www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery - Autobusowo - Tramwajowe (44920 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 16:17
Wszyscy piszą o budynkach że niema podjazdów że instytucje są niedostępne .Ja rozumiem że w dzisiejszych czasach większość niepełno sprawnych ma samochody ,ale co z tymi niepełno sprawnymi co nie mają samochodu a potrzebują gdzieś dojechać tak wiem odpowiedzi wziąć taksówkę ale to kosztuje są w miastach autobusy i tramwaje .I ta nasza komunikacja jest też anty inwalidzka .Moim zdaniem tez powinno się zaapelować do Przewoźników autobusowych i tramwajowych .Na pierwszy plan Autobusy - co z tego że większość autobusów jest dziś nisko - podłogowych kiedy autobusy tak podjeżdżają pod przystanki że zdrowy wsiądzie ale co z tym co ma chore nogi jak autobus staje spory kawałek od krawężnika .Z chorymi nogami naprawdę ciężko wsiąść .I w tramwajach jest podobnie z wsiadaniem tam gdzie niema wysepek .To inwalida o kulach lub na wózku morze sobie darować taki przystanek bo niby jest blacha która powinien prowadzący pojazd uruchomić .Niestety nic z tego sama byłam ostatnio świadkiem takiej sytuacji jak kierowca odmówił opuszczenia podjazdu bo niema klucza i wogule to jest opóźniony i niech sobie wezwie taksówkę to dojedzie .Także jak widzicie nie tylko mamy bariery budowlane ale i bariery komunikacyjne.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-16 17:08
To jest duzy problem,alerozwiazaniem nie sa taksówki ,bo kto ma na to pieniądze ja korzystałam już dwa razy z transportu dla niepełnosprawnych(problemem jest to,zeprzejazd trzeba zamówic wczesniej i czasami po prostu danego dnia nie ma juz mozliwości a o autobusach ,czy tramwajach nawet nie marze, dla mnie sa niedostępne a samochodu nie mam
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 17:57
Dlaczego niedostępne .Przecież na wózku można wsiąść do tramwaju czy autobusu tylko warunek jest taki że ten autobus stanie przy krawężniku a tramwaj jak nie ma wysepki opuść blachę ..Ja 10 lat jeździłam na wózku jako dziecko to był kiedyś problem ale dziś jest łatwiej bo większości autobusów jest niskich i można sobie wsiąść jak autobus dobrze stanie .A taksówki to wiem jak kursują nawet z dnia na dzień jest ciężko zamówić .Byłam uziemiona przez popsutą szynę chciałam dojechać do Konstancina i moje pruby zamówienia taksówki dla inwalidy spełzły na niczym potrzebowałam na drugi dzień a proponowano mnie za dwa lub trzy dni nie wcześniej bo nie mieli transportu dostępnego .Musiałam korzystać z uprzejmości sąsiadów którzy mnie zawieźli i przywieźli powrotem do domu.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-16 18:22
niedostępne ,bo moja choroba nie daje mi mozliwosci jazdy zwykłym wózkiem ,gdzie potrzebne sa ręce,a o dofinansowaniu elektrycznych na pewno czytałas
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-16 19:02
Witaj koko...... Niestety ale malta ma rację. Nie tylko jeździmy MPK ale także autobusami dalekobieżnymi a te to już całkiem są niedostępne dla wózkowiców bo i o kulach ciężko jest wejść do nich ni mówiąc już o pokonaniu nasytępnego stopnia by usiąść. Problem jest wielki ale jak trafi się na ludzi z kulturą staje się ciut mniejszy.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-16 19:26
Ajeszcze trzeba się do tego przystanku jakos dostać,watpie,żeby wszyscy mieli przystanki koło domu
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 20:36
Zgadzam się z wami ze to jest problem do dotarcia do przystanku ja jeszcze na razie mam ten komfort że jeszcze po prostym chodzę ale jak długo to nie wiem ,Moją zdrowszą nogę zjadają żylaki które coraz częściej pękają i dla mnie wejście po schodach zaczyna byc bolesnym chodzeniem .Jeszcze mam pomoc w osobie męża który mnie wciąga do autobusu czy tramwaju .ale sama to nie bardzo .Jak jest tramwaj czy autobus wyższy to sobie odpuszczam i czekam na następny jak się gdzieś wybieram sama .Ale ostatnio jak autobus staną taki kawał od krawężnika że ja musiałam wejść na jezdnie a potem się wciągnąć do autobusu to poszłam i opieprzyłam kierowce że tak staje to wiecie co mi powiedział <księżniczko zamow sobie limuzyne to ci stanie przy krawęzniku?>.Tak że nie tylko mamy problemy z budynkami użyteczności publicznej ale i komunikacja miejską
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-16 20:47
I miedzyludzka niestety też
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-16 21:07
HA HA HA HA HA HA HA
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 21:22
Mój biedny nieszczęśliwy WILKOŁACZKU juz nie masz siły nawet pisać tymi swoimi pazurkami zabrakło ci wątku na temat tylko ha ha ha i nic więcej .Biedaku no proszę wykrzesać siebie jakieś konkretne zdanie tylko na temat proszę .Biedne stworzenie już się zmęczyło  pisaniem biedactwo.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-16 21:24
BIEDNE TO SA TE TWOJE JEŻE BEZ MATKI
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 21:43
Maltabar biedaku pomyliłeś watki szkoda Mi ciebie nie tu biedaku nie tu .Tu o nie dogodnościach autobusowych i tramwajowych a nie o jeżach załóż okulary na nosek i poczytaj .POZDRAWIAM.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-16 21:51
dziękuje za pozdrowienia nie jesteśmy na"ty"
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 22:00
ŁA ła ła PANIE Maltabar nie wiedziałam że taki wyniosły hrabia .Ponawiam propozycje okularki na nosek i na temat proszę .
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-16 22:06
I wzajemnie ,na temat, bo moje okulary ,których zresztą nie muszę nosic nie sa chyba bariera w komunikacji miejskiej
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-08-16 22:07
malta nie daj się prowokować szkoda zdrowia i nerwów
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-16 22:17
eliska to ty prowokujesz proszę na moim poście pisać na temat a nie wszczynać awantury .Jeszcze raz proszę .Szanownych piszących  ,nie odbiegajmy od wątku raz zaczętego
Tu piszemy o nie dogodnościach dla inwalidów.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-16 23:36
Koko-zieloneoko... Maltabar, to nie żaden Pan a Pani... A po drugie to nasza pani Maltabar znowu tonie,  a po trzecie masz rację że to jest wątek o  Barierach - Autobusowo - Tramwajowych, dodam  że ja takie bariery nazywam barierami komunikacyjnymi i do nich trzeba dodać pociągi i metro...
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-17 03:09
Czapka 5 Na temat metra to można dużo napisać .Ja do metra sama bym nie zeszła jest tak ślisko że zdrowi się ślizgają.Posadzka w metrze jest śliska schody są strome i też bardzo niebezpieczne .A windy raz jeżdżą raz nie .U nas się dużo mówi o Inwalidach ale tylko się mówi a w sumie nic nie robi .Z pociągów raczej mało korzystam ale jak czasami jeżdżę pod Warszawę to tez jest to dla mnie wyprawa bo wejście do wagonu też jest bardzo niebezpieczne o kulach jest naprawdę ciężko wejść, a z chorymi nogami to naprawdę problem .A wózek to nie wjedzie sam trzeba dwóch osób aby wózek inwalidzki wstawić do wagonu wiem bo mam koleżankę na wózku i jej wyjazd pociągiem to wyprawa z przeszkodami.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-17 13:30
Właśnie i co dalej zrobiono w Warszawskim metrze od czasu tego wypadku niewidomego studenta co wpadł pod kolejkę w tym metrze??? Ile jemu podobnych jeszcze musi stracić zdrowie i życie??? Poczytajcie coś o tym... Metro bez szklanej tafli??? Zobacz... Kliknij tu...
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-17 15:01
Czapka 5 w metrze nic się nie zmieniło od czasu tego wypadku studenta.Często jeździmy na Ursynów z mężem ale za każdym razem jak schodzę po schodach to się kurczowo trzymam męża ręki bo dla mnie są schody za ślizgnie
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 17:26
JAKIE SA SCHODY ?
PISZ PO POLSKU ,,WARSZAWIANKO"
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 17:44
A PO CO TAM LAZL SAM ?
CHCIAL POKAZAC JAKI TO ON JEST SAMODZIELNY ?
KOMU ???
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 10:21
WILKOLAK...
A co, wg. Ciebie wszyscy niewidomi tylko że nie widzą, to mają siedzieć w domu, nic nie robić, nie mogą uczyć się, studiować, pracować, być samodzielnym???
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-18 11:16
NO TO WIDZISZ JAKIE SA EFEKTY
STUDIUJA ZA MOJE PODATKI A I TAK NIC PO TYCH STUDIACH NIE ROBIA
JEDYNIE MOGA DUZO GADAC A Z GADANIA JESZCZE NIC DOBREGO NIE WYSZLO
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 18:45
Hmmmmm i co ja tu czytam moje, twoje ale nie nasze. Ale sie tu w te wakacje porąbał na drobne wiórki. Co wątek to bariery.Tylko dla kogo spytam się?
owszem są te architektoniczne ale nie do biadolenia a do pokonania w różny sposób. Na forum tego sie nie pokona.

SCHODY SĄ ŚLISKIE nie  ŚLIZGIE
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-17 18:51
a już na pewno nie ślizgnie
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-17 21:32
Ogólnie Polacy jak wy to pięknie piszecie proszę na temat w tym wątku a nie czepianie sie ortografii .Jeśli komuś z was nie pasuje ten styl pisania to załuszcie woje watki i tam róbcie poprawki a teraz tak odemnie Wilkołak i pozostała wspaniała grupa ludzi wykształconych wyuczonych i strasznie zdolnych jesteście naprawdę super grupa najwspanialszych ludzi na tym forum naprawdę nikt nie umywa wam się do pięt z wasza inteligencja wrodzoną wyuczona oraz wyssana z mlekiem matki no cóż tacy zwykli zjadacze chleba jak ja i mnie równi na pewno nie jesteśmy w stanie pokonać waszej jakże oświeconej i nabytej w ramach edukacji inteligenci i wiedzy jaka wy posiadacie bardzo jestem wam wdzięczna za wasze wspaniałe poprawki no niestety jestem od najmłodszych lat Dyslektykiem i dyz grafikiem i naprawdę jestem wam niezmiernie wdzięczna za wasze przypominanie o moich błędach .Naprawdę jesteście najwspanialszymi i najmądrzejszymi ludźmi na tym forum.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 21:49
WLASNIE WCZORAJ W TV SLYSZALEM WYPOWIEDZ PROFESORA KTORY SIE SMIAL Z  DYSLEKTYKOW I INNYCH KTORYM SIE NIE CHCE UCZYC I PRZYNOSZA DO SZKOLY IDIOTYCZNE KUPIONE ZA PARE ZLOTYCH ZASWIADCZENIA
NA POCHYBEL IM !
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 01:12
Wilkolak....

> WLASNIE WCZORAJ W TV SLYSZALEM WYPOWIEDZ PROFESORA KTORY SIE SMIAL Z  DYSLEKTYKOW I INNYCH KTORYM SIE NIE CHCE UCZYC I PRZYNOSZA DO SZKOLY IDIOTYCZNE KUPIONE ZA PARE ZLOTYCH ZASWIADCZENIA NA POCHYBEL IM !  >


Ale zapomniałeś napisać że ten profesor wyśmiewał się z takich dyslektyków jak TY... Tu nie jest temat o dysleksji a Bariery - Autobusowo - Tramwajowe
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-18 08:31
WYZEJ PISALA O DYSLEKSJI KOKO TO WTEDY NIC NIE STEKALES :-(
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 01:04
Koko-zieloneoko...
Ja mam to samo zdanie, że ci co się czepiają błędów wątku o barierach, to piszą  najlepiej że wszystkich oby jak najwięcej czepiali się, bo to mamy dowód na to iż usilnie próbują zmienić nam tematy aby my nie pisali o barierach, tylko o jakichś mądrzejszych wg. ich sprawach... Nie zwracajmy uwagi na nich a róbmy swoje...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-18 08:54
pilnuj swoich ,zeby nie zbaczali z tematu (jak koko ,to wtedy nie będzie odpowiedzi nie na temat)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-08-18 08:56
bo tylko jemu i jego muszkieterom wolno zboczyć z tematu a innym nie.......
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-18 09:01
Tak, sam powiedział ,ze to jego wątek i moze robic co chce a ja mam inne zdanie na ten temat
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 10:05
Maltabar
Moi przyjaciele nie zbaczają z tematów... A Wy czynicie to notorycznie z premedytacją, jak zmory...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-18 10:15 Zmieniony 2009-08-18 10:18
to poczytaj posty twoich przyjaciół z uwaga! co to za określenie "zmory", uwazaj, co piszesz,bo zawiadomię administracje
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 10:44 Zmieniony 2009-08-18 10:51
Maltabar...
Czyżby byłoby to kłamstwo, to co napisałem??? Powiadamiaj o tym... Zobaczymy kto wygra, Ty albo ja, z tą przenośnią "ZMORY"... Przy okazji przypominam że tytuł wątku brzmi: Bariery - Autobusowo - Tramwajowe... Będę o tym przypominał każdemu co "zboczy " choć paroma zdaniami z tego tematu...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-18 10:17
ZMORY ?
A CO TO ZA POROWNANIE
WIDZE ZE ZLE Z TOBA JAK JUZ CIE ZMORY MECZA
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 10:38
Tak, Wilkolak, zmory... Użyłem tu przenośni... Gdybyś, choć raz logicznie pomyślał to wiedziałbyś o co mi chodziło w tym zdaniu:

>Moi przyjaciele nie zbaczają z tematów... A Wy czynicie to notorycznie z premedytacją, jak zmory... >


A to:

>ZMORY ? A CO TO ZA POROWNANIE WIDZE ZE ZLE Z TOBA JAK JUZ CIE ZMORY MECZA>


Napisałeś to tylko po to aby w dalszym ciągu wytrącić wątek z tematu... Przypominam, że ten wątek jest o "Barierach - Autobusowo - Tramwajowych...  
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-18 10:53
a "zmory to temat z barier ,super tylko nikogo w ten sposób nie przekonasz ,ze zalezy ci na zwalczaniu barier ,a nie interlokutorów
PS. PRZECZYTAJ PRIV!
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-18 11:18
TO SIE GO TRZYMAJ A NIE PISZ O ZMORACH
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 11:27
Wilkolak...
Proszę, zajmij się pożyteczniejszymi sprawami, bo utrudniasz tylko dyskusję....
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-18 14:55
WILKOŁAK CO TO ZA SŁOWO "ZMORY" I POD CZYIM ZNÓW ADRESEM PIJE CZAPKA5 BO ZNÓW NIE KUMAM..... MNIE SIĘ ŻADNE ZMORY NIE ŚNIŁY :-(
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-18 16:32 Zmieniony 2009-08-18 16:34
Ja prosiłam o nie dyskutowanie nie na temat tu jest temat o barierach autobusowych i tramwajowych a nie o kłócenie się kto komu co napisał moja cierpliwość w tym temacie się skończyła nie mam zamiaru nikogo straszyć bo nie leży to w mojej gestii natomiast mam serdecznie dosć wyczynów co po niektórych osób piszących na tym portalu dlatego zgłaszam w tej chwili protest do właśćciela forum o uwzględnienie mojej prośby i zrobienia porządku na forum dość podjazdów i docinek dość wyzwisk i poniżań .Ja mam dość takich sytuacji ze otwieram Pocztę a tam się wylewa stek poniżań pod moim adresem dlatego oficjalnie proszę o wszczęcie uregulowania wypisów na forum w przeciwnym wypadku będę zmuszona zgłości to odpowiednim władzom co sie wyprawia na forum Tu przychodza inwalidzi i nie życzę sobie aby śniano się i szydzono z ich inwalidztwa .NAPRAWDE DOŚĆ TEGO.
Jednocześnie ostrzegam ze jeżeli bede miała jakiekolwiek kłopoty z wejściem na forum to zgłaszam sprawę o popełnieniu przestępstwa
  Irena Anna Cieślak
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-18 17:08 Zmieniony 2009-08-18 17:13
Koko..... ja do ciebie nie piszę więc jak masz kogoś na myśli pisz tam ale tu nie mieszaj. Pytałam wilkołaka o słowo "ZMORY" . Jeszcze raz odpowiem nie śniły mi się i nią (zmorą) nie jestem.
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-08-18 17:18
Nie jestem pewna, kto tu miesza
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-18 18:09
:-) ja też nie ale kij tam...... wkleję tu stronkę poczytajcie a potem poczytajcie co piszą na forum tej stronki to tylko ciut niżej i bez logowania można pisać co chcesz   http://wiadomosci.onet.pl/2027556,11,item.html
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-18 18:48
Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski

Rzecznik Praw Obywatelskich przyłączył się do tego apelu Jacka Żakowskiego i Leopolda Ungera, którzy wezwali do walki z wulgarnymi komentarzami na forach internetowych. Janusz Kochanowski po informował o tym w oświadczeniu zatytułowanym "Chamstwo zagraża wolności".
Jak podkreśla rzecznik, "internet wspaniale wzbogacił naszą przestrzeń wolności. A co ważne, zaangażował w komentowanie dziejących się wokół nas wydarzeń miliony często obojętnych do tej pory osób. Stał się tym samym jednym z najważniejszych narzędzi budowania społeczeństwa obywatelskiego. W żadnym wypadku nie należy ograniczać tej przestrzeni środkami technicznymi czy jakąś inną formą działania przypominającą dawną cenzurę" - napisał w swoim oświadczeniu.

"Jednocześnie nie możemy dopuścić, żeby w przestrzeni internetowej nadmierną rolę zaczęły odgrywać chamstwo, wulgarność, kłamstwo etc. Nie łudźmy się, zjawiska te nie znikną, nie wymyślono jeszcze takiej czarodziejskiej różdżki. Tak myślą i piszą realni ludzie, tak było w każdej epoce, tyle że teraz o wiele bardziej jest to widoczne" – zauważa Janusz Kochanowski.

Rzecznik proponuje następnie sposób na rozwiązanie tego problemu: "Nie jesteśmy jednak bezradni – jest nas więcej i możemy coraz bardziej zdominować fora internetowe wpisami merytorycznymi, podejmującymi różne tematy, ale odnoszącymi się do istoty rzeczy. Jeśli autorzy chamskich napaści będą czuli narastającą samotność i niestosowność swoich wyczynów, jeśli ich prymitywizm będzie coraz bardziej widoczny i napiętnowany, jest szansa, że zaczną się zmieniać. Proces ten wymaga cierpliwości, spokoju, wielkiej pracy, ale wydaje się być jedyną sensowną drogą do "cywilizowania" wolnej przestrzeni forów internetowych".

"Chamstwo zagraża wolności. (…) Dlatego ja również apeluję do Obywateli – walczmy z chamstwem w Internecie. Walczmy przykładem, prawdą, swoją obecnością. Nie pozwalajmy sobie odbierać naszej wolności i prawa do godności" – podkreśla Janusz Kochanowski
I ja się pod tym podpisuje .Wynika z tego ze nie mamy szans my prawdziwi INWALIDZI z pseudo - inwalidami .Pozostaje nam nie reagować na chamstwo i wulgaryzm którym raczą nas pseudo- inwalidzi.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-18 20:09
A więc, Koko - od teraz ignoruję twoje wypowiedzi...:-)

Jeśli przeczytasz własne wpisy, zrozumiesz aluzję...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery - Autobusowo - Tramwajowe (44920 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill