www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 77) (2416951 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-10-04 19:23
Dzięki Basiu :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 19:24
nie dziękuj odrobisz w polu :-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-10-04 19:26
ok, ale z wiosną? :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 19:28
dobra poczekamy do wiosny :-)
mam małe pytanie czy ktoś zna strony www z wiarygodnymi ofertami pracy przez internet ? szukałam ale nic nie znalazłam czy mogę liczyć na pomoc z waszej strony ? z góry dziękuję
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-04 20:06
Basiu poczytaj tę stronkę. Tu wielu się zatrudnia ale jak jest spróbuj sama z nimi się skontaktować. masz też i o nich opinie. http://www.mikrotech.pl/

http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?id=550
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2011-10-04 20:12
Na Elę zawsze można liczyć :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-04 20:27
Dzięki i miłej nocki wszystkim.
Jutro mam pracowity dzionek a i dziś jeszcze muszę podszlifować pracę. Do usłyszenia jutro.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-05 13:19
dziękuję elu
masz racie tadziu
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-05 18:18
:-) dzięki wam oboje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-05 19:03
nie ma za co :-)
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2011-10-09 15:53
Kancelaria OmniFinances Kraków. Czy ktoś coś wie  na jej temat? Korzystał z jej usług? :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 15:39
Proszę o pomoc, poradę. Wiadomo kogo :-) Iotę :-)

Drukując dwustronny dokument coś przestawiłam w swojej drukarce. Piszę coś bo nie pamiętam co a drukowałam nocą.
teraz zawsze na pierwszej kartce zmarnowanej drukuje mi :
Katalog.......
Szablon.......
Tytuł........
Temat......
Autor....
Słowa kluczowe.......
itd itp a lista dokładnie w takiej kolejności jest długa...... Co zrobić by wrócić do normalnego ustawienia drukarki na arkuszu A4
Iota ratuj...... Z góry ci dziękuję za pomoc. Drukarka to HP Djeskiet D4200
Nie za bardzo mam kasę teraz na informatyka :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-10 15:57
To coś co Ci drukuje to tzw. metadane lub właściwości dokumentu. Prawdopodobnie podczas zmieniania ustawień drukowania niechcący zaznaczyłaś opcję, która powoduje stałe drukowanie tych właściwości.

Możesz sama poszukać opcji, która powinna się nazywać - mniej więcej - "drukuj właściwości dokumentu" i ją wyłączyć.

Jeśli mam Ci pomóc ją znaleźć, muszę znać nie model drukarki, a wersję programu biurowego, którego używasz.

Dla najnowszych wersji programu Word (najpopularniejszy edytor tekstu), informacje o tej opcji są tutaj: http://office.microsoft.com/pl-pl/word-help/drukowanie-informacji-o-wasciwosciach-lub-innych-szczegoow-HP005188712.aspx
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 17:03
Uffffff  Iota programu piszesz.... kurka wodna poszukam jeszcze raz tylko niezbyt wiem gdzie szukać, a o nazwie nic nie wiem :-( Mój informator papierowy jest mało przydatny ale spróbuję z Twego linku. :-)
Narazie dzięki będę tych właściwosci szukać i chyba zacznę od narzędzi . Jak co dam znać tu :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-10 17:39

> a o nazwie nic nie wiem


Wstyd. :-) Tak na przyszłość:

Zakładam, że program masz legalny, więc albo masz gdzieś od niego opakowanie (informacja będzie tam lub na instrukcji, podręczniku użytkownika czy czymś podobnym), albo legalnie ściągnięty z sieci - jeśli bez dokumentacji, to informacja o wersji programu powinna zawsze być w plikach pomocy, do których zwykle wchodzi się naciskając klawisz F1). W ostateczności faktura czy paragon za zakup też zawiera taką informację. :-)

Przy używaniu programów komputerowych świadomość czy to jest Open Office Writer czy Word 2010 jest tak samo ważna, jak przy hodowaniu kwiatków świadomość, czy to jest tulipan czy kaktus. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 17:48
Iota skarbie zgadza się mam wszystko i to legalnie :-) Udało mi się naprawić drukowanie a co do programu...... Pewnie chodzi ci o Microsoft word i to w trzech rodzajach :-) zawsze panikuję jak mam ciut więcej do zrobienia.

Troszkę to trwało bo musiałam wyłączyć i włączyć się ponownie.

Serdecznie ci dziękuję :-)

Mam nadzieję że już nie będę psocić.

A całość zaczęła się od tego, że nie jak zwykle miałam drukować kartki a strony i to na obu. Zarówno nie udało mi się ta sztuczka z drukiem stron jak i potem przestawienia. Skończyło się na kserowaniu 2 kartek na jednej :-)

No i jak z tąd odejść :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-10 18:17 Zmieniony 2011-10-10 18:28
Z drukowaniem dwustronnym nie powinno być żadnego problemu. Tyle, że żeby "maszynowo" wydrukować cokolwiek na obu stronach kartki papieru trzeba mieć drukarkę która sama drukuje dwustronnie lub "przewraca" kartki (tzw. druk dwustronny sprzętowy). Jeśli drukarka nie robi tego sama (a większość drukarek domowych tego nie robi), to należy samemu przełożyć kartki.

Załóżmy, że masz do wydrukowania dokument od strony 1 do 20. Jeśli druk ma być dwustronny to najpierw drukujesz strony 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19 a potem bierzesz te wszystkie kartki, układasz w odpowiedniej kolejności (to zależy od tego jak drukarka pobiera papier do drukowania) i wkładasz tam, gdzie zwykle wkładasz czysty papier. Teraz drukujesz strony 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 i gotowe. :-) Drukarce nie będzie przecież przeszkadzać, że papier który pobiera, jest z drugiej strony zadrukowany (chyba, że jest brudny lub zadrukowany inną techniką, ale jeśli robisz druk dwustronny na czystych kartkach, nie ma takiego problemu).

Można też drukować np. dwie "strony" wydruku na jednej kartce, tak, że dokument zajmie mniej miejsca niż w oryginale (np. dokument który ma dwie strony, zmieści się w całości po jednej stronie kartki, tyle że małym drukiem). Ta opcja też jest w Wordzie - powinna się znajdować na ekranie drukowania, w części powiększenie i nazywać "stron na arkusz" - w okienku obok wpisujemy liczbę (domyślnie to 1 czyli na 1 stronie kartki papieru drukuje się 1 strona z pliku).

Czyli, gdyby się uprzeć, można by całkiem zręcznie dokument Worda, który ma 4 strony wydrukować na jednej kartce papieru. Należałoby zarządzić drukowanie 2 "stron na arkusz", wybrać strony 1,2 (żeby były obok siebie), a potem włożyć kartkę znów do drukarki (we właściwą stronę) i zarządzić drukowanie 2 "stron na arkusz", wybierając strony 3,4. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 18:30
Oj dzięki ci Iota. :-)
Tak masz rację mam zwykłą domową drukarkę. Ma też 3 opcje drukowania. Na ogół wybieram: drukuj strony, ponieważ nie zawsze co zacznę to skończę więc zapisuję dokumenty i następnego dnia piszę dalej lub drukuję jak już muszę zdać choć nie jest to zawsze całość. Zawsze używam jednej ryzy czyli kartki czyste.
I z tym ostatnio miałam problem bo firma xeroks znikła, a pojawiły się inne, ale z kolei biel kartek nie była idelnie dopasowana do xerox.
Nie tłumaczę się bo to już nie ma sensu. Moja wina :
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-10 18:33
E tam wina. :-) Ale nauczyć się wypada. :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-10 18:35
Dlatego ciągle o coś cię pytam :-) I nie idzie to w las tylko w "nas"
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 17:15
Iota wyłączyłam właściwosci dokumentu teraz sprawdzę jak pójdzie druk.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 08:35
Jak to dobrze, że do Poradnika Iota zagląda. :-)))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 10:15
Może ktoś wie, jaka jest przyczyna ściemniania się ekranu. Dzieje się tak po włączeniu laptopa. Otwieram przeglądarkę i tło ciemnieje do mocno szarego, maszyna zawiesza się. Taki stan trwa kilka sekund, potem jeszcze raz. Bywa różnie, dwa, cztery razy....
Denerwuje mnie to, potem wszystko wraca do normy. Czyżby koniec mojego starego lapka... :-))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-13 10:23
moim zdaniem coś z graficzną kartą jest nie tak
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 10:31
Nawet jeśli, to co...?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-13 10:33
warto by było karte wymienić tylko nie wiem jak to ma się do laptopów
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 10:39
Niestety ja też nie wiem, a poza tym nie wiem, czy jest sens, bo sprzęt ma już 8 lat :-))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-13 10:46
to raczej moim zdaniem daj sobie spokój
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-14 17:55 Zmieniony 2011-10-14 17:59

> jaka jest przyczyna ściemniania się ekranu


Moim zdaniem na uszkodzenia sprzętu zawsze ktoś powinien popatrzeć bezpośrednio - bardzo trudno jest właściwie ocenić uszkodzenie na odległość.

Gdybym miała zgadywać, to stawiałabym na zużycie podświetlania monitora. Monitory typu LCD (wyświetlacze ciekłokrystaliczne) nie są w stanie same świecić (w przeciwieństwie np. do monitorów CRT). Na wyświetlaczu wprawdzie powstaje obraz, jednak do jego rozświetlenia (żeby był dobrze widoczny) potrzebne jest oddzielne źródło światła. Jeśli to źródło światła wysiądzie, obraz będzie bardzo słabo widoczny (wyobraź sobie rzutnik/projektor - przy rzucaniu na ścianę obrazu rozświetla się jej część, aby to, co znajduje się na slajdach czy foliach, było dobrze widoczne. Teraz wyobraź sobie, że w rzutniku wysiada żarówka - nawet jeśli obrazy są nadal "rzucane" na ścianę, to mogą być już bardzo słabo widoczne).

Z drugiej strony, pewne przyciemnienie ekranu na laptopie bywa naturalne, jeśli np. przechodzi w tryb innego zasilania (ja mam laptop ustawiony tak, żeby na bateriach działał oszczędnie, i jak go podłączam kablem do prądu, to obraz oczywiście robi się jaśniejszy).

Jeśli jest to problem sprzętowy, to powinien się pojawiać niezależnie od uruchamianego programu (w poście piszesz tylko o przeglądarce).

Jeśli jest to problem sprzętowy, to w zasadzie nie masz szans naprawić laptopa sama, chyba, że jesteś majsterkowiczem z wielkiego zdarzenia (SĄ ludzie, którzy samodzielnie rozkręcają laptopy, ale to duża rzadkość). Proponuję oddać do konsultacji w serwisie, jeśli problem będzie się ponawiał. Pamiętaj jednak, że do laptopa możesz spokojnie podłączyć dowolny inny monitor - nie musisz korzystać z wybudowanego wyświetlacza, jeśli z laptopa korzystasz wyłącznie w domu (no chyba, że z uszkodzonego laptopa wydobywają się jakieś ciecze lub opary przemysłowe, ale wtedy raczej przytomny człowiek biegnie z nim do serwisu :-))
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-15 20:56
Iota - dzięki za informacje.
Na starość nic nie pomoże :-)))) Laptopowi również :-)
Pozdrawiam.

P.S. Serwis mam w domu, tu jednak usterka jest nietypowa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-15 07:10
Mój antywirus już kilka razy w ciągu dwóch dni ostrzegł mnie że wykrył Trojana w miejscu , w które chcę wejść. Czy to możliwe, że stronka miesięcznika, na którą wchodzę od kilku lat została zainfekowana wirusem?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-15 09:32
mogło się tak stać ale niekoniecznie podaj strone zobacze czy u mnie będzie to samo z tego co się orientuje każdy program antywirusowy co innego wykrywa
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-15 12:28

> Czy to możliwe


Tak.

Jest oczywiście możliwe, że antywirus zgłosił fałszywy alarm i to, co uznał za trojana (nie wirusa), w rzeczywistości nim nie jest. Ale nie ma powodu dla którego ofiarą infekcji nie mogłaby paść nawet dobra strona.

Proponuję wysłać maila redakcji z informacją o tym, jakiego trojana dokładnie program zgłasza.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-15 12:41
Serdeczne dzięki. Zaraz tak zrobię. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-20 11:47
Napisałam. Odpisali, podziękowali, powiedzieli, że już naprawione , ale niestety dalej to samo.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-20 12:41
Pozostaje możliwość, że to fałszywy alarm. Jaki to antywirus i jakiego "robaka" wykrywa?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-20 12:46
Trojan. Teraz weszłam bez problemu na stronkę. Raz wchodzi innym razem blokuje i ostrzega. Tylko na tej jednej stronie. Antywirus Avast.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-20 13:09

> Trojan.


:-) A konkretnie? Dokładna nazwa brzmi?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-20 16:56
Dokładnej nazwy teraz nie podam, bo wchodzę na stronkę i teraz jest ok. Jak się znów pojawi komunikat, to dokładnie przeczytam. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:29
czy może mi ktoś podać jakąś strone , piosenkę itd która mówi o podziękowaniu
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:33
Basia, napisz to samo w gogle i Ci wyświetli do bólu.
Trzymaj się!! Jesteś młoda laska!!!
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:34
staram się jak mogę dzięki ! :-)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:38
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:42
nici z szukania :-)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:44
Jakiego szukania? Zależy komu chcesz dziękować!
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:45
osobie która mimo tego że nie jest rodziną jesy mi bardzo bliska kobieta starsza
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-20 19:47
To nie trafiłam. :-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:49
chyba trafiłaś :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-20 19:50
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 77) (2416951 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill