www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 113) (2418127 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-21 10:56
O materacach nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałam. Kupiłam kiedyś poduszkę profilowaną dobrej firmy (podobno) i po pierwszej nocy powiedziałam "nigdy więcej". Teraz śpię płasko ewentualnie z małą poduszeczką i wtedy lepiej się czuję. Mówię śpię, ale dziś zasnęłam ok 6 rano i to na godzinkę. Z ramieniem trochę lepiej , ale widocznie leki tak na mnie działają. Za chwilkę idę na kolejne zastrzyki. Jeden to wit B12. Mam po niej takiego "kopa" jakbym jakieś dopalacze brała. Cały dzień "ganiam", nie mogę usiedzieć na miejscu. Dobrze , że teraz "biegam", bo niedługo ma przyjść zima i śnieg, to znów będę "uwięziona" w domu. 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-21 11:03
Znam ten ból zimowych wyjść, albo raczej ich unikania, gdy szklanka na chodnikach.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-21 11:09
Przykro mi , że z wnusią już na sanki nie wyjdę, ale mimo wszystko lubię patrzeć jak śnieg pada. :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-11-21 13:26

>Jeden to wit B12. Mam po niej takiego "kopa" jakbym jakieś dopalacze brała. Cały dzień "ganiam", ?<


Ja mam tak przed podaniem witaminki ....pani dohtór wraz z siostrom ;-) mnie ganiją po gabinecie a ja be wózka nie daję się dogonić . Sorry, ale witaminkę B 12 czuję jeszcze trzy godziny po podaniu ;-) . Takie jest życie esemka :-( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-12-06 17:26
ja cały czas - z przerwami 2 miesięcznymi - biorę wit. B12 w tabletkach. Chyba dzięki niej jakoś się ruszam :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-21 15:26
Doświadczenia nie , ale spróbowałem.  Wygodnie i delikatnie się zasypia. Szkoda tylko że chrapania nie wycisza ;-)
Kurde w głowie mi się kręci ... czy to od zakrętów, głodu czy tylko wpływ przyrody znaczy żubrów?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-21 16:11
No to zakładaj stopery.:-) Chrapanie jest elementem składowym udanej nocy.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 12:51
Powiedzcie jak u Was działa forum. U mnie bardzo powoli "chodzi". Kiedy napiszę post , to na jego "wejście" na forum długo muszę czekać. Wszystko się muli. Zaznaczam, że we wszystkich innych miejscach w necie poruszam się bardzo szybko i bezproblemowo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 12:54 Zmieniony 2013-12-06 13:04
Było tak przez chwilę i się naprawiło. Śmiga.

p.s. Za szybko powiedziałam
wcina posty i wyskakuje eror-horror:)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 13:22
Właśnie. Co chwilkę error. I to już od dawna. Nieraz ma "przebłyski i działa poprawnie, ale dziś ....lepiej nie mówić.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 13:25
Idę na dół robić lekcje z wnukiem. Dziś będzie tez wstępnie  o przymiotnikach w moim programie osobistym indywidualnym.:-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 13:27
A dlaczego Ty te wnuki tak "dręczysz", czy szkoła to za mało? :-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 17:19
Tylko delikatnie podkręcam zdolny mechanizm. Szkoła nie spełnia kryterium pracy ze zdolnym dzieckiem, uśrednia.
Ale dzisiaj przez te wichury orka była ciężka. Brak skupienia, niechęć do pisania, więc odpuściłam wszelkie dodatki.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 17:32
Nie wiem dokładnie jak  teraz szkoły obchodzą się wybitnymi dziećmi. Dawniej różnie to bywało. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 18:26
Ze zdolnymi.:-) Dziecku, które chorowało i nie pisało sprawdzianu, dają ten sprawdzian na innej lekcji w hałasie  i mówią 'przeczytaj sobie polecenia' i wykonaj. Klasa pracuje nad czymś innym, a pierwszoklasista ma się z tego wyłączyć i pisać. Potem nadrabiać samodzielnie materiał? Na szczęście dziecko było zdolne do oceny takiego trybu postępowania, olało ten sposób pracy, zabrało sprawdzian do domu i zrobiło ze spokojem w domu. Pani nawet nie zauważyła tego pociągnięcia, dopiero na następny dzień jej coś zaświtało, że nie odebrała sprawdzianu na koniec lekcji. Takie mamy teraz szkoły.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-09 23:22
pytanie do matek i ojcow troche tez dzieci starszych niz 10 lat.Zobowiązałem sie kupic plecak do szkoły dla dziewczyny 12-letniej,wiec wiadomo ze nie moga to byc jakies misie,pysie,kwiatki ani laleczki.Wybrałem dwa i teraz nie wiem ktory:http://allegro.pl/nowy-plecak-polskiej-firmy-convey-na-rower-i3783532055.html    http://allegro.pl/plecak-dla-dziewczynki-sliczny-i-mocny-polski-hit-i3772312622.html.
A moze ktos poswieci troche czasu lub wpadnie przy okazji i podrzuci jeszcze cos.zaznaczam ze do  stowy zeby nie wprawiac w zakłopotanie rodzicow.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-09 23:40 Zmieniony 2013-12-09 23:47
A może bransoletki nowej generacji - zwijane rzemyki skórzane z przywieszką. Zobacz tutaj ; http://www.rzemykownia.pl/  lub pamiętnik . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-12-10 00:37
Cześć Easy!
Ten drugi link nie otwiera się. Ale plecak dla dziewczynki to również "mój" temat na przyszły rok szkolny. Dlatego wtrącę swoje trzy grosze.
Nie wiem jak w Twoich rejonach ale dzieci mają coraz cięższe te plecaki i będę szukał plecaka na kółkach. Widuję takie w komunikacji miejskiej, kiedy widzę dzieciaki wracające ze szkoły.
Np. ten:
http://www.smyk.com/littlest-pet-shop-plecak-na-kolkach,p1080055223,zabawki-gry-dla-dzieci-p?gclid=CP6yxr-mpLsCFYlV3godbBYALA&ef_id=UneipwAAAAu3jAFa:20131209233215:s
albo te:
http://babybart.pl/pl/searchquery/plecak/1/phot/5?url=plecak
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-10 09:03
Amalian a dziewczyny teraz noszą takie bransoletki?nie wiedziałem,tylko ze ja ojciec chrzestny zobowiazałem sie kupic ten plecak bo matka dziecka kupiła jej we wrzesniu i jest do wyrzucenia,nie wytrzymał ciezaru nauki.:-)

Tadek twoje propozycje sa fajne tylko mysle ze 12-latka z kołkami to troche obciach no nie?Cholera nie wiem co zrobic,Zona u tesciow została ,nie ma kto doradzic a obiecałem ze jak po nia pojade to prezent przywioze.Wiecie co kobiety,jednak facet bez zony jest jak kibel bez papieru toalet.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 09:24
Plecaki na kółkach powoli wchodzą do naszych szkół. Bardziej popularne z tego, co wiem sa już u Niemców.
Tylko plecak o tej porze roku to chyba musztarda po obiedzie, bo rodzice takie rzeczy kupują, jesli potrzeba, we wrześniu. Poza tym zadzwoniłam do 13-latki i się skrzywiła, że raczej obciach.:-)Możesz kupić płytę z ulubionym zespołem, doradziła.
Młodej kup zestaw lektur na audiobooku, bo pewnie młodzi teraz nie czytają, a tak chociaż posłucha do poduszki.
Masz jeszcze pewnie jakies gry edukacyjne do wyboru, choć watpię, czy dla 12-latki są.
Jesli ma talent plastyczny, to kup farby akrylowe i gotowe płótna.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-10 12:17 Zmieniony 2013-12-10 12:20

>Młodej kup zestaw lektur na audiobooku, bo pewnie młodzi teraz nie czytają, a tak chociaż posłucha do poduszki.<


Oczywiście, że noszą i nie tylko dziewczyny . Bransolety zrobione ze skurzanych rzemyków z zawieszką są na topie ...albo mp trójkę , Za stówę można kupić 'wypasiony' model ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 09:28
A gdyby się utrzymać w klimacie, to kobieta bez męża jest jak łazienka pełna papieru bez kibla???:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 10:29
Kobiety bez facetów radzą sobie doskonale, natomiast faceci bez kobiet nie zawsze. :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-10 11:02
Działa to jednako w obydwie strony
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-12-10 11:11
ostrzeżenie przed lodem;

Wódka z lodem  -  atakuje nerki
Rum z lodem  -  atakuje wątrobę
Gin z lodem   -  atakuje mózg
Whisky z lodem - atakuje serce
Wygląda na to, że ten cholerny lód szkodzi na wszystko !!
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-12-10 11:25
widzicie,nawet porównania mam do dupy.:-))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-10 12:14 Zmieniony 2013-12-10 12:22
to mi przypomina reklamę ...Faktem jest, że tabletem nie wszędzie można zatypić ;-) np. w ubikacji bez papieru toaletowego nie za bardzo :-) .
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 19:37
Plecak - modny - dzieciaki się znają.
Młodzież (12-latka to obecnie młodzież) uważa MP3 już za starocie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 19:53
MP3 przeżywało swój szczyt popularności jak moje dzieciaki były nastolatkami.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 20:04
Tak wychodzi, że "marzenia" - fikcja literacka stała i staje się realiami.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 20:15
:-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-14 19:25
easy moze lepiej wez dziewczyne na zakupy niech se sama cos wybierze i bedzie git.całuski dla rodzinki.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-12-11 00:56
tzn. że najwyższy czas na zmianę forum... :-) :-p
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-29 10:54
Czesc.:-)Prosze o pomoc,mam u siebie chrzestnice  12-latke,jest wysypana trądzikiem bardzo sie tego wstydzi,szczegolnie na czole i brodzie.Chcielibysmy z Zoną jej jakos pomoc ale nie wiemy co kupic tyle jest tego w drogeriach a to jakies toniki,zele,maseczki.wiadomo,ze taka dziewczynka ma delikatna skore a boje sie jak jutro pojde do sklepu  sprzedawczyni da mi cos nieodpowiedniego,moze ktos z was ma corke syna w podobnym wieku ,ktory boryka sie z takimi problemami.Nie mozemy jej tak zostawic tymbardziej,ze u nich na wsi jest jeden sklep a w nim mydło i powidło.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-29 14:52
Maści tylko z apteki. Farmaceutka doradzi. Dobre efekty u niektórych osób daje woda utleniona w żelu. Jednak uważam, że wizyta u dobrego dermatologa byłaby najwłaściwsza. Nieraz potrzebny jest antybiotyk. Pomagają też tabletki antykoncepcyjne, które zapisze właśnie dermatolog, tylko nie wiem czy są odpowiednie do tego wieku.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-30 00:36
Dermatolog lub dobra kosmetyczka z praktyką. Może u niej oczyszczenie skóry? A przede wszystkim uświadomcie małej, że to normalny etap dojrzewania i samo przejdzie za jakiś czas. Na pewno nie jest jedyna z tym problemem wśród równolatek. A może i mała zmiana diety? Chyba żadne nadmiernie ostre jedzenie, jeśli dobrze pamiętam. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-30 10:04
Jeżeli wdały się sprawy ropne, to nie radzę chodzenia do kosmetyczki. Wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów. U dziewczynki trzeba szybko i mądrze zadziałać, bo pozostaną ślady, a w niektórych wypadkach czekanie aż natura zrobi swoje i samo przejdzie może być nieciekawe w skutkach.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-31 18:59
BENZACNE NAJLEPSZEJSZY I CENA NIE WYWINDOWANA.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-12 14:20
Co robić, żeby być dobrym psem?
Ludwik Jerzy Kern

            Zanim przystąpię ad rem,
            Muszę stwierdzić, że psem w ogóle być trudno,
            a co dopiero dobrym psem.
            Dobry pies nie bierze się z powietrza,
            nie spada z nieba jak poecie temat.
            Dobry pies rozwija się przez miesiące i lata. Od szczeniaka.
            Przy czym dobrych szczeniaków w ogóle nie ma.
            Dobry pies nigdy się nie narzuca.
            Miłość swą ukrywa pod woalką cienką.
            Dobry pies to taki, którego nie widać,
            a który zawsze jest pod ręką.
            Dobry pies jada na ogół wszystko, co mieści się w granicach smaku.
            Dopuszczalne są drobne wyjątki. Można np. nie lubić szpinaku.
            Dobry pies szczeka tylko po głębokim namyśle,
            a nie kiedy mu nagle przyjdzie coś do głowy.
            Bo dobry pies wie, że tylko przemyślany szczek
            ma odpowiedni ciężar gatunkowy.
            Dobry pies nigdy nie okazuje swej radości,
            wskakując do łóżka pana albo pani.
            Zwłaszcza jeśli przed chwilą wrócił z porannego spaceru,
            dzień jest deszczowy i łapy są ubabrani.
            Dobry pies powinien być dyskretny aż do absurdalnych granic.
            O tym, co się dzieje w domu, nikomu, nikomu, nikomu, za nic, za nic, za nic.
            Dobry pies nie kłapie bez potrzeby zębiskami nastrojowo.
            Dobry pies (jak już nie ma wyjścia) gryzie raz, a zdrowo!
            Dobry pies radę sobie daje w najgorszym bigosie. Bo dobry pies swą całą wiedzę ma ze sobą. W nosie.
            Dobry pies na koniec winien być niepalącem,
            nietrunkowem i niekaranem. I ostatnią nawet kością
            winien dzielić się ze swoim panem.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-13 22:37
Kern jest świetny, kiedyś miałam czas, kiedyś czytałam, kiedyś wierzyłam w dobro, uczciwość, szczerość...
Nasz pies był "trunkowy" - uwielbiał piwo i szampana :-) Gdyby mówił to lepszy od człowieka. Ostał się kocur - wychowanek psa. Lata już ma (14), mądrość psią, kocią i ludzką posiadł.
Wierny przyjaciel i obrońca (nadal). Sprawny, zdrowy i prawie mówi :-) oby tak dalej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-12 14:51
Zapomniałam o drożdżach piwnych dla nastolatki. Do nabycia w aptekach, tylko nie pomylić ze sprzedawanymi tam piekarniczymi. Piwne na włosy, skórę i paznokcie. Pełen zestaw witamin z grupy B.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-01-13 21:07
A CO JAK KOSTKE PIEKARNICZYCH ZJE TO NIE PRZEJDZIE?:-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-13 22:38
Po seksie przejdzie :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-01-15 20:53
PUKNIJ SIE W CZOŁO KOBIETOA PRZECIEZ ONA MA 12 LAT A TY O SEKSIE PIERDZIELISZ?
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-21 21:02
No to musi poczekać i tyle. Jedni mają skłonność i tłustą cerę całe życie inni nie. Z wiekiem i po seksie podobno przechodzi.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-01-16 00:31
http://domowespaanki.blogspot.com/2011/05/rozprawka-o-drozdzach-piwne-czy.html

http://capelllibelli.blogspot.com/2012/10/drozdze-piwne-piekarskie.html

czyli wyższość drożdży piwnych nad piekarniczymi.
Piekarnicze na maseczkę. Nie je się natomiast niezaparzonych.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-14 10:12
Iota jako kompetentna w języku zobacz, proszę, czy te teksty w angielskim są coś warte na forum, bo na mój gust to prostym ściegiem do usunięcia przez administrację się nadają.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-20 10:22 Zmieniony 2014-01-20 10:55
Iota zajęta tłumaczeniem, nie ma czasu opowiedzieć ;-) a tekstu do tlumaczenia coraz  więcej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-20 10:34
U mnie od wczoraj zmienił się czas na forum. teraz jest 10.30. Wieczorem było ok, a dziś jest żle. Wiem jak można to przestawić, ale dlaczego samo się zmieniło? Jak to wygląda u Was?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-20 10:53 Zmieniony 2014-01-20 10:58
Bo w nocy tu byla  rewolucja. Nigdzie nie można  bylo wejść . Sam error. Teraz przynajmniej można pisać  i czytać
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 113) (2418127 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill