www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 246) (3708776 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 15:37
Nadciąga kawaleria tak więc strzeżcie się, drżyjcie bo jest sie czego bać... :D
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-05-04 15:46
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-04 15:32
Bisssssssssssssss :-) :-)

Odp. do WzK - wyświetliło na końcu :-(

Pisowcy rzucili się na Waldka ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-04 15:50
Chciałam rozciągnąć te słupy to mi wyświetliło 10 l temu ;-)

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kontrakty-dla-zolnierzy-na-dluzej-niz-12-lat,243,0,1985011.html

"takie rozwiązanie spowoduje wzrost wydatków budżetowych, ale dopiero od czwartego roku od wejścia w życie." A nas pisuarków już może nie być - zostawimy śmierdzące jajo następcom.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-05-04 18:50

> Chciałam rozciągnąć te słupy to mi wyświetliło 10 l temu ;-)


Taka doświadczona forumowiczka a takie fo-pa?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-05-04 19:01
Do Ioty napisał

>  rogal160    2016-05-04 15:32
> Spokojnie, zaraz okażesz się oszołomem z PiS:)


Rogal może okaże się że to prawda  i Iota jest z PiS-u choć niekoniecznie oszołomem;).
Do tej pory pamiętam tylko jej deklaracje że nie jest z firmy"Integracja" i pisze tu tylko  dla udzielania porad.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 19:40
A nawet jakby była to co z tego?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-05-04 19:46
To by oznaczało ,ze Twoje przypuszczenie jest prawdziwe. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 19:53
Nie pierwszy raz:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-04 20:08
To żeby Cię ucieszyć - rozmawiałam kiedyś z Waldkiem na ten temat. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-05-04 20:15
{:-) i przypuszczenia się nie sprawdziły? :-)
nie była to rozmowa ze mną tylko z Kaszubskim Waldkiem ale została udokumentowana, nagrania nie potrzeba :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-06 12:19
Warto się z tym zapoznać a własny komentarz uważam za zbędny, przecież każda/y sam wyciągnie wnioski:

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-duze-poparcie-dla-dzialan-kod/y6q0wj<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 13:59
A teraz nałóż na to sondaże poparcia dla partii politycznych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-06 14:28
Oczywiście można "nałożyć".  Tylko trzeba zadać sobie pytanie jakie ?
Przypominam, że B. Komorowski przed wyborami miał ponad 70% i co ? PO chwilami przed wyborami miała ponad 40% i co ? Wszystko zależy od metodyki ich przeprowadzania. Te robione twarzą w twarz są zawsze wysokie dla aktualnie rządzących. A te faktyczne "wpadające" do urny są zupełnie inne. Powinieneś o tym wiedzieć. Ale cóż? Już nieraz przekonałem się o Twojej ignorancji..........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 15:54
Tak tak. Fakty nie pasujące do tezy odrzucić. Nauka z Mysiej nie poszła w las.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-06 16:17
Rogal ! Zabolały Cię te fakty? Maksyma powiada, że z faktami się nie dyskutuje. Mimo to je odrzucasz?  I teraz proszę odpowiedz:
Jaki z Ciebie partner do dyskusji? Bo widzę, że żaden...........Ech.......chłopcze..........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 16:24
Mnie nic nie boli dziadku. Fakty sondazowe są jakie są ty je wybiórczo stosujesz ot i tyle idź zrób kijowi przelew na alimenty. A partnerów to szukaj w swoim różowym towarzystwie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-06 16:50
A cóż mnie "Kija" alimenty obchodzą? Chciał mieć przyjemności to niech teraz płaci. To jego sprawy i Tobie jak i zarówno mi nic do tego.
Ale Twój wpis świadczy o tym, że całkowicie brak Ci argumentów do dyskusji. Nie radzisz sobie i wyciągasz czyjeś brudy. Ech....... żal....
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-06 17:04
Nic nie żal, zwolennicy PIS-u widzą tylko kler i Rydzyka, majaczą im też innowiercy :-(
Czasem mam takie wrażenie, że nie żyją w realu - toż  nikt nie popiera tej partii, wszyscy się z nich śmieją i Polsce przynoszą wstyd.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 17:10
Argumenty podalem. Odrzucasz fakty. Poza tym kim ty dla mnie dziadu bez szkoly jestes?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-06 16:57 Zmieniony 2016-05-06 17:09
Noooo Rogal... Jednak się wkurzyłeś i po co i czemu? Sam wiesz, że pisuarki są do d...

Teraz mają zamiar zmieniać konstytucję... No chyba wiesz co zmienią i czemu? Jesteś inteligentny.
Sprytni są, ale czasem można przecwanić, bo Polacy są cwańsi ;-)

Nie masz cwaniaka nad Polaka - tak to obecnie by brzmiało :-)

https://youtu.be/ZLtocKqUq_E

Ciekawostka: w Stanach konstytucja ma ok. 2- stron i działa i jest przestrzegana, a w Polce kilkadziesiąt, była zmieniana i znowu ją zmieniają, a i tak nikt jej nie przestrzega - papier do WC :-( jak braknie toaletowego.
(dopisałam, bo mi się przypomniało ;-) )
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 17:10
Oczywiscie ze na kilku polach sa do niczego. Mnie razi jedynie takie waskie jednoeymiarowe patrzenie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-06 17:18
Rozumiem co Cię razi, ale to wygląda jakbyś nie widział, że Polacy nie szanują Prezydenta, Premier o Kaczyńskim nie wspomnę, bo Jemu chyba śmierci życzą.
Na tym stadionie ewidentnie wygwizdali Dudę, a Ty próbowałeś udowodnić coś wręcz przeciwnego i niemożliwego :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 17:55
Ja nie udoeadniam tylko wiem co mowia kibice bo sam nim jestem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-06 22:52
Rogal po prostu fałszujesz rzeczywistość. Fakt był oczywisty: Niemiłosiernie wygwizdano A. Dudę!! A Tobie wstyd z tego powodu i próbujesz się kłamstwem wyłgać. Tak jak kiedyś Twój "guru" wszystkim wmawiał, że białe jest czarne i odwrotnie :-))))))))))).          Żenada chłopcze............
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-06 23:04
Dziadku, zapytam: czytałeś oświadczenia grup kibicowskich? Jasne, że gwizdano,. ale tam było 50 tys. ludzi, z czego kibiców max 30. Pozostali to pikniki, które z kibicami mają niewiele wspólnego w znaczeniu czegoś więcej niż widza.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-07 06:16
Rogal! Naprawdę jesteś tak naiwny, że myślisz iż w te brednie " oświadczenia grup kibicowskich?" ktoś uwierzy???
Próbujesz nam wmówić, że to "pikniki" gwizdały i to oni wnieśli na stadion race?? I że to te rodziny nazywane przez Ciebie obelżywie piknikami podpalały stadion a ich kilkuletnie dzieci rzucały race na murawę??  Według Ciebie to owo przedszkole wygwizdało A. Dudę ?!  Wyluzuj chłopcze, zacznij wreszcie myśleć i nie próbuj sprowadzać innych do swojego poziomu. Doprawdy żenada.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-07 08:43
Mieszasz dwie sprawy. Race to nasza sprawka. A pikniki to pikniki coś w rodzaju znudzonych dziecka w teatrze. Znajdź nowy repertuar za pomocą których próbujesz mnie obrazić. "chłopcze" i "żenada" są już nudne. Tak czy inaczej wybaczam ci te nieudolne próby obrażenia mnie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-07 09:11

>Tak czy inaczej wybaczam ci te nieudolne próby obrażenia mnie. <


A ja sądzę, że to właśnie  Ty sam siebie obrażasz wypisując takie bzdety stadionowe. Szkoda.......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-07 11:00
Wybaczam ci takze na przyszlosc. Bez odbioru.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-09 12:07
Rząd PiS-u po raz kolejny sięga do naszych kieszeni aby pozbawić nas pieniędzy :

>http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/gajewski-podatek-od-sprzedazy-detalicznej-zaplaca-klienci/px0zx1<


To jest ta "dobra zmiana", oczywiście dla aparatczyków PiS-u !! :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-09 12:26
Do kwestii kibiców już nie wracasz? Kibice Legii wczoraj jasno się do tej kwestii odnieśli, ale ty wiesz swoje:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-05-09 12:40
zmieniła się władza to zmienili się kibice ;-))) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-05-09 12:37 Zmieniony 2016-05-09 12:41
W podatku od telewizora cz. abonament PiS idzie dalej ...nie trzeba mieć telewizora, żeby płacić abonament . Teraz ma o tym decydować licznik prądu:masz płacisz nie masz nie płacisz.I co na to Iota ;-)))??? Tylko czekać jak wprowadzą podobny podatek w handlu . Nie ważne czy cokolwiek kupisz, ważne, że w twoim mieście są sklepy spożywcze ;-)))) . Pozdrawiam .
ps. Podobno miejsce zameldowania będzie miało wpływ na ten podatek: im większa dziura tym mniejszy podatek ;-) .Mieszkańcy wielkich miast łączcie się ... Za prezesa zapłaci partia a za ciebie kto ? Pozdrawiam wszystkich: przeciwników i zwolenników obecnej władzy amalian :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-09 13:37
         Już niedługo PiS "odgrzeje " dawno zapomniane podatki komunistyczne:
- "Bykowe" pamiętacie co to było ?
- podatek od płotów.
- podatek od drzew owocowych. Jak będzie mało to i za tuje i świerki zapłacimy........
- podatek od psów.
                             Ech....... Dobra zmiana się rozkręca........
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-09 13:47
Przepraszam bardzo, ale od psów to chyba cały czas jest?
Ty się martw żeby nie wprowadzili od standardu domu ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-09 14:10

>Przepraszam bardzo, ale od psów to chyba cały czas jest?<


             Jednak w tej chwili nie ma :     :-)
      A tu cytuję jak się to miało kiedyś i jak jest dzisiaj:
"W Polsce podatek od posiadania psa obowiązywał do 31 grudnia 2007 r. Był to podatek bezpośredni i kwotowy. Jego wysokość ustalana była przez gminy, jednak ograniczona przez rozporządzenie ministerialne. W 2007 r. wynosił przeważnie 40 złotych. Całość podatku wpływała do budżetu gmin. Poza celem fiskalnym, podatek miał również na celu ograniczanie liczby zwierząt. Z podatku wyłączone były psy gospodarskie, jednak najwyżej dwa na jednej posesji.
W związku ze zmianą ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, od 1 stycznia 2008 r. podatek ten został zniesiony"
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-09 14:13
Wiesz, że nawet nie wiedziałam, a za psa nigdy nie płaciliśmy ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-05-09 16:02
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-09 13:44
Amalian, pisałam o tym już dość dawno - nawet wtedy Lidian się na mnie wkurzyła. Pisałam też niedawno (abonament tv). Niepełnosprawni i po 75 r. ż.  nie mają co się martwić - są zwolnieni :-)
Powiem więcej: projekt jest nadzwyczaj korzystny dla o.n. i ludzi starszych - rodziny będą zabierać babcie do domów, na niepełnosprawnych członków rodziny przepiszą umowy na energię itd itp ;-) :-) Niepełnosprawny całkowicie niezdolny do pracy lub dziadek po 75 r. ż. pilnie potrzebny ;-)

WzK, autor art. Ameryki nie odkrył, też o tym pisałam i każdy myślący wie, że wszelkie podwyżki podatku, paliwa itd. powodują podwyżkę produktu w cenie det. czyli zawsze płaci nabywca - w tym przypadku my. Pisałam chyba też o tym, że komuś może się wydawać groszowo, ale tu zet, tam 0,50, gdzieś 2 zeta i w miesiącu okaże się, że renty brakło :-(

>zmieniła się władza to zmienili się kibice<


To jest dobre :-) jak przeczytałam, parsknęłam śmiechem :-)

No to "lecę, bo chcę..."
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-09 19:00 Zmieniony 2016-05-09 19:05

> I co na to Iota


Skoro pytasz:

Pomysł jest stary, wieloletni. PO i PiS (czyli te partie, między którymi można było wybierać w ostatnich wyborach) obie chciały to wprowadzić, prędzej czy później. Żeby nie było, że zmyślam: artykuł z 2013 roku (czyli "za rządów PO") o projekcie takiej właśnie ustawy, która abonament przerzucałaby na rachunek za prąd: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/koniec-abonamentu-oplata-z-rachunkiem-za-prad/pf1g7

Generalnie, że tak kiedyś będzie to ja już sobie po cichu od kilku lat zakładałam (tak samo jak, moim zdaniem, ZUS się kiedyś w drzazgi rozsypie i skończą się renty – demografia jest nieprzejednana). Abonament ma byle jaką ściągalność, więc nie dziwne, że (obie) władze chciały zmusić ludzi do płacenia. Różnica jest taka, że tej drugiej (obecnej) chyba wyjdzie.

Zacznę się tym na poważnie interesować, jak ustawa przejdzie przez Sejm (bo wtedy będzie wiadomo, co w niej jest). Z obecnych przebąkiwań wynika, że i tak byłabym z tej opłaty zwolniona. Ale jeśli nie... to ją po prostu będę płacić, tak samo jak teraz płacę inne podatki. Stać mnie - na szczęście.

Pozdrawiam serdecznie. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-09 19:18

>Z obecnych przebąkiwań wynika, że i tak byłabym z tej opłaty zwolniona. <


Bo jesteś w tej uprzywilejowanej grupie "wolnych strzelców". Ale gdy niepełnosprawny ( teoretycznie zwolniony z daniny) mieszka wraz ze sprawnymi osobami to obejdzie się smakiem......... Niestety ta grupa społeczna jest zdecydowanie przeważająca i rząd o tym wie...... W ten sposób będzie "żerował" na niepełnosprawnych. :-(
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-05-09 19:46 Zmieniony 2016-05-09 19:49

> W ten sposób będzie "żerował" na niepełnosprawnych.


Zgodnie z projektem ustawy o składce audiowizualnej:

Zwalnia się od obowiązku zapłaty składki odbiorcę końcowego, jeżeli w dniu powstania obowiązku zapłaty on lub jego małżonek zameldowany na pobyt stały pod tym samym adresem spełnia co najmniej jeden z następujących warunków:
1) ukończył 75 lat;
2) legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
3) jest uprawniony do ryczałtu energetycznego;
4) jest uprawniony do świadczenia opiekuńczego;
5) jest uprawniony do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko.
[art. 20 ustawy]

Odbiorca końcowy natomiast to (art. 3 ust 1 pkt 3): osoba  fizyczna [...] będąca odbiorcą końcowym energii elektrycznej na  podstawie umowy zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym.

Innymi słowy, jeśli właściwie czytam przepisy, żeby korzystać z takiego zwolnienia wystarczy, w przypadku osoby dorosłej, niepełnosprawnej a uprawnionej, że: jest wpisana na umowie z dostawcą energii elektrycznej, albo jest wpisany jej małżonek. W przypadku dziecka niepełnosprawnego, na umowie powinien być rodzic takiego dziecka. Nie ma znaczenia, czy taka osoba "mieszka ze sprawnymi" - ważne kto jest "odbiorcą końcowym", czyli kto ma podpisaną umowę na dostawę prądu.

To może być złe rozwiązanie dla osób, które mają dorosłe niepełnosprawne dzieci w domu (jeśli nie są uprawnieni do "świadczenia wychowawczego", a rodzice mogą jednak nie chcieć przepisać umowy na dziecko). Nie będzie korzystne także np., jeśli osoba niepełnosprawna jest gdzieś współlokatorem (i umowa na dostawę prądu nie może być na nią). No i wymaga stałego zameldowania - to może być problem, jeśli ktoś mieszka na stałe gdzieś indziej, niż jest zameldowany.

Natomiast nie jest to złe rozwiązanie dla wszystkich niepełnosprawnych mieszkających z kimś sprawnym. Chyba, że robię błąd, czytając ustawę - pokażesz mi gdzie?

Oczywiście to projekt ustawy, może się jeszcze zmienić. Tekst projektu (oficjalny): tutaj
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-09 19:54

>Bo jesteś w tej uprzywilejowanej grupie "wolnych strzelców". Ale gdy niepełnosprawny ( teoretycznie zwolniony z daniny) mieszka wraz ze sprawnymi osobami to obejdzie się smakiem<


I tak właśnie powinno być - samotny niepełnosprawny zwolniony z opłat i to jak dla mnie jedynie niewidomy, bo niby dlaczego gospodarstwo gdzie jedna osoba jest niewidoa, a pozostała część rodziny w pełni sprawna korzystająca z telewizji publicznej ma być zwolniona z opłat?
Tylko dlatego, że jeden z członków rodziny/domowników jest niewidomy?

Już o tym wspominałem - bardziej mnie irytuje fakt podwójnych opłat - płace kablówce, która to płaci za TV i dodatkowo płacę abonament telewizyjny - płace dwa razy - tzn będę płacił jak ustawa przejdzie bo jak narazie jestem zwolniony.

Poza tym opłata abonamentowa za telewizje nie jest tak dotkliwa jak będzie dotkliwe zniesienie ulg za przejazdy w komunikacji miejskiej i kolejowej czego sprawcą również jest PO (stawa z 2010 roku) i jakoś o tym cichuteńko na tym forum.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-09 21:25
Uprzywilejowana?????? Zapracowala sobie na taki status a nie otrzymała z nieba.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-09 21:46
Rogal!! Wyskoczyłeś niczym Filip z Konopii !! Ale cóż? - Nie pierwszy raz.........
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-09 21:56
A ty nie możesz sobie odpuścić, aby nie byc niemiłym?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-10 08:13
I nie ostatni. To jak było z tymi kibicami dziadku?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-09 21:46
Miałam też trochę szczęścia w nieszczęściu. :-) Więc akurat z tym, że jestem "uprzywilejowana" mogę się nawet zgodzić.

(Bardziej niż z tym, że ta ustawa daje zwolnienia tylko mieszkającym samotnie.)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-10 07:51
    Czy to totalny lęk Kaczyńskiego?
Tak strasznie boi się samodzielności "swoich" parlamentarzystów, że chce wprowadzić to:

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-gazeta-prawna-kto-odejdzie-z-partii-ten-straci-mandat-posla/93pxxr<

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 246) (3708776 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill