www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 36) (1292034 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2014-07-03 20:13
Wiesz Zygmuncie, czasem złego dobrego początki. Fakt, że się to i to wydarzyło, wiesz o co chodzi, dzisiejsza rozmowa, jest zaczątkiem, aby coś się poprawiło, trzeba nie poddać się woli zła. Choroba to okropna sprawa, uczyni niejednokrotnie w człowieku zmiany i rewolucje. Upór nie zawsze jest dobrym doradcą, że Ty tak chcesz, czasem warto wysłuchać trudnej uwagi.
Wiesz kto to jest prawdziwy przyjaciel. Odpowiadam, nie ten kto trzyma Cię za rękę i przytakuje głupio, aby Cię nie urazić. Prawdziwy przyjaciel to ten, kto umie powiedzieć Ci co czynisz źle, a kiedy dobrze, za co pochwalić, a co masz poprawić.
Dla mnie ważne ważny jest człowiek, najtrudniej mówi się o naturze zburzonej psychiki, najtrudniej czasem ją uzdrowić, lecz udaję się.
Zdrowia życzę.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-03 20:40
Nooo Werbena moje uznanie :-)
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-07-03 21:09
WERBI BRAWO!!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-03 20:47
KobietA i Wuzetka Wy się chyba mimo wszystko macie ku sobie. To tak zgodnie z powiedzeniem "Kto się czubi, ten się lubi. " :-))))))))) :-)))))))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-03 20:55
Nie wiem, ale widocznie mnie adoruje, lata za mną jak kot z pęcherzem po wszystkich postach.:-))) Mi jest obojętna, ja jestem hetero.:-))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-03 21:04
Przykro mi Lidia, ale styl wypowiedzi w-zet jest czysto jak staruszki. Nie znoszę plotkar i ich tłumaczeń: " ...powtórzyłam po kimś" - ona ciągle tak się tłumaczy. Nie znoszę ludzi, którzy wszystko wiedzą lepiej, nie znoszę cwaniaków typu wzeta ... dalej nie na dziś ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-03 21:13
Oj, biedulka poszkodowana...co wszystko wie gorzej....:-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-07-03 21:44
Na stres najlepszy spacer i kino -chciało by się powiedzieć . Spacer tak, ale kino nie zawsze na spacerze kupiliśmy czereśnie i chipsy(to dla mnie)-żona ty6lko soczek marchewkowy, i postanowiliśmy zobaczyć co leci w kinie . Leciała Czarownica  w 3D i z napisami, to dla nauki języka dobre . Za wiele tego było: i nie byłem zdecydowany od czego zacząć i zacząłem od chipsów . Głośna reklama i napis ' załóż okulary" zmusił mnie do założenia na moje okulary te do oglądania filmu w wersji 3d. Wszyttko ok, ale nie widziałem gdzie mam chipsy, znalazłem czereśnie- mogą być . Za chwile nie wiedziałem co mam zrobić z ogonkami i pestkami . Szlak ;-) by to .... Pestki wrzuciłem  do czereśni, zdjąłem okulary 3D i znalazłem chipsy . Musiałem zjeść chipsy, by do opróżnionego opakowania wrzucać pestki po czereśniach . Ale film leciał i nie chcąc tracić wątku założyłem okulary do 3D . Szkoda czereśni myślę . Odłożyłem okulary i nie wiem dlaczego nie widzę nic:czereśni również . Napisy na ekranie rozmyte ek4ran płynie a ja nie mam swoich okularów . Reklamówkę z czereśniami trzymałem mocno zajadając czereśnie .... Z dialogu wynikało, że czarownica ma żal do ojca księżniczki . Nie wiem za co, pewnie za czereśnie ;-) .Pozdrawiam :-) . Film jak film . Nie polecam, wakacyjne zapychadło ;-) a ceny kosmiczne .
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 21:50
Amalian,ten film to chyba film grozy był albo jakis "trajler",dobrze,ze do kina sie nie wybieram a do nowootwartego muzeum ,ale szukam ko9gos kto podpowie czy warto.Hej,jest tu jakis poznaniak?!:-)Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-03 21:52
Bramę Poznania chcesz zobaczyć?
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 21:54
Kurcze,skąd wiesz?:-)Chciałam sie wybrac z dzieciakami przy okazji wizyty w Poznaniu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-03 22:03
:-) Stąd, że też chciałam, ale nie było jeszcze biletów, tylko trzeba było się o darmowe wejściówki starać w innym miejscu. Przeszłam więc tylko śluzą, na drugą stronę.  Pójdę po wakacjach może.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 22:17
Tyle ludzi?Nie mozna zarezerwowac biletow albo co?:-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-03 22:28
Nie wiem jak jest teraz. Wtedy było to źle zorganizowane, bo wejściówek nie rozdawali na miejscu, tylko w innych punktach. Tam z kolei był tłok, bo wejściówki były za darmo.
Teraz są wakacje, więc pewnie nie ma tylu wycieczek, a i trzeba płacić za bilety, więc chyba nie będziesz miała kłopotów. Zadzwoń do nich, to  powiedzą jak jest przy kasach.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 22:29
Dzieki.:-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-03 21:59
No i na Twoim poście Amalian kończę :-) Uśmiałam się i w dobrym humorze czas spać :-)
Jesteś jedyny w swoim rodzaju
Prawdziwie i uczciwie pozdrawiam Ciebie i Twoją żonę - musi być super kobieta :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-03 21:04
Powiem krótko: nie powinno być tej rozmowy, bo wystarczyło cofnąć się do starszych postów i przeczytać "wiersz gigant". Myślenie nie boli. Za to boli poruszanie spraw osobistych na forum publicznycznym.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-07-03 21:12
POWIEM KROTKO:PO JAKIEGO CH...TJ GRZYBA PORUSZA SPRAWY OSOBISTE.CHODZIŁO O TO CZY PISAŁ POD DWOMA NICKAMI CO NIE JEST ZADNA NOWINA TYMBARDZIEJ ZE X04 OSTATNIO PISAŁ LATA TEMU CZY "ZAPOZYCZYŁ"SOBIE CZYJS WIERSZ.I TYLE.ALE JAK ZWYKLE TRZA BYŁO NAPISAC NOWELKE ZAMIAST KROTKO I NA TEMAT.OT CO.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-03 21:45
Powtarzam: myślenie nie boli.
Napisał, bo został sprowokowany.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-03 21:58
No i jest adwokat.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-03 22:00
Diabła
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-07-03 22:01 Zmieniony 2014-07-03 22:08
nie lubię być okłamywany, jak nie lubię ludzi mających problem z osobowością . Jeżeli przytacza te same testy pisane na tym forum pod innym nickiem to powinien nas o tym powiadomić . Tylko tyle i aż tyle . Nie ufam takim ludziom nicom . Wiem, że to internet, ale nie ufam im do potęgi .Tadadam, tadadam, tadadam
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 22:16
Czy wolno nam,czy mamy moralne prawo osądzać Zygmunta,winien nie winien?Podpisał sie pod kims czy nie?Czy to wazne?Czy od odpowiedzi na te i podobne pytania zalezy Jego lub nasze zycie?Po co i czemu to całe dochodzenie ma słuzyc?Tak naprawde jedynym Jego błędem było to,ze wiersza nie wziął w cudzysłów,ale czy dwie pary przecinkow tak wiele znacza ,w miejscu gdy pisze sie wieksze głupoty i gorsze rzeczy?
Posiadanie dwoch nickow czy nawet trzech to co jest,przestępstwo?Gdzie?W KK nie,w regulaminie tez nie,wiec gdzie?Jedynie może to byc uznane za skaze na czyjejs osobie,jakby nie było nieznanej nam-w wiekszości a wyobrazanej przez nas.Przeciez zdarza sie tak,ze jakis procent Uzytkownikow odchodzi na jakis czas i pozniej wraca juz pod zmienioma nazwą.Albo(jak to było w moim przypadku PRZYZNAJE SIE!!!)ktos był zmuszony z sobie tylko znanych powodow do zmiany nicku.I co?Nic sie nie stało.

Zygmunt,jutro tez zaswieci słonce...."a po nocy przychodzi dzień....".Ja wierze,nie,wiem,ze Werbena nie miała złych intencji.

A skoro tu jest -tylko miłe słowo-to mam takie,moje motto:"Skarb,którego szukamy Bóg wie gdzie,jest w nas"
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-07-03 22:36
Wystarczyło tylko poinformować o zmianie nica ...Iota tak zrobiła i poinformowała nas o tym . To wystarczy !! Każdy ma prawo do prywatności i jeżeli sam czegoś nie napisze o sobie to nikt nikogo nie zmusza do tego, ale brak zaufania rodzi brak zaufania -coś w rodzaju  Doktor Jekyll i pan Hyde . Pozdrawiam ;-).
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 22:43
Tak,ale....nie kazdy musi chciec(lub może)nas zawiadamiac.Ty byś tak zrobił,bo taki jestes-prawy,ale ktos inny pod z tylko sobie wiadomych powodow nie,ale za Chiny ludowe nie mozna o nim powiedziec,ze łgarz,cechy człowieka wychodza nie w imieniu(nicku) a w jego wypowiedziach i czynach.Dobranoc.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-07-03 23:05
mógłby nie przytaczać tekstów pisanych-na tym forum- pod innym nickiem,  bo to wprowadza zamęt i rodzi podejrzenia . I tylko tyle . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-04 06:34

> bo to wprowadza zamęt i rodzi podejrzenia


Zamęt wprowadziła osoba, która swoje "odkrycie" powinna najpierw skonfrontować z autorem, nim wyciągnęła to na Forum. Pozostali uczestnicy Forum jakoś "nie grzebali" w przeszłości i zapewne nie zwrócili na to uwagi. Ale nie, tu każdy każdemu musi dokopać, by mieć wątpliwą satysfakcję z tego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-04 07:41
Nachbar . Kiedyś pisała tu osoba, którą również podejrzewano, że pisze równocześnie pod dwoma nikami i wtedy nie nawoływałeś do tego żeby zrozumieć co nią powoduje. Może też miała swoje trudne przeżycia.
Każdego trzeba zrozumieć, ale wtedy , gdy ta osoba chce tego zrozumienia. Uważam, że jeśli ktoś nie tylko zmienił nik, czego nie uważam za jakieś "przestępstwo",  ale równocześnie pisze  pod dwoma nikami, to jest nie ok w stosunku do tych co z nim rozmawiają.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-04 14:00
Nie wiesz o czym mówisz lidian. Starasz się na siłę mnie obwinić za zaistniałą sytuację. Wciąż i wciąż powtarzasz, że źle zrobiłem. Inni ,iż powinienem poinformować innych. Jeśli mógłbym poinformować Innych – jak twierdzisz – to bym to zrobił. Tyle, że jak bym mógł to zrobić, to ta sytuacja by nie zaistniała.
Uważam, że dostatecznie wyjaśniłem kwestię dwóch nazw. I wyjaśniałem tam, iż samo forum nie ma nic wspólnego z ich zaistnieniem. Jednak nadal ciągniecie temat. Nie macie najmniejszego pojęcia, co się ze mną działo a już macie gotowe werdykty. Jestem kłamcą, oszukałem Innych, nawet pojawiło się określenie, iż mam chorą osobowość.
Jeszcze raz powtarzam. Nie macie pojęcia, o czym mówicie. I nie dla tego, iż uważam się za „pępek świata”, lub uważam, że moja sytuacja w tamtym okresie była najgorsza. Nigdy tak nie twierdziłem i nie twierdzę. Choć dla mnie i mej rodziny to był koszmar.
Mam dosyć nalatywania na mnie, tylko dla tego, iż uznałem, że forum było/stało się ową „dłonią”, że dzięki temu funkcjonowałem w przebłyskach własnej świadomości. Nic nie wiecie. Teraz, jak słucham tych wywodów nad moją głową, zaczynam wątpić, czy dobrze zrobiłem, czy dobrze wybrałem. Być może trzeba było nic nie pisać, (wtedy) i zniknąć. Być może, jak staruszka twierdzi, nie trzeba było wyjaśniać. Ot, zostać kłamcą, Osobą o dwóch nazwach, Człowiekiem z chorą osobowością. No przecież Wy tu piszący wiecie lepiej ode mnie, co się działo? Dlaczego tak się działo?
Innymi słowy, mówcie sobie, co chcecie. Mnie już nie zależy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-04 14:36

>Nie wiesz o czym mówisz lidian. Starasz się na siłę mnie obwinić za zaistniałą sytuację.<


Nigdzie nie napisałam, że Ciebie o coś obwiniam. Nawet do Ciebie postu nie kierowałam więc proszę nie wmawiaj sobie takich rzeczy. Przeczytaj spokojnie mój post skierowany do Nachbara i może wtedy zrozumiesz co chciałam powiedzieć. Nie miało to nic wspólnego z obrażaniem Ciebie. Nawet nie mam ochoty na rozmowy z kimkolwiek na temat Twoich prywatnych spraw. Twoje życie , to Twoja sprawa.

Na temat używania ników mam prawo mieć własne zdanie i nie musi to od razu być kierowane w Twoją stronę.

Życzę Ci dużo zdrowia. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-04 14:41
Słoń a sprawa Zygmunta:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-04 06:16

>Wystarczyło tylko poinformować o zmianie nica


Tylko po co? Wystarczyło najpierw porównać wcześniejszą twórczość i przemyśleć, nim wywołało się "burzę".
A skoro mówimy o nickach, to dlaczego Matka Boska posiada ich aż tyle: Matka Boska Częstochowska, z Lourdes, z Gwadelupy, Matka Boska z Medjugorje, etc.?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-07-04 06:56
może nie m€siał - pewnie tak jak nie musiał wklejać tekstu jaki zamieścił na tym forum pod innym nickiem . W sumie to jego sprawa i już nie wypowiadam się na ten  temat ....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-04 07:13
I to tez wina KK. To juz nawet nie denerwuhe. Teraz juz smieszy.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-07-04 10:55
Rogal! Granice śmieszności Nachbar przekroczył już dawno.
Przypomina mi to dawno zasłyszaną historyjkę:
W dalekim kraju król regularnie zwiększał podatki a po każdej podwyżce wysyłał swoich ludzi aby wsłuchiwali się  w reakcje narodu.
Kiedy otrzymywał (ten król) informacje, że Naród narzeka ale płaci podatki - król nadal je podnosił.
Dopiero kiedy nadeszła informacja, że Naród śmieje się i przestał płacić - król uciekł z kraju.
Nie wiem, czy dobrze streściłem opowieść ale przesłanie, mam taką nadzieję, udało mi się przekazać.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-04 10:38
A czy Nachbar Polak i Nachbar Niemiec to jeden, czy dwóch Nachbarów?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-04 10:42
Może on jest wypędzony.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-04 10:59
Z PRL do NRD czy w drugą stronę?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-04 11:05
Bez znaczenia, żal pozostał. Po drodze ubrudził się na czerwono.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-04 11:19

>Po drodze ubrudził się na czerwono


To nie grzech - ale wstyd :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-04 11:55
Nie, poglądy lewicowe nie są złe, o ile mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-04 12:02
Piękny dziś , prawdziwie letni, słoneczny dzień. Wprawdzie dla mnie to już jest za ciepło, ale młodzi na pewno się cieszą. Życzę wszystkim dobrego dnia. :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-04 13:04
Pewien człowiek przechodząc przez wieś spostrzegł postać stojącą pod drzewem, trzymającą w ręku sznur. Jeden koniec miał przywiązany do bioder, a drugi starał się zarzucić na grubą gałąź będącą w górze.
-Co pan zamierza zrobić?- zapytał zaciekawiony turysta.
-Chcę się powiesić, odpowiedział.
-Jak to, w ten sposób? - zapytał przechodzień, przecież musi pan sznur uwiązać sobie u szyi.
-Próbowałem już - odpowiedział człowiek, ale boję się, żebym się nie udusił
    Tak wielu z nas chciałoby dokonać rzeczy wielkich, ważnych i decydujących. Nie mają jednak odwagi na to, aby ponosić również związane z nimi konsekwencje.
    Każda decyzja, ale przede wszystkim ta wielka, ważna i ostateczna niesie ze sobą określone skutki. Mądrość życiowa zawiera się właśnie w tym, aby zdawać sobie sprawę z konsekwencji, rezultatów wynikających z czynów, których dokonujemy.

Bruno Ferrero
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2014-07-04 15:57
Zygmuncie
wyjaśniłeś. Forum było odskocznią i niech będzie dla Ciebie, lecz, nie stosuj takich metod, już nie.
Ja zrozumiałam Twój problem, trudny okres choroby zrodził zło. Ty umiałeś o tym napisać. To wielki krok, odwaga moralna przyznać się do słabości jakie przeżywałeś.
Forumowicze. Zygmunt wyjaśnił, przejść chce do dalszego pisania, to jak etap podnoszenia się z przepaści.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2014-07-04 16:10
Choroba wyszła na spacer z cierpieniem.
lecz na drodze swej mieli same ciernie i cienie.
Osłabli w tej udręce,
skrwawione nogi i ręce
zbolałe serce 
Upadli w męce, zasnęli snem mrocznym,
lecz ktoś inny z nieba  nad nimi czuwał.
Cierpliwość.
Podeszła podała ramię
i tak w Trójcy razem
przez życie dalej
by chociaż trochę lżejszy były katusze.

werbena - słów kilka dla Wszystkich
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-04 18:57
Miłe słowa dla Werbeny :-) Trzym się kobieto w zdrowiu :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-04 18:54
Bywa, że życie różanym się staje
I przepływa przez nurt czystej wody,
Bywa, że w życiu są piękne ruczaje
I pola swobody.
Bywa, że czas wciąż nam sprzyja
I wdzięczy się okruchami szczęścia,
Bywa, że w czasie chęć nie mija
Do heroicznego męstwa.
Bywa, że życie „składam” w dwie dłonie
Które pilnują by nie zanikło w milczeniu,
Bywa, iż widzisz nad sobą skronie
i patrzysz w skupieniu.
Bywa, iż mowa nie odda Twych odczuć
I chwytasz się obrazów wielu,
U leżysz nie świadom z boku
Myślami rysujesz bez celu.
To chwile, gdzie nie ma nikogo
To walka o byt cały,
I tylko odczucia wciąż mogą
Rozświetlać czas stały.

Taki tekst przyszedł mi do głowy w jednej chwili.
Pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-05 09:15
"Walka" z Twojego wiersza przypomniała mi się , gdy dziś czytałam, że JAn Mele dawniej nazywany Jaśkiem, którego historię znają chyba wszyscy, wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Facet dużo przeszedł i jego walka o "normalne" życie była i jest imponująca. Co sądzicie o jego decyzji?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-05 12:23
Tak, czytałem ten artykuł. Jednak nie wiem, co sądzić o jego decyzji, by wystąpić w „Tańcu z gwiazdami”. Obawiam się, czy to czasem nie jest medialne posunięcie Polsatu, oby nie Jego kosztem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-05 12:26
Też tak myślę, ale skoro się zgodził, to widocznie czuje się na siłach. Odważny. Życzę mu powodzenia.  :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 36) (1292034 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill