www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / A ustawa o zniesieniu limitów ? (13009 - wyświetleń)
- Autor Mistrz Dodany 2009-08-10 11:11
A co z ustawą o zniesieniu limitów zarabiania dla niepełnosprawnych, która to została w grudniu 2008 zawetowana przez prezydenta ?
Wtedy Platforma, PSL i SLD obiecały, że szybko wprowadzą nową ustawę likwidującą te progi. SLD w grudniu złożyło wniosek, ale Platforma wstrzymuje cały temat. Pierwsze czytanie jest planowane w grudniu 2009. Smiech na sali. To, co zostało przewałkowane przez kilka lat w komisjach, wydziałach, zespołach - znów 'niby' jest wałkowane w Komisji do spraw rodziny i spraw społecznych, której przewodniczy poseł Piechota. Czyli to on wstrzymuje całą akcję. Nie jesteśmy ważni, a tylko potrzebni do zagłosowania w wyborach.
Zobaczycie, to wszystko przedłuży się do wyborów prezydenckich. Wtedy Tusk będzie jeździł po kracju i obiecywał rencistom - jak to się postara wprowadzić dla rencistów ustawę znoszącą limity, jak tylko zostanie prezydentem.
Przecież już teraz projekt SLD s poparciem PO i PSL przeszedłby szybciutko. To ŚWIŃSTWO ! A sam głosowałem na PO. Następnym razem się nie pomylę !
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-10 11:32
A tym następnym ,azem to na kogo byś zagłosowała,bo ja już nie widzę nikogo takiego
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2009-08-11 10:29
Skoro nie na Platformę, na 500% wielkie NIE dla PIS, to zostaje tylko SLD. PSL trzeba odizolować od władzy, żeby wreszcie zająć się KRUS-em, a wszystkie pozostałe twory raczej nie mają szansy.
Jak sobie tak człowiek pomyśli, to w sumie za SLD nie było tak źle, Kwaśniewski też był w porządku prezydentem, za którego się człowiek nie wstydził (jak teraz), więc chyba SLD. Co mi się tylko bardzo nie podoba, to Napieralski. Wolałbym, żeby to on zniknął np. w jakichś Euro-władzach. Nie podoba mi się ten człowiek.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-11 20:50
CHYBA PRZESPALES KADENCJE KWASNIEWSKIEGO JAK PISZESZ ZE NIE MUSIALES SIE WSTYDZIC ZA NIEGO
SKAD TY WIESZ JAKI JEST OBECNY PREZYDENT
Z GAZET I TV I TO CI WYSTARCZY ZEBY WYDAWAC O NIM OPINIE
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2009-08-13 09:18
Obecny prezydent zawetował ustawę znoszącą limity zarabiania - to mi wystarczy. Jest fałszywy.
Podobnie zresztą aktualny rząd, czyli Platforma - niby chcą, ale tylko pod publikę. Projekt ustawy wszedł pod głosowanie wtedy, kiedy było jasne, że zostanie zawetowana. Kiedy SLD złożyło projekt i tym samym było wiadome, że wejdzie w życie - projekt jest wstrzymywany przez PO, czyli posła Piechotę. PO przypomni sobie o nas przed wyborami prezydenckimi w przyszłym roku. Dwa lata zmarnowane.
Oczywiście jeśli to przejdzie, bo sądząc po wypowiedziach posła Piechoty - PO szykuje jeszcze wiele nieprzyjemnych niespodzianek.
Nadrzędny - Autor Mała Dodany 2009-08-16 18:08
To że prezydent zawetował to wcale nie oznacza , że on tej ustawy nie chce .Człowieku w takiej ustawie jest masa pułapek od których PO nie stroni , wrecz przeciwnie , zastawia je na każdym kroku ( Chciałbyś ustawy znoszącej ograniczenia zarobkowe , ale nakaldające na ciebie obciążenia finansowe na rzecz państwa , które w konsekwencji doprowadziłyby , że ten Twój zarobek okazał by sie mniejszy , niż gdy były ograniczenia ?).Twierdzisz , że za kwaśniewskiego nie trzeba się było wstydzić - to dla ciebie ma wiekszą wartość człowiek alkoholik nie umiejący nawet zachować sie przed zagraniczną publiką , niż człowiek o wysokim ilorazie inteligencji ?Czy może wyglad dla ciebie ma wieksze znaczenie ?! No jeśli ty człowiek ocenia po wyglądzie i po plotkach które rozglaszają żydowskie pracy i telewizje to współczuję.A gdzie wiedza z przeszłości.Już zapomnieliście rzady Uni Wolności mamusi PO ?Gdzie pierwszym i najważniejszym punktem było wyprzedaż dóbr Narodowych za psie grosze ?.Toć Tuskuś powiela to.Jak znalezli sie ludzie dla których honor Polski i polaków jest na pierwszym miejscu  to ci sami Polacy go od czci i wiary odeżegnują.Ludzie zastanówcie się do czego cała ta polityka doprowadziła.Jest tak wielu przeciwników PIS ( nie twierdze , że sa zawsze w porządku) , ale oni pierwsi którzy zaczeli coś robić , gdzie sytuacja kraju zaczęła się poprawiać ( nie bez przeszkód typu weta i tym podobne ze strony PO . ile oni nie przepuścili ustaw , które miały poprawić nie jednemu z nas byt)Widzę , że mało kto uruchamia własny mózg , większość woli polegać na informacjach stronniczo przekazywanych - TVN  , Polsat , Wyborcza .
Niech każdy z nas spróbuje obejrzeć informacje w tych srodkach masowego przekazu - ale z podejściem obiektywnym , może dojrzycie w jaki sposób jest to robione , i na co kładą nacisk.
Ja osobiście od początku rządów Tuskusia to robie . Wszystko co robi Tusk - nawet wpadki są obracane jako dobro , wszystko co robi obojętnie kto ( ale wróg PO), jest wykpiwane.

nie wiem jak wy , ale od początków jego rzadów juz tak niezliczoną ilośc wpadek wyliczyłam , że trudno to opisać , ale , żeby to zauważyć trzeba obiektywnie oglądać a nie poddawać sie narzucaniu interpretacji przez reporterów ustawionych w odpowienim kierunku !!!!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-16 21:19 Zmieniony 2009-08-16 21:41
Dziewczynko Mała...,

masz prawo do wszystkich poglądów i wszelkich mniej lub bardziej wykwintnych tez - słuchać radia dowolnie wybranego (z naciskiem na wybranego...) tudzież oglądania wiecznie TRWAjącej telewizji każdej.
Ale w momencie wywleczenia głupot o konotacjach judaistycznych kogokolwiek oraz użyciu stwierdzenia, że prezydent pożal się Boże obecny ma iloraz większy od średniego - zabierasz sobie resztkę szans na to, aby Twoje słowa cokolwiek znaczyły.

W każdym Twoim poście wyziera roszczeniowość niekontrolowana, ale już mieszanie do tego mediów wszelkiej maści i polityków jest co najmniej niesmaczne.
Podaj chociaż jeden przykładzik na dowód pożytecznej działalności PIS a dorośniesz do rozpoczęcia dyskusji.

Oczywiście, że rządy Tuska zaliczają wpadki - a zachowania pana prezydenta to się nie wstydzisz....? Szczególnie w ramach polityki międzynarodowej...? A korzystasz czasami z daru myślenia i analizowania rzeczywistości...?
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 06:11
ZNALAZL SIE ZNAWCA POLITYKI ZAGRANICZNEJ
WIELKI NIEPELNOSPRAWNY MYSLICIEL
JAK JESTES TAKI MADRY TO DLACZEGO NIE JESTES PREZYDENTEM
Nadrzędny Autor Mała Dodany 2009-08-17 06:36
Nie jestem dziewczynką, myślenie uruchamiam w pierwszej kolejności , znam historię swojego kraju jak również każdej po kolei partii rządzących.
Nie oglądam telewizji TRWAM - bo to mi zarzucasz ani też radia kościelnego - informacje czerpię z ogólnodostępnych telewizji z tą różnicą , że nie daję sobie wmówić interpretacji odpowiednio nastawionych reporterów , nie posiadam klapek na oczach i nie daję sie wieść na manowce przez takowych ludzi.SŁowa są tylko słowami.Jak badania potwierdzają większa część polskiego społeczeństwa nie potrafi czytać ze zrozumieniem , to dotyczy również przekazu informacyjnego.Jedni słuchają zaślepieni i wierzą na słowo odpowiednio dobrane i uformowane od razu nakierowujące na odpowiedni tok myślenia , inni potrafią włączyć filtr i każde takie słowo filtrować.Słowo wypowiedziane jest tylko słowem ,może być również bronia co nie omieszka stosować ktoś taki jak Tusk czy oszołom Niesiołowski ( zaprzeczający sam sobie niemal w każdej wypowiedzi)Jeśli tego nie widzisz to serdecznie ci człowieku współczuję.
Co do zachowania prezydenta - nie , nie wstydzę się , nie wstydzę się tego , że znalazł się człowiek który walczy o dobre imię Polski , który nie pozawala opluwać swojego kraju i narodu , który jak inni nie jezdzi po świecie i nie liże tyłków innym przedstawicielom.Niesmaczne są obelgi które co niektórzy wypowiadają na temat głowy naszego państwa ( kimkolwiek by nie był ) , niesmaczna jest nienawiść pana Tuska i jego popleczników ( wyzierająca niemal w każdym słowie ).
Co do pożytecznej działalności PIS - spadające bezrobocie , gdzie większa część osób niepełnosprawnych uzyskała zatrudnienie,dbanie o interes społeczny i tych najbiedniejszych.
Obecnie dba się przede wszystkim o interes rolników i prywaciarzy oraz o własne stołki.Przypominam , jeśli nie pamietasz iż wiele ustaw nie przeszło tylko dlatego , że zostały zablokowane przez PO .Wiele ustaw , które miały nam poprawić życie.No ale po co to pamiętać.
Właśnie dlatego , że korzystam z daru myślenia i analizowania rzeczywistości widzę to czego nie widzi większa część społeczeństwa zaślepionego nienawiścią.
Wyraziłam tutaj swój pogląd i nie narzucam go nikomu.Zanim komuś zaczniesz zarzucać cokolwiek , to najpierw rozejrzyj się wokół siebie.
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2009-08-18 21:03
Wszyscy mają trochę rachi, tylko że aktualnie nie ma partii, która rzeczywiście działała by dla kraju i dla ludzi. Nikt nie chce zrobić porządku w tym bałaganie, mimo, że przed wyborami to obiecuje. KRUS, przywileje służb mundurowych, górników, przywileje całej sfery budżetowej (trzynastki, wysokie premie i inne). Zlikwidować powinni związki zawodowe w obecnej formie. Związek powinni tworzyć PRACOWNICY, a nie związkowcy. To powinien być rodzaj fan-klubu finansującego się z własnych składek, oczywiście w razie potrzeby broniący człowieka, służący jako mediator w sporach z pracodawcą. W tej chwili związki chcą decydować o wszystkim, a przecież nie są właścicielami !!! To, co się teraz dzieje np. w KGHM-ie to absurd ! Nikt nie chce tego ruszyć, a wszyscy, no może poza zainteresowanymi wiedzą, że to trzeba zmienić, aby wiązka funduszy z podatków była lepiej rozdysponowana, bo to co się dzieje od wielu lat to jako tako działający bajzel, ułatwiający działanie przede wszystkim dla siebie i znajomych. Politycy uważają, że skoro tak było przez lata, yo i kolejne cztery będzie dobrze, byle się nie wychylać.

To straszne, że nie ma nikogo, kto chciałby to zmienić i kt rzeczywiście by się za to zabrał, a nie tylko chciał przed wyborami.
Nadrzędny - Autor KRZYCHU Dodany 2009-08-18 21:13
Mistrzu na jakim ty świecie żyjesz!!!!Twój idealizm jest wręcz infantylny!Nie czytaj idealistów,bo to tylko teorie,które nie mają nic wspólnego z faktami i naszym światem.
Nadrzędny Autor bandyta25 Dodany 2010-08-25 13:17
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / A ustawa o zniesieniu limitów ? (13009 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill