www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 153) (3792073 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-22 08:59
Niezreczna? Skandaliczna!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-22 09:09 Zmieniony 2014-10-22 09:23
Powinien się podać do dymisji? A może dobrze zrobił? Co o tym sądzicie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-24 08:32
Sprawa w mediach ucichła , tak jak na forum.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-24 08:59
O jakiej sprawie piszemy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 17:36
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Martwy-pacjent-lezal-dobe-w-szpitalnej-toalecie-Personel-myslal-ze-mezczyzna-opuscil-szpital,wid,16993176,wiadomosc.html?ticaid=113b42&_ticrsn=3

Przez dobę nikt do toalety nie wszedł, nawet nie sprzątali.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 19:05
NFZ - szpitali nie stać na personel sprztający z prawdziwego zdarzenia.
Gość miał niefart - poszedł do kibla rzadko uczęszczanego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 19:18
NFZ w ogóle ma kłopoty finansowe.:-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 19:51
Ma bo wprowadzenie NFZ było pomyłką, ale ktoś musiał zarobić więc ustawa przeszła.
Dużo lepiej byśmy wyszli na prywatyzacji służby zdrowia - kasa zamiast odprowadzana do ZUSu trafiałaby do rąk pracownika, ten zrobiłby z kasa co by chciał. Powstałyby ubezpieczalnie (typu OC samochodowe) i w zależności od zasobności portfela osoba ubezpieczałaby się np. na 50% 70% lub 100% i płaciłaby składki comiesięczne (czy tam roczne jak kto woli) - po wizycie u lekarza rachunek i do ubezpieczyciela, który w zależności od ubezpieczenia zwraca odpowienio kowotę. Oczywiście ubezpieczenie dobrowolne.
Podstawowa opieka byłaby dla biednych bezpłatna.
Konowały trafiłyby do domu, skończyłyby się kolejki po przychodniach i kilkuletnie terminy do specjalistów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 19:53
To ostatnie zdanie nawet nieźle brzmi. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 19:56
No nie?
Jaki Świta potrafi być piekny - szkoda tylko, że spora część tego piękna pozostaje jedynie w strefie marzeń.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 20:03
A marzenia jakie wtedy są piękne. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 20:15
Ale przez to, ze sa tak piękne tym bardziej jest bolesne "zejście" na ziemię.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-28 20:17
niestety :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 20:06
Lidia, odp. bajkowego mi się podoba :-) No bo jak to możliwe, że do kibelka nikt nie wchodził przez dobę, czyli 24 godz. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-28 20:11
Właśnie na to też zwróciłam uwagę w moim poście. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 20:18
Witaj Jolu - dawno moje oczy nie widzialy Twojej cudownej osóbki, w końcu zaświeciło słoneczko i rozpędziło ta paskudną mgłę - wprawdzie wieczorem, ale dobre i to :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 20:20
Przepraszam bardzo, piszesz pod moim postem czy to oznacza, że ta "paskudna mgła" to..... nie chce mi to przejść przez usta. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 20:25
Nie, nie - do dzisiaj nie mogę ogarnąć tego forum :D
Kliknąłem na odpowiedź posu Joli.
Mgła u mnie juz trzeci dzień się snuje - nie ma to nic wspólnego, ani z Tobą, ani z Twoimi wypowiedziami.
Przepraszam jeśli tak to odebrałaś.

Jak to na wszystko trzeba uważać - uhh...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-28 20:37
Z mojej strony, to był żart. :-))))))))))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-28 20:40
No myślę...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 20:26
Słonko Ty moje ;-) bajko ty moja :-) u mnie mgły nie było :-)
Byłam też w porze obiadowej :-)
Cudowne obrazy to są w Cżęstochowie, Licheniu itp.
Złośliwość wyłazi z "przystojniaka"?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-30 19:55
Co sądzicie o sprawie R. Polańskiego. Czy powinien być wydany w ręce sprawiedliwości amerykańskiej?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-30 20:11
Oczywiście czyn Polańskiego zdecydowanie potępiam lecz uważam, że nie powinien być przez Polskę wydany.
Sprawa jest bardzo prosta: Otóż Amerykanie nigdy, ale to nigdy nie wydaliby swojego obywatela.
A dlaczego my mielibyśmy tak postąpić skoro nie mamy umowy dwustronnej w tej sprawie ?
  To byłby objaw służalczości i pewnego wazeliniarstwa.
                                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-30 20:16
Z tego co słyszę w mediach, taka umowa jest.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-30 20:23
Być może rzeczywiście tak jest.Jest z tym trochę zamieszania bo słyszałem wypowiedź o jej braku. Ale to nie zmienia meritum sprawy bo jak napisałem Jankesi nigdy swoich obywateli nie wydają tylko sami sądzą.Myślę, że sprawa za kilka dni się "rozwodni" i Polański wróci do Francji.
                                                                                                                                                       Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-30 20:31
Mnie zadziwia to jak wiele osób broni pedofila. Widać bogatemu i zasłużonemu wolno więcej. Paskudne to jest. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-30 20:36
   Tak dla całkowitej jasności : Jak już wyżyj napisałem to jego czyn zdecydowanie potępiam.Natomiast sprawa ekstradycji to rzecz polityczna i nie powinniśmy być ulegli. Chodzi o majestat Rzeczypospolitej.
                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-30 20:50
Patrzę na sprawę z innej strony. Jak sobie wyobrażę, że sprawa dotyczyła by mojej rodziny i przez ponad 30 lat mimo wyroku sprawca dzięki politycznym uwarunkowaniom , sporej kasy i własnych dokonań w filmie, unikał by kary, to aż mnie "nosi". Na dodatek wszelkiego rodzaju celebryci czy aktorzy pokazują się z nim jakby nigdy nic się nie stało. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-30 21:05
"dzięki politycznym uwarunkowaniom , sporej kasy i własnych dokonań w filmie, unikał by kary, to aż mnie "nosi". "

    To jest rzeczywiście " wkurzające". Ale jak to w życiu bywa jest też druga strona medalu. W tym wypadku nazywająca się przebaczenie.
  Z tego co wiem to ówczesna nieletnia a dzisiaj dojrzała kobieta Polańskiemu wybaczyła.
  I tak problem " czysto" prawny przeradza się w etyczny. A to już problem podobny do tego na temat wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem.
                                                                                                                                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-30 21:09

>nazywająca się przebaczenie. Z tego co wiem to ówczesna nieletnia a dzisiaj dojrzała kobieta Polańskiemu wybaczyła.<


To teraz inni pedofile poczekają aż ofiara wydorośleje i im wybaczy. :-(((((((
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-30 21:17
   Wydaje mi się, że raczej trudno im będzie a ten przypadek relacji ofiara - Polański jest odosobniony.
  I nie problem w tym aby było wybaczanie czy nie, lecz w tym aby do takich podłości nie dochodziło.
                                                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-30 21:36
Witam.
Nie mam dzisiaj czasu, zajrząłem na chwilkę i tak czytam.
Zdaje się, że wsadzę kij w mrowisko...

Polański ma odpowiedziec za czyn sprzed 30 lat, nie żebym Go bronił czy stał po Jego stronie - również nie pochwalam (cóż za łagodne określenie) takiego czynu, ale aktualnie księża dopuszczają się o wiele bardziej wyrafinowanych "czynności" pedofilskich i nie ponoszą żadnej za to kary - niejednokrotnie nawet nie sa wykluczani z Kurii - to jest straszne - ci którzy mają nieść słowo Boże dopuszczają się takich bezecenśtw
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-30 22:02
Ile w tym prawdy, ile manipulacji?? Trudno ocenić :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-30 22:15
Oczywiście, że tak, ale zarówno w jednym jak i w drugim przypadku może być to manipulacja.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-31 08:24
Jednak sprawa pana P. została wyjaśniona i udowodniona.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-31 08:18
Gollum, każdy, absolutnie każdy bez względu na "mundurek" powinien być ukarany za taki czyn. Nawet po latach, bo w niektórych przypadkach (chyba w większości), dopiero dorosły człowiek potrafi powiedzieć o swojej krzywdzie. Dla mnie tak samo winni są ci, którzy próbują "rozmydlić" taką sprawę i bronią przestępcy, a w omawianym przypadku budzą we mnie wstręt osoby medialne biegnące do niego z uśmiechem i wyciągniętą "łapką".  W każdego innego pedofila rzucali by kamieniami, ale artysta to ma u nich fory. Wstyd. :-(
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-31 08:51
Tak - tu się musze zgodzić, ale to się nie tyczy tylko pedofilów, ale każdego przestępstwa - artyści, politycy itp - po prostu "zamożni" (świadomie w cudzysłowie, bo sa oni "zamożni" jedynie finansowo) są uprzywilejowani - jest to przykre.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-31 07:57
Tak się zastanawiam dlaczego jest nazywany pedofilem.
Z pedofilii się nie wyrasta, a to był jednorazowy wyskok (o innych - jeśli są - nic nie wiadomo) i wcale nie jest pewne, że to był gwałt.
Gość miał 44 lata, dziewczyna wprawdzie 13, ale była modelką, zapewne atrakcyjną - uprawiali sex, który mógł być od początku do końca perfidnie zaplanowany by potem ciągnąć kasę.

Nie piszę tego w obronie Polańskiego - sam jestem przeciwnikiem pedofilów i dla mnie nie powinno się ich zamykać, ale od razu wieszać, tego nie da się wyleczyć.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-31 08:09
     " ale od razu wieszać, tego nie da się wyleczyć. "

   Proszę, nie rozpędzaj się tak bardzo, bo cóż ? Chorych na raka trzustki też od razu wieszać ?
                                                                                                         Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-31 08:47
Nie porównuj chorych na raka czy trzustki - oni nie krzywdzą dzieci.

Taka sama kra powinna być dla moredrców - zabił - na szafot!

Się mówi, że on też ma prawo... jakie prawo? Do czego? Morderca nie zastanawiał się nad tym, ze ofiara ma prawo żyć tylko bezlitośnie Ja pozbawił tego prawa tym samym powinien być również pozbawiony prawa do życia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-31 08:19 Zmieniony 2014-10-31 08:22
Gollum, sprawa została zbadana i wydano wyrok. Nie doszukuj się innych spraw.

Co  do kary, to też uważam, że powinna być większa. Dla mnie to jest jak zbrodnia, bo ofiarami są osoby najsłabsze i trauma pozostaje na całe życie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-31 09:04
Niechciałbym być tu zlinczowany za obronę P. ale jeszcze w 2009 roku prokuratorzy ustalili, że dziewczyna wyraziła zgodę na seks.
W takich sytuacjach (sami nie byliśmy światkami i musimy wierzyć w przedstawiane nam dowody oraz wyrok sądu) często bywa, że o winie lub niewinności decyduje spryt oskarżyciela lub obrońcy.

My sami osądzamy ludzi po przedstawianych nam faktach w mediach oraz po decyzji sądu.

Podobnie jak z Michaelem Jacksonem niejednokrotnie oskarżanym o pefofilię tylko dlatego, ze dzieci u Niego nocowały. Został oczyszczony z zarzutów, a potem znowu wypływają sensacyjne informacje że niby dotarli do materiałów FBI i tam są jasne dowody - jest to typowe - przez te wszystkie lata FBI ukrywało fakty, dowody? Paranoja.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-31 09:23
Tutaj my nie jesteśmy w stanie ocenić jaka była prawda. Jedno jest pewne (jak już wyżej pisałam) osoby znane są troszkę inaczej traktowane niż "zwykli " przestępcy.

>dziewczyna wyraziła zgodę na seks<


To nie jest tłumaczenie. Ona miała 13 lat. 
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-31 10:18
Można na ten temat dyskutować, oczywiście nie chodzi mi tu o wiek, ale pan P. nie musiał znać wieku, a można się pomylić - niejednokrotnie dziewczyna (dziecko) wygląda jak kobieta. Była modelka więc coś w sobie miała, On był/jest facetem, krew odpłynęła z głowy do głowy i myślenie się wyłaczyło.

W przypadku gdy się zgodziła (jeśli się zgodziła) to nie był to gwałt, a seks z nieletnią.

No i obwiniamy pana P. - a gdzie byli rodzice? Ponoć to było jeszce dziecko...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-31 09:26
Jasne! I dlatego zawsze jestem  ostrożny w ferowaniu wyroków a nawet stawianiu oskarżeń.
Zbyt często nie ma spraw oczywistych w tej materii.
                                              Waldi.                        
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-10-31 19:08
Tak moim skromnym zdaniem, ta dziewczyna była nieletnia, a seks z nieletnimi to jest PEDOFILIA,  a w USA jest uznawany wiek 21 lat jako pełnoletność, to przydałoby się w Polsce...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-31 19:12
Czyli chcesz zabronić seksu np. osiemnastolatkom? A jak to wyegzekwujesz?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-10-31 19:33
To powinno być w ustanowione, że osoba 18-sto letnia byłaby uznawana jako niepełnoletnia... A jeśli chodzi o to jak to można wyegzekwować,  to przez zmianę prawa przez nowelizację przepisów w prawie konstytucji...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-10-31 19:41
   Nie od dzisiaj wiadomo, że pełnoletność ( ustawowa ) bardzo rozmija się z dojrzałością emocjonalną. Powiem wprost tu każda liczba, czy to 18 czy 21 lub inna jest chybiona. To są bardzo indywidualne kwestie i nie da się tego zaszufladkować.
                                                                      Waldi.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-11-01 14:47
W z k...
Tu masz rację... w 100% że nie da się dojrzałości zaszufladkować gdyż każdy człowiek jest inny pod tym względem...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 153) (3792073 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill