www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 131) (2405955 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-09-07 07:42
Imię nazwisko i adres email. I niżej jest "podaj hasło".

Przeczytałam co jest w podanym przez Ciebie linku. Nic na razie nie zmieniałam, bo z opisu wygląda na to, że dalej będę się musiała logować tylko innym hasłem, a ja po prostu nie chcę , aby laptop miał hasło "na wejściu".
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-07 09:20
NIe, nie
Jak zmienisz logowanie z konta microsoft na lokalne - aktualnie logujesz się na konto Microsoft - to wówczas (logując się na konto lokalne) można hasło usunąć i będzie system startował bez potrzeby wpisywania hasła.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-09-07 13:46
Ok. Dzięki za pomoc. Miłego popołudnia. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-09-11 20:26
Lid ja mam na wejściu i jestem zadowolona bo nikt bez mojej wiedzy nie włączy mego laptopa. Wkleję Ci tu link powinnaś sobie z tym poradzić.
http://zapytaj.onet.pl/Category/007,005/2,8886931,Jak_usunac_haslo_z_komputera_.html

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-11 20:54
W Windows 10 jest inaczej, a tym bardziej w przypadku logowania do konta microsoft jak jest w przypadku Liduś.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-09-12 05:37
Dzięki Wam kochani. Sprawa już załatwiona. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-09-07 16:16
Gollum wybacz że dopiero dziś się odzywam i dziękuję ale mam roboty po łokcie
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-08 06:48
Nic się nie dzieje - nie ma przymusu odpowiadania od razu :-)
Każdy z nas ma jakieś prace - raz więcej, raz mniej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-20 17:48
Dziś przy próbie zalogowania na pocztę onet otrzymałam odpowiedź, że wpisuję złe hasło. Próbowałam na różne sposobu i klapa. Nie mogę się zalogować. Chciałam zmienić hasło i też nie można. Co z tym fantem zrobić? Może ktoś ma pomysł.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-20 17:53
Spróuj tak - otwórz sobie notatnik, albo word, napisz haslo oraz login, skopiuj login i wklej go w odpowiednie miejsce, następnie skopiuj hasło i go wklej.
Jeśli to nie zadziała to użyj innej przeglądarki.
Może też tak być, że to chwilowe problemy z pocztą onet - to też trzeba brać pod uwage.
Można też spróbować zalogować się z innego komputera, a najlepiej będąc w innej sieci - czyli od sąsiada :-) lub sąsiadki żeby mąż nie był zazdrosny i sobie czegoś nie dośpiwał :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-20 18:08
W końcu mi się udało, ale zmieniłam hasło i co się okazało? Jest to konto zupełnie innej osoby. Inne dane. Poczytałam i przeraziło mnie to. Skasowałam konto i już nigdy tam nie wrócę. Nawet jeżeli był to tylko chwilowy bałagan, to jednak nie chciałabym żeby ktoś niepowołany czytał moją korespondencję.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-20 18:25
Polecam konto Microsoftu - "outlook.com"
https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&ct=1476983661&rver=6.6.6556.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2F%2Foutlook.live.com%2Fowa%2F&id=292841&CBCXT=out&cobrandid=90015
tutaj można założyć konto - szybko i sprawnie.
Dlaczego polcam bo:
- dwu, a nawet trzyetapowe zabezpiecznie
Po zalogowaniu się w ustawieniach ustawiamy dwuetapowe zabezpiecznie - podajemy nr tel lub alternatywny email
i teraz przy logowaniu wpisujemy login i hasło, następnie w kolejnym okniewpisujemy ostatnie 4 cyfry telefonu (wcześniej zdefiniowanego)i klikamy WYŚLIJ - na telefon przychodzi kod weryfikacyjny i dopiero po jego wpisaniu loguje nas do poczty
To raz, a dwa - będąc zalogowanym tworzymy sobie tzw alias - czyli email w emailu
Nikomu nie podajemy tego prawdziwego adresu email - tego założonego więc też nigdzie wcześniej nie wysyłamy wiadomości.
Po utworzniu aliasu w ustawieniach jest opcja, że zalogować się można jedynie przy uzyciu głównego aliasu - czyli adresu tego właściwego (tego pierwszego), a jako adres wysyłajacy ustawiamy utowrzony alias - zresztą przy tworzeniu aliasu na końcu jest pytanie czy chcemy aby był domyślnym adresem wysyłowym i dajemy TAK
Co to daje - nawet gdyby ktoś znał hasło to nie zaloguje się wpisując Twój znay adres email - ten utworzony alias bo ten się wszędize będzie przedstawiał jako Twój adres, a ten właściwy jest nikomu nie znany. Logowanie jest możłiwe jedynie po wpisaniu tego właściwego adresu email i hasła
Brzmi to skomplikowanie, ale tylko tak brzmi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-20 18:39
No właśnie brzmi zniechęcająco dla takiego "znawcy" jak ja. :-))))))) Pomyślę nad tym. Dzięki. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-20 19:23
Zawsze po założeniu konta możesz pytać co gdzie - podpowiem - jeden dzień i poustawiamy co trzeba - poprowadzę za rączkę
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-10-20 19:40
Jeszcze raz dzięki serdeczne. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-10-24 15:28
Też tak miałem, że nie szło się zalogować na któreś moje konto, więc wyczyściłem ciasteczka w przeglądarce i wszystko powróciło do normy w logowaniach na konta...
Proste i bezbolesne... :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-24 17:52
Poczytaj - tutaj sytuacja wyglądała zdecydowanie inaczej, bo okazalo się po odzyskaniu hasła, że dane użytkownika tego adresu nie należą do Liduś :-) - wniosek jest prosty.
O ciasteczkach nie wspominałem bo najpierw zaproponowałem mniej skomplikowana czynność - próbę zalogowania się przy użyciu innej przeglądarki i gdyby się okazało, że tu mozna się zalogować wówczas czyścimy ciasteczka danej przeglądarki z która mamy problem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-30 20:51 Zmieniony 2016-10-30 21:00
@ Gollum ! :-)
Posiłkując się instrukcją z tej strony :

>http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Instalujesz.Windows.10.Zabezpiecz.partycje.odzyskiwania.Windows.8.x.na.USB,1035<


Utworzyłem na pendrive ( 2 szt) dyski odzyskiwania ( kopie partycji odzyskiwania). Zajęło to 4.1 i 4.12 GB odpowiednio na 1-szym i 2-gim pendrive. Domyślam się, że będzie to Windows 7, bo taki był u mnie preinstalowany. Sprawdzałem co się tam zapisało i jest po 5 plików różnej wagi.Teraz pytania: Jak tego użyć w razie potrzeby do odzyskania systemu? I czy korzystając z nich mogę na innym komputerze zainstalować system? Wiem, że byłby to "pirat" ale czy by się dało ? Dzięki za odpowiedź.
Ps. W artykule jest mowa o pendrive 16 GB ale w zupełności wystarcza 8-mka. Zgrałem to na 16 i na 8 GB.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-31 10:30
Powinny wystartować w przypadku ustawienia w BIOSie pendriva na pierwszej pozycji w zakładce "Boot"
Co do isntalacji na innym komputerze - nie, to nie zadziała bo są to Twoje systemy, ze sterownikami pod Twój model laptopa.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-31 11:48
Rozumiem i dziękuję za odpowiedź :-). Jednym słowem przyda się tylko jak np. twardy dysk padnie ? Ale wtedy sterowniki też chyba będą utracone ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-31 16:15
Tak - przydatne w przypadku uszkodzenia dysku twardego.
Sterowniki nie zostaną utracone gdyż te są na partycji recovery i razem z 7ka się podinstalują podczas przywracania z tej kopii.
Na kopii z 10ką równiez już są sterowniki.
Tak naprawdę nie jest to aktualnie potrzebne - 10ka zainstlauje się nawet na nowym dysku i aktywuje bez potrzeby podawania klucza - tak jest skonstuowana, została zarejestrowana dla Twojego sprzętu i w razie instalacji świeżej kopii aktywuje sią automatycznie jak powącha internet :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-31 17:17
Ok. Dziękuję :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-03 18:52
DO IOTY I INNYCH. Proszę o przetłumaczenie słowa "altolite", w całości jest altolite lenses - lenses to soczewka, a altolite?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-11-03 20:21
Jolu ja myślę, że to jest nazwa soczewki. Szkoda że wcześniej tu nie wpisałaś bo wyrabiałam okulary u optometry i tam były soczewki o różnych nazwach. Poczekaj może Iota się odezwie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-09 20:38
Dzięki Ela za odp. To jest wyraz "nieprzetłumaczalny", a właściwie trudny - wymaga lotności. Już wiem o co biegało i się wkurzyłam i zażądałam zmiany - zwrot - odstąpienie od umowy nie był możliwy niestety. Szkoda, że zapomniałam o istnieniu optometrów :-( Soczewki są prod. Izraelskiej, błyszczą się, nie przyciągają kurzu, aleeee są jakby tłuste - fuck :-(
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-11-23 15:14
co zrobić, by zmniejszyć litery. Mam nowy sprzęt i jakimś cudem powiększył mi się obraz, w drugą stronę nie chce. Denerwuje mnie wielki druk.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-11-23 16:32
ctrl i plus wciśnij razem to powiększasz a ctrl i minus to pomniejszasz
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-11-23 19:20
Ale obraz wszędzie czy tylko w przeglądarce internetowej?
Jeśli tylko w przeglądarce to tak jak Liduś napisała - ctrl + powiększ, ctrl - pomniejsz.
Jeśli w ogóle się powiększyło wszystko w systemie to ogólnie chodzi o rozdzielczość ekranu.
Jeśli to jest Windows 10 to koło przycisku START (te kwadraciki w lewym dolnym rogu) jest ikona lupki - wystarczy w nią kliknąć i w polu wyszukiwania wpisać:
rozdzielczość
kliknąć w to co się pojawi i wybrać inne ustawienia z roziwjanej listy - są tam zdefiniowane rozdzielczości - im wyższa wartość tym mniejsze literki/ikonki (więcej się mieści na ekranie)
Oczywiście nalezy dobrać odpowiednią bo przy niektórych są zniekształcenia - rozciągnięte w górę/dół/bok
Po wybraniu danej rozdzielczości klikamy przycisk ZASTOSUJ - zostanie dokonana zmiana i mamy 30 sek (albo 15 - nie pamiętam) na zachowanie tych ustawień (jest odpowiedni przycisk ZACHOWAJ ZMIANY) lbu czekamy i po upływie czasu ustawienia wrócą do poprzednich (sprzed wyboru) - tak można sobie dostosować odpowiednią rozdzielczość.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-11-24 22:43
chodziło o przeglądarkę :-), Bardzo Wam dziękuję, zastosowałam i jest ok :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-01-23 20:49
"Poradnik"? Proszę, może ktoś wie lub stosował?
Czy można uprać i jak: w pralce, ręcznie? Adidasy zamszowe: skóra, firmy Adidas - kolorowe?! Plis! Środek sflogany, skórka u góry buta też - nie są już białe tylko szare mimo czystych skarpet i stóp! Wiosna tuż tuż, a ja mam bury środek błeee ;-) Ktoś wie? Ktoś prał?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-01-24 23:51 Zmieniony 2017-01-24 23:54
Jeśli buty są ciemne i jednokolorowe, z zamszu, to ja czyszczę je gumową szczoteczką...
https://www.cozabuty.pl/pol_pl_Szczotka-do-zamszu-i-nubuku-Coccine-7924_2.jpg
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-01-26 20:25
Słoneczko to ja wiem :-) Mnie chodziło o "upranie" w środku białego. Już wiem, przypomniałam sobie, że są środki do "prania" - czyszczenia skóry na sucho. Słyszałam, że wiele osób pierze w pralce adidasy nawet te ze skóry i temu moje pytanie. Dzięki za dobre chęci :-)
Pozdrówka :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-01-26 21:12
Nigdy nie prałem butów, bo nie miałem takiej potrzeby, a jedynie czyściłem i do dziś to robię... Nie mniej jednak Wielkie "SORRY" że nie mogłem się przydać\... :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-01-30 16:21
Norbi słonko, Ty się wszystkim "przydajesz" i powinni z Ciebie brać przykład! :-) Adidaski (Puma) są super - wyczyściłam/uprałam :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-02-02 15:48
Miło mi... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-02 17:51
To Puma czy Adidas? :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-06 19:42
Aj, aleś "upierdliwy" ;-) Wszyscy ogólnie na obuwie sportowe mówią :"adidasy". Moje to Puma - Adidas mnie rozczarował :-) Teraz na topie i nawet, nawet jest NB :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-06 22:37
No jest.  Szczególnie wśród hipsterow.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-02-07 15:35
:-) ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-09 09:41
Na tym forum jest licznik odsłon danego tematu. Szczególnie widać to przy nowych wpisach. Jest to trochę ułatwienie jak i utrudnienie.
Bo jeśli liczba odsłon jest ok 40 to może sugerować ,że czterdzieści osób przeczytało wpis. Jest to troszeczkę złudne bo tyle razy może otworzyć wpis jedna osoba a licznik bije ;-) odsłony.
Tak samo złudną informacją jest to ,że ktoś jest zalogowany na forum.
Na tym forum zauważyłem ,że tylko Iota i Rogal są widoczni jako zalogowani.Pozostali pozostają w ukryciu w tym również ja ;-) Jest to zależne od każdego osobiście i zależy od ustawień na profilu.
Natomiast zalogowanie nie jest sygnałem ,ze ktoś czyta forum. To tylko info że otworzył ktoś stronę forum.
A praktycznie można nie przeczytać ani jednego wpisu ;-)
Wczoraj zasugerowałem,ze Rogala nie interesuje temat bo był i nic nie napisał co może być niezgodne z prawdą ;-) Co prawda może taka osoba zawsze sprostować ,ze nie czytała nie zaglądała ale mój wpis sugeruje coś innego przy braku sprostowania ;-)
To taki z mojej strony przymusowy sposób do zachęcania kogoś do wpisów. Ale nie musi być w rzeczywistości skuteczny a tylko tak mi się wydaje. Bo doskonale wiem ,że jak mam otwartą stronę forum to cały dzień do czasu wygaszenia strony jestem widoczny jako zalogowany a wiele razy zamykam stronę w momencie wyłączenia komputera. A mam go najczęściej włączonego cały dzień albo i dłużej.
Mam w związku z tym pytanie.
Jak sądzicie  czy lepiej jest być widoczny po zalogowaniu czy ukryty?
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-02-09 09:54
Lepiej być ukryty.
Nadrzędny - Autor madzik2506 Dodany 2017-02-09 10:11
A po co sie ukrywac? Czemu ludzie nie mają cie widziec? Jak dodasz post to i tak widzą ze byłes o tej i o tej godzinie. Nie widze wiec potrzeby ukrywania sie na forum.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-02-09 13:13
Spotkałem się w czasie swojej bytności w necie , że może to być powodem do robienia wycieczek osobistych "bo ktoś ciągle siedzi na forum" nawet doczytałem się we wcześniejszych wpisach takich zarzutów tu na tym forum.
Ale Ty nie ujawniasz swojego pobytu znaczy informacji o zalogowaniu ? ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-09 10:45
Jak ja bym chciał mieć tylko takie dylematy w życiu:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-09 11:23
A bo Ci się zachciało zakładać rodzinę , płodzić dzieci to masz co chciałeś ;-) I ukrywanie Ci nie pomoże bo "pisklaków" głodnych nie zostawisz.
Jak tam , już się TO dokonało czy nadal tylko rozmowy o "pleciocyfrowym" wynagrodzeniu?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-09 11:43
Dokona się lub nie 1 marca:)
Teraz mam dylemat czy córke dać do zerówki czy do 1. klasy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-09 11:53
Moja wnuczka w tamtym roku jako sześciolatka poszła do pierwszej klasy i radzi sobie świetnie. Rodzice też mieli ten dylemat co Ty. Teraz uważają, że dobrze zrobili.  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-09 12:00
Co człowiek to opinia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-09 12:36
Powiedziałam tylko jak było u mnie. Nie mam prawa niczego doradzać, bo to Ty najlepiej znasz Twoje dziecko.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-09 12:45
W tym kontekście to najlepiej rozpozna je poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 131) (2405955 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill