www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 618) (7215981 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-05 17:36
Wypada się przywitać ;-) no to witam się :-) Nie chce się pisać od serca, a po to weszłam no i już 2 dzień czytam, że to ja (m.in.) miałam rację :-(. Tyle, że ja to wiem i wcale mnie to nie cieszy :-(

Lidzia, WzK, dałam kocurowi odrobinę oliwy (zwykłej) i zaczął jeść i rozrabiać :-) sama nie wiem co mu było, może zwykła nadkwasota? ;-)
Zapomniałam napisać, że dopiero co skończyłam popijanie kawki adwokatem przywiezionym z Niemiec - pycha :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-05 17:42
Jeśli kotek "wiekowy", to lata robią swoje. Najważniejsze, że wyzdrowiał. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-05 17:47
:-) Wiekowy, mam go od swoich młodzieńczych lat :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-05 18:34
To już jak "rodzina". :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-05 19:19
Serwus !

>Lidzia, WzK, dałam kocurowi odrobinę oliwy (zwykłej) i zaczął jeść i rozrabiać<


Pierwszy raz słyszę o takiej kuracji ale jeśli pomogło to tylko się cieszyć.
Mam nadzieję, że poprawa będzie trwała i uznanie dla kotka, że chciał tę oliwę pić.
                Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-05 19:36
Prawdę mówiąc ja też nie znam takiej metody, ale skoro olej lniany pomaga na jelita, to i ten , który Jola podała może pomóc. Oby tak było. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-06 11:27
       Serwus! :-)
Południe się zbliża a ja się jeszcze nie przywitałem.
Może to ten mróz mnie tak spowolnił ?
Witajcie wszyscy kawę popijający ( inni też :-) )
            Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-06 13:01
Witam wszystkich! :-)
Trochę się mijamy z tą kawą, Waldi ale ja rano kawy nie pijam. Raczej tak około południa.
Miałem Ciebie wcześniej zapytać o Twoje Kaszuby. Bywałem kiedyś (nawet często) w bardzo przytulnym pensjonacie w Borowie koło Żukowa, chyba pensjonat nazywał się Maria ale nie jestem pewny. Czy znasz te okolice?
Pozdrawiam i wszystkim życzę
Miłego Dnia
I tak słonecznego jak w tej chwili w Warszawie.  :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-06 13:19
Może nam WzK jakąś skoczną kaszubską muzyczkę podrzuci. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-06 13:04

>Prawdę mówiąc ja też nie znam takiej metody, ale skoro olej lniany pomaga na jelita, to i ten , który Jola podała może pomóc


Zgodnie z zasadą "kto smaruje ten ..." Na sucho nic nie działa? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-06 13:18
Witajcie. Właśnie wróciłam ze spaceru. U nas na zachodzie dziś piękna pogoda. Lekki przymrozek i nie ma ślizgawki. Można spacerować bez obaw o poślizg niekontrolowany. :-))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-06 13:42

>Miałem Ciebie wcześniej zapytać o Twoje Kaszuby. Bywałem kiedyś (nawet często) w bardzo przytulnym pensjonacie w Borowie koło Żukowa,<


W tym pensjonacie nie byłem ale oczywiście znam te strony. Od okolic Żukowa na południe i zachód rozpościera się tzw. Szwajcaria Kaszubska.Czyli tereny niezwykle urodziwe bo mocno pagórkowate z " wtopionymi " jeziorami w doliny.Drogi tam dość kręte i sama przejażdżka autem daje wspaniałe widoki.
Lecz  główny kierunek moich wypadów to Kaszuby Północne, czyli Bałtyk i plaże. Sam mieszkam w centrum Kaszub i mam mniej więcej podobne odległości do obu kierunków. Lidka prosiła o muzykę zatem zapodaję:
https://www.youtube.com/watch?v=Sec7eM5_cu4
                              Pozdrawiam Waldi.
                                
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-06 13:47
I znów jest miło. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2015-02-06 14:46
Witam wszystkich serdecznie w pochmurny lutowy piątek zapraszam dla poprawy humoru na popołudniową kawę ze śmietanką kołaczykami.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-06 14:56
A u mnie zaświeciło słonko. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-06 15:25

> Sam mieszkam w centrum Kaszub


A więc masz blisko do dobrego Browaru (Amber - nie mylić z Amber Gold) i dobrej wody plejstoceńskiej Nata. Chociaż nie wiem czy Nata jeszcze jest na rynku pomorskim?
Same plusy: dużo jodu, Żywe piwo i dobra woda :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-06 15:37

>Same plusy: dużo jodu, Żywe piwo i dobra woda :-)<


Hi hi hi ! A Ty masz marzenia jak Beduin na Saharze.....:-)
                        Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-06 15:43

>Hi hi hi ! A Ty masz marzenia jak Beduin na Saharze.....:-)


Każdemu wolno marzyć :-)
A czego Ci brakuje?
Jodu, piwa czy dobrej wody?
Z Natą byłem mocno związany przez 5 lat i z tego okresu zostało mi wielu serdecznych przyjaciół na Wybrzeżu.
Myślę, że w maju/czerwcu spotkamy się tradycyjnie na Monciaku :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-06 16:06

>A czego Ci brakuje?


Jodu, piwa czy dobrej wody? <

Z tym jodem to jak ostatnie badania wskazują to bardziej taki pic na wodę ( nomen omen). Może w czasie sztormów wskaźniki coś tam drgną
Piwa to jak wszędzie dostatek. Ale odnośnie Amber to poleciłem go w ubiegłym roku znajomemu na turnusie rehabilitacyjnym. Człowiek był z okolic Śląska i co tu dużo mówić nie smakowało mu. Ale to rzecz gustu.
A wody to nieraz mam w nadmiarze z tym, że mogę się pochwalić bo cała okolica ma wodę( w kranach) ze studni bardzo głębokich czyli smaczną i zdrową.

>Myślę, że w maju/czerwcu spotkamy się tradycyjnie na Monciaku<


Zapewne przy "Krzywym Domku" ?
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-06 17:05
Z Browaru Amber preferuję "Żywe piwo" i ewentualnie Koźlak ale trochę za mocne jak dla mnie. W piwie bardziej cenię smak niż moc.

>Zapewne przy "Krzywym Domku" ?


Przy "Krzywym Domku" też ale głównie to nasze spotkania są w stylu "gospodarskim" .....
Od gospody do gospody :-)
Kiedyś zaczynaliśmy w knajpce przy krzywym domku a potem to już jak .... wiatr zawiał :-)
Nie wiem, czy na Molo jest bezpiecznie? Czy jeżdżą tam "szaleni mistrzowie kierownicy"?
Tak czy inaczej sentyment został.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-02-06 18:53

>Czy jeżdżą tam "szaleni mistrzowie kierownicy"?<


To był jednorazowy incydent. Kupując bilet na molo trzeba pamiętać o zniżce dla ON
                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-09 11:37
Gdzieś kiedyś czytałam, że ludzie kurują się oliwą z oliwek. Nie miałam z oliwek to nalałam kapkę zwykłej na mały talerzyk i postawiłam koło niego - sam wylizał. :-) Teraz ma apetyt za 3 koty :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-09 13:03
:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-09 14:12
Serwus ! :-)

>Teraz ma apetyt za 3 koty :-)<


  Ba nadrabia ubytki tkanki tłuszczowej . Sama natura tak dzieła
      Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-18 19:59
:-) jacha :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-07 08:58
Witam Was. :-) Dziś u mnie piękny widok za oknem. Wszystko białe. Nawet drzewa i krzewy. Szkoda tylko, że mocno wieje.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2015-02-07 13:52
Witam serdecznie wszystkich w słoneczny ale chłodny dzień lutowy zapraszam wszystkich chętnych na południową kawę ze śmietanką i kupnym sernikiem.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-02-08 11:01
Za kilka godzin jade na Ukraine,ale mam prosbe,jezeli w waszych kosciołach,caritasie,sklepach sa zbiorki datkow,ubran,lekow nie przychodzcie obojetnie,tam potrzeba wszystkiego i nie tylko w donbasie ale w znacznej czesci kraju.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-08 11:09
Od wielu lat na moim osiedlu sklepik prowadzi Ukrainka. Właśnie była odwiedzić rodzinę w swoich stronach. Wróciła bardzo smutna.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-08 11:12
Wiem o trudnej sytuacji Ukrainy, jestem w kontakcie ze znajomymi w Odessie ale u nich to nic w porównaniu z Donbasem i okolicami.
Była u mnie w parafii zbiórka i efekty były imponujące. Ja, zaraz po śmierci żony, wysłałem duże ilości butów i ubrań do Odessy ale wtedy jeszcze nawet nie planowano "Majdanu" w Kijowie. Teraz potrzeby są znacznie większe.
Easy, a w jakie rejony jedziesz i co tam będziesz robił? Oczywiście jeśli możesz to "zdradzić" :-)
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2015-02-08 11:26
Mamy rodzine na ukrainie niedaleko donbasu,zawoze im to co potrzebne najbardziej chcielibysmy ich sciagnac do siebie ale procedury sa wykonczajace.:-(musze leciec,sie trzymaj.Lidka na razie to jest niemozliwe moze w drodze powrotnej sie u nich zatrzymam.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-02-08 19:25
To ja tak przy okazji "zareklamuję" działania Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/19/5349/ukraina_nasze_dzialania

(zgodnie ze swoimi zasadami PAH nie zbiera darów - zbiera wyłącznie pieniądze, za które kupowany jest potrzebny towar, możliwie jak najbliżej miejsca dostarczenia, żeby koszty logistyczne były jak najniższe).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-08 16:59
Cicho się zrobiło "jak makiem zasiał". 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-08 17:24
Skaczemy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-08 17:27
Też oglądamy.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-08 17:35
Czyli, prawie jakbyś była obok :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-08 17:47
           Serwus :-)
Nie wiadomo czy się smucić czy cieszyć z nie najlepszej postawy naszych skoczków. Bo może to i dobrze, że teraz nie ma ich na podium?
Mistrzostwa Świata coraz bliżej i może wtedy " odpalą" -. Oby !

                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-08 17:56
Stoch jest na podium. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-08 18:20
No właśnie - nie spodziewałem się, że tak sprawy się potoczą.Ale za to jeszcze większe gratulacje.:-)
                                   Waldi
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-08 18:27
Forma Stocha rośnie więc może nie będzie źle :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2015-02-09 08:25
BLEEEEEEEE PRZEŁACZAM KANAŁY JAK WIDZE SPORT CHYBA ZE SZACHY W TRAKCIE DOBRZE SIE ZASYPIA.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-09 10:56
Lubisz szachy?
"Grając w szachy - problemy są same
Czy lepiej zbić konia - czy posunąć damę"
(z "poradnika szachowego") :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-09 11:42
Witam znaczną większość forumowiczów ;-)
U mnie za oknem biało i mroźno :-) Od rana tak sypało, że ludzie z parasolami chodzili, co wyglądało trochę śmiesznie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-09 13:05
U mnie dziś szaro.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2015-02-09 11:43
:-)))))))))))NIE SŁYSZAŁAM.A PRZED CHWILA MIAŁABYM DZWONA MOIM LUPKIEM BO JEDZIE TAKI CIOŁ W KAPTURZE ZE SŁUCHAWAMI JAK WIADRA  ESKORT PRZEDWOJENNY CHYBA CAŁY W SNIEGU PEWNIE TYDZIEN PRAWKO I KROL SZOS I NA RONDO SIE PCHA NA CHAMA NIE PATRZY KTO MA PIERWSZENSTWO BO GOWNO WIDZI ALE SIE W KURWRZYŁAM.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-09 12:03
O szachach teraz nie myśl bo to "śliski" temat a "gołoleć" zostaw na później :-)
Jedź ostrożnie bo niedouczonych szoferów nie brakuje.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2015-02-09 14:07
Witam wszystkich serdecznie zapraszam na kawę ze swojskim sernikiem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-09 14:15
                 Serwus wszystkim :-)
Nie wiem jak u Was ale u mnie pogoda dzisiaj oszalała.
Termometr w cieniu zbliża się do 8-miu stopni, piękny słoneczny dzień.:-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2015-02-10 12:11
Witam serdecznie wszystkich w pochmurny lutowy wtorek,zapraszam na południową kawę z śmietanką i ciasteczkami.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-10 13:45
                              Serwus :-)
Jakaś wyjątkowa cisza tu zapanowała, czyżby związana z przedwiosennym przesileniem ?
                        Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 618) (7215981 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill