www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Najnowsze informacje (26409 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Ella Dodany 2009-02-06 20:42
18:56, 06.02.2009 /TVN24
"Przepraszamy, ale pani już nie żyje"

PROSTO Z POLSKI

Cytuję urywek tego artykułu:

Uśmiercona za życia - to bynajmniej nie tytuł horroru, ale prawdziwa historia. Błąd urzędniczki, która w papierach uśmierciła mieszkankę Szczecinka, wiele kosztował kobietę, która żyje i ma się dobrze. Na szczęście po interwencji mediów urzędnicy przeprosili Zofię Łyszcz, która jako pierwsza w historii po raz drugi została obywatelką miasta.

a oto i stronka..... mamy niezłe porządki jak na XXI wiek. Ciekawe tylko jakie były korzyści z uśmiercenia tej pani.......

http://www.tvn24.pl/0,1585118,0,1,przepraszamy--ale-pani-juz-nie-zyje,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-06 20:55
JESZCZE CIE TO DZIWI ???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-06 21:14
NIE NIE DZIWI MNIE TO. PODOBNA SPRAWA KIEDYŚ BYŁA W ZUS TYLKO ZE TAM MIELI NIEZŁE KORZYŚCI Z UŚMIERCANIA LUDZI. TAM Z KOLEI SPRAWA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE JAK ZAPOMNIELI OŻYWIĆ UŚMIERCONĄ OSOBĘ A ONA PRZYSZŁA DO ZUS PO EMERYTURKĘ
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-06 21:25
JAKI RZAD TACY URZEDNICY
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 01:22
Tak, Szczerbaty, masz 100 % racji...

>JAKI RZAD TACY URZEDNICY>


Dodałbym jeszcze jedno... JAKI RZĄD TACY URZĘDNICY I TAKI ZAJECHANY KRAJ....
Dodałbym jeszcze coś o kryzysie... Otóż Polsce nie grozi kryzys, ponieważ jak pamięcią sięgam to Polska była, jest i długo, długo jeszcze pobędzie w tym kryzysie...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-07 08:57
20 LAT PRZPYCHANEK I WALKI O KORYTA W NOWYM SYSTEMIE
DAWNIEJ MOWILI ZE JEST ZLE BO NAS DOJA ROSJANIE
A TERAZ ??
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-07 12:09
Przypadki biurokratycznej śmierci już zdaje się były w Europie i pewnie będą się niestety zdarzać nadal, bo to jest konsekwencja systemu w którym papiery zastępują osobistą obecność. Myślę, że pozytywne jest w tym wszystkim to, że Pani, która stała się ofiarą tego makabrycznego błędu nie miała innych trudności poza tymi z NFZ.

Warto też zacytować inny fragment: "Pretensji do urzędników nie ma, żałuje tylko, że przeprosiny nadeszły dopiero po interwencji mediów." Skoro ta Pani nie ma pretensji to chyba można powiedzieć, że to zamyka sprawę.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-07 12:20
TO SPROBUJ MIEC PRETENSJE TO URZEDNIKOW
ZE SA JESZCZE TACY NAIWNI LUDZIE JAK TY :-(
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 12:28
Szczerbaty napisał:

>TO SPROBUJ MIEC PRETENSJE TO URZEDNIKOW ZE SA JESZCZE TACY NAIWNI LUDZIE JAK TY :-( >


Tu się też z tobą zgadzam....
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-07 12:34
Czym innym są "pretensje" ze skargą na piśmie, czym innym opisanie w gazecie, że czujemy się pokrzywdzeni - to drugie nie jest przecież wcale takie nietypowe (nawet tu na forum ludzie przezcież mają "pretensje do urzędników"). Poza tym, można również nie pisać nic, czyli nie tłumaczyć czy się ma pretensje, czy się ich nie ma. Zakładam, że Pani która jest bohaterką tego artykułu nie została siłą zmuszona do potwierdzenia że pretensji nie ma. Mogę się oczywiście mylić.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 12:38
No i chyba się mylisz...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-02-07 12:46
SKAD WIESZ?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 12:49
Bo  wiem... Nie muszę się tłumaczyć...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-07 13:04
RACJA TU NIE MA NIC DO TLUMACZENIA
JEZELI KTOS NIE ROZUMIE CZYM JEST MAFIA URZEDASOW W MALYCH SPOLECZNOSCIACH
TO CHYBA JEST NA PROCHACH
JESZCZE GORZEJ JEST W DUZYCH AGLOMERACJACH
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 13:10
Tak jest, Szczerbaty masz 100% a nawet i więcej racji...
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-07 13:51 Zmieniony 2009-02-07 13:54
I ta "mafia" kazała tej Pani /stwierdzić/, że nie ma pretensji (a jednocześnie pozwoliła jej w ogóle pójść ze sprawą do gazety)? /Tak się tylko upewniam, czy dobrze rozumiem Twój sposób widzenia sprawy.../

EDIT - /zmiany i poprawki/
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-07 14:02 Zmieniony 2009-02-07 14:45
TY MNIE CHCESZ ZDENERWOWAC CZY CIAGNIESZ MNIE ZA JEZYK
ZALOZE SIE ZE TO GAZETA DOTARLA DO TEJ KOBIETY I PROSILA O NAGLOSNIENIE SPRAWY
DAJAC ZAPEWNE POMOC I WSPARCIE
COS MI SIE ZDAJE ZE TY NIC NIE ROZUMIESZ
MYSLISZ ZE LUDZIE PISZACY ROZNE USTAWY PISZA JE POD ROBOTNIKA
TAK BY SIE MOGLO STAC GDYBY PRZYSZLI Z ZEWNATRZ Z INNEGO KRAJU LUB PLANETY
JUZ NA POZIOMIE SZKOLY PODSTAWOWEJ WYCHOWUJE SIE URZEDASOW TWORZAC DLA NICH ODREBNE KLASY
RZADKO SIE ZDARZA ZE DZIECKO URZEDASA CHODZI DO KLASY Z DZIECMI ROBOLI
A ZRESZTA SZKODA SLOW
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-07 15:34
Szczerbaty...
Jest takie przysłowie: Kruk krukowi oka nie wykole... Zauważ że przedmówczyni należy urzędników...
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-07 16:11
Zaraz zaraz... do kogo należę Norbercie? :-) Możesz sobie spokojnie sprawdzić kim jestem "z zawodu" - mam to w profilu. Możesz uważać, że nie mam racji. Możesz nawet mieć o mnie nie najlepsze zdanie - to są kwestie subiektywnej oceny. Ale moje wykształcenie i wykonywana "praca" to już pewien fakt.

Szczerbaty - nadal mi nie odpowiedziałeś jak to się Twoim zdaniem stało, że ta Pani, sterroryzowana przez "mafię" urzędników do tego stopnia, że napisała że nie ma do nich pretensji jednocześnie czuła się na tyle pewnie, że w ogóle sprawa wyszła do gazety.
Nie twierdzę, nie twierdziłam i twierdzić raczej nie będę, że urzędnicy są wszyscy wspaniali i śliczni. Natomiast wydaje mi się, że jeżeli osoba A twierdzi, że np. nie ma pretensji, to jest troszeczkę bez sensu żeby osoby B, C i D oburzały się w jej zastępstwie.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-07 17:03
SPRAWDZILEM JESTES STUDENTKA
TO MI WSZYSTKO WYJASNIA
SKONCZ TEN TEMAT WSTYDU OSZCZEDZ
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-02-07 17:16
Sprawdzenie wyszło tylko w połowie dokładnie, ale to nie szkodzi.
Koniec dyskusji
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-07 15:21
Nie sądzę żeby to gazeta szukała pokrzywdzonych. Jak wiem na ogół właśnie pokrzywdzeni szukają wsparcia w mediach w tym przypadku gazecie papierowej i elektronicznej. W TV o tym nie słyszałam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 06:46
W PAKISTANIE TALIBOWIE ZAMORDOWALI NIEWINNEGO POLAKA

PISZE O TYM DLATEGO NA TYM FORUM BO SA TUTAJ TAKIE OSOBY KTORZY W KAZDYM WIDZA CZLOWIEKA
CZY W DALSZYM CIAGU BEDA TAK TWIERDZILY ???

CZY TALIB TO CZLOWIEK !!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-02-09 09:18
tak  dalej  tylko że zły
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 18:00
NIE TO ZWIERZE
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-02-09 18:31
przez ciebie stworzone
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-09 18:49
Basia dlaczego tak mówisz? Człowiek który morduje, pogwałca prawa człowieka nie jest człowiekim. Talibowie są złymi ssakami nie ludźmi
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-09 18:58
Tak,tylko ludzie to ssaki,wiec kółko sie zamyka.Złymi ludzmi,złymi ssakami,na jedno wychodzi.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-02-10 15:42
brawo dobrosia
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-09 19:03
Tak masz rację kólko się zamyka:(
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 20:41
BASKA POMYSL O LUDZIACH Z 11 WRZESNIA 2001
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-09 20:40
Nie wiem czemu Basia tak mówi, ale mogę Ci Ellu spróbować wyjaśnić czemu ja powiedziałabym podobnie.

Zakładamy czasem, że "człowiek to brzmi dumnie" - że jeżeli ktoś jest człowiekiem, to musi być dobry. A wydaje mi się, że bycie człowiekiem polega po prost na tym, że mamy wolną wolę którą możemy wykorzystać wbrew naszym instynktom (np. wbrew instynktowi samozachowawczemu, gdy ratujemy kogoś obcego) lub naszym interesom (np. kiedy wbrew rozumowi czynimy coś złego). Człowiek zdolny jest do bycia świętym albo zbrodniarzem, zwierze natomiast nie będzie ani jednym, ani drugim.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 20:43
BOGINKA Z TEGO CO PISZESZ WYNIKA ZE ZAGLADY LUDZI W OSWIECIMIU I INNYCH OBOZACH NIE BYLO
TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-02-09 21:06
Boginka pisze o tym ,że różnimy się od zwierząt tym ,że myślimy ,że mamy rozum nie instynkt . Dokonujemy wyboru ,kierując się różnymi wartościami . Ale to człowiek człowiekowi wilkiem i wszystko co ludzkie nie jest nam obce . Nienawiść ,zazdrość,zabijanie bez celu ,to takie ludzkie ...że aż strach :-(
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-02-09 21:50
Zastanawiałam się, czy Ci odpisać, bo nie wiem jak traktować taki komentarz. Serio tego pisać nie możesz, a na żart to się zupełnie nie nadaje...

Zagłada w Oświęcimiu i innych obozach była. I za tę zagładę odpowiedzialni byli w większości ludzie. Nie tylko SSmani zresztą.

Resztę sobie przemyśl sam, jeżeli chcesz. "Dyskutowanie" o tym /jest dla mnie nie na miejscu/.

EDIT - /zmiana/
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-09 20:53
Witaj Boginka.
Twoja wypowiedź jest ok. Świat jest taki piękny a ludzie koniecznie chcą go oszpecić.....
Problem w tym, że ja nie cierpię tych co czynią źle. Nie rozumiem jak można komuś odebrać życie czy w inny sposób skrzywdzić. Smutne to ale prawdziwe.
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 20:57
PODTRZYMUJE TO CO NAPISALEM ALE ....
SA LUDZIE KTORYM NALEZY ODBIERAC ZYCIE

TALIBOWIE

GWALCICIELE DZIECI I MORDERCY ROWNOCZESNIE

RESZTE SOBIE DOPISZCIE
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 21:10
W KAZDYM ...
NIE NIE W KAZDYM JEST MORDERCA I DEMON
DAWNIEJ W SREDNIOWIECZU POLAMANEGO SKAZANCA ODDAWANO GAWIEDZI ZEBY ROBILI Z NIM CO CHCA
JAK CZYTALEM CO Z NIM ROBILI LUDZIE CO GO NAWET NIE ZNALI TO AZ CIARKI PRZECHODZA
TO SAMO BY BYLO DZISIAJ
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-09 21:10

> Nie rozumiem jak można komuś odebrać życie czy w inny sposób skrzywdzić.


To jest moim zdaniem wielka tajemnica zła. Czasem jedno zło powstaje z innego zła - człowiek wcześniej skrzywdzony staje się krzywdzicielem. Kiedy indziej zło powstaje właśnie dlatego, że ludzkość (która składa się ze wszystkich ludzi) ktoś dzieli na ludzi i mniej-ludzi - kiedy człowieka uda się przekonać, że ten drugi nie jest człowiekiem, mogą się dziać rzeczy straszne (polecam książkę Moczarskiego "Rozmowy z katem"). Czasem zło powstaje z desperacji. Czasem można pewnie patrzeć na nie z perspektywy jakiejś choroby psychicznej. W każdym razie zło jest moim zdaniem tajemnicą człowieczeństwa. A tłumaczenie sobie, że ten zły nie jest człowiekiem, jest spłycaniem tej tajemnicy. No bo skoro nie jest człowiekiem, to jakoś go przecież można odróżnić. Skoro nie jest człowiekiem, to nie może być moim sąsiadem. Skoro nie jest człowiekiem, to nie może mieć żony i dzieci...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 21:14
MORDERCY SIE DOBRZE KAMUFLUJA ZRESZTA TAK JAK PEDALY
COS MI SIE ZDAJE ZE TO CO NAPISALAS JEST CZESCIA KAZANIA KOSCIELNEGO
PRZYNAJMNIEJ TAK BRZMI :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-09 21:21
NIETETY SZCZERBATY TO NIE KAZANIE ALE SZCZERA PRAWDA. Faktycznie tak jest jak pisze Boginka.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 21:24
MNIE WYSTARCZY ZE JESTEM Z KIMS TYDZIEN I WIEM O NIM WSZYSTKO
WIEC UWAZAJCIE PRZYJEMNIACZKI :-) ):-( :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-09 21:25
W co wątpię. Człowiek jak kameleon potrafi sie zmieniać.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-09 21:27
IDE ZJESC JAKOMS ZABE :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-02-09 21:29 Zmieniony 2009-02-09 21:53
ZJEDZ TĘ ROPUSZKĘ ZE SCREENÓW..... WYBORNIE POSMAKUJE JAK JĄ DOPRAWISZ :-)))))))

Dziś życzę wszystkim miłej nocki
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-02-10 00:05
Boginka napisała :>kiedy człowieka uda się przekonać, że ten drugi nie jest człowiekiem, mogą się dziać rzeczy straszne (polecam książkę Moczarskiego "Rozmowy z katem")<

Albo i odwrotnie .Cała trójka w' Rozmowach z Katem 'została sprowadzona do wspólnego mianownika . Więzienne mury rozwaliły bastiony wrogości i przerzuciły mosty w rozmowach między nimi . Niepewność każdego dnia dla każdego z współwięźniów było coś co było ich wspólnotą  . Bo nic tak nie zespala jak wspólna bieda  i wspólny wróg . Pewnie po każdym z przesłuchań utwierdzali się w tym bardziej . Główni bohaterowie tej książki nie zdołali się wzajemnie przekonać do swoich racji ,ale się szanowali choć dzieliły ich lata świetlne w pojmowaniu świata .Czym jest dobro czym zło...  Już idę spać . Dobrej nocy :-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-10 00:14
Mnie chodziło akurat o studium psychiki i sposobu myślenia Jurgena Stropa.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-02-10 00:16
Do końca był 'betonem ' . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-02-10 09:01
Przeczytałam "Rozmowy z katem" w bardzo młodym wieku i do dziś pamiętam. Ile zła musieli mieć w sobie ludzie, którzy osadzili w jednej celi Polaka i zbrodniarza hitlerowskiego.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-02-10 11:15
Nigdy nie odważyła bym sie skazać człowieka na śmierć,mimo,że oskarżono by go o morderstwo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Najnowsze informacje (26409 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill