www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sposoby na migrenę (10723 - wyświetleń)
- Autor Esti Dodany 2016-02-28 18:12
Okresowo dopada mnie migrena. Silne bóle głowy - tak silne, że aż wzbiera na wymioty. Do tego wstręt na dźwięk i światło. Może Wy wiecie jak zwalczyć migrenę? Może ktoś przechodzi przez podobne stany?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-02-29 11:00
Spokojnie, zaraz będzie reklama z linkiem.
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2016-02-29 12:22
[usunięte]
Nadrzędny Autor Gollum-bis Dodany 2016-02-29 12:37
TARAAA!!!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-29 20:18
A tam, "nowatorskie podejście do migreny" to szeptucha - wszystko uleczy ;-)
Nadrzędny - Autor marcin01 Dodany 2016-09-02 22:42
Polecam metodę silvy + masaż głowy. Odprężenie gwarantowane a po migrenie ani śladu.
Nadrzędny - Autor eye Dodany 2016-09-25 16:59
ja ide spac, mi pomaga
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-25 19:01
i dobrze śpij jak najdłużej, bo się napisałaś jak mało kto w czasie dwuminutowej wizyty ;-))) da się z tego ułożyć jakieś jedno pełne sensowne zdanie?

> ja bym sie bala podjąc zabiegu
> ja tu jestem
> jestem dumna
> to dobrze

Nadrzędny - Autor bart12 Dodany 2016-10-01 00:13
wielokropek, widze ze tu kazdego sie rozlicza z postów, to normalne? koleżanka wyraziła opinie tylko..
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-10-01 06:46
Czy czy umieszczanie pięciu krótkich wpisów w ciągu dwóch minut  to normalne w przypadku forum? Może na czatach o to chodzi i wystarczy byle szybki nawet bezsensowny wpis? Tak jak i Ty zrobiłeś ! Chociaż w tym miejscu nawet wpisałeś całe zdanie, reszta z 5 to pojedyncze słowa . Może według Ciebie ma to sens? Bo dla mnie, nie.
Powiem nawet więcej , udzielanie Tobie tej odpowiedzi, raczej też nie ma sensu, bo Ty na nią nie czekasz.
I napisanie przeze mnie np: bujaj się małpo , miało by takie samo znaczenie jak zostawienie Twoich wpisów bez żadnej odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor maki Dodany 2016-09-28 22:29
na czym polega ta metoda?
Nadrzędny Autor ijanka.5 Dodany 2016-10-03 08:49
Na tym, że trzeba wpisać słowa kluczowe w wyszukiwarkę. :-) Skutkuje i rewelacyjnie rozwija.
Nadrzędny - Autor tereskakreska Dodany 2017-07-25 09:55
Do lekarza iść i tyle
Nadrzędny - Autor alek213 Dodany 2017-07-31 13:11
To prawda, najlepiej iść do lekarza.
____
Pozdrawiam Anna
Nadrzędny - Autor nikejkaa Dodany 2017-08-06 18:45
[usunięte]
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-08-09 19:15
nie wierzcie w bzdury, które piszą okazjonalnie reklamowicze badziewia!
Na migrenę nie ma sposobu, chyba, że ta szeptucha, o której pisałam ;-)
Nadrzędny - Autor bertek Dodany 2021-08-04 07:05
Kochane, od ponad tygodnia nie opuszcza mnie ból głowy - zupełnie taki jak na kacu - nie wiem co się dzieje..
Nadrzędny Autor kowals Dodany 2021-08-04 08:35
Ja mam typowo menstruacyjna migrenę, absolutnie koszmarną 2-3 dniowa z Mdłościami itp. Żadne leki nie działają. Natomiast 2 mc temu odstawiłam mięso i chleb. Migreny po 20 latach ustąpiły. Nie wiem czy to ma związek ale zbiegło się w czasie idealnie. Polecam sprawdzić

Z tych nowoczesnych terapii polecane jest leczenie medyczną marihuaną:
https://centrum-mk.pl/bol-glowy-terapia-medyczna-marihuana

Na stronie wiecej informacji na temat leczenia bólu głowy w ten sposób.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-08-04 13:57
Migrena a ból głowy to dwie różne sprawy. Migrenowe bóle są zupełnie inne, często poprzedzone tzw aurą (zaburzeniami widzenia, mroczki, błyski itd). Męczyłam się okropnie w okresie dojrzewania. Do tego za każdym razem wymiotowałam. Teraz migrenę mam tak raz na pół roku. Wtedy to chyba było spowodowane hormonami. Mój sposób to: zasłonić wszystkie okna, wywietrzyć dobrze pomieszczenie i po prostu iść spać. Bardzo pomagała też aspiryna bajerowska, którą się rozpuszcza w szklance wody. Brałam najpierw jedną, czasem dwie. Ale gdy nie zadziałały więcej już nie brałam nic przeciwbólowego bo wiedziałam że i tak już nie pomoże. Jedna lekarka powiedziała mi żeby nie dopuszczać do rozhulania się bólu. Czyli: czujesz że cię bierze, masz mroczki ale jeszcze nie boli - bierz już coś na ból, bo dobrze wiesz że i tak przyjdzie. Tę samą zasadę stosuję przy okresie - lekko zaczyna boleć - natychmiast tabletka. Na migrenę kupiłam sobie taką maskę wypełnioną niebieskim żelem, którą schładza się w lodówce. Sporo pomogła. Trzeba też dużo pić, bo odwodnienie sprzyja bólom głowy. jeśli nie masz pewności czy to migrena czy zwykły ból głowy czy coś poważniejszego - idź do lekarza. Skoro to trwa już kilka dni przyczyna może różna. Może to być np od za wysokiego ciśnienia krwi. Silny ból głowy, który nie przechodzi po tabletkach trzeba bardzo szybko zdiagnozować bo może być objawem tętniaka a to już poważna sprawa zagrażająca życiu. Idź do neurologa on będzie wiedział czy to migrena czy coś innego. Jeśli bardzo źle się czujesz nie zwlekaj i jedź na SZOR - zrobią od ręki tomografię i będzie wiadomo co jest grane. Na SZOR jedź po 18stej dlatego że wtedy można bez skierowania, przed 18stą będą wołali o skierowanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sposoby na migrenę (10723 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill