-spolki/rada-nadzorcza.html
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 12:36

>A zwłaszcza prezes Integracji i jednocześnie członek Rady Nadzorczej IMPEL...


Norbi, prezesi i członkowie Rad Nadzorczych są po to, aby pilnować swoich pieniędzy, które otrzymują z racji "zasiadania" w tych Radach. Zwróć uwagę na słowo "zasiadania", bo o to właśnie idzie, a nie po to, by cokolwiek myśleć o losie osób skrzywdzonych przez los i pokrzywdzonych działalnością firmy.
Tyle mówi się o niewydolnej służbie zdrowia, o czasie oczekiwania na wizyty u lekarza, o kolejkach w przychodniach. To nie wzrusza tych, co "zasiadają" w Radach, bo ważniejsza dla nich jest forsa, jaką mogą wyciągnąć chorym z kieszeni.
Nazywa się to  ŁATWYM PIENIĄDZEM, bo każdy dla ratowania zdrowia i życia korzysta z pomocy lekarskiej. Pomijam już czas wyczekiwania na wizyty u specjalisty, ale i tak przychodnie są przepełnione, więc pacjent siedząc godzinami w kolejce do lekarza musi na ten czas zaparkować swoje auto. Przychodnie i szpitale przeważnie mają na swoim terenie parkingi.
I właśnie ten fakt wykorzystali prezesi i zarabiają na ludzkim nieszczęściu pobierając opłaty parkingowe na terenie szpitali.

W przeciwieństwie do przychodni i szpitali parkingi przed marketami są bezpłatne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 10:02
Wkurzyło mnie to, do czego doprowadziła sekta smoleńska. Do tego, że śmierć w katastrofie lotniczej tylu niewinnych ludzi była i jest tak rozgrywana i wałkowana z rozlicznymi absurdami (mgły, magnesy, bomby, zamachy i inne bzdety), że sam fakt katastrofy znieczulił młodych  na maksa. I teraz oprócz głupawych dowcipow, jakiś ... ups...nie powiem kto... zrobił:
"Właśnie przy pomocy Flappy Bird stworzono Flappy Smoleńsk - grę, w której zamiast pociesznego ptaszka występuje prezydencki Tupolew, a zamiast zielonych rur rodem z Mario - brzozy."
I komu to zawdzięczamy?!
http://gry.onet.pl/wiadomosci/flappy-smolensk-skandaliczny-klon-mobilnego-bestsellera/dw4h0
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-21 12:16
Musimy żyć, dziewczyno, musimy żyć . A ci, którzy mają problem i zaprzeczają rzeczywistym faktom tworząc swoje fakty . Niechaj sobie żyją i tworzą . Najlepiej na Madagaskarze ;-))) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-22 10:17
Wszystkich gdzieś w ciepłe kraje na wyspę szczęśliwości, może Wielkanocną? ;-)))) Na kogo wtedy zagłosuje owe 30% pretorian? :-))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 20:28
Dlaczego lekarstwa tyle kosztują? 
Choroba Niemann-Pick typu C. Bez pomocy ich dzieci umrą
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 22:23
Opracuj jakies. Przetestuj, produkuj i sprzedawaj po zlotowce.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-22 22:51
Rogal tu nie masz racji. Chodzi o życie. Jak byś sobie poradził gdyby chodziło o bliską Tobie osobę? Nawet sprzedając wszystko co posiadasz byłoby za mało. Leki ratujące życie powinny być dostępne dla każdego.
Tak dużo się mówi o pomocy dzieciom, a dzieci z braku leku umierają. Nigdy przenigdy nie chciałabym być w sytuacji rodziców tych dzieci.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 08:15
No i co? Firmy farmaceutyczne maja doplacac?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 08:38
Teraz firm farmaceutycznych bronisz? :-)
Krzywda im się nie dzieje. Zarabiają krocie, ceny leków sa nieadekwatne do ich wartości. Na to się składa również łańcuszek pośredników. Życie powinno być priorytetem, a nie zysk. W laboratoriach uczony ambitnie walczy z chorobą, wymyśla lek, a potem przejmują to "rekiny" finansowe.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 12:14
Zarabiaja i takie ich swiete prawo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 13:19
Zbójeckie Rogal, zbójeckie zbyt często. Święte by nie tworzyło takich narzutów. Zresztą wycena wszystkiego w szeroko pojętej służbie zdrowia jest często z sufitu brana, co dostrzegają juz nawet w resorcie, ale nie słychać, by to przeliczali na nowe cenniki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 14:04
Akurat Ty na swietosc nie powinnas sie powolywac. A koncerny moga sobie kalkulowac cene jak chca. Zadaniem resortu jest tak zagospodarowac posiadane srodki aby mozliwie najwiecej chorych moglo kupic mozliwie najwiecej tanich lekow.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 14:42

> Akurat Ty na swietosc nie powinnas sie powolywac.


Tak jak Ty na na znajomość życia i świata?
Tak dla Twojej 'światłości', której brak powoduje uszczypliwości.:
"Świętość /(hebr.) qodesz - od qadosz (święty), (gr.) ἅγιος (hágios) / - stan konsekracji /(ang.) sacred /, sacrum, w sensie oddzielenia od profanum, od powszedniego świata. Jest także rozumiana jako czystość - moralna bądź duchowa nieskazitelność[1]. Świętość w sensie moralnym jest pochodną pierwotnego znaczenia ontologicznego i kultycznego[2]. Pojęcie świętości występuje w wielu religiach. W chrześcijaństwie ma silne powiązanie z doskonałą miłością

Tak więc nie wszystko święte to zaraz pojęcie religijne, prawda?
Hmmm....A co religijne nie zawsze święte, jak się okazuje.

> Zadaniem resortu jest tak zagospodarowac posiadane srodki aby mozliwie najwiecej chorych moglo kupic mozliwie najwiecej tanich lekow.


Możliwie jak najwięcej? To może jakąś wyliczankę? Entliczek pentliczek, na kogo wypadnie ...ten bęc.
Rozumiem dylematy budżetu państwa, ale Ty bronisz spraw w taki sposób, że pożal się boże. Zobacz, co napisałeś.
Zresztą i tak nasz głos się nie liczy, więc gadu gadu do obiadu. Potraktujmy wszystko jak ćwiczenia w retoryce.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 15:24
Az dziwne ze za te moja marna argumentacne dobrze placa a za malkontenctwo nie. Wyliczanka? Otworz wlasciwe rozporzadzenie a znajdziesz odpowiedni logarytm.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 16:01
Bo może malkontenctwo nie ma parcia na prasę? :-) Albo tam nie preferują szarej rzeczywistości?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 16:09
Kszde tlumaczenie jest dobre.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 16:12
W jedną i w drugą stronę.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-23 10:22
Rogal. Ty nie wymagaj ode mnie, abym znalazła rozwiązanie tego problemu. Po to mamy i opłacamy z naszych podatków ludzi, którzy w tym kraju decydują m.i. o lecznictwie, aby zapewnili nam godne leczenie. Nie ma większej wartości nad życie ludzkie. Skoro są pieniądze na parki rozrywki , podróże posłów po świecie itd., to tym bardziej muszą być na leki ratujące życie. A o firmy farmaceutyczne się nie martw, nadrobią sobie z nawiązką z suplementów i innych specyfików lekopodobnych, które ludzie łykają bez potrzeby sugerując się reklamami. A swoją drogą kampania reklamowa pochłania pewnie więcej kasy niż lek ratujący życie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-23 09:00

>Opracuj jakies. Przetestuj, produkuj i sprzedawaj po zlotowce.


Przenoszenie dyskusji z poziomu tematu na adwersarza jest poniżej przyjętego poziomu kultury osobistej.

Zadałem bardzo istotne pytanie. Jeżeli bulwersuje nas problem eutanazji, to dlaczego ze spokojem przyjmujemy ceny narzucane przez producentów lekarstw i farmaceutów? Przecież zaporowa cena jest niczym innym jak wyrokiem śmierci dla chorego, którego nie stać na kupno leku mającego złagodzić cierpienie, spowolnić chorobę lub uratować życie.
Uważam, że produkcję lekarstw nie można traktować jak każdy inny produkt, który z założenia ma pomnażać kapitał. Przyjmując założenie, że w kapitalizmie najważniejszy jest pieniądz i pomnażanie majątków, to nie wyobrażam co by się działo, gdyby tak np. honorowi dawcy krwi przestali być honorowi, a rodziny dawców narządów skończyli z bezinteresownością i wyceniali wszystko w złotówkach.
Zgadzam się, że opracowanie leku i produkcja są kosztowne, ale cena leku powinna być realna.  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 12:15
Tak, to jest kosztowne. I dlatego Panstwo ktorego tak nienawidzisz doplaca ci do lekow. Pewnie ze nie do wszystkuch tyle ile bys chcial ale rajsko nie ma nigdzie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 14:19
rogal liku to genialne co piszesz:)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-23 16:32
To, co wypisuje Rogal, nie jest genialne, ale głupie. Też na "g". Czy ktoś zastanowił się ile kosztują reklamy leków, albo jak wygląda ich dystrybucja?  W konsekwencji lek musi dużo kosztować. Inna sprawa to zyski przemysłu farmaceutycznego. Pytanie jakie są i czy muszą takie być? I chyba najważniejsze, czy te reklamowane leki, które są dostępne wszędzie, są bezpieczne.
Ja rozumiem, że odkąd Fenicjanie wynaleźli pieniądze, świat zwariował na punkcie gromadzenia kapitału i dóbr doczesnych, ale wszystko ma swoje granice, jeżeli chodzi o źródła tych pieniędzy. Nie powinno i nie może być kosztem zdrowia i życia ludzkiego.
Belgia: Szkodliwe lekarstwa

>3 procent lekarstw w Belgii jest szkodliwych i powinno być wycofanych - alarmuje organizacja konsumencka Test Aankoop. Przebadała ona 4 tysiące leków, prawie połowę dostępnych na rynku.

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 16:59
:-)  ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 18:19
Socjalizm wiecznie żywy. Według was wszyscy powinni myśleć o innych i ograniczać swe zyski bo tak chcecie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 18:42 Zmieniony 2014-02-23 18:45
Wszyscy powinni się rozwijać w miarę swoich możliwości fizycznych i umysłowych. Dążyć do zabezpieczenia bytu sobie i rodzinie, byle po drodze nie deptać słabszych i tu jest to myślenie o innych. Rozwijaj się i bogać ile chcesz, bez ograniczeń,  ale nie "po trupach do celu". Czasami zrób sobie przystanek i pomyśl o tym, że nie każdy ma Twoje zdolności i nieraz warto wyciągnąć rękę do tych mniej  fartownych, bo "fortuna kołem się toczy".

Może tak być, że kiedy się potkniesz na ulicy i upadniesz, to pomoże Ci się podnieść tylko bezdomny włóczęga, bo ten "lepszy" w garniturze pomyśli żeś pijak.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 18:53
Pelna zgoda. Ale to nie ma znaczenia z punktu eidzenia systemu polityczno-gospodarczrgo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-23 19:03
Wiem, że jednostka mało się liczy jednak trzeba mieć też wzgląd na "maluczkich", by nie było takich historii jakie widzimy w tej chwili za naszymi granicami. Ludzie chcą godnego życia za zarobione przez siebie pieniądze.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 19:09
System ma nie tylko myśleć o elitach, spółkach i jaskółkach. Obowiązkiem państwa jest tworzenie warunków wszystkim. Dziś podatki płaca biedniejsi, bo bogatsi uciekają z tym do podatkowych rajów. W ogóle systemy światowe, głównie te finansowe  powoli dojrzewają do przebudowy. Finansjera wg niektórych fachowców teoretyków  skupia w tej chwili zbyt wiele środków w swoich rękach. Nie ma juz powoli skąd ściągać pieniądza, bo go zbyt mało wśród ludzi. Czyli najadła się jak smok wawelski i niedługo traaaach. :-) Wolałabym, aby trochę odpuściła pasa sama. Tyle przenośni, Możesz to ubrać w zwroty podręcznikowe.:-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-02-23 19:01

>Według was wszyscy powinni myśleć o innych<


Dyskusja zaawansowana w wątku jest, ja tylko tak, jednym zdaniem...
Rogal...wszyscy o wszystkich - nie - to niemożliwe, ale gdyby tak, ogólnie, dostrzegać drugiego człowieka, nie tylko - ja-ja-ja / mnie-mnie-mnie?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 19:11
A zyjemy w powszechnej znieculicy? Nie. I nie porownujcie warunkow zycia w Polsce i na Ukrainie bo to dla nas potwarz.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 19:14
A kto porównuje??????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 19:34
Lidian
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 19:42 Zmieniony 2014-02-23 19:46
Źle zrozumiałeś. Chodziło mi o cierpliwość ludzi, która jest już na wyczerpaniu. Przynajmniej ja tak to widzę w niektórych środowiskach. Przed chwilką widziałam w wiadomościach jak żyją ludzie , którzy kiedyś pracowali w " pegeerach". Czy ktoś o nich myśli? Teraz sobie przypomniano, jak się wybory zbliżają. A ci co stracili na przemianach ustrojowych, wiesz jak  żyją? Wielu jeszcze innych. Mylisz, że ta "bańka" kiedyś nie pęknie?

Żyjesz sobie w dużym mieście pewnie w dobrej dzielnicy i nie widzisz ludzkich tragedii.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 20:22
Zyje w duzym miescie w biednej dzielnicy i bardzo cenie moich sasiadow.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 20:28
Biedni i cenisz ich. A mówisz im to samo co na forum?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 20:41
Ja z nimi nie rozmawiam na takie tematy. A wiesz zs co cenie? Tu najwiekszy pijak Ci drzwi od klatki przytrzyma i wszystkiego dobrego bedzie zyczyl.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 20:44
Bo widzi dobrze ubranego faceta i potencjalnego frajera, którego można naciągnąć na kilka groszy na nalewkę. Samo życie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 20:53
To ciekawe. Moja Kasia yo tez potrncjalny frajer? Nikt tu nigdy ode mnie niczego nie chcial.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 21:11
Jeszcze nie, ale może myśleć, że za drobną "przysługę" kiedyś grosik mu wpadnie. :-) Może też tak być , że masz " super sąsiada."
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 85) (1464125 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill