www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysły do zmian na forum. (Strona 5) (206068 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-10 00:25 Zmieniony 2012-11-10 00:47
Lidian poszła spać. I dobrze lepiej się zastanowić nad problemem. Ja rozumiem że Tym problemem jestem ja.

Teraz "Lidian" sobie myśli

>Do tej pory....


Do tej pory wszystko pasowało, wszystkie dyskusje się układały .Tematy zadowalały wszystkich. A Teraz zjawił się taki jeden i ....miesza ustalony porządek dnia forumowego.
Zamiast usiąść do serniczka i kawy.Zamiast pisać o pogodzie. Nie chce nawet napisać co lubi (bo co nie lubi to napisał przez kwiatek) .
Ale co tam lepiej uznać że problemu nie ma . Jest porządek. Forumowy Nasz porządek.
I jak on śmie.
Łączyć ludzi w grupy. Wywoływać wojny. Tyle czasu było cacy. Pisałyśmy sobie na forum(Lidian,ella,basia33,sylwester49 - często ktoś Nowy wpadał na kawę i było wesoło(nawet jak już więcej nie wpadał) . Ale jakoś się kulało i było fajnie.
Codziennie można było w towarzystwie wypić kawę.
Czasami ktoś wpisał jakiś aktualny temat i wtedy trwała ożywiona dyskusja(między nami) Szczególnie wesoło jest jak w dyskusji bierze udział Basia. Zawsze coś ciekawego napisze. Dwa albo trzy słowa. Sylwek mniej, bo jakiś małomówny jest. Ale najważniejsze że jest i na kawę i sernik zaprosi, pogodę pod Raciborzem barwnie opisze.
Fajne jest Nasze forum, a właściwie było  . Bo wlazł nagle z butami taki walpoz i chciał nam popsuć zabawę a nawet Całe forum. Ale my się mu nie damy , bo my trzy damy i nikomu się nie damy. Wszyscy byli oburzeni jego słowami. A szczególnie chamskie było jego...., jak chciał wywołać wojnę między Nami. Ale MY się nie daliśmy . Stawimy opór wszystkim przeciwnościom losu. Bo my ON jesteśmy bardzo zaprzyjaźnieni. Nigdy sie nie kłócimy (no może parę razy) Ale szybko się godziliśmy przy kawie i serniku.
No i czasami ktoś wpadał Nowy i znowu było wesoło.
A jak nie na kawie, to urzędowaliśmy w kuchni. Radziliśmy sobie co ugotować na obiad. Szczególnie cenne były przepisy Sylwestra. Bez tego nie wiedziałybyśmy co ugotować na obiad. Raz sylwester pochwalił się że zna Stolice państw , Basia Też zna dużo. Od nich zdobyliśmy wiele informacji o świecie. Teraz wiemy o wiele więcej,nawet gdzie jest jakie miasto.Poznaliśmy wiele imion i ostatnich liter.
Nie, my nie pijemy, to nie o taki liter chodzi. Umiemy się bawić bez alkoholu.
Fajne jest Nasze forum. To wszyscy mogą potwierdzić.
Mamy ciekawe dyskusje, szczególnie jak sie spotkamy w kawiarence kawiarenki. Zapraszamy wszystkich aby się częstowali. Zawsze znajdzie się ktoś kto się skusi. I znowu jest wesoło.
Ale wróćmy do problemu.
Teraz , już nie jest tak miło. Weszli jacyś inni i zaczęli sie kłócić wyzywać. Ale my nie. To znaczy ja nie. Bo co mówi ella to ja nie wiem.
Fajne było nasze forum.
Ja teraz nie wiem czy jeszcze tam będę pisać. Bo przecież TO nie jest moje forum tylko wszystkich. A jak wszyscy przestaną pisać to i ja "Lidian" też przestanę. Ale szkoda by było. Nie wiadomo co zrobi ellla. Bo Basia będzie zawsze pisać a jak nie basia to przyjdzie basieńka.
Wtedy ja też wrócę i będzie znów fajne nasze forum. I zawsze wejdzie ktoś Nowy i będzie wesoło.
Nie wiadomo tylko czy Sylwester będzie nadal tak ciekawie pisał. Ale myślę że tak. On jest taki spokojny człowiek a czasami potrafi się rozkręcić.Nie, to nie robot.On  interesująco pisze. I zawsze nas zaprosi na kawę i sernik, czasami nawet z czymś mocniejszym.
Wtedy to już pełnia radości, wszyscy się przekrzykują i zajadają sernikiem i popijają mocną kawę.
Fajne jest nasze forum.
Najważniejsze że mamy ustalony porządek dnia i każdemu z Nas sie podoba. Tylko bardzo nie lubimy jak sie mówi o nas WY. Bo przecież ja nie mogę pisać za elle czy basię. A już szczególnie za Sylwka. Bo skąd bym wiedziała jaka jest w Raciborzu pogoda, ja tylko mogę napisać co u mnie na zachodzie.
Fajne jest Nasze Forum.
Zawsze jak przyjdzie ktoś nowy to jest jeszcze fajniej.
Fajne jest Nasze Forum

to by było na Tyle o Fajnym Forum ON
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-10 08:46
Walpoz, Twoją propozycję zmian na Forum popieram i bynajmniej nie przemawia przeze mnie męski szowinizm. Ukazałeś prawdę o Forum, a ta - jak wiesz - w oczy kole.
Śmieszy mnie, że sensowna propozycja wywołała kolejną wojnę, a wystarczyło uważnie i ze zrozumieniem przeczytać co napisałeś:

>Za mało bywam na forum, aby domagać się zmian od Adminów. W tej sprawie nie mam na razie żadnej wiedzy.
>Nie o to mi chodzi!. I doskonale TO Wiesz.<
>Powtórzę Hasło dla wszystkich !<
>Jeżeli nie masz nic do powiedzenia , to lepiej posłuchaj Tych co mają<
>Mam nadzieje że zrozumieją je Ci którzy powinni. To moje propozycje zmian na początek.<


Mój komentarz do tego wydarzenia:
Niektórzy reformy mylą z damskimi majtkami, a te są do d....  . I tak też wyszło z Twoją propozycją.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-10 10:26
Jeśli przed przeczytaniem ktoś jest nastawiony na " nie" , to nawet najciekawsza gazeta wyląduje w wychodku :-)
pozdrawiam ...bar ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-10 11:02 Zmieniony 2012-11-10 11:07

>Teraz "Lidian" sobie myśli


<
Nie wiesz co ja myślę. Nie jesteś Bogiem. Nigdy nie będziesz wiedział.

Walczysz tu jakby od forum zależało Twoje życie. Co zrobisz jak admin je zlikwiduje.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-10 11:24
Spodziewałem się takiej Twojej reakcji. Zaważ że ta "Lidian" jest w cudzysłowiu .Tekst jest podpisany przeze mnie . Nie sądzę aby ktoś pomyślał że Ty tak myślisz ;-)

>Walczysz tu jakby od forum zależało Twoje życie. Co zrobisz jak admin je zlikwiduje.


Opowiem stylowo po forumowemu.
O to zapytaj admina jakie ma plany.
Nie wiesz od czego zależy moje życie. I nigdy nie będziesz wiedziała. :-)

ps.
parodia? Tak. I poprzedni opis forum również.
Nie   zastanowiłaś     się     nad    'obrazem'    forum    -   jak   to     widzą    "inni"  W tym przypadku ja)!?!.
Zauważyłaś tylko słowo Lidian.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-10 15:15
Lidian to jest mój nik i to, że go bierzesz w cudzysłów nie oznacza, że przestał nim być. To że Ty to napisałeś, nie mam najmniejszych wątpliwości.

>Nie   zastanowiłaś     się     nad    'obrazem'    forum    -   jak   to     widzą    "inni"  W tym przypadku ja)!?!.


<
Nad Tobą się nie zastanawiam, bo mam o kim myśleć. Twój obraz forum konsultować powinieneś z administratorem.
Powiem jak ja zobaczyłam forum kiedy tu się zalogowałam pierwszy raz i do czego się dostosowałam. Strona główna forum , to poważne fachowe porady i rozmowy na konkretne tematy dotyczące ON. Są tam jak wiesz i Bariery i Odpowiedzi CI oraz inne. Na stronie głównej jest też KAwiarenka i tu wg mnie wchodząc można porozmawiać na różne tematy dotyczące życia , przeżyć , uczuć , sympatii i różnych innych mniej lub bardziej ważnych spraw ON. Kawiarenka służyła też do tego , by się poznać lub wymienić porady niekoniecznie dotyczące tylko niepełnosprawności. W kawiarence jest też KAwiarenka na ploteczki, wirtualne poczęstunki i świętowanie. Wydaje mi się, że Admin tworząc na forum KAwiarenkę dał nam wolną rękę w rozwijaniu jej. Człowiek ten ma wiedzę, że wchodzą tutaj również tacy niepełnosprawni, którzy nie mają innych większych kontaktów z ludźmi. To jest dla nich pewnego rodzaju odskocznią od trudów dnia codziennego , od smutków itd. Nie wiem czy zauważyłeś ile wsparcia potrafimy sobie dać w trudnych życiowych przeżyciach. Nie można wyśmiewać się z nieśmiałości , kompleksów i sernika, bo nie wiemy ile smutnych przeżyć się za tym kryje. 
Oczywiście jestem przeciwna wszelkiemu chamstwu, wyzwiskom i podłym zachowaniom, ale to większość osób z tego forum jest temu przeciwna.
Takie jest moje widzenie forum.  :-):-):-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 13:44
Czytam Twoją odpowiedz po raz... trzeci?  Pierwsze chwile, odpowiedziedz. Bład w połączeniu.   Teraz na chłodniejszej głowie odpowiem. Troszke inaczej.
Moze robisz to specjalnie, piszac nie na temat. Moze kierują Tobą inne priorytety? Nie wiem. Nie jestem Tobą a ty nie jesteś mną.  Spokojnie przemyślałem. Pokażę ;-) Wam  - Tobie w jakim kierunku zmierza forum. To nie zalezy od administratora, moderatora a nawet od błednego regulaminu forum. TYLKO OD PISZACYCH NA FORUM.
Moje zastrzeżenia dotyczą czego innego a Ty udajesz że nie rozumiesz oco chodzi? .Sama może kiedyś powiesz, myliłam się. "Lidian"  miała rację. :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 13:55

>Moze robisz to specjalnie, piszac nie na temat. Moze kierują Tobą inne priorytety? Nie wiem. . <


To jest nie na temat? Przecież rozmawiamy o forum. JAkie priorytety, co Ty znów wymyślasz. Walpoz nie doszukuj się " ogona", bo go nie mam. 
 
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 15:20
Wyrywasz z calosci,pojedyncze zdania, i próbujesz mi wmówić ze odpowiadasz na temat. To jest bezsensowna dyskusja.  W takiej formie jak,Ty proponujesz nic tu na form się nie zmieni. I przestan mieszać do tego moderatorów. Przecież w rzeczywistosi ich w kawiarence nikt nie widział. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 15:32
Rzeczywiście nasza "rozmowa" nie ma sensu. Nie mówię tak jakbyś chciał więc mnie atakujesz. :-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 18:27
Ty po prostu TEGO nie rozumiesz.Szkoda. Ależ ja nie chcę abyś Ty mówiła jak ja. Tak, to mogę sobie z lustrem pogadać:).
Martwi mnie tylko Twoja krótkowzroczność kawiarenkowa!! . Bo że 'zaraza kawiarenkowa' przenosi się na poważne tematy to widać po ich otwarciu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 18:30
Dobrze, że Ty widzisz co trzeba. :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:04
Naprawdę , martwi mnie że Ty tego nie dostrzegasz.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:06
nie smuć się bo zmarszczek się nabawisz :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:10 Zmieniony 2012-11-11 20:48
Sam siebie moderuję :-))[usunięte]
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:12
chyna dupie
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:21 Zmieniony 2012-11-11 20:49
Sam siebie moderuję[usunięte]
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:25
na twojek z pewnością :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:26 Zmieniony 2012-11-11 20:49
sam siebie moderuję [usunięte]
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:36
faceta na noc
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:38
To Ci pomaga?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:39
aspiryna
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-10 11:27
Już niedługo, bo 11 listopada, zobaczymy podobne przepychanki w wydaniu maxi. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Kilka linków do przemyślenia:
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11959
http://yxir.blogspot.com/2012/03/gdzie-dwoch-polakow-tam-trzy-opinie.html
I na koniec coś na wesoło:
http://us.toluna.com/opinions/1052190/Mowi-gdzie-dwoch-Polakow-trzy-opinie-ocenisz.htm
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:10
Po wejściu na link  z toluną  - Moja opera reaguje jakby spotkała wirusa i wyłącza się, z komunikatem o błędzie.
Ale dowcip o mikrofalówce dobry :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-10 15:40
Walpoz, teraz to ja się w ogóle boję odezwać :-))
Nie wiem gdzie mogę, a tym bardziej jak ująć to, o czym chę napisać :-), aby sprostać Twoim wymaganiom...
Proponuję, aby wszyscy, którzy wstępują na Forum zdawali egzamin ze swojej inteligencji...Skala punktów - poniżej normy - odpada, nie pasuje na Forum, nie nadaje się na dyskutanta....Ponad ustaloną normę - przyjęty :-))))

W Twojej wypowiedzi jest wiele przykrych stwierdzeń dt. osób....ich sposobu wyrażania, tematów, które podejmują, osobowości.
Nie podoba mi się...:-(
Każdy ma tu prawo być, powiedzieć swoje...Najważniejsze, aby robił to grzecznie, bez wulgaryzmów, ataków, oczerniania, wyśmiewania się z innych...

Zgadzam się z Tobą, że jeżeli nie mamy nic ciekawego do napisania w niektórych postach - zostawmy je w spokoju, poczytajmy, nie psujmy go...Uszanujmy się nawzajem...
Dajmy jednak szansę każdemu tu być, bo każdy z nas ma coś do powiedzenia, ma pewne doświadczenie, z ktorym chce się podzielić. Czasami też jest potrzebne dobre, życzliwe słowo. Dla części osób Forum jest formą kontaktu z drugim człowiekiem - stan zdrowia nie pozwala na pracę, więc tutaj mogą z kimś "pobyć".

Nie chciałabym, abyśmy byli okrutni dla siebie samych...

Dobrze, że chcesz ożywić Forum...ale dokładnie pokaż na czym by to polegało, co chciałbyś zmienić a nie KOGO....

Myślę, że masz dobre intencje, ale sposób chyba nie najlepszy, mało doskonały...Wymaga dopracowania. Zawsze mówię - najpierw zbuduj, potem zburz.

Pozdrawiam wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 13:51
Twoje obawy są bezpodstawne. Nie piszę to aby oceniać kogokolwiek. Widac to na podstawie wpisów.  Każdy sam   maluje swój obraz na forum. Jak bardzo odbiega od rzeczywistości  irealnego obrazu?  Nie wiem. To mnie nie obchodzi. Uważam ze forum ON powinno byc, troszkę inne. I to jest tylko moje odczucie..
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-11 15:32
Ok, Walpoz...:-)
Jesteście tu dłużej :-)
Niech będzie lepiej :-))))
I miło....(marzenie?) :-)))
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:00
Ja nie jestem tu dłużej :-)
Też chcę aby było lepiej :-)
Jest miło ale mało :-)
(marzenie) nie , Zastanawiam się tylko gdzie są te nowe osoby , takie chociażby jak Ty i ja też (jeszcze) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-10 16:39
Marek założyciel tego wątku miał na myśli zmiany tego typu:

>Przytłacza mnie osobiście strasznie jego szarość. Przecież każdy z nas potrafi się śmiać wyrażać siebie więc niech to będzie dostępne i tutaj.


<

BArdzo spodobała mi się odpowiedź Dobrosi na jego apel:

>Mi tam wszystko pasuje,a barw niech dodaje temu forum nasza radosc i pozytywne myslenie.Od szarosci gorsza jest niezgoda.<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-10 17:04

>BArdzo spodobała mi się odpowiedź Dobrosi na jego apel:<


>Mi tam wszystko pasuje,a barw niech dodaje temu forum nasza radosc i pozytywne myslenie.Od szarosci gorsza jest niezgoda.<


A jaki jest sens wypowiedzi Dobrosi? Aby na Forum było widać radość, pozytywne myślenie i zgodę.
Walpoz przecież nie zaproponował nic innego, jak właśnie to pozytywne myślenie, a nie szukanie dziury w cały.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-10 17:09
Widzę sens w wypowiedzi Dobrosi i wielu osób z tego forum, które też o to apelowały. :-)))))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 15:26
Przecież Nachbar nie zarzuca bezsensu wypowiedzi tylko to,że nic nowego nie wnosi. Ty Lidian robisz się na blond ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 15:39
Odpowiedziałam pełnym zdaniem, to że Ty tego nie rozumiesz, to nie znaczy że masz każdą moją rozmowę z innymi komentować w niegrzeczny sposób. Jak już napisałam wyżej moje z Tobą klikanie nie ma sensu więc proszę grzecznie odczep się. Jesteś jak rzep na psim ogonie. Nie masz co robić? Przetrzyj ekran, bo go zaplułeś.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-11 15:55

> Jesteś jak rzep na psim ogonie. Nie masz co robić? Przetrzyj ekran, bo go zaplułeś.<


Czy to jest Twoja odpowiedź na apel założyciela tego wątku, Walpoza i innych osób, które się za tym opowiedziały? Muszę przyznać, że reagujesz w dość szczególny sposób.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 16:25 Zmieniony 2012-11-11 16:28
Jakbyś nie wiedział na co to była odpowiedź. Ty też udajesz , że nie rozumiesz co mówię?  Zmieniajcie forum, to nie ode mnie zależy. Coście się tak przyczepili? Czy wasze zmiany mają polegać na atakowaniu innych? To jakaś paranoja. Mówiąc wasze miałam na myśli ciebie i Walpoza.

Innych osób nie mieszaj do odpowiedzi jakich udzielam Walpozowi. On nie jest przedstawicielem kogokolwiek na tym forum. W każdym razie nie widziałam takiego wpisu, takiej deklaracji innych.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-11-11 19:53

>Zmieniajcie forum, to nie ode mnie zależy. Coście się tak przyczepili? Czy wasze zmiany mają polegać na atakowaniu innych? To jakaś paranoja. Mówiąc wasze miałam na myśli ciebie i Walpoza.<


Przeczytaj więc uważnie:

>A jaki jest sens wypowiedzi Dobrosi? Aby na Forum było widać radość, pozytywne myślenie i zgodę.<
>Walpoz przecież nie zaproponował nic innego, jak właśnie to pozytywne myślenie, a nie szukanie dziury w cały.<


Czy gdzieś napisałem o atakowaniu innych?
Natomiast co do wypowiedzi i deklaracji innych na temat zmian na Forum, to polecam przeczytać posty z 1 strony. Oczywiście Walpoz nie musi nikogo reprezentować, bo każdy wypowiadał się we własnym imieniu.
Walpoz natomiast w swoim monologu przedstawił rzeczywisty stan Forum. Przestawił je tak, jak odbiera to osoba, która przypadkiem tu trafi.

>Najważniejsze że mamy ustalony porządek dnia i każdemu z Nas sie podoba. Tylko bardzo nie lubimy jak sie mówi o nas WY. <


To oczywiście wystarczyło do wywołania wojny.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:13
Lidian napisała :

>Odpowiedziałam pełnym zdaniem, to że Ty tego nie rozumiesz, to nie znaczy że masz każdą moją rozmowę z innymi komentować


Basia weź sobie do serca tę uwagę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:17
nie mam w sercu już miejsca na Twoje uwagi
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:24
Ale to uwaga Lid
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:26
a twój cytat
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:31

>a twój cytat


Ale rada dobra
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 20:37
rada nie rada
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-05 00:50
To chociaż Ty napisz że Ciebie obraziłem.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-05 00:52
Tak bardzo chcesz wiedzieć i nie pamiętasz, to poczytaj swoje posty. Zejdzie Ci do rana. Dobrej nocy. JA już idę spać. :-)))))))))))))))

Myślałam, że to do mnie i dopiero teraz zauważyłam, że do Basi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 20:27
Walpoz Ty się naprawdę nudzisz. Masz się już za tak ważnego, że chcesz za mnie odpowiadać innym forumowiczom? Jak będę coś chciała Basi powiedzieć, to sama to zrobię bez Twoich podpowiedzi. Cały czas widzę udoskonalasz forum.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:30
Nie wtracaj(wcinaj) sie do rozmowy jak z inną osobą dyskutuję.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-11 20:32
O, to już mam zakaz pisania i to od ciebie.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:35
Taki mi TY wcześniej zarzut postawiłaś.  (przeczytaj parę linijek wyżej) albo Ci zacytuję po co masz sie męczyć

> to nie znaczy że masz każdą moją rozmowę z innymi komentować


zresztą to ten sam cytat który przekazałem Basi :-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-11 20:38
Nie zauważyłeś różnicy.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 20:32
Nie udoskonalam tylko kontynuję Twoją wizje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysły do zmian na forum. (Strona 5) (206068 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill