www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 163) (3752920 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 15:11
Jeśli chodzi o to, to jestem ogólnie zdania, że:

- Nauka ma być w miarę możliwości, przyjemnością - nie obowiązkiem. Lepiej wybrać szkołę, za którą dzieciak może nadążyć bez dużych problemów, a dać mu wolność robienia innych rzeczy po godzinach, niż zaplanować, że nauczyciele mają z niego wycisnąć potencjał jak sok z cytryny. W czasie wolnym wychodzi do czego dziecko ma talent połączony z wewnętrzną motywacją (taki jest najlepszy). A szkoła i tak wszystkich wariantów nie przewidzi.
- Uważam (obserwując grypy ludzi tkwiących np. na kolejnych latach studiów, do których ewidentnie się nie nadają), że za duża presja na sukces może powodować sytuacje, w których ludzie nie wycofują się z błędnie podjętego wyboru bo "Co sobie ludzie pomyślą/Co na to moi rodzicie/itd...". Potem jest z tego tylko większa porażka. Dobrze jest mieć świadomość, że i błędy i nieefektywność są normalne przy uczeniu się.
- Układ nerwowy zaczyna powoli tracić elastyczność gdzieś koło 25 roku życia. O ile Twoja córka nie zechce zostać np. zawodową gimnastyczką, tyle ma czasu na odkrycie, co jej idzie naprawę dobrze w życiu. Jak nie trafisz z podstawówką, ale nie będzie to jakieś kompletne bagno, katastrofy nie będzie. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 15:27
No i słusznie prawisz. Córka lubi zabawy plastyczne, muzyczne itp. A w tej szkole jest plastyka prowadzona po angielsku i 4h tańca w tygodniu. Oczywiście 4h ang i 2h hiszpańskiego lub francuskiego. I tak bym musiał to opłacić po godzinach, ale..to jeszcze dwa lata.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 15:36 Zmieniony 2015-03-18 15:43
Spokojnie - ja w wieku lat kilku zawiadamiałam świat że zostanę pisarzem (a moje rodzeństwo, że będzie "elementem" :-)). Potem, wedle świetlanych planów rodziciela jedno z nas miało być prawnikiem, a drugie ekonomistą. Jedno z nas skończyło anglistkę, drugie psychologię. Dzisiaj, jedno pracuje w administracji (mówiąc ogólnie), a drugie tłumaczy instrukcje o resetowaniu iPodów i uaktualnianiu oprogramowania do serwerów. :-)

To się jeszcze wszystko może tak pokręcić, że hej. :-) Nie zdziw się, jak mała zechce zostać dekarzem-akrobatą, albo pilotem helikopterów. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 15:47
Dla mnie może być i astronautką albo mechanikiem, ale póki co muszę podążać za jej obecnymi zainteresowaniami.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 15:50
Rozumiem. Nie wiem tylko czy podziwiać martwienie się o to z takim wyprzedzeniem, czy uśmiechać się pod nosem. :-) Jestem ciekawa, jakie numery Ci Młoda w tym podążaniu zdąży wywinąć. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-18 15:51
Przy następnych dzieciach troszkę odpuści. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 15:59
Ach, jak to dobrze mieć starsze rodzeństwo... :-) Zapał pedagogiczny rodzice wypróbowali na kimś innym. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-18 18:24
Ja byłam starsza, ale w tych czasach nie było prywatnych szkół, a nauczyciele byli z powołania więc rodzice "nie szaleli". :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-03-18 18:51
Moi rodzicie mojemu rodzeństwu też inną musztrę robili (nie w formie zajęć lekcyjnych i wyboru szkoły). Ale tak sobie pomyślałam, że muszę rodzeństwo uściskać za to, że przyszło pierwsze i stępiło zapał wychowawczy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 15:55
Pewnie takie jakie sam wywijałem. Chce mieć po prostu czyste sumienie, że zrobiłem wszystko żeby miała dobry start w życiu a jednocześnie zachować odpowiedni balans żeby nie wyhodować roszczeniowego potwora.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-03-18 16:01
Zupełnie szczere życzenia, żeby się powiodło. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-18 20:03
Współczuję młodej ;-) iiiii żebyś Rogal się nie zdziwił :-)
Jeszcze jedno piszesz, że jesteś b. młody bo masz 32l. Chłopie w jakich Ty czasach żyjesz? Może to rzeczywistość alternatywna? ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 20:47
Tak, stoję nad grobem:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-18 20:53 Zmieniony 2015-03-18 20:57
Rzucasz się i przeginasz. 32l. to żaden b. młody - powinieneś to wiedzieć :-)
I wierz mi: może i tak

>stoję nad grobem<


Jeśli nie, to zdziwisz się jak szybko czas minie.

Mam niewiele więcej od Ciebie ale nie nazywam siebie bardzo młodej, także mając 32l. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 21:53
Widocznie czujesz sie staro.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-19 18:49
Rogal nie czaisz bazy ;-)
Bardzo młody to ktoś do nooo np. do...25l. Po trzydziestce to już raczej wiek średni ;-) i nie ma tu nic do rzeczy "samopoczucie" :-)
Ktoś po siedemdziesiątce może czuć się młodo i nawet tak zachowywać, ale i tak nie będzie młodzieżą :-) Jeszcze trochę i za np. 2 l. okaże się, że jesteś młodzież ;-) :-)
Uśmiechnij się...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-19 20:08
Młodzież organizacyjna  była za komuny, to byli brzuchaci panowie po 40-tce. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-19 22:37
A dlaczego nie do 26?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-20 16:42
Napisałam: "np." :-) Tak jakoś mi się wydaje, że: nastolatek to naście lat czyli do 20. B. młody do ukończenia podst. studiów czyli do 25 l. Później młody do 30 l. a dalej to juuuż z górki ;-) :-) Po 40 to wiek średni... itd.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 14:36

> Nie bardzo rozumiem w tym wypadku tok myślowy Ioty.


Wyjaśniam: wydaje mi się, że - w skali stuleci - nic się drastycznie w naturze ludzkiej nie zmienia Jedni są podli, drudzy dobrzy, trzeci pośrodku. Są okresy kiedy jest dużo gorzej, ale to raczej jeszcze Polski nie dotyczy, bo chodzi mi o typowe wojny, całkowity rozpad państwa i inne takie sytuacje, w których najlepszym ubezpieczeniem na życie jest karabin.

Różnica polega na tym, że kiedyś wiedziało się wyłącznie o tym, kto był blisko (i o kim ludzie gadali). A teraz ze szklanego ekranu, z gazety i strony internetowej docierają informacje o zwyrodnialcach, draniach i kryminalistach z całej Polski (i nie tylko). Zrobić z tymi informacjami odbiorca nic nie może, ale przestraszyć się - jak chce - i owszem.

Dziennikarze, jeśli są czemuś "winni" to tylko temu, że nie opisują równie energicznie tego co jest dobre i pozytywne. Ale tak się po prostu nie da, bo się nie sprzedaje. Więc w mediach nastawionych na zysk zawsze będzie duży odsetek wiadomości o zwyrodnialcach i draniach.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-19 18:52
A tak w zw. z aktualnościami: to jak jak tam przed wyborami? Może ktoś opisze, oceni i podsumuje kandydatów na prezydenta? :-) Ja z premedytacja nie oglądam politycznych programów, ale z życia doganiają mnie niusy ;-) Jestem lekko zdziwiona i zawiedziona .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-19 19:35
Tak wrzucę swoje 3 grosze do skarbonki: :-)

>Jeszcze trochę i za np. 2 l. okaże się, że jesteś młodzież ;-) :-)<


Ogólnie przyjęło się i jest to chyba poparte jakimś aktem prawnym,że do młodzieży zalicza się osoby do 35-tego roku życia.
A co do wyborów. Oczywiście mam swoje preferencje ale skorzystam z tego przywileju, ze są one tajne i nie będę się nimi chwalił. Powiem trochę przewrotnie:
Krótka piłka - krzyżyk> urna! :-)
                                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-19 19:47
???
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-19 19:56
Widzę, że Jola się zastanawia co myślałem. Chodzi o to, że to forum nie jest najlepszym miejscem aby swoje preferencje polityczne ogłaszać. Sami wiecie dlaczego.
                                         Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-19 20:00
"...tyż prowda" ;-) Chciałam zagaić temat i coś się dowiedzieć :-)

Dobrej  nocy Wszystkim :-) noo i mi leci :-)
https://youtu.be/QkMVscR5YOo?list=PLKGG5CxpTifyt4svF_0BuHzhJPndsJCD1
nawet pasuje :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-19 20:18
Jola, ja już jestem za stara żeby w te przedwyborcze obiecanki uwierzyć. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 05:18
Dziś zaćmienie słońca.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/w-piatek-polacy-obejrza-zacmienie-slonca-komu-pogoda-dopisze,161494,1,0.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 12:00
Oglądaliście? Jakie wrażenia? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 12:15
Ja patrzyłem pierwszy raz w życiu :-)
Dziwnie to wygląda - ciekawe zjawisko.

Wracając do wcześniejszej dyskusji - jak to się pozmieniało, ludzie stracili hamulce...
Przecież zawsze tak było - są i byli ludzie z hamulcami i bez hamulców - już w czasach Cesarstwa Rzymskiego szerzyła się pedofilia, geje na pożądku dziennym w pałacach - tyle, że nie było wówcas mediów i nie było to tak rozgłaśniane.
Za komuny - również dzialo się wiele, ale cenzura nie dopuszczała do wycieku informacji - media były pod kontrolą - Radio "Wolna Europa" było słuchane po kryjomu, było zakazane - nic się nie zmieniło tylko dostęp do informacji i sam ich przepływ jest niemalże natychmiastowy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-20 13:17
Powiedz nam coś czego nie wiemy:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 13:20
Skoro wiecie to nad czym biadolicie?
Te wszyskie sposrzeżena, lamenty i oburzenia są indywidualnym posttrzeganiem rzeczywistości - dyskusja zupełnie bezsensowna - to tak jakby dyskutować czy smaczniejsze są lody czekoladowe czy truskawkowe.

Jest takie przysłowie:

>jeden lubi schaby, drugi lubi mostek, a ja lubię cipkę bo tam nie ma kostek<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-20 13:45
Nie słyszałem takiego przysłowia, chyba obracamy się w innych środowiskach.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 15:30
Nie jest istotne czy słyszałeś przysowie czy też nie - istotne jest o czym to przysłowie mówi.
Widać nie tylko obracamy się w innym środowisku, ale również mamy zupełnie inny poziom intelektualny.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-20 15:39
A tu się zgadzam, zdecydowanie inny, na moje szczęście:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 16:10
Ciesz się póki możesz, ale nie nadymaj się zbytnio żebys nie pękł.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-20 16:38
Spokojnie. Mam duże rezerwy.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-20 16:43
Rogal rozsadza Cię coś :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 19:53
Lekcja historii.
http://historia.wp.pl/title,Afery-korupcyjne-w-II-RP-urzednikom-grozila-kara-smierci-przez-rozstrzelanie,wid,17379376,wiadomosc.html?ticaid=1148f4

Nie mówię, że teraz też to miało by tak wyglądać, ale że rozliczenie za źle wykonaną pracę, za działania na szkodę kraju i ludzi  powinno być.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 20:13
Jestem za! :-) .;-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-26 20:31
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/katastrofa-airbusa-a320-hypki-to-bylo-jedyne-wyjasnienie/js5ckp

pewnie w domach tez dyskutujecie na ten temat tak jak my,ale czy potencjalny samobojca zabiłby  przy okazji 150 osob ?wydaje sie ze samobojca raczej zabił by sie inaczej np przez powieszenie,jakis skok czy pigułki chyba ze by był tak rozedrgany ze nie wiedział by co sie wokoł niego dzieje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-26 20:34
Też myślę, że przyczyna była inna i za szybko wydano "wyrok". Czy już była odczytana druga skrzynka? Chyba nie.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-26 20:38
Nie wiem.musze isc połozyc Zone ,dobranoc.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-26 20:40
Dobrej nocy dla żony również. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-03-27 15:21
Przestancie zaraz sie Maciar odezwie ze pewnie trotyl w samolocie był.:-)
Easyrider to żona musi miec asyste do wskoczenia w pielesze?
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-27 18:41
Tak dla sportu codziennie przerzucam sobie przez ramie Zone jak worek ziemniakow i biegam to tu to tam na koncu rzucam ją na łóżko i niech sobie lezy.:-(Kobieto,powierdzasz ze jestes kobietką
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-03-28 11:06
Pewnie ze jestem kobietką.Wzetka nakazała cobym wiecej na twoj temat poczytała i poczytam przy czasie a teraz tylko napisze ze myslałam zes rozsądniejszy gosc.A tak przy okazji co u Val zaciera rece ze dowaliła Wzetce,zreszta słusznie bo to intrygantka?Powiedz jej ze Wzetka zbiera siły te wymyslone tez.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-03-28 13:04
Nakazała??? :-)
W niezalogowanych Ci wpisałam, że popełniłeś/..aś błąd. Bo wszyscy starzy przebierańcy są w kursie, a Ty jako świeżynek/ka nie. W ogóle nie czujesz tych klimatów i się sypiesz głupimi komentarzami. Jak nie stylem, to wpadkami merytorycznymi. Tyle w temacie, bo dość małostkowo wprowadzasz ludzi w błąd. Zresztą, kto mądry kapnie, coś za sztuka.;-) Ciekawe, kiedy Ci minie.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-28 16:28
Chcesz zebym sie bardziej postarała,tak jak prawda?WzK teraz Staruszke udaje kombinator co wyszedł spod twojej ręki?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-04-01 19:21
Tylko nie wiem czy słyszałeś wypowiedź jego żony.
Twierdził, ze zrobi wszystko żeby jego nazwisko było sławne.
Miał 6000 godziny wylatane i tu była nowa firma w której niedawno rozpoczął pracę.
Jakie badania mu robili? Jakim cudem lecząc się psyhiatrycznie otrzymał licencję pilota?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-28 12:36
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda

Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku)

I wszystko jasne -:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 163) (3752920 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill