www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 199) (3706225 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-24 14:32 Zmieniony 2015-11-24 14:34
Precedens zły, ale dla mnie całe prawo łaski jest złe. Powtórzę: prezydent, tylko dlatego że wygrał wybory, nie powinien mieć prawa ułaskawiania kogokolwiek, w jakimkolwiek trybie. Nie widzę aż tak piorunującej, epokowej różnicy między ułaskawieniem Kamińskiego (przed uprawomocnieniem wyroku) a ułaskawieniem mordercy z uprawomocnionym wyrokiem "Bo mi dali listę do podpisania". Można argumentować, że to niebezpieczny precedens, ale cała ta instytucja się składa z niebezpiecznych precedensów (panu karę darujemy, panu nie, bo tak).

Stawiam piwo, że za kilka lat (a prawdopodobnie nawet za kilka miesięcy) nikogo znów nie będzie obchodziło, że prezydent ma taką władzę. Niestety.

> zakażą mi nosić mini spódnice...


Aj waj - rządzili 2007 do 2009. Zakazali? Nie. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-11-24 18:12
Przyjmuje zakład o piwo, ze jednak bedzie to obchodziło :-)
co do reszy wpowiedzi przeniose od poczatku strony.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-25 12:34
Była inna syt. inne nastroje - inny czas.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 20:51

>W prawie się mieści<


Wszystko zależy od osoby która to prawo interpretuje ...Pis samo sobie strzela w kolano i ogranicza sobie w przyszłości rządzenie. Bo trudno uwierzyć że w następujących wyborach wygra z taką większością - jak wygra ???  Cztery lata patrzenia na twarze, które choćby jak spolegliwe to wyzwanie ;-) .Oj będzie się działo :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 20:59

>Cztery lata patrzenia na twarze, <


Akurat to dla nich najmniejszy problem. Wszak polityk ( każdy ) niczym korniszon ma parcie na szkło. :-).
Wynik następnych wyborów jest wielką niewiadomą. Bo jeśli PO będzie nadal taka bez wyrazu jak w ostatnim roku to wszystko może się zdarzyć.
Do dzisiaj nie rozumiem jak mogli pokpić tak ważne sprawy polityczne.
                                                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 21:24
platforma pozbyła się osobowości, nic w zamian nie dając . Te z nominacji premiera Tuska robiły co mogły, ale samemu trudno :-( . Miałem wrażenie, że premier Kopacz nie miała mocnego wsparcia . Nie wiem dlaczego? Moim zdaniem taśmy nie miały decydującego znaczenia w przegranych wyborach . Platforma była rozchwiana i łatwo było jej konkurencji ją zatopić . Niemałe znaczenie miały obietnice wyborcze opozycji:PiS przebijało wszystkich .Nowoczesna zabrała wiele i ignorancja wyborców również...za późno zaczęto rozmawiać ze swoimi wyborcami .Ale teraz jest czas na zmiany . Musi je zrobić szybko i bez rozlewu krwi . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 21:53

>Ale teraz jest czas na zmiany . Musi je zrobić szybko i bez rozlewu krwi <


To prawda, jest czas na zmiany ale nie widzę tam żadnej wybitnej osobowości, która pociągnęłaby tę ociężałą platformę. Tam nikt Tuskowi do pięt nie dorasta. a on sam co najmniej jeszcze rok w PE będzie. Nawet gdyby kolejną kadencję ( za rok) stracił to i tak już tutaj "założą mu blokadę" na szefowanie partią. Reasumując- PO grozi takie rozwodnienie, że w skrajnym przypadku los lewicy powtórzy.
                                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 22:41
co zrobić - nie będzie na kogo głosować ;-). Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 22:44
3 : 1 z Czechami to dobry wynik i dobry mecz( bez 2o końcowych minut w pierwszej połowie ) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-17 23:08
Bez przesady.
Wynik dobry, ale mecz raczej marny. Pierwsze 20-25 min pierwszej poowy tak, ale potem to taka lekka kopanina.
No, ale jest progres - strzelamy bramki i wygrywamy :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-17 23:16
Poza wynikiem mnie bardzo cieszy dobra gra młodych: Kapustka, Dawidowicz, Linetty .....
Dobry sprawdzian bez Lewego, Krychowiaka, Piszczka i kilku innych a więc jest i zaplecze.
To cieszy!
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-18 12:59
Jest dobrze a będzie lepiej . Wystarczy, że premier zabiera głos a już coś rośnie . Tylko dlaczego nie złoty???? http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/expose-szydlo-o-celach-rzadu-na-pierwsze-100-dni-zloty-traci/5rd9j5 
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-18 13:09
                                                          Serwus :-)

Tu można zobaczyć ( na wykresie miesięcznym), trzeba kliknąć na 1m.Jak bardzo złotówka traci a dolar rośnie. Ten wykres to notowania dolara i oznacza ucieczkę inwestorów zagranicznych z Polski po wygraniu wyborów przez PiS. Lada moment pęknie bariera 4 zł za USD.

>http://notowania.pb.pl/instrument/PBWALUSDPLN/usdpln<


                                              Waldi
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-18 18:00
Dajcie spokój panowie... jeden ma złoty, drugiemu rośnie, inny ma długi, tak to już jest. ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-18 14:31

>Wystarczy, że premier zabiera głos a już coś rośnie . Tylko dlaczego nie złoty?


Zmiany kursów walut i giełda zawsze reagują ale nie zawsze jest to reakcja na rzeczywistość danej chwili.
Czy wystąpienie, które zawiera plany (dalsze i bliższe) rządu zmieniły już w ciągu godziny stan gospodarki?
Ja na przykład tylko dzisiaj "zarobiłem" na GPW ok. 550 zł. A w okresie długofalowym (ok. 6 m-cy) "straciłem" ponad 5000 zł i nie mam pretensji za stratę do poprzedniego rządu ani nie mam powodu być wdzięcznym obecnemu rządowi za "zmniejszenie" poprzednich strat.
Taka to magia finansów :-)
Róbmy swoje
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-18 14:48
Zmiany jakie dokonują się odnośnie walut mają wahania, ale to już nie wahania a trend spadający .  Złoty traci-jak wiesz Tadziu - nie od godziny .

>Czy wystąpienie, które zawiera plany (dalsze i bliższe) rządu zmieniły już w ciągu godziny stan gospodarki?<


Plany mają to do siebie że informują co ma się zmienić i te informacje mają wpływ na nasze życie . Pani premier informuje, ze chce dołożyć dzietnym rodzinom i obłożyć banki i wielkopowierzchniowe sklepy i rynek już reaguje . Musi się zbilansować . Pewnie na giełdzie można teraz zarobić wiele, ale potrzeba wiedzy, szczęścia i wiary , że posiada się to ;-) .
Magia podobna jest do narkotyku:jak przestanie działać to zaczynasz pytać się dlaczego / Więc lepiej żyć w rzeczywistym świecie . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-11-18 15:43

>Więc lepiej żyć w rzeczywistym świecie


Uwierz mi, tak staram się żyć i nie chciałbym ulegać emocjom wydarzeń.
Chyba najlepiej oceniła nasze środowisko polityczne Iota pisząc mniej więcej w tym stylu:
Wart Pac pałaca
A pałac Paca

Pozdrawiam,
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-18 16:31

>mnie bardzo cieszy dobra gra młodych: Kapustka, Dawidowicz, Linetty <


Tak - Linetta zaliczył piękną asystę przy bramce czechów :D
Co do Kapustki się zgadzam, ale Linetta to nieporozumienie i nie chodzi mi tu o "asystę" bo to może się każdemu przytrafić. Wystarczy popatrzeć na Jego grę.
Pazdan - zachwycają sie Jego grą w obronie - bezmyślny łysy. W najmniej odpowienich momentach wywala swoje kopyta faulując bez opamiętania. Gra zupełnie bezmyślnie (oczywiście, ma przejawy geniuszu) - ten mecz pokazał że Jego gra to bezmyślna gra - główkuje w polu karnym i zamiast na rzut rożny to wybija głową na środek pola karnego w tłum - tu się może wszystko stać. Kolejnym razem ma czas i może wygłówkować na aut to główkuje na rzut rożny :D
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-18 18:09 Zmieniony 2015-11-18 18:13
Na piłce nożnej się nie znam, ale to wesoły wątek, więc przy okazji tych "politycznych" rozmów i "zmartwienia", że nie będzie na kogo głosować celem chronologii:
https://youtu.be/1btCItv3DJk

Niżej "wizjoner" i jego przepowiednia, a może logika i znajomość tematu?

https://www.youtube.com/watch?v=rh7w2NXvHnY

Ps. proszę zauważyć, że to 2012 rok.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-18 20:43
Ja dorzucę coś od siebie:
KLIK
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-18 21:06
Zabawny ten mem :-)
                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-18 21:08
Zabawny? To nas czeka jak się nie otrząśniemy.
A obok będzie stał meczet.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-18 22:49
Będzie albo i nie . Znając naszą przezorność i wpływy kościoła to nie będzie. Po za tym ten owad bez maseczki jest ładniejszy, do takiego się przyzwyczaiłem i niech taki/a pozostanie :-).
                                                                   Waldi.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-19 11:14
Byłem wczoraj w kinie i wyszedłem z filmu ani wstrząśnięty, ani zmieszany ;-) .Frekwencja duża, pewnie za sprawą ulgowych biletów i dobrze że takie są . Nie zdążyliśmy kupić coś do kina i oglądałem film bez przystawek i dobrze . Film zaskakuje akcją i dzieje się wiele mnie zainteresowały perypetie agenta w Meksyku . Nie słyszałem wystąpienia pani premier, ale - może to i lepiej . Podróba to zawsze podróba ;-) . Pozdrawiam amalian :-)
 
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-19 12:40
Gollum ta Linnetta mówi wszysko.
Amalian zabieraj się za podroby, nie przejmój się podróbami :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 15:43
                           Serwus :-)
             Nowa jakość polityczna w akcji :

>http://wiadomosci.onet.pl/opinie/nowa-polska/rs185c<


Dokąd to prowadzi i co o tym sądzicie ?

>Oto hasła, jakie padały podczas tej manifestacji, chronionej przez policję: "Nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka", "Polska wolna od islamu", "Ole, islam pier****", a także "Nie potrzeba nam islamu, terrorystów muzułmanów", "Islam won z polskich stron", "Precz z Unią Europejską" oraz "Narodowy, narodowy radykalizm".<


                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-19 16:01
Jestem za.
Wielokulturowość oczywiście, jak nabardziej, ale nie tak radykalnie inna kultura.
Co innego protestant, judaista, a co innego islamista.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 16:09

>Jestem za.<


  Pozwolę sobie o poproszenie Cię o doprecyzowanie tej lakonicznej odpowiedzi:
- wziąłbyś udział w tej manifestacji?
-zgadzasz się z wszystkimi hasłami, włączyłbyś się do huru je wykrzykujących ?
                             Waldi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-19 17:27
Nie wiem co Gollum'.
Ja  Ci powiem .
Nie obchodzi mnie co krzyczy chór ,
Ja biorę cegłe i buduję mur !!!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 17:47
   Przepraszam za błąd ortograficzny (dubeltowy) , który znalazł się w moim wcześniejszym wpisie. Dopiero teraz go dostrzegłem.  Czasami tak bywa gdy za wiele rzeczy na raz robimy.
                                                     Waldi.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-11-19 18:48
Spoko' każdemu się przydarzyć ':-) może
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-19 18:15
Mój drogi Gollumie, za Ciebie też się zabiorą, ale się zdziwisz.

ks. Roman Kneblewski:

- "Nacjonalizm jest cnotą"

- "Bądźże katoliku-Polaku w miłości Boga i Polski gorący! A gdybyś miał być letnim, to lepiej, żeby cię w ogóle nie było. (czyli zabić?)

- o halloween: "Takimi niebezpiecznymi zabawami naraża się dzieci na udręczenie, zniewolenie, obsesję, a nawet opętanie.

>Uroki są najbardziej częstą przyczyną opętania oraz zła, czynionego z pomocą demona: co najmniej w 90 procentach przypadków!<


Tak więc nawet to Twoje powiedzonko, muza, oburzenie na faszystowskie-nacjonalistyczne posty to podst. aby najpierw zrobić Ci egzorcyzmy, następnie odizolować i pomóc zemrzeć, wtedy trafisz do czyśćca i może do Nieba i tu zaczną Ci się schody przez wieczność, bo okaże się, że Jezus do Ciebie po Hebrajsku zagada, a na chmurkach i Amerykanie i Hindusi i Syryjczycy i Rosjanie iiiii... ;-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-19 19:15
Joluś, ale tam nie będę się obawiał, że na większej imprezie lub w miejscu większego skupiska istnień znajdzie się zagorzały islamista udający się do wymarzonego raju - swojego raju - wysadzając się w powietrze zabierając ze sobą setki jeszcze nie gotowych na taką podróż ludzi - w tym również dzieci.
Ja należę do tych nieprzygotowanych, mój syn i żona również.

A co do pytania W z K - to tak, wziąłbym udział w takiej manifestacji.
Nie chcę tu w kraju islamu, ich przedstawicieli. Oczywiście, nie każdy islamista to terrorysta, ale jest to naród który jest do tego zdolny i to bez względu na płeć czy wiek. Katolik, protestant czy judaista nie wysadzi się w imię swojego boga i tym się od nich różnimy.

Będę się upierał i jako przykład podawał Francję - otwarci na wielokulturowość i co im z tego przyszło, nie dają sobie rady i raczej sobie już nie dadzą - tego samego chcemy? JA NIE CHCĘ!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-19 17:55
"...spalono kukłę Żyda w proteście przeciwko emigrantom
I to w połączeniu z wypowiedzią posła od Kukiza, która w sumie nawołuje do izolacji Polski jest smutne, bo świadczy o braku podstaw wiedzy i złym stanie oświaty - czego ich uczyli w szkole? Tylko pozornie się nie łączy. "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi". Oj naleje się do d...

"Niejaki Piotr Rybak mówi ze sceny między innymi: "26 lat demokracji, a znów musimy walczyć o wolność. Nie będzie żaden Niemiec, Żyd, Amerykanin wmawiał mi, że islam jest pogodnie nastawiony do chrześcijaństwa".

Ależ jest pogodnie nastawiony, bo tylko można się śmiać - nikt faceta nie pobił:
https://youtu.be/0grX76q4YrI
Na ortodoksyjnie katolickiej str. ten filmik jest puszczony z tekstem po Arabsku...

Tak na koniec do twojego linku, Jezus był Żydem bez względu na poglądy obecnie żyjących, to symbolicznie kogo oni spalili?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 20:28

>A co do pytania W z K - to tak, wziąłbym udział w takiej manifestacji.<


I spoko ! :-) Ja jestem tolerancyjny ale deklaruję, że ja bym nie wziął udziału. Jakoś mi odległe te krzykliwe, agresywne zachowania.
                                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-19 21:14
Wszystko zależy od kwoty jaką by zapłacili ...większość tych "bezinteresownych islamistów" to ludzie mający nikłą wiedzę o islamie. Łatwo nimi rządzić i są jak roboty nie pytają dlaczego . To ortodoksi bez wiedzy ale z wiarą . I tych trzeba się obawiać . Oni są wszędzie :-(.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 21:24

> To ortodoksi bez wiedzy ale z wiarą <


Z ciekawości kiedyś zacząłem czytać wersety Koranu. To trudna lektura, chwilami wywołująca lęk i brak zrozumienia ( przynajmniej u katolika). Wersety stosowane wybiórczo rzeczywiście mogą sporo namieszać w głowach.
                                                                       Waldi.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-19 21:53
Pewnie i w naszej biblii (stary testament) mógłby wyrządzić krzywdę ludziom nie do końca rozumiejący słowo pisane z tamtych czasów . Ograniczona liczba ludzi umiejących czytać i pisać narażona jest tylko na słuchanie .... To może posłuchamy co ???? ;-)    Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-19 21:46

> to ludzie mający nikłą wiedzę o islamie<


Ciekawe jak wyglądałyby Twoje (i innych) wpisy gdyby to Twoi (lub całej reszty) bliscy byli na liście tych, którzy zginęli pod stadionem we Francji lub w innym miejscu gdzie eksplodował islamista.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-19 21:55
Ciekawe kto z nich zaprosił by imigranta do wspólnego zamieszkania. Proste jest wymądrzać się na forum, a jak przyjdzie co do czego, to się pierwsi w domu zabarykadują.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-19 22:04
Ciekawy jestem Lidziu czy ty byś zaprosiła obcego katolika do domu . Co zależy ? Zależy od lat ? Kogo ? Katolika ???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-19 22:08
Do wspólnego zamieszkania , nie. Z różnych powodów.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-19 22:14 Zmieniony 2015-11-19 22:20
nie boję się ludzi podobnie myślących, mający podobne wartości . Nie nadużywają alkoholu, wrzeszczą po nocach . Są natarczywi i mają w d..pie moją prywatność, to dlaczego nie. Oczywiście, że nie zaproszę ich do swojego domu. Tyle podobieństwa mi wystarcza i to jak się modlimy do tego samego(moim zdaniem)boga, ma mniejsze znaczenie . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-19 22:01

>którzy zginęli pod stadionem we Francji lub w innym miejscu gdzie eksplodował islamista.<


Pewnie płakał bym i pytał dlaczego ? Jest jakaś różnica między wysadzającym się bandytą a pijanym kierowcą potrącającym śmiertelnie przechodnia czy rowerzystę ???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-19 22:03
Przynajmniej w ilości skrzywdzonych jednorazowo osób, jest.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-19 22:31 Zmieniony 2015-11-19 22:34

>Pewnie i w naszej biblii (stary testament) <


Czytałem bardzo dawno temu ten "Stary testament" ( jako nastolatek ale ten bliższy 10-tce ). I fanie się to czytało, nieomal jak baśń. Tyle pamiętam. Dodam, że najbardziej w pamięci utkwiła mi Apokalipsa ( robi wrażenie).
                                                                             Waldi.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-19 22:49
uhm również miałem podobne wrażenie ... i te ilustracje .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-20 09:02
WzK. Z tym, że Apokalipsa, to jest Nowy Testament.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-20 12:14 Zmieniony 2015-11-20 12:17
                       Serwus :-)
  Tak celem uściślenia, wiedzy nigdy dość :

>http://www.starozytnosc.info/nowy-testament-opracowanie/apokalipsa-sw-jana<


>https://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa<


>W Starym Testamencie znajduje się kilka wypowiedzi apokaliptycznych w Księdze Izajasza, Ezechiele, Daniela. Występują także w Nowym Testamencie. Najważniejsza jest Apokalipsa, która jako ostatnia księga Biblii kończy historię świętą, której początki znamy już z Księgi Rodzaju. Wiele pism z tego gatunku nie zaliczono do kanonu biblijnego, np. Apokalipsa Adama, Apokalipsa Mojżesza, Apokalipsa Barucha. <


                                                                 Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-11-20 12:24
WzK.
Napisałeś Apokalipsa z dużej litery więc uważałam, że to jest Apokalipsa św. Jana, a ona jest w Nowym Testamencie.
Tak, wiedzy nigdy dość, dlatego czytam Pismo święte. :-))))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 199) (3706225 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill