www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 105) (1705698 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-12-22 20:19
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-18 16:19
Pamiętacie te czasy?
http://dom.wp.pl/galeria.html?gid=17183132&kat=1036197&title=Topowe-elementy-aranzacji-wnetrz-z-czasow-PRL&smqbzticaid=1142f1
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-18 17:10 Zmieniony 2015-01-18 17:14
    Oczywiście :-)
    Szczególnie  ten telewizorek wygląda znajomo. Ciekawa jest ta stojąca na kredensie? wykonana z kolorowego grubego szkła ryba. Kiedyś bardzo popularna ozdoba. No i ten wiszący na ścianie wykonany z drutu kwietnik. Takie były w zasadzie wszędzie. A takie tapicerowane ( ale trochę zgrabniejsze) krzesła są nadal w jednym z pokoi u moich rodziców. Wygodna rzecz :-)
Ten obrazek na ścianie - " Jeleń na rykowisku" to "nieśmiertelny" kicz i bywa, że można go i dzisiaj gdzieniegdzie zobaczyć :-)
                                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-18 17:52
Mimo wszystko wspomina się to z sentymentem, bo to była nasza młodość.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-18 18:35
  Z sentymentem to mało powiedziane.......
Ja bym to skwitował po Czesku : Szkoda, że" to se ne vrati".:-)
Co tu dużo mówić? Chętnie bym nawet postał w ówczesnych kolejkach aby tylko młodość wróciła! :-)
                             Waldi.

  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-18 18:46
I te nadzieje, które jeszcze wtedy mieliśmy..... 
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-01-18 19:55
  Nadzieje i marzenia :-). Niektóre spełniły się w nadmiarze a inne wcale......
  Tak patrząc teraz wstecz widzimy ile spraw najzwyczajniej spierniczyliśmy i ile można byłoby inaczej.....
                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2015-01-19 12:10
E A MOJA BABCIA JESZCZE Z TAKIEJ FRANI TYLKO NOWOCZESNIEJSZEJ BEZ TEGO CZEGOS NA GORZE KORZYSTA.I SYFON PAMIETAM,RESZTA NIESTETY JUZ POZA MNA,A TE MEBLOSCIANKI BRRRRRR.U WUJOSTWA STAŁ KIEDYS TAKI MISIU DO KTOREGO WKŁADAŁO SIE FLASZKI Z TAKIEGO WĘŻYKA CZY DRUTU,NO I MASA PUSTYCH DEZODORANTOW,OPAKOWAN PO BOMBONIERKACH NORMALNIE SZYK!:-)))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-19 14:30
             Serwus!

> BEZ TEGO CZEGOS NA GORZE <


   To coś to były wyżymaczki ( takie rolkowe na korbę) :-)

>MASA PUSTYCH DEZODORANTOW,OPAKOWAN PO BOMBONIERKACH NORMALNIE SZYK<

   przypomniałaś mi, że miałem z bratem taką słomkę na ścianie. ( rzecz wtedy niemal obowiązkowa) i oprócz zdjęć samochodów wyciętych z pisma "Motor"
szpilkami przyczepialiśmy puste opakowania po zachodnich papierosach.  To też był " szyk" :-)
                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-19 15:03
Cześć,

>szpilkami przyczepialiśmy puste opakowania po zachodnich papierosach


moja córka też zbierała pudełka po papierosach, tylko że ona ustawiała je w piramidach na regale. Miała już dużą kolekcję jak otworzyła okno, zawiał wiatr i wszystkie opakowania pofrunęły po całym pokoju. I to był koniec zbierania. Później przestawiła się na puszki po piwie i napojach.
Teraz to chyba większość ludzi ma wspólną "pasję zbierania" - pieniędzy, żeby starczyło od wypłaty do wypłaty :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-19 16:45
Natomiast moje zbieractwo ( chyba miałam z 8-9 lat) zaczęło się od wycinania aktorów z takich gazet jak Kino czy Ekran. Rywalizacja między dziewczynami była niesamowita. A jakie "wymiany" były. Miałam farta, bo ojciec miał dostęp do plakatów filmowych i zdjęć aktorów. Było czym "zaimponować" koleżankom. :-))))))))
Nie wiem czy młodzi to zrozumieją, ale ja mówię o czasach, w których jeszcze nie w każdym domu był telewizor , a na dobranoc rodzice czytali nam bajki lub opowiadali ciekawe rodzinne historie. :-)
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-19 18:54

>zaczęło się od wycinania aktorów z takich gazet jak Kino czy Ekran


rozumiem o czym mówisz bo moja siostra ma do dzisiaj kilka kompletnych roczników Magazynów Filmowych.
Każdy z nas coś zbierał, znaczki, etykiety zapałczane. Później były też znaczki metalowe z herbami miast, gdzieś jeszcze mam kilka -naście, może -dziesiąt.
Nadrzędny - Autor sobus Dodany 2015-01-19 16:01
Im jestem starszy tym częściej wracam do dzieciństwa. Moje wspomnienia przychodzą często niespodziewanie niczym flash backi. Przypominają mi się jakieś zupełnie szczegółowe wydarzenia. Muszę powiedzieć, że jest to piękne i dzieciństwo jawi mi się niczym jakaś piękna baśń czy opowiadanie.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2015-01-19 16:29
SOBUS TZN ZE CZYM JESTES STARSZY TYMBARDZIEJ SIE COFASZ?YYYYYYYTAKIE SKOJARZENIE ZARTOWNE.:-)))
NA MAKATKACH TO PAMIETAM WIDOKOWKI. SZCZEGOLNIE JEDNA MAKATKE PAMIETAM A BYŁA NA POCZCIE GDZIE ZWYKLE KOLEJKA BYŁA ZE HEJ,WTEDY Z BRATEM ZAZDROSCILISMY TYM PANIOM ZE TYLE PODROZUJA ALE MOTYWEM PODROZNYM BYŁY ZŁOTE PIASKI.:-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 13:38
https://www.youtube.com/watch?v=dxaSPW1MN5I&list=RDdxaSPW1MN5I#t=29
Już więcej nie usłyszymy jego nowych piosenek.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-01-26 13:44
To rzeczywiście smutna wiadomość--  szkoda...........
             Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 08:15
Zmarł Bohdan Tomaszewski. Znają go wszyscy interesujący się sportem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 10:58
Wspaniała postać dziennikarstwa sportowego ale też i wspaniały człowiek.
O Jego kolorycie relacji krążyły legendy. Jeśli czas pozwoli pójdę na pogrzeb.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-27 12:00
Wspaniały - tylko 3 żony:)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 14:34

>Wspaniały - tylko 3 żony:)


Tym bardziej należą mu się słowa uznania :-)
Karę odcierpiał na ziemi - 3 teściowe :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-27 15:34
Twardy gosc. Przedwojenny material:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 15:41

>Twardy gosc. Przedwojenny material:-)


Nie da się ukryć :-)
Jeszcze niedawno komentował jakieś zawody tenisowe
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 18:50
I ten charakterystyczny głos. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 18:56
Syn ma prawie identyczny głos. Bywało, że nie byłem pewny kto komentuje :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-27 19:19
To pewnie panienek za nim cała masa biegała. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 19:20
Hi, hi czyżby zabrzmiała nuta zazdrości? ;-)
Do Rogala :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-02-27 23:38
Wspolczucia;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-05 21:21
Kryształek! Czyżbyś miała rację co do jednej z forumowiczek?! :-( Smutek i chyba przerażenie :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-16 13:04
Gollum wspomniał dziś w Kuchni o rybach. Przypominam sobie jak to dawniej jeździło się nad morze na smażoną rybkę. Była super. A teraz to najczęściej można spotkać hamburgery.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-16 13:13
A rybek będzie coraz mniej bo Unia wykupuje od rybakó kutry bo bardzo dobrych cenach, aby porzucili łowy - będą nam wciskać swoje mrożonki fuuuuj - nie będę już jeździl nad morze bo nie będzie po co.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-16 13:13
               Serwus :-)
W pasie nadmorskim smażalni ryb jest dostatek. Problem tylko w tym aby na uczciwą trafić. Czyli aby np. dorsz był autentycznym dorszem a nie chińszczyzną. Do tego już dochodzi. Druga sprawa to olej na którym ryba jest smażona. Często zdarza się , że jest on stary, kilkudniowy/przepalony a to zepsuje nawet najlepszy kawałek ryby. Gdy jest się w kilka osób to warto wpierw zamówić jedną porcję, posmakować a potem złożyć dalsze zamówienie. Lub po prostu spytać tych co już jedzą :-). Sam lubię rybkę i mam to szczęście, że wiem co i gdzie zjeść.
                                                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-16 13:22
Szczęściarze :-)
Ja do morza mam daleko więc tyko jakiś wywczas, ale jak bywałem to rybki musowo - mmm palce lizać.

Kiedyś u nas były smażalnie ryb - nie to samo co taka świerzutka, ale zawsze to jakaś namiastka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-16 13:26
Nigdzie nie jadłam smażonej ryby lepszej niż dawniej nad morzem. Teraz to już nie to. Smażą na starych fryturach i niszczą smak. Nie mówiąc już o zapachu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-16 15:24
Znam temat z pewnego źródła - jeśli nie kupujesz prosto z kutra to w smażalni na 90% dostajesz starą mrożonkę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-16 15:33
I tak to smakuje. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-16 15:47
Najlepiej gdy się mieszka " na kwaterze" kupić właśnie od rybaka i w domu usmażyć. W niektórych rybackich przystaniach można nawet spotkać osobę która za drobne pieniądze rybę wyczyści/z filetuje. Szczególnie warto do tej "operacji" oddawać flądry, które też są przecież bardzo smaczne.Zawsze podziwiam jak im to szybko sprawnie idzie. A wielkiego mistrza spotkałem kiedyś na kutrze w Darłowie, wypłynąłem wtedy na wędkarski połów dorsza a pomocnik szypra nam  te  złowione dorsze sprawił. Ruchu noża niemal nie było widać i dorsz był zamieniony w filety. Ale on z pewnością przez lata zawodowo w przetwórni to robił. :-)
                                                   Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-16 16:21
A dawniej to było takie łatwe. Zwykła smażalnia i bez oszustwa. No może troszkę na wadze, ale rybka była super. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-17 11:13
Zbliżają święta. Ciekawe czy jak dawniej robicie pisanki. Pamiętacie jak się z koszyczkiem biegło do Kościoła?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-17 11:54
        Serwus :-)
  Pisanek osobiście nie robię, natomiast Palmę na Niedzielę Palmową będę robił jak zwykle. Nie jest ona jakoś specjalnie wyszukana, ale gałązka brzozowa z listkami,gałązki z kotkami wierzbowymi i drobnymi ozdobami też będą :-)  Tak symbolicznie po prostu!
                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-17 14:58
Jak sie ma małe dzieci to musza byc i pisanki i palmy i pewnie jeszcze jakis mały zajaczek,u mnie tak bedzie,jeszcze w wielka sobote tradycyjny obiazd kosciołow do Grobu Panskiego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-17 15:04
Moje dzieci już wyrosły , a ja i tak staram się , aby święta były jak dawniej. Palmy jednak nie zrobiłam , tylko kupiłam. Stroiki za to są własnoręcznie wykonane. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-19 09:25
"Mały zajączek" czy przynosi prezenty?  U nas słodycze daje. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-23 20:01
Dawniej jak moja babcia opowiadała, ludzie wielkie koszyki do święcenia nosili. Dzieciaki po drodze trochę wyjadły i jeszcze na stół było co położyć. :-) Teraz to raczej wszystko symbolicznie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-26 07:57
https://www.youtube.com/watch?v=jrE_tQzzY1g&index=32&list=RDSLSwuHINL0Y

Dziś w Dzień Matki wspominam moją Mamę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-10 17:23
Omar Sharif nie żyje. W czasach mojej młodości wiele kobiet i dziewczyn się w nim kochało.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-07-11 07:11
Zebysmy wszyscy jego wieku doczekali.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 07:41
Chwila wspomnień. :-)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/rtv-i-agd-w-prl-u-byly-na-wage-zlota-kto-je-mial-,galeria,560991.html
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-07-23 10:23
Pamiętam te czasy, gdzie wszystko było do dupy, prócz papieru ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 11:19
Jednak trzeba przyznać, że jak już jakiś sprzęt udało się kupić, to działał znacznie dłużej niż ten kupiony teraz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-07-23 13:46
                                  Serwus :-)

> to działał znacznie dłużej niż ten kupiony teraz. <


Niekoniecznie !! Bubli było też sporo. :-(  Były też dobre marki np. "Zelmer". Ale czy z powodu sprzętowego sentymentu mamy skandować " Komuno wróć " ? !
                                                                                   Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 105) (1705698 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill