www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samotność i co dalej (7728 - wyświetleń)
- Autor MarkoI Dodany 2020-02-24 20:08
Może tamat wydaje się prozaiczny lub trywialny jeśli chodzi o randkę czy poznanie kogoś ale chciałem sie podzielić moją opinią na ten temat jako osoby niepełnosprawnej.
Ja akurat nogi mam zdrowe i nic mi w tym zakresie nie dolega jedynie ręka po wypadku jest niepełnosprawna, czasami drży, jest kompletnie słaba... itp sprawy ale mniejsza z tym. No ale jestem tą osoba niepełnosprawną. Mam powyżej 40 lat. Jesten normalnym facetem. Mam powyżej 185cm (pisze to by dobrze mnie zrozumieć)  Starałem się kogoś znaleźć na badoo czy tinder lub sympatia. Zawsze starałem się napisać o sobie wszystko. Nie szukam przygód, nie jestem sponsorem itp. Szukam po prostu związku by móc się zakochać i zbudować coś raz jeszcze. Spróbować przynajmniej. Było mi i jest w sumie obojętne czy kobieta jeździ na wózku czy nie ma nóg czy rąk (dziwnie to brzmi ale nie wiem jak to prościej napisać) oby chciała coś zbudować ze mną opartego na prawdzie i szczerości. Moja opinia o tym wszystkim jest taka że jest upadek moralności. Tragedia. Kłamstwo jest nazywane prawdą. Budowanie związku to tak na prawdę kup, zaproś, zabierz na wycieczkę, zorganizuj, staraj się, opłać wszystko....Byłem na kilku randkach i to dzisiaj już mi się odechciało. To przykre jest bo samotnie jest ciężej. Ludzie niepełnosprawni jeżeli szukają prawdziwego związku niech lepiej starają się poznać kogoś osobiście jeżeli to możliwe. Nie chcę zniechęcać ale taka prawda. Dzisiaj już nie szukam i to boli trochę ale chyba nie ma wyjścia innego. Jakie są wasze odczucia i co was w tej mierze spotkało bo mi brakuje chyba słów by to tutaj opisać.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-02-25 14:53

> Byłem na kilku randkach i to dzisiaj już mi się odechciało.


Bo zapomniałeś, Młody Człowieku, powiedzieć, że jesteś biedniutki. Wtedy byś zobaczył, kto Cię doceni jako człowieka, a kto Twoją kasę na wszystkie te atrakcje.
A poza tym..miłość przychodzi wtedy, gdy przestajemy jej szukać.
Nadrzędny - Autor MarkoI Dodany 2020-02-25 17:49
Wiesz, tak to jest sendo sprawy. Akurat nie jestem biedniutki :-) Jednak tak to jest problem. NIestety..ekstremalny materializm i..szkoda gadać. Miłość nigdy nie przychodzi sama...to frazes, ładie tylko brzmi. Nigdzie nie chodzę zbytnio, mam kilka fajnych hobby ale to racej nie możliwe. Już się pogodziłem z tym chyba.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-02-26 23:49
Tak szybko nie odpuszczaj. Przypomnę Ci Balzaca i Hańską. Najpierw było słowo, mówiąc skrótem. Słowa sprawiły, co sprawiły. Są chyba jakieś strony hobbystyczne, tam więc szukaj, rozmawiaj. Życzę Ci wszystkiego dobrego. Nie lubię, jak ludzie czują się samotni. Powodzenia. I jednak będę się upierać, że miłość przychodzi sama. Często niespodziewanie. Wspomnisz kiedyś moje słowa. Podpisano, stulatka.:-)
Nadrzędny - Autor MarkoI Dodany 2020-02-27 10:53
Miłość się znajdzie..no cóż. Nie wierzę w to. Lepiej się nie męczyć i nawet nie tracić czasu po prostu odpuścić. NIe mam już sił. Oczywiście człowiek czuje się samotny ale trudno. Niech tak będzie. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2020-03-01 16:51
Nie pitol, nie wierz w "porady" w-zetki. Jestem żywym przykładem, że miłość i marzenia się spełniają. Oczywiście o ile nie są nadmuchane! Jeśli jesteś przystojny, masz małą niepełnosprawność, jesteś miły i empatyczny to już masz fajną babkę :-)
Przeżyłam okropną traumę. Teraz mieszkam na pomorzu, mam piękne dziecko, przystojnego męża (z kasą), pracuję zawodowo. Mam to o czym marzyłam: wypić kawę na tarasie, patrząc na morze i mewy :-)
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-02 13:24
Cierpliwi będą nagrodzeni ;-) Spokojnie, bez załamki. Rozglądaj się, ale bardziej w realu. Po prostu, na razie nie trafiłeś na tą odpowiednią.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2020-03-06 17:27
W tym temacie cierpliwość nie jest wskazana ;-) Używanie mózgu i intuicji już tak :-)
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-10 12:34
No raczej uczucie to wyłącza mózg ;-P
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2020-03-12 18:54
Przesadzasz.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-13 13:05
No co ty? ;-)
Nadrzędny - Autor MarkoI Dodany 2020-03-14 10:41
Niby jak w realu? Nie jestem typem rozrywkowicza czy coś w tym stylu. Daję sobie radę spokojnie a nawet jeszcze prowadzę samochód hehe ale to tak wygląda. Samotność niszczy ale ja sie juz pogodziołem. Na wszystkich portalach to może 1 procent jest ludzi co mówią prawdę. Bez znaczenia czy kobieta czy mężczyzna.
Czasami chciało by się pogadać choćby z kimś.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-14 16:03
Tutaj jest wiele osób którzy mają kłopot ze znalezieniem towarzystwa do rozmowy ale znajdą (są) też takie które za cel mają deprecjonowanie innych. Szybko się zorientujesz kto jest" wirusem forum " a chce robić a koronę ;-)
Nadrzędny Autor MarkoI Dodany 2020-03-15 15:52
jestem sceptyczny też do takich miejsc oraz po prostu nieufny  i wiem, że jest tak jak piszesz. Niestety...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-18 12:03
Teraz nie tylko Ty masz problem z poznaniem kogoś ;-)
Czy grozi nam wyginięcie z powodu braku potomstwa, no bo jeśli wszyscy będą w kwarantannie to jak spotkać tę drugą połówkę ;-) Gdy minie epidemia to ludzie rzucą się na siebie spragnieni kontaktów z drugą osobą ?
Dzisiaj o połówkę to najłatwiej w sklepie monopolowym ;-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-18 12:22
Też jestem ciekaw, czy ludzie po kwarantannie będą bardziej do siebie lgnąć? Teraz w wielu wypadkach, mogą trochę zwolnić to zwariowane tempo życia, zastanowić się i może przwartościować priorytety.
Nadrzędny - Autor JaninskaAnna Dodany 2020-04-02 09:56
Może powinieneś jakoś zająć się jakimś hobby, obecnie jest beznadziejna sytuacja na świecie. Ja w swoim czasie chodziłem na różne zajęcia, i warsztaty. Najbardziej mi się podobało na warsztatach teatralnych gdzie ludzie są wyluzowania co mogę polecić https://impromania.pl/warsztaty-improwizacji/ , ale tak to może też jakieś warsztaty z medytacji, malowania obrazów, koła zainteresowań. Jest tego dużo .
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-02 12:46
Coś mi tu nie pasuje . Ty jesteś Jan czy Anna a może zwykła reklama? ;-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-04-02 12:52
Może rozdwojenie jaźni :-D
Nadrzędny - Autor Anna Drew Dodany 2020-08-28 12:39
Mam podobne doświadczenie. Jest mi przykro, bo widzę że teraz liczy się tylko duży pieniądz i seks. Jestem grubo po 40 tce, pamiętam że nie tak dawno na początku liczyło się serce, później razem dochodziło się do wszystkiego. Przerażające jest, że nie ma czasu na poznanie się, kim, jaki jesteś. Od razu pytanie o pieniądze, czy się lubi seks... Chciałabym stworzyć relację opartą na wzajemnym szacunku i przyjaźni, która później przerodzi się w miłość...  Niestety, nawet gdybym była sprawna i atrakcyjna, także wtedy nie wiadomo, czy miałabym jakieś szanse.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2020-08-29 17:41
Dosyć gorzkie to, co piszesz. Jednak kiedyś mówiono też tak, że miłość przychodzi dopiero wtedy, gdy się jej przestaje wszędzie szukać.
A więc? Szukać tylko przyjaciół, znajomych, korespondentów może w obecnej dobie zarazy, a reszta przyjdzie sama. Pozdrawiam na te smutki i życzę szczęścia. :-)
Nadrzędny Autor arkos Dodany 2021-06-23 13:17
Samotność to nic straconego, bierz się do roboty i odmień to po prostu! Tylko podejmując odpowiednie kroki jesteś w stanie to zmienić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samotność i co dalej (7728 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill