www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Uśmiechnij się (Strona 40) (928787 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 40 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kajetannka Dodany 2016-11-16 12:00
[usunięte]
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-01-18 15:05
Jasne - olej na wszystko.. nie darmo  wieków krązyło powiedzenie .. "nalej sobie oleju w ten g...iłeb"
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 09:47

> Zamknięcie sklepów w niedziele może oznaczać, że Polacy wcale nie przestaną robić zakupy w ten dzień tygodnia, ale jedynie przeniosą się do sklepów internetowych.


Uważam to za świetny żart :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 10:21
Dla mnie cała ta ustawa jest żartem.
Czyli co, w niedzielę będą zamknięte wszystkie cukiernie, restauracje, knajpy...? Przecież wiadomo, że nie.
O co tak naprawdę chodzi? Ja tego nie jestem w stanie pojąć o_O
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 10:40
W którymś momencie w planie był przecież też zakaz składania zamówień w sklepach internetowych w niedzielę. Jak się to skończyło nie wiem.:-) A o co chodzi? No przecież o to, aby "dzień święty święcić" - wszyscy równo, bez względu na poglądy, bo jest demokracja i w sejmie rządzi większość wyznaniowa. Amen.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 12:29

>No przecież o to, aby "dzień święty święcić" - wszyscy równo, bez względu na poglądy, bo jest demokracja i w sejmie rządzi większość wyznaniowa. Amen.<


Wiekszej bzdury nie słyszałem :D
Żeby tak było to w niedzielę większość wyznaniowa nie mógłaby pracować, co w takim razie mają powiedzieć policjanci, kierwowcy komunikacji miejskiej, maszyniści, konduktorzy i pracownicy wielu innych zawodów wymagających pracy non stop?
Czyli pracownicy handlu są niejako uprzywilejowani, jako jedyna grupa może liczyć na wolną niedzielę, aby mogli się pomodlić w świątyni bo przecież tylko tam jest Bóg - bzdura!!!

Nie wiem - czy im się wydaje, że jeśłi Kowalski nie pójdzie do marketu w niedzielę to zostawi tą samą kasę na tacy?

kawiarenki, pub'y też powinny być w takim razie zamknięte, to też hadnel.

To tylko spowoduje, że zabiegani ludzie będą jeszcze bardziej zabiegani, jest sporo ludzi pracujących cały tydzień i niedziela była jedynym dniem w którym mogli spokojnie zrobić większe zakupy, teraz będą musieli w zabieganym tygodniu wygospodarować dodatkowo czas - pewnie późnowiecdzorny lub nocny na dokonanie tychże zakupów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 12:40
Ty o tym wiesz, ja i wielu innych, ale rządzą jeszcze inni. Najbardziej radykalni twierdzą, że w takim razie nie powinno się w niedzielę zbierać na tacę, bo to też zarabianie. :-)
A można było to rozwiązać inaczej. Pobożnych ludzi nikt przecież na siłę do marketów nie wpycha, sami tam chodzą w niedzielę. Owieczki pasterzy nie słuchają????
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 15:13
Oczywiście, ze tak - masz rację.
Patrząc w tens sposób to mszy też nie powinni odprawiać w niedzielę bo jakby na to nie patrzeć to jest ich praca - czyli co, pracują w niedzielę, zarówno księża jak i siostry i cała reszta sługusów - ktoś musi posprzątać, ktos musi ołtarz przygotować, ktoś musi przy organach zasiąsć, ktoś z tacą musi przejść.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-27 15:39
Pogubiłeś się Gollum w dzisiejszych wypowiedziach. Nie tylko w tej ostatniej. Zupełnie się z Tobą w tej kwestii nie zgadzam, ale jestem po trudnym badaniu i nie mam sił na dyskusję, Tylko czytam.

PS
Dodam tylko, że jest to wątek "uśmiechnij się" więc się do Was uśmiecham. :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 15:44
Tez się uśmiecham, od samego czytania postu Goluma się uśmiecham.  Przecież stragany odpustowe, kramy przed miejscami kultu dla wycieczek będą podobno też otwarte, więc o co chodzi w tym wszystkim? A ateista nie może iść w niedzielę  do marketu, bo mu katolicy nie pozwalają. Ani nie jestem ateistką, ani w niedzielę nie chodzę do marketów, ale bywałam jak każdy i myślę, że szło to załatwić inaczej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-27 15:54
Wrzucę swoje trzy grosze w dyskusję. Bo jak by nie było sprawa pieniędzy też się tyczy..........
Zatem co?????? Handel medalikami i innymi dewocjonaliami pod Jasną Górą ma też "zdechnąć"? Czy jak kiedyś cinkciarze z ukrycia będą sprzedawać ? Czy ci kupcy jakąś ekstraordynaryjną dyspensę dostaną?
Póki co o tym cisza......... Czyli "swojakom" będzie wolno ?  Ech..........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 15:56
To pewnie tu projektodawcy by byli przegłosowani na nie.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-27 16:06
Reasumując, jest to ustawa w której kierunek wybitnie kropidło nadaje......
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 18:37
Liduś masz prawo mieć odmienne zdanie.
Ja uważam, że w niczym się nie pogubiłem.
Nie życzę sobie, aby pańśtwo decydowało za mnie kiedy mam chodzić do kościoła,a kiedy do marketu. To jest i powinna być (a teraz już nie jest) decyzja indywidualna każdego z wierzących.
I tak jak napisała w-zekta - co z ateistami, co z innowiercami, a jest ich sporo.
Co z przychodzmi z turystyki - weekendy (sobota i niedziela) w takich miastach jak Kraków, Wrocław i innych turystycznie ciekawych kwitnie handel "pamiątkowy" - w Krakowie w Rynku, Sukiennice - największe oboryt w weekend.
Po prostu uważam tą ustawę za nieporozumienie.

Wracając do zagorzałych katolików - tych odwiedzających kościół systematycznie, kto powiedział, ze tylko w niedzielę może tam się udać?
Nie chcę być źle zrozumiany, nie mam nic przeciwko tak zagorzałym katolikom, każdy jest kowalem własnego losu (choć jak widać państwo próbuje przejąć ten business), każdy ma własne sumienie i postępuje zgodnie z nim - jedni uczęszczają do kościoła co niedzielę inni rzadziej, a jeszcze inni wcale - tak było i będzie, a ustawa nie spowoduje, ze ilość ta wzrośnie - uważam, że wręcz przeciwnie - Polacy nie lubią jak im się coś narzuca, co widać po frekfencjiach na mszach - coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, a większość to ludzie starszej daty, młodzieży jak na lekarstwo - dlaczego? Właśnie dlatego, że kościół za bardzo się narzuca.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-27 19:04
Wszyscy mamy prawo mieć odmienne zdanie, to jest jasne. Chodziło mi o coś innego. W tych postach (nie tylko Twoich) widać wiele nieporozumień zarówno w rozumieniu ustawy jak też rozumieniu spraw kościelnych. :-))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 19:22
Nie chcę rozmawiać na temat spraw kościoła, mam bardzo odmienne zdanie od większości i nie chcę aby na tej podstawie nastąpiła nieprzyjemna wymiana zdań - temat kościoła/religii to pierwszy duży krok do awantury :-)

Nie wiem co można źle zinterpretować w ustawie zakazujacej handlu w niedzielę?
Nie rozumiem samego zamieszania i w ogóle podejścia do tego tamatu i w końcu ustawy - moim zdaniem zupełnie bez sensu - jakieś wybiórcze zakazy - czym spowodowane? Dla czyjego dobra?
Czym się to skończy - zamknięcie marketó w niedzielę? Najprawdopodobniej podwyżką cen w tychże marketach - jakoś będą musiały sobie zrekompensować utracony niedzielny obrót.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-27 20:21 Zmieniony 2017-11-27 20:25
Każda strona ma swoje racje. Jedno jest pewne, takie sprawy powinny być szeroko konsultowane, aby nie "wylać dziecka z kąpielą". Nie należy też robić paniki, bo polski handel się nie załamie z powodu niedzielnego zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych. Knajpek, kawiarenek i drobnego handlu o ile mi wiadomo nikt nie ma zamiaru zamykać. Nie popadajmy w histerię.

Związki zawodowe są za wolnymi niedzielami i to nie ze względu na przekonania religijne.

Ludzie , którym wiara wskazuje na inne świętowanie niedzieli niż w markecie sami wiedzą co mają robić jeśli poważnie podchodzą do swojej wiary.
Rzadko chodzę do marketów, a zakupów w niedzielę nie robię od wielu lat. Nieraz kiedy mi zabraknie przysłowiowej soli, to kupię w sklepiku osiedlowym.

Nie interesuje mnie jak sąsiad dysponuje swoim wolnym czasem. Jak lubi być pół dnia w markecie, to niech idzie. Ja lubię łowić ryby i strasznie by mnie wkurzało, gdyby mi ktoś powiedział, że w tym czasie powinnam być np. w kinie. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-27 20:47

>a lubię łowić ryby i strasznie by mnie wkurzało, gdyby mi ktoś powiedział, że w tym czasie powinnam być np. w kinie<


No właśnie Liduś - a teraz każą ludziom iść do kina zamiast na ryby.

Oczywiście - takie decyzje powinny być konsultowane i nie przy okrągłym stole, ale z narodem.
Solidarność - już walczyła o 8 godzinny czas pracy dla niepełnosprawnych :D

Nie twierdzę, że gospodarka upadnie, twierdzę, że markety podniosą ceny aby zrekompensować braki w obrotach.

Sedno sprawy - uważam, ze człowiek sam powinien decydować o tym czy idzie do marketu czy do kościoła.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-27 20:58

>Sedno sprawy - uważam, ze człowiek sam powinien decydować o tym czy idzie do marketu czy do kościoła. .<


Zostaliśmy obdarzeni przez Boga wolną wolą — możliwością samodzielnego podejmowania decyzji.

Szkoda tylko tych co muszą w takie dni pracować i nie mogą tego czasu spędzić z rodziną. Wiem coś o tym z własnych doświadczeń.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-11-27 21:01
Oczywiście, ze szkoda i dlatego uważam taką ustawę za krzywdzącą właśnie dla takich ludzi bo dlaczego tylko handlowcy mają mieć wolne?
Oczywistą oczywistością jest, ze niemożliwe by było uczynić niedzielę dniem wolnym dla wszystkich i dlatego właśnie taka ustawa jest krzywdząca wielu - pomijajac fakt narzucania nam czegokolwiek - o czym już wspominałem wcześniej.
Nadrzędny Autor norbertwalec Dodany 2022-04-14 13:54
Przychodzi młoda baba do lekarza:
- Panie doktorze, przede wszystkim muszę powiedzieć, że jestem jeszcze dziewicą.
- To wspaniale, bo ja właśnie jestem lekarzem pierwszego kontaktu!

wtryskarki do tworzyw sztucznych
Nadrzędny Autor norbertwalec Dodany 2022-12-01 19:59
- O rany, pokaż! Ale masz super zegarek!
- Złoty.
- Skąd masz?
- Wygrałem wyścig.
- Jaki wyścig?
- Ja, dwóch policjantów i ochrona centrum handlowego.

https://halota.com/
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-06 10:24
Dzisiaj jest Dzień Anioła.
Mojemu gospodarzowi domu z ul. Alternatywy 4 składam serdeczne życzenia.
To życzyłem ja Kropek
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 11:22
Anioły są takie ciche
Zwłaszcza te w Bieszczadach
Gdy spotkasz takiego w górach
Wiele z nim nie pogadasz

Najwyżej na ucho ci powie
Gdy będzie w dobrym humorze
Że skrzydła nosi w plecaku
Nawet przy dobrej pogodzie

Anioły są całe zielone
Zwłaszcza te w Bieszczadach
Łatwo w trawie się kryją
I w opuszczonych sadach

W zielone grają ukradkiem
Nawet karty mają zielone
Zielone mają pojęcie
A nawet zielony kielonek

Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły
Dużo w was radości i dobrej pogody
Bieszczadzkie anioły, anioły bieszczadzkie
Gdy skrzydłem cię trącą już jesteś ich bratem

Anioły są całkiem samotne
Zwłaszcza te w Bieszczadach
W kapliczkach zimą drzemią
Choć może im nie wypada

Czasem taki anioł samotny
Zapomni dokąd ma lecieć
I wtedy całe Bieszczady
Mają szaloną uciechę

Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły...

Anioły są wiecznie ulotne
Zwłaszcza te w Bieszczadach
Nas też czasami nosi
Po ich anielskich śladach

One nam przyzwalają
I skrzydłem wskazują drogę
I wtedy w nas się zapala
Wieczny bieszczadzki ogień

Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły...
...Gdy skrzydłem cię musną już jesteś ich bratem

Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły...
...Gdy skrzydłem cię musną już jesteś ich bratem

Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły...
...Gdy skrzydłem cię musną już jesteś ich bratem

https://www.youtube.com/watch?v=rcxpdLbw3zM
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-06 15:52
Idą dwie agrafki przez pustynię
-Ale mi gorąco- narzeka jedna
-To się rozepnij - podpowiada druga

***************************************

Idzie qrwa przez pustynię i spotyka Jezusa
- O Jezu - wykrzykuje
- O qrwa - Jezus na to
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-11 16:00
W kościele Franek zaczepił w drzwiach księdza:
- Czy to w porządku, jeśli jedna osoba czerpie korzyść z pomyłki drugiej?
- Oczywiście, że nie!
- W takim razie - powiedział młody człowiek - Chciałbym, żeby ksiądz rozważył zwrócenie mi tysiąc złotych, który zapłaciłem za ślub w lipcu.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 16:40
Dla rodziców którzy nie radzą sobie z wychowaniem dziecka ;-) choćby z gryzieniem

- Masz trójkę dzieci, a wszystkie są takie grzeczne. Jak ty to robisz?
- Miałem czwórkę.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-12 10:59
Wnuki sobie takie kawały opowiadają:

Koleżanka do blondynki:
-Zobacz, jaki piękny las!
-Gdzie?! Nie widzę! Drzewa mi zasłaniają...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-18 18:27
Idą dwie agrafki przez  pustynię.
Ale mi gorąco.
To się rozepnij - podpowiada druga
Nadrzędny - Autor barbarakluska33 Dodany 2018-03-12 21:16
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-03-12 23:09
No i handel wymienny: dowcipy za reklamę. Lepsze to niż udawanie forumowicza zadającego pytania i potem odpowiadanie z podaniem linka.:-)
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-22 12:00
Dobre he he.
Nadrzędny - Autor MariuszNiesmolek Dodany 2020-07-08 19:58
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Rk-man Dodany 2020-07-10 19:10
W czasie transmisji meczu piłkarskiego jeden z piłkarzy przychodzi do sprawozdawcy radiowego i mówi:
- Panie redaktorze, mam prośbę. Czy mógłby pan wolniej mówić? My nie nadążamy z grą!
Nadrzędny - Autor norbertwalec Dodany 2021-05-17 17:24
Grałem sobie w piłkę w zeszłym tygodniu i sędzia podyktował faul na przeciwniku, którego oczywiście nie było!
Wziąłem głęboki oddech i powiedziałem do niego:
- Co byś zrobił gdybym nazwał cię debilem?
- Dałbym ci czerwoną kartkę i zesłał cię z boiska.
- Ok. a co gdybym tylko sobie pomyślał, że jesteś debilem?
- Nic. Możesz myśleć sobie, co tylko chcesz.
- Aha. Ok. Więc myślę, że jesteś debilem.

Czym różnią się fajerwerki od polskich piłkarzy?
Fajerwerki strzelają!

meble kuchenne Nolte Kuchen
Nadrzędny Autor rittek543 Dodany 2022-05-26 13:55
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Uśmiechnij się (Strona 40) (928787 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 40 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill