www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 17) (1575122 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 10:32
Nikt nie wspomina o życiu i umieraniu wielu takich kobiet. O Agacie mówiono, bo była znana, a ile jest nieznanych w podobnej sytuacji? Któż to wie.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-09-30 10:37
ka zda z nas na swój sposób jest wyjątkowa i wielka
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-09-30 11:23
CYT:   "Dziwne jest to, że o tym fakcie nie mówiły media ogólnodostępne (radio, telewizja). Nie mówiły ani o zbiórce (może Polacy w kraju wspomogliby to dzieło umożliwiając leczenie"
przytaczam ten cytat z wyżej przedstawionego linku-artykułu
i powiem stale się mówi , stale ktoś prosi ,ale czy my- inni -inni też chorzy -  jesteśmy w stanie wszystkim pomóc,
nie damy rady.

A  z tym cytatem o oddaniu życia za...
możemy powiedzieć dopiero po fakcie - wyraźnie cytat mówi - oddać życie za
dopóki żyjemy, nawet w złym stanie fizycznym emocjonalnym psychicznym , nie możemy powiedzieć , że to zrobiłam/zrobiłem, czyli oddałem życie  .

Dodałabym , kto wybrał takie zajęcie jak np. strażak jest już kimś wyjątkowym , dlaczego , bo  to zajęcie wybrał dobrowolnie, wie o zagrożeniu życia własnego ale i jeśli ma rodzinę to ten strach  przenosi się na jego bliskich  ,ale pracując ma ciągle dobrą nadzieję ,że nie umrze przy pracy.
Ryzyko jego , a nawet dla porównania ryzyko chorego , nie tylko na raka jest nie mniejsze .
I Tu i Tu jest nadzieja .

Wspomniany artykuł , a znowu zapytam, ryzykowała i urodziła dziecko,
tak zapewne  miała nadzieję połączoną z ryzykiem , wiedziała że albo będzie żyć , ale widziała i to drugie ,że może osieroci dziecko , pozbawi matki.
To są wybory osobiste .

Dam taki przykład z życia wzięty , rodzice nie ryzykowali życia , aby mieć dziecko własne , gdyż mąż powiedział , stracę Ciebie , moje życie nie będę takie samo , wzięli dziecko z adopcji -chore dziecko , znam tych ludzi osobiście.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-30 12:05
i moze to jest wlasciwa decyzja w tak trudnych sytuacjiach?
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-09-30 12:37
są mądrzy i dobrzy i powzięli dobra decyzje
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 13:07
Nie każda ciąża jest planowana bywają i nieplanowane. Kobieta wie, że ma nowotwór i  nieplanowaną ciążę. Co wtedy? Ma oczywiście wybór. Życie zagrożone, to i aborcja byłaby legalna. Stoi przed wyborem, życie swoje czy nienarodzonego dziecka.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-30 13:13
to sa naprawde bardzo trudne sprawy, trzeba tez myslec o innych dzieciach ,jesli sa czy wszystkie maja zostac sierotami mysle ze kazda kobieta w takiej sytuacji musi roztrzygnac to  swoim sercu i sumieniu, nie chcialabym za zadne skarby znalezc sie w takiej sytuacji
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:25
powiem tak piszesz zostać sierotami  no niestety takie życie ale zawsze jest szansa że ktoś je pokocha
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 13:16
Myślę, że dla ludzi wierzących nie ma wyboru. Jeżeli wybrali Boga, to wiedzą co zrobić. Jednak dziękuję Bogu, że nigdy nie postawił mnie w tak trudnej sytuacji.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:26
ja dzieci nie będę miała ale jakbym musiała wybierać dałabym szanse dziecku wybierając siebie stałabym się  egoistką
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:20
moim zdaniem jeśli się tak już syanie powinna dać życie dziecku zapytacie dlaczego ?? ponieważ takie są efekty sexu skoro się zdecydowała pomimo zagrożenia to jest jej wybór nikt nie zmuszał jej do tego kroku
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-30 17:01
a jesli zaszla w ciaze nie wiedzac ze zachoruje ,nie kazduy jest jasnowidzem i ma jeszcze kilkoro malenkich dzieci ,to co , mozna tak rozwijac dalej taka historie ale nie mozna wymagaac by kazda matk w podobneej sytuacji poswiecala swoje zycie, dla zycia dziecka ,to nie moze byc wymog ,,zasada bo to by bylo juz chore moim zdaniem oczywiscie
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:19
MOIM ZDANIEM JEŻELI KOBIETA DECYDUJE SIĘ NA WSPÓŁŻYCIE MUSI WIEDZIEĆ CZY MOŻE MIEĆ DZIECI ŻEBY PÓŹNIEJ NIE BYŁO TAKIEJ SYTACJI O JAKIEJ PISZESZ NA PEWNO NIE ZGODZE SIĘ Z TWOJĄ OPINIĄ PONIEWAŻ DZIECKO JEST DAREM I DARÓW NIE WOLNO MARNOWAĆ
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-09-30 14:02 Zmieniony 2008-09-30 14:35

>Kobieta wie, że ma nowotwór i  nieplanowaną ciążę>


wie , że ma nowotwór i nie stosuje antykoncepcji ??? pozwala na przypadek , czy powinna myśleć co robi
to nie tylko w przypadku choroby  nowotwór ,  takie myślenie powinno istnieć
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 14:04
u nas w naszej wierze jest to zabronione moim zdaniem słusznie sex  to nie zabawa to wyzwanie i prawdziwa miłość która wydaje owoce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 14:22
Werbeno masz rację, powinna myśleć, ale jeżeli już tak się stało............
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-09-30 16:08
myśle że każda matka wybierze dziecko kosztem siebie,wiem to z autopsii.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 17:08
Niektóre wybiorą aborcję.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:21
W NASZYM KRAJU NIE MA JEJ I MAM NADZIEJĘ ŻE NIE BĘDZIE
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-01 08:18
no właśnie,co sądzicie o aborcji,wiadomo co mówi Kościół i co państwo na ten temat,ale jakie jest WASZE zdanie na ten temat?
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-10-01 10:20
Sama zapewne bym nie usunęła ciąży ale uważam, że kobieta ma prawo sama zadecydować czy chce urodzić czy nie.
W tej materii kościół i państwo nie powinno ingerować. To powinno być decyzja kobiety i jej sumienia.
Takie jest moje zdanie.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-01 21:11
ten temat na forum był poruszany  poszukaj dobrze a znajdziesz odpowiedzi
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-01 21:46
NIE CHCE ALE MUSZE SIE POWTORZYC. W POLSCE SA TAKIE ZASCIANKI ZE KOBIETY JESZCZE NIE WIEDZA O ATYKONCEPCJI A I JEST TAKA BIEDA ZE NA KONDONA NIE STAC .
MOIM ZDANIEM ABORCJA POWINNA BYC LEGALNA BO TO BESPIECZNIEJ DLA KOBIETY KTORA NIE MA ODWAGI ZGLOSIC FAKTU ZE ZOSTALA ZGWALCONA I NIE CHCE MIEC POTOMKA KTOREGO OJCIEC JEST GWALCICIELEM. KOBIETA KTORA MOZE UMRZEC PRZEZ POROD POWINNA TEZ MIEC PRAWO DO ABORCJI ITD ITP.
Nadrzędny Autor aura Dodany 2008-10-01 21:47
Co ty nie powiesz!!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-02 14:17
A DLACZEGO DZIECKO MA PONOSIĆ ŚMIERĆ PRZEZ NIEODPOWIEDZIALNYH LUDZI NIECH URODZI I ZOSTAWI W SZPITALU JEŚLI NIE CHCE LUB NIE MOŻE DZIECKA WYCHOWYWAĆ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-01 08:33
Jestem przeciwna aborcji . Głównym powodem jest religia. Następne powody to sprawy zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety po dokonaniu aborcji. Słuchałam kiedyś wyznań kobiet, które dokonały zabiegu. Wiele lat po tym akcie dręczyły je myśli z tym związane. Niektóre nie potrafiły się z tego podnieść.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji, choć pewnie dyskusja jaka za chwilę będzie na ten temat może i we mnie za te słowa uderzyć.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-10-01 10:23
Nie  bede  uderzac   ale   uważam   że  ten  temat   jak  inne  tematy   seksualne  w  naszym  kraju  są  tematem   TABU   i  w  tej  sprawie  kazda  kobieta  powinna  decydowac  o  sobie  ,gdyby  była  jasna  nauka  o  sksie  nie było by  niechcianych  ciąz    i  takiego  zgorzknienia(skandali)  jakie  sieją  politycy  w sejmie  ponieważ  to  wieksza   czesc  posłów  i  senatorów  jest  płci  męskiej   to ONI  wydają  beznadziejne  ustawy  .  Reasumując   każdy  odpowiada   za  siebie   .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-01 10:43
Oczywiście macie rację w tym, że każda kobieta powinna sama zgodnie ze swoim sumieniem zdecydować. Pisząc, że jestem przeciwna aborcji, nie miałam na myśli tego, że inni muszą myśleć tak jak ja. Jak słusznie zauważyła Renata, edukacja pozwoliłaby uniknąć wielu tragedii. To, że są ustawy zabraniające aborcji, wcale nie oznacza, że aborcji nie ma. Majętne osoby wyjeźdźają jej dokonać do innych krajów. Bieda schodzi do "podziemia" tzw. "babki". Kiedyś, gdy leżałam w szpitalu, to w nocy przywieźli kobietę, która próbowała sama pozbyć się ciąży , ledwie ją odratowano. To są tragedie ludzkie. Gdyby postawiono na edukację niepotrzebne byłyby zakazy. Wiadomo też, że która kobieta chce aborcji, to i tak jej dokona. Uczmy więc dzieci w szkołach. Tak w szkołach, bo wstyd powiedzieć w XXI wieku wielu dorosłych nie ma podstawowej wiedzy w tych sprawach.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-01 12:08
O i dyskusja o aborcji....to która ma nieczyste myśli przyznać mi sie tu zaraz.......
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-01 13:12
mtśle,ze dobrze ze tu nie jest Holandia.wyjątkową sytuacją jest gwałt bądz życie matki.W końcu nic cenniejszego po nas nie zostanie niż DZIECKO,
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-01 13:16
No nie z gwałtu oj Bogusia chyba za bardzo sie zapędziłaś :-(
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-01 13:17
nie,z gwałtu nie!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-01 13:24
Co ma teraz pomyśleć człowiek, który z gwałtu został poczęty, a matka go nie zabiła? Czy takie życie jest mniej warte?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-01 13:25
Chyba nie urodzić by nienawidzieć...........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-01 13:35
Nie można zabijać. Urodzić. Można oddać ludziom, którzy nie mogą mieć dzieci.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-01 13:39
chyba żadna z nas nie chciała by być w takiej sytuacji.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-01 14:01
Pozostawiam bez odpowiedzi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-02 08:33
Bogusia pewnie, że żadna kobieta nie chciałaby stanąć przed takimi wyborami. Jednak mimo tragicznych nieraz sytuacji nikt nam nie dał prawa zabijać. Jak można powiedzieć, to dziecko , które w sobie noszę nie jest mi potrzebne, wręcz jest mi przeszkodą i dlatego muszę je zabić. Ja nie mogłabym żyć z tak obciążonym sumieniem.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 08:40
to cudowny okres dla kobiety gdy w jednym organizmie bija dwa serca,niepowtwrzalny i nieporównywalny z niczym innym.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-02 09:23
Tak jeżeli ciąża jest chciana, to masz rację, najpiękniejszy. 
Najszczęśliwsze chwile mojego życia przeżywałam w ciąży. Mimo trudności związanych z niepełnosprawnością, to był najpiękniejszy okres mojego życia. Nic nie można do tego porównać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-02 19:27
A eutanazja, czy to nie jest zabijanie? Czy to nie jest brak miłości? Co o tym sądzicie?
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-10-03 06:20
śliski  temat
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 07:54
Ren temat trudny, ale rozmawiać powinniśmy, bo dotyczy to również naszej przyszłości. Będziemy milczeć, to nas w ciężkiej chorobie nie będą leczyć , tylko uśmiercać.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-10-03 10:37 Zmieniony 2008-10-03 11:11
oK  ja  nie  chce   byc  roslinka   i  żeby  za  mnie  ktos  brał  odpowiedzialnośc .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 11:52 Zmieniony 2008-10-03 11:54
Jesteś za tym, aby Cię uśmiercili? To i tak wezmą za Ciebie odpowiedzialność.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:27
ja uwarzam że nikt nikomu nie ma prawa odbierać życia każdy ma prawo żyć niezależnie od stopnia sprawności
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 17:30
Popieram.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:32
truno mi w to wierzyć ale spróbuje
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 17:42
W co Ci trudno uwierzyć BAsiu?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 17) (1575122 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill