www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualny temat : broń dostępna dla każdego a (2465 - wyświetleń)
- Autor wielokropek Dodany 2017-10-30 09:19
czy osoby ON powinny mieć taką w pierwszej kolejności ze względu ,że mają mniejsze szanse dla obrony z powodu niepełnosprawności?
I co o tym ogólnym dostępie do broni myślicie?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-10-30 10:38
Kij ma zawsze dwa końce. Dostępna broń, z jednej strony nie jest to dobre, zbyt wielu idiotó będzie siadaniu broni, ale z drugiej strony przestępca zawsze znajdzie sposób, aby taką broń posiadać - nielegalnie, ale jednak.

Nie powinno być żadnej kolejności przyznawania, są ludzie pełnosprawni, którzy nie potrafiliby się obronić, a są niepełnosprawni, którzy sobie świetnie radzą. Idąc dalej - ON, są różne niepełnosprawności:
* Niedowład rąk/dłoni/palców - będzie strzelał językiem :D?
* Niewidomy/niedowidzący - chyba karabin maszynowy, ma wówczas trafić RÓWNIEŻ napastnika :D
* Lekkie upośledzenie umysłowe - rozpozna zagrożenie?

Przede wszystkim powinny być przeprowadzane badania któe by kwalifikowały daną osobę (zdrową czy ON) do posiadania broni. Psychika jest równie ważna jak sprawność fizyczna. Nie może posiadać broni osoba która jest niezrównoważona, osoba z lękami, panikara/panikarz - osoba któa zacznie srzelać zanim zacznie myśleć - zapytasz się takiej o godzinę w parku późnym wieczorem i cię zastrzeli.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-30 11:53
"W Polsce na zaburzenia psychiczne choruje 8 milionów dorosłych Polaków w wieku od 18 do 64 lat. Gdyby włączyć dzieci, młodzież i osoby starsze, liczba pacjentów mogłaby wzrosnąć o kolejne 4 miliony." Komu dać broń, kto się nie przyznał do choroby, kto się jeszcze nie zdiagnozował, bo uważa się za zdrowego? Ile to będzie razem?
Hmmm...komu dać broń, jeśli nie ma chyba nawet wiarygodnego ogólnopolskiego systemu diagnozującego? Bo 'udawać greka' każdy może i odwrotnie też, by nie rozpoznano choroby.

W kontekście broni wyłania się też problem kryteriów obrony koniecznej. Czy jednak, gdyby złodziej wiedział, że naraża się na strzał w każdym przypadku, gdy przekroczy ogrodzenie posesji, to by  ryzykował? Czy obowiązkiem właściciela jest przepytywanie agresora po co przyszedł, czy złodzieja nie wchodzić na cudze?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-01 11:08
w-zetka

>W Polsce na zaburzenia psychiczne choruje 8 milionów dorosłych Polaków w wieku od 18 do 64 lat. >


Zastanawia mnie to, skoro mamy 8 milionów Polaków z zaburzeniami psychicznymi, a z kolei zaburzenia te są zaliczane do niepełnosprawności, to w takim razie na język ciśnie się pytanie:
Ilu jest w Polsce w końcu osób z niepełnosprawnościami, ponieważ różne źródła podają różne liczby???

A z kolei odpowiedź na pytanie: Czy Niepełnosprawni mogą mieć dostęp do broni palnej?  Odpowiadam, iż podobnie zagadnienie jest w przypadku prawa     jazdy dla ON, jeśli Osoba przejdzie pomyślnie wszystkie badania, to moim zdaniem może posiadać dostęp do broni palnej, jak również do prawa jazdy... Nie chodzi tu o to, czy ktoś jest ON, czy też sprawny...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-30 12:01

>czy osoby ON powinny mieć taką w pierwszej kolejności<


Moim daniem osoby "N" nie powinny mieć pierwszeństwa w tej sprawie ale w ogóle jestem przeciwnikiem posiadania broni. Poza wojskiem, Policją i np. ludźmi ochrony.
Przecież to przyczyniłoby się do wielu niepotrzebnych śmierci i kalectw. Zatem  stop  powszechnemu posiadaniu broni.........
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-01 13:29
Do tej pory tak było, że broń posiadali tylko złoczyńcy a gdy taka potrzeba nastała to policji nigdy nie było do pomocy aby obronić mir domowy i swoich bliskich.
Gdyby bandyci wiedzieli, że w każdym domu może ich spotkać kara na miejscu, zapewne nie tak odważnie by napadali na słabszych.
Rozumiem i wiem ,że my nie jesteśmy nauczeni nosić broń przy pasie ale w swoich domach zapewne czulibyśmy się bezpieczniejsi.
I żaden wróg najeźdźca czy "turban" nie zagroziłby naszym najbliższym.
Wiadomo, że mogłyby wydarzyć się nieszczęśliwe przypadki ale gdyby dzieci były oswojone z widokiem i obsługą broni to z czasem było by ich mniej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualny temat : broń dostępna dla każdego a (2465 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill