www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 127) (3798829 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-25 13:50
Nie z sufitu tylko z Faktu:)
A, że tak działa wiem. Dlatego tak pięknie się spieramy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-25 14:29
A wnioski? Rogal dam Ci zadanie.
Idzie do sklepu biedny i bogaty. Bogaty kupuje w markecie sprzęt agd, a biedny chleb. Razem wydają 20 tysięcy. Co powie Gus? Jak Ty to opiszesz nie widząc kto kupował i co?
Zaczniesz chwalić jak fajnie, że każdego stać na 10-tysięczne zakupy i...wyrobisz sobie nazwisko.( to ostatnie jest złośliwe, sorki)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-25 14:47
Ale co Ty mi chcesz udowodnić?
Oczywiście, że statystyka zakrzywia obraz. dane o konsumpcji są rozbijane na działy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-25 14:36
Jeszcze jeden link dotyczący aut służbowych.

http://fakt.onet.pl/miliony-kary-dla-tuska-za-sluzbowa-limuzyne,artykuly,451816,1.html
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-25 23:22
odpowiedz dla: rogal160

> myślisz, że Dyrektor Departamentu w ministerstwie ma samochód służbowy? Nie ma. Skąd ta wieść o urzędnikach bez doświadczenia? To dotyczy przede wszystkim gabinetów politycznych, które rzeczywiście są niepotrzebne. Nagrody jak najbardziej znieść (wszak biorą pensje), ale tak samo nie ma uzasadnienia dla przywilejów tych grup o których pisałem (oni też mają pensje, czy też zyski w przypadku rolników lub ich brak gdy produkcja nie ta). Zabrać żeby nas nie bolało czyli kogo? >


Takich rogalo - podobnych!!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-26 13:36
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-chce-zeby-NIK-sprawdzil-celowosc-wydania-pieniedzy-na-portal-Emptia,wid,16497676,wiadomosc.html?ticaid=1126fe&_ticrsn=5

Zastanawiam się jak ci bezdomni z tego skorzystają.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-29 08:49
http://praca.wp.pl/title,Gigantyczne-nagrody-dla-pracownikow-Srednio-na-glowe-prawie-12-tys-zl,wid,16502989,wiadomosc.html

Nieraz patrząc na efekty pracy niektórych urzędników zastanawiam się za co te nagrody.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-29 12:26

>Nieraz patrząc na efekty pracy niektórych urzędników zastanawiam się za co te nagrody.


Ja też zdaję sobie takie pytanie. Odpowiedzą jest - być może - powszechnie używane określenie "armia urzędników", gdzie słowo "armia" ma szczególne znaczenie. Pod tym pojęciem rozumiemy rozwiązania siłowe, czyli "wojsko", a właśnie z tym spotyka się przeciętny petent zjawiając się w urzędzie ze swoim problemem. I tu napotyka urzędnika, który z pozycji siły pokazuje petentowi gdzie jego miejsce. Petent ma słuchać, wykonywać i nie dyskutować, bo urzędnik wie lepiej. Petent o pomocy ze strony urzędnika może zapomnieć, bo urzędnik nie jest od tego, aby pomagać, ale od wykonywania odgórnych rozkazów.
I tu podobieństwo "armii urzędników" do armii w rozumieniu "wojsko" kończy się. W wojsku rozkazy wykonuje się bez dyskusji i zgodnie z ich treścią, ale jest wyjątek, że można odmówić wykonania rozkazu w jednym przypadku, gdy podwładny żołnierz wie, że jego wykonanie jest czynem zabronionym (wykroczeniem lub przestępstwem). Urzędnik nie ma takich wątpliwości, a nawet, gdy przepisy wyraźnie wskazują rozwiązanie i tak zinterpretuje to według własnego uznania.  Dlatego życie pokazuje wiele przykładów, gdy urzędnik naruszył prawo wydając decyzję niezgodną z obowiązującymi przepisami lub zwyczajnie dopuścił się pospolitego wykroczenia.
Poruszony temat dotyczył jednak tylko pieniędzy, jakie w formie nagród otrzymują urzędnicy. I tu też jest podobieństwo. Od dawna nie mieliśmy żadnej wojny, więc opłacamy wojsko niejako "na zapas" za to, że jest gotowe do obrony. Im wyższy rangą, tym otrzymuje większą kasę, a i od czasu do czasu awans i nagrody. Że nie ma żadnego efektu....  A z wyższych urzędników jest?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-03-29 14:02

> Petent o pomocy ze strony urzędnika może zapomnieć, bo urzędnik nie jest od tego, aby pomagać, ale od wykonywania odgórnych rozkazów.


Kurde, znowu wychodzi że ja jakaś wyjątkowa jestem – urzędnicy za jeden uśmiech (nie za bombonierkę) załatwiali mi w terminie ekspresowym wymagane dokumenty, pomagali wypełniać świstki wymagane przepisami i ogólnie często zachowywali się uczynnie, tak długo jak długo prosiłam o zrobienie rzeczy które leżały w ich kompetencjach. Czy ja w jakiejś innej Polsce żyję, czy co?

(Oczywiście nie byli to urzędnicy ministerialni, a ich dotyczy artykuł o nagrodach, no ale ja ministerstw nie nawiedzam)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 17:52
Ty po prostu masz szczęście i na poparcie jego wiedzę o przepisach. I dz kiedys jako szara myszka bez wiedzy to od razu przekonasz się o mocy " urzędników" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-29 18:02
A moc ich wielka, potrafią starą kobietę ganiać z piętra na piętro, bo między sobą nie potrafią się dogadać, która ma sprawę załatwić. Kiedyś i mnie tak próbowała pani z okienka poganiać więc powiedziałam żeby poprosiła swojego szefa, żeby mnie obsłużył skoro ona ma z tym trudności, wtedy jej pamięć wróciła i już wiedziała co zrobić. :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 18:10
no widzisz, to potwierdza "moc" urzedniczej ciemnosci :-)
niech moc będzie z wami !
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-03-29 18:12 Zmieniony 2014-03-29 18:14
Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że wiedzy o przepisach do dziś używałam do niczego oprócz przygotowania dokumentów i świadomości gdzie mam być w jakim czasie - dosłownie ani razu nikomu nie cytowałam "podstawy prawnej" żadnej decyzji, bo ani razu nie musiałam. Przekonanie, że ja się jakoś wyjątkowo i ponadprzeciętnie znam i stosuję środki perswazji są nieuzasadnione. To samo co wiem ja, może wiedzieć każdy Kowalski.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 18:15
myślisz że ktoś w to uwierzy .?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-03-29 18:28

> myślisz że ktoś w to uwierzy?


W którą część?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 19:05
w tą , że nie wykorzystujesz znajomości PRZEPISÓW I FURTEK :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-03-29 19:12
W prawdę wierzyć nikt nie musi.

Cała korzyść ze znajomości przepisów polega a tym, że staram się przychodzić przygotowana i tyle. Tak samo się wykorzystuje znajomość instrukcji do mikrofalówki albo mapy miasta. Żadna czarna magia.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 19:16
Dla Ciebie to nie magia, dla innych czarna magia ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-30 12:28
Teraz wiem, dlaczego rząd nie chce przystać na postulaty niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów, bo rząd kocha urzędników ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-29 17:26
http://www.sfora.biz/gospodarka/Stalo-sie-Rosjanie-polozyli-lape-na-polskiej-ropie-i-gazie-a66137
Samo się nie "stało". Ktoś nie pomyślał.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-30 06:30

>Samo się nie "stało". Ktoś nie pomyślał.


A ile ja się napisałem o samodzielnym myśleniu? To również przekłada się na politykę/polityków, na każdą dziedzinę naszego życia.
Dla polepszenia samopoczucia podrzucam takiego oto niusa. Mój komentarz jest taki: gdyby nie zabrał do samolotu dowódców wszystkich rodzaju wojsk, to .... bylibyśmy zbrojną potęgą.
"Gazeta Polska" na rocznicę katastrofy smoleńskiej: gdyby nie śmierć Lecha Kaczyńskiego…
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-30 07:22
Nikt nie wie co by było gdyby...........
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-30 13:46 Zmieniony 2014-03-30 13:50
Osobiście uważam, iż zebranie całej swojej ekipy – to błąd kardynalny. Jednak dla Mnie dziwnym jest fakt, iż jakoś nie wydaje Mi się, by tu chodziło o ekipę P. Kaczyńskiego.  Na gołe oko widać tu, iż zebrano w jednym miejscu te same poglądy. Jakoś trudno Mi uwierzyć w przypadek.
Gdybyż to chodziło o elitę rządową, to gdzie był P. Tusk. Czemu nie leciał z grupą rządzącą? Czy miejsce premiera, nie jest przy Prezydencie?
Poza tym, jak to możliwe, iż się nie sprawdza całej trasy Prezydenckiej wyprawy. W innych Krajach ( co było przykładem erupcji wulkanu ), nie było by to do pomyślenia. Wyjazdy na uroczystości pogrzebowe innych Prezydentów zostały odwołane - czy to nie daje do myślenia? Jak to możliwe, iż cała elita o jednakowych poglądach leci w miejsce, gdzie inni by nawet nie wzięli pod uwagę.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-30 14:03
zygmus zawodzisz(znaczy:jeczysz) nikt nigdy nie sprawdza trasy. bo co? maja sprawdzac jak duża urosła brzoza
...?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-30 21:10
Jestem dzisiaj słaby, ale to nie znaczy, że leniwy . Sobota i niedziela to dni w których mój 'porządek dnia' jest odłożony na górną półkę . Liczy się żona ... i jej porządek ;-) . Co się zaś ma do składu pasażerów smoleńskiego lotu to twierdzenie że " Na gołe oko widać tu, iż zebrano w jednym miejscu te same poglądy." utwierdza mnie w przekonaniu że mgła jeszcze się nie uniosła ; ). Pozdrawiam:).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-30 21:34
;-) :-))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-30 23:21
Amaliuszku... dobrze napisane,  tak się uśmiałem, że kawę rozlałem, chyba to Lech dał mi we znaki...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-31 11:36
Będzie jej więcej, bo teraz ( w obecnej sytuacji politycznej) mgła spowije wrak samolotu na amen. Zainteresowani mogą o nim chyba już zapomnieć.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-31 13:04

>Zainteresowani mogą o nim chyba już zapomnieć. <


Pewnie o niej nie zapomną i co jakiś czas będą o niej przypominać . Tylko dlatego, żeby nie stracić 'przekonanych' rozglądając się za następnymi. Wiedzą, że nie znajdą to zmieniają mundurek i p.Antoniego zastępują innym antkiem ;-) . To smutne, ale za tej kadencji i jeszcze wielu tego się nie zmieni .
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-31 18:52
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-31 19:09
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-31 19:12
:-) dosadne, ale prawdziwe.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-31 19:16
Niestety.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-01 13:41
To pasuje jak ulał :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-31 11:33
Idzie nowe, czy jak? :-)
Na neurologa będę czekała tylko 2 tygodnie, a na ortopedę dwa miesiące. Trochę ściemniam, bo chciałam do ortopedy w ubiegłym roku, ale na 2013 mieli zamknięte zapisy. Teraz po przezimowaniu czekam tylko 2 miesiące.
Mówimy o NFZ oczywiście.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-31 12:54
Pewnie to wynik wiosny i przesilenia wiosennego; lekarze jakby trochę więcej mieli siły ;-) , i pewniej trzymają pióra- co ma znaczenie w szybkości załatwienia petenta . Słyszałem, że z nowym rokiem będzie jeszcze szybciej . Podobno lekarze nie będą pracowali w gabinetach a w holu . Szybkością stawania diagnoz będzie sterował komputer . Nie będzie czasu na zastanawianie szósty zmysł; lekarza, aptekarza i pacjenta w jednym uzdrowi twoją przechodnię ;-) . Już nikt nie będzie się snuł po jej korytarzach; Taśma załatwi wszystko ! To byłem ja pacjent unikający przychodni;))) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-31 17:37
Na dworze będą pracowali, wyprzedzając kolejki. Też unikam tych lekarzy, bo neurochirurg mi zaraz wygraża, ale trochę mnie zmobilizowało i muszę się z nimi przeprosić. Powiem im dzień dobry po dłuższej przerwie i zaraz do widzenia. Też 'nie chcem, ale muszem' :-)
Jednak chciałam odnotować, że nie czeka się juz może tak długo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-01 08:51
Wiadomość z ostatniej chwili. O rany!!!!:-)
"W związku ze wzrostem popularności portalu Niepełnosprawni..pl wszyscy piszący na forum zostali uhonorowani dyplomem i jednorazową nagrodą pieniężną w wysokości 1000pln."

Link:
http://stefun.pl/
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-01 09:28 Zmieniony 2014-04-01 09:44
Wy tu wuzetko radujecie się z dyplomu i i wrtualnego tysiaca, a ja właśnie wrocilem z ZUSu gdzie zalatwilem sobie dopłatę do emerytury z funduszy OFE.
Każdy z nas miał i ma potrącane podatki na fundusz emerytalny. Tylko nieoficjalnie fundusz ten byl dzielony i część kasy byla przelewana na spekulacyjny fundusz OFE. FUNDUSZ R. Tam nasze fundusze byly inwestowane w ryzykownych grach gieldowych. Nasi gracze to jednak , potrafia. Fundusz R ma w tej chwili trzykrotnie wiecej kasy, niż ZUS NA NASZE EMERYTURY.
Najważniejszym założeniem tego funduszu byl zapis statutowy, że tylko osobiste zgloszenie powoduje, dodatkową wypłatę z tego Funduszu R.
To min. bylo też przyczyną tak wielkiej ilości zysku.
A zgodnie z polskimi niepisanymi prawami za niewiedzę sie placi i traci.
No to milego dnia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 09:38
A ja muszę dopłacić ponad 1000 zł PIT za zeszły rok i to cholera nie jest prima aprilis.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-01 09:46
Rogal  a to chyba dla Ciebie nie jest problem. Wykorzystasz swoj fundusz wakacyjny :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 10:14
To nie o to chodzi. Jestem karany za to, że zamiast ciągnąć kasę z renty to zarabiam, już nawet ulgi na dziecko rozliczyć nie mogę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-01 10:36
>już nawet ulgi na dziecko rozliczyć nie mogę.<

??? Wydawało mi się że to jeszcze dziewczynka, wię c dlaczego nie możesz sobie odliczyć??? Na jedno dziecko możesz, ale wysokość odpisu jest zróżnicowana . I dobrze, że rząd zauważył różnicę między jednym a trojgiem dzieci .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 10:47
Nie mogę, bo zarabiam tyle ile zarabiam. Rząd sobie wymyślił, że utrzymanie dziecka kosztuje mniej w zależności od tego ile zarabiasz.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-01 10:58
Gdybym zarabiała tyle, nagwizdałabym na ten tysiąc. Tak jak nagwizdałam na ulgę internetową, choć to inna skala, ale zawsze. Nie wiem tylko, czy te pieniądze poszły na dobry cel, czy na ....wszystkie absurdy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 11:03
Raz jeszcze powtarzam. Tu nie chodzi o sam fakt tego, że przeleję im ten 1000. Chodzi o konstrukcję systemu. radzisz sobie? Kara. Nie radzisz? Zasiłek/renta etc. No to nie warto się starać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-01 11:08
Najlepiej by było, żeby było tyle, że starcza dla wszystkich. A jeśli nie starcza, to co? Tych, którzy nie umieją się starać najlepiej wdeptać w ziemię i niech nie zawadzają pod nogami, czy co?? Rogal! Państwo czemuś ma służyć i między innymi pomagać słabym. Czyni to źle, bo często pod system podczepiają się winogrona (vide 1%).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 11:10
Ale ja im nie chce niczego zabierać. Kwotowo i tak zapłaciłem wyższy podatek. Niech Państwo pomaga, ale PIT zróbmy liniowy. Chyba czas przejść na działalność gospodarczą.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-01 11:21
Ok, zgoda, a kogo najbardziej zaboli liniowy Pit? Bo pewnie zaboli, skoro państwo się przed nim broni mimo zapowiedzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 11:38
Zaboli Państwo i mniej zarabiających.
Teraz są stawki 18 i 32. Ustalmy więc liniowy 20. Choć trzeba by to dokładnie przeliczyć. PIT w budżecie to nie jest wielka pozycja.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 127) (3798829 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill