www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 156) (3753708 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2014-12-09 08:28
Witajcie!Luksemburg  czerpie swoje dochody głownie z turystyki. Korzysta z bardzo ładnego położenia. Po za tym system podatkowy raczej sprzyja. Polska już była kiedyś ( na dzielnice ) podzielona i kiepski to pomysł
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-09 09:13
Mam wreszcie chwilę żeby napisać nieco więcej. Nieporozumieniem jest porównywanie Polski do krajów tzw. starej UE. 25 lat temu zakończyliśmy 45 letnią przygodę z gospodarczo niewydolnym ustrojem gospodarczym co skończyło się nie tylko bankructwem kraju, lecz także syndromem wyuczonej bezradności u wielu obywateli oraz strukturalnymi problemami gospodarczymi, które odczuwamy do dzisiaj. Trudno jest więc stawiać w jednym rzędzie Polskę i np. Włochy, które socjalizmu nie próbowały. Zresztą Włochy de facto zbankrutowały, podobnie jak Grecja, Irlandia, Portugalia i socjal w tych krajach został ucięty, a to dopiero początek. Powinniście być dumni z tego jak kraj się zmienił przez te 25 lat. Pewnie, że można było zrobić wiele rzeczy lepiej. Jednak to y jesteśmy stawiani za wzór przemian gospodarczych w regionie po 1989 roku, lecz oczywiście malkontenctwo bierze górę.
Piszecie o rozwarstwieniu zarobków i, że są one zbyt niskie w stosunku do cen. Od kilku miesięcy mamy deflację a realne wynagrodzenia rosną co miesiąc o ok. 4% to tak na marginesie. Ważniejsze jest jednak to, że jedyną, powtarzam jedyną, receptą na wyraźny wzrost siły nabywczej jest zmniejszenie klina podatkowego (narzutów na płacę). To z kolei nie zostanie zrobione dopóki jesteśmy objęci procedurą nadmiernego deficytu? A skąd to się wzięło. Ano stąd o czym tu było wielokrotnie pisane - daj temu, tamtemu, państwo niech pomoże. W drugim rzędzie wzrost płac wymusi wzrost produktywności gospodarki i tu rzeczywiście rząd powinien zwiększać zakres swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Tyle, że już tylko 40% obowiązującego prawa powstaje w Polsce, reszta w UE. Coś za coś. Złodziejskie rządy? Przekręty są wszędzie. Jednak przy rocznych wydatkach budżetu na poziomie 340 mld zł to są drobne. Winy za to, że jest tak a nie inaczej, nie ponoszą więc jacyś mityczni złodzieje.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-09 09:29
Oczywiście, że tak, ale dlaczego w takim razie państwo daje obcym kapitałem, a nam ma nie dawać? (nie żebym się dopominał bo już wyżej napisałem - niech państwo zapewni nam możłiwość zarobkową)
Chodzi o zwolnienia podatkowe, o dziury prawne i ustawowe gdzie dany podmiot nie płaci podatków u nas tylko w kraju w którym mieści się jego centrala - handluje u nas (mowa min. o marketach), a podatki płaci u siebie - kto na tym traci - bo na pewno nie oni.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-09 09:37
Oczywiście? Dlaczego więc uczepiłeś się tak tej Italii? Załóż firmę, umieść ją w specjalnej strefie ekonomicznej, będziesz miał zwolnień podatkowych od czorta. Załóż firmę gdziekolwiek, dwa lata masz niższy (śladowy) ZUS. Zrealizuj swój postulat i wyraźnie podnieś płacę minimalną trudno Ci będzie zarobić nawet na ten niższy ZUS. Korzystamy z dobrodziejstw UE i są tego konsekwencje, m.in. takie jak ucieczki podatkowe na Cypr.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-09 10:16
No to podyskutowaliśmy.
Miło było.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-12-09 10:59
Ja jedynie mówię jak było, jest i jakie będą konsekwencje wdrażanie określonych rozwiązań.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2014-12-09 09:40

>państwo daje obcym kapitałem, a nam ma nie dawać?<


Golum to ty się zapisz do lumpenproletariackiego ugrupowania Młodego.My tam mamy podobne poglądy szczerze zachęcam a ponieważ jestem prezesową to ułatwię ci członkostwo
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 13:25
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/orkan-aleksandra-wkracza-do-europy/zzk1v

Oj! Będzie się działo! Mam nadzieję, że któryś ze świerków które mam przed domem nie wleci mi przez okno do pokoju.
Niestety czwartek i piątek mam bardzo zajęty bo wsiadłbym w samochód, zabrał aparat i pojechał na plażę zrobić trochę dynamicznych zdjęć.
                                                                     Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 15:15
Nawet u mnie będzie wiało. Dziś sypie śnieg.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 15:33
To sanki czy narty z piwnicy wyniesiesz? :-) A może bałwanka ulepisz? :-)
                   Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 16:25
Przepadło. Już śniegu nie ma. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-10 16:37
Jestem coraz blizej swietnej pracy. Mam restrukturyzowac zatrudnienie:)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-12-10 17:05
To stajesz przed sporym wyzwaniem.
Będziesz realizował swoje autorskie czy "zadane" wizje ?
                Waldi
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 17:10
Lidko!   Eeee- to jakieś byle jakie te zimy w Wielkopolsce, śnieg zaledwie kilkuminutowy :-(
                   Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 17:15
W Wielkopolsce nie wiem jak jest, ale u nas na zachodzie śnieg się rozpuścił i w nocy może być kłopot.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 17:21
To za Wielkopolską jeszcze coś jest ? :-)
Myślałem, że już tylko granica :-(
                    Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 17:58
To zmniejszyłeś nasz kraj. :-):-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 18:33
Racja - Lidko przepraszam. Jest tam jeszcze ziemia Lubuska.
Ale kiedyś wykluczyłaś " sztandarowe miasta tej ziemi Gorzów i Zieloną Górę.
Dlatego tak się zasugerowałem.
                                     Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 19:01
Nie tyle wykluczyłam co powiedziałam wtedy, że na zachodzie są jeszcze takie miasta jak Szczecin i Wrocław.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-10 19:15
To stawiam na Szczecin, tak radosne osoby muszą blisko wody mieszkać :-)
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-10 19:21 Zmieniony 2014-12-10 19:25
Mieszkam blisko wody, to fakt. Na Ziemiach Zachodnich jej nie brakuje.  :-))))))))

U nas paliwo tańsze, a jak to wygląda w Waszych regionach?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-11 17:36
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-12-11 17:51
Ciekawe jak potraktują swojego "szefa", bo on również kuleje czyli jakaś niepełnosprawność go "bierze".
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-12-11 18:00
Nie on pierwszy, nie on ostatni (niestety). Despoci często marzą o tym, żeby zbudować świat bez problemów. A niepełnosprawność jest jednym z tych problemów, których nie da się rozwiązać politycznie (ludzie zawsze będą chorować). Skoro więc nie da się jej usunąć dekretem, usuwa się ją kulą w skroń, zastrzykiem albo izolacją.

Wiele razy to już pisałam, to mogę jeszcze raz - Polacy naprawdę nie mają aż tak źle, w skali świata. Czasami o tym zapominamy, bo cierpienia innych ludzi docierają do nas tylko, jeżeli sami zechcemy o nich słuchać.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-11 17:42
Za Wielkopolską to juz Prusy :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-11 17:55
Nie przeginaj, bo Cię uszczypnę. :-)))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-11 17:59
Sam z Prusów pochodzę - z polskiej Wenecji.

Oczywiśie Prusy to tak przekornie - wiedziałem, że się "ruszysz" :D

Ale osobiście żałuję, że jak się rodziłem to juz była to nasza Ziemia - tak bym mieszkał w kraju gdzie ludzie pracujący nie mają problemów z "przetrwaniem" - tam po prostu żyją :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-11 18:03 Zmieniony 2014-12-11 18:05
Gollum, to już inne czasy.  :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-11 18:13
a który rok mamy?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-11 18:20
Parzysty :-)
                  Waldi
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-11 18:39
Czyli tak jak ilość sylab w słowie pruski :D
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-11 18:55 Zmieniony 2014-12-11 19:07
W arytmetyce jesteś " rozgarnięty" ale nie może być inaczej wszak informatyki " liznąłeś" :-)
                                                      Waldi
PS Nawiązując do "pruski" Moja babcia gdy jeszcze żyła czasami opowiadała, że coś działo się jeszcze " za króla".
I rzeczywiście wtedy gdy i moje miasto do Prus należało rządził król pruski Wilhelm II Hohenzollern.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-11 19:01
Si amico :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-12-12 08:58
W końcu Victoria! Popatrzcie jak się nasze dziewczyny cieszyły !

http://eurosport.onet.pl/pilka-reczna/mistrzostwa-europy-pilkarek-recznych/alina-wojtas-stac-nas-na-o-wiele-lepsza-gre/lxev3n

              Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-12 10:55
No to walizeczka i go west.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-12 13:27
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-12-12 13:38
Świetny kawałek.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-12-15 13:34
http://www.sfora.pl/polska/Uwaga-Tysiace-podrobionych-prezerwatyw-w-Polsce-a74589

Panowie miejcie się na baczności.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 16:26
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/milicz-niebezpieczny-pajak-znaleziony-w-kartonie-z-bananami/44l2b

Czytając to można się do bananów zniechęcić.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 17:22
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 17:32
Teraz już żywych ryb nie wolno sprzedawać. Sprzedawca zabija przed zapakowaniem, jak dopłacisz 2 zł, to oczyszcza.

Link nie wchodzi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 17:36
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 17:45
U nas już nikt żywej nie dostanie jeśli nie ma odpowiedniego pojemnika. Jola , a jak chcesz inaczej zabić rybę? Jak uderzysz w odpowiednie miejsce, to szybko ryba traci życie. I nie trzeba do tego młotka.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-12-16 17:50
  Karpia wcale nie tak łatwo zabić.Wiem bo przez wiele lat wędkowałem i różne ryby łowiłem i zabijałem.
Karp w tym względzie jest wyjątkowo żywotny. Podoba mi się, że jak jadę do pobliskiej hodowli to tam na miejscu kilka sztuk wyławiają i po wybraniu odpowiednich ryb uśmiercają je prądem. Mają takie specjalne elektrody. Szybko i bezboleśnie.
                           Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 17:51
Ty wiesz gdzie i jak, sporo ludzi to wie, ale ludzie są różni i durni. Sama wiesz.

>odpowiedniego pojemnika.<


Lidzia w Warszawie i u nas klient nie musi mieć żadnego pojemnika. Ryby w ciasnocie, fakt, że siatką łapane, żywe w reklamówkę wrzucane :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 17:59
My żywych ryb w reklamówkach nie nosimy. WzK ja od chyba 30 lat wędkuję. Wiem jak się ryby zabija. Tylko ja nie wędkuję na hodowlanych stawach, a na jeziorach i na rzekach. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-16 18:11
Oczywiście też nie wędkuję w hodowlach. Ale karpia na święta najzwyczajniej kupuję.
Lidko - nie przypuszczałem, że spotkam tu koleżankę" po kiju". Ale zawsze to miłe jak się tacy zapaleńcy spotkają
                                           Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 18:16
Bywało tak, kiedy byłam młodsza, że mąż z dzieciakami już spakowani przy samochodzie, a ja w deszczu na pomoście jako jedyna kobieta wśród kilku facetów,  ryby łowiłam. To były czasy. Wtedy dzięki młodości niepełnosprawność jeszcze mi tak nie dokuczała no i facet był sprawny, to jakby co miałam (i mam) pomoc.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 18:19
Czyli jesteś "zapaleniec" :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-16 18:25
Ja też łowiłem w różnych miejscach ale bardzo lubię pobliską rzekę " Redę". Łowimy tam głównie pstrągi i lipienie, okresowo też trocie.
Wklejam link dotyczący tej rzeki i wędkarstwa . To Strona prowadzona przez kolegę pasjonata wędkarstwa. Znajdziesz tam filmik " Puchar ziem północnych" " relacja z zawodów. Z początku sprawy organizacyjne a potem łowienie.
Na którym tę rzekę i łowiących kolegów zobaczysz. Będziesz miała porównanie z Twoim łowieniem.
http://www.rzekareda.bnx.pl/news.php
                                                                     Waldi
Proszę napisz czy filmik i fotki obejrzałaś ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 156) (3753708 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill