www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 42) (1462093 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 17:20
Rogal, czy Ty nie opierasz się na faktach medialnych? Smiem twierdzic , ze tak! Polska jako kraj w Europie jest na 2 miejscu od konca pod wzgl.
zubozenia ludnosci, braku właściwej opieki medycznej, rozwarstwienia społecznego.Wystarczy przeczytac Raport Komisji Europejskiej. Przez 23 lata transformacji , bieda się pogłębiła.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-09 21:40
Dokładnie tak Bona...

>Rogal, czy Ty nie opierasz się na faktach medialnych? Smiem twierdzic , ze tak! Polska jako kraj w Europie jest na 2 miejscu od konca pod wzgl.>
>zubozenia ludnosci, braku właściwej opieki medycznej, rozwarstwienia społecznego.Wystarczy przeczytac Raport Komisji Europejskiej. Przez 23 lata transformacji , bieda się pogłębiła.>

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 13:41
Ja się opieram na oficjalnych publikatorach danych statystycznych.
W mediach jest mnóstwo bzdur, szczególnie jeśli chodzi o politykę, prawo i ekonomię. Wiem, bo zajmuje się tematami, które potem są przekazywane w mediach w postaci przekłamań i półprawd.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 14:09

>Ja się opieram na oficjalnych publikatorach danych statystycznych.>


Rogal, te oficjalne publikatory danych statystycznych nie mają się jak, co do rzeczywistości, więc są warte tyle, co zużyty papier toaletowy...

>W mediach jest mnóstwo bzdur, szczególnie jeśli chodzi o politykę, prawo i ekonomię.>


Tak jest, było i będzie, do puki media będą pod kontrolą rządu...

>Wiem, bo zajmuje się tematami, które potem są przekazywane w mediach w postaci przekłamań i półprawd.>


Skoro wiesz, to po jakiego gnida nam wieszasz makaron na uszy??? Boisz się o pracę???? Skoro wiesz, zajmujesz się z tym, to dlaczego temu nie przeciwdziałasz???? Bo ci każą????
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-10 13:43

>Polska jako kraj w Europie jest na 2 miejscu od konca pod wzgl. zubozenia ludnosci, braku właściwej opieki medycznej, rozwarstwienia społecznego.Wystarczy przeczytac Raport Komisji Europejskiej. Przez 23 lata transformacji , bieda się pogłębiła.


Może warto przypomnieć, że w ciągu 35 lat (1945-1980) odbudowano kraj ze zniszczeń wojennych, zbudowano gałęzie przymysłu, zakłady pracy, szkoły, szpitale, zlikwidowano analfabetyzm, dzieci jeździły na kolonie, itp. itd. Zrobiono to bez środków unijnych. Później rozpoczął się demontaż państwa spowodowany strajkami. Po 1989 roku nastąpiła wyprzedaż (niekiedy za bezcen)tego majątku i trwa tak do dzisiaj. W 23 lata po transformacji nie mamy własnych gałęzi przemysłu, zakładów pracy, banków, marketów, likwiduje się szkoły, szpitale, dzieci chodzą głodne.
I wszystko to się dzieje w sytuacji, gdy Polska stała się największym beneficjentem środków funduszy unijnych. Czy ktoś może wyjaśnić to zjawisko?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 16:14
Modne słowo, które wszyscy powtarzają - umowa smieciowa, a tak naprawdę nie wiedzą o co chodzi. Ktoś napisał "umowa stała" na przeciw "śmieciowa". Nie ma "stałej umowy" o pracę. Może być na czas nieokreślony, tylko to niczego nie zmienia - taką też można rozwiązać (wywalić pracownika), na takiej też może być wynagrodzenie minim.
Za "komuny", nawet bardziej niż dzisiaj liczyły się "układy" i przede wszystkim przynależność partyjna wtedy do PZPR, a obecnie jest wybór.

Nachbar to demagogia. Obecnie nie ma dzieci głodnych. Głodne bywają w patologicznych rodzinach. Za komuny też były głodne dzieci i więcej patologii tylko nikt o tym nie pisał, bo przecież to była kraina miodem i mlekiem płynąca. Mamy własny przemysł tyle, że w prywatnych rękach ale Polaków :-) Są polskie markety, ja wolę jednak te zagraniczne - lepszy towar i tańszy. Ja wiem, że stoi kilka nowych szpitali z pomocą właśnie unijnej kasy. Sądzę, że mieszkasz gdzieś w zachodniopomorskim i tam faktycznie się "ucięło", ale nie możesz przez ten pryzmat patrzeć na wszystko, jak też pisać bzdety typu "głodne dzieci" - takie są w Afryce. Taka bieda w Polsce? To skąd te komputery, smartfony, samochody, satelity itp.??!! Za komuny byli też bezdomni. W domach dziecka działy się straszne rzeczy, ale nikt o tym nie pisał, nie krzyczał. Ktoś tu na forum napisał, że miał za komuny w średniej szkole stypendium - kto? Chyba w partyjnej szkółce lub zawodówce, bo do 1979 nie było w liceach żadnych stypendiów. Natomiast był za komuny "kubek mleka" czyli były dzieci biedne (głodne).
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 16:25
Jeszcze jedno, za tej ukochanej przez wielu z tego forum komuny, robotnik zarabiał więcej niż prof. trzeba było wpisywać wszędzie pochodzenie społeczne i nie daj Boże inteligenckie.
Kto miał dobrze za komuny czy tego socjalizmu?
Tak poza tym dobra fryzjerka ma większe dochody niż osoba po studiach i dobrze bo wszyscy teraz chcą studiować zwykle zaocznie lub prywatnie i już dawajcie im tysiące mimo, że guzik potrafi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-10 18:11

> Sądzę, że mieszkasz gdzieś w zachodniopomorskim i tam faktycznie się "ucięło", ale nie możesz przez ten pryzmat patrzeć na wszystko, jak też pisać bzdety typu "głodne dzieci" - takie są w Afryce.


Nie mieszkam w zachodniopomorskim, a nawet gdyby, to miejsce mojego zamieszkania nie ma nic do rzeczy. Patrzę przez pryzmat sytuacji w całym kraju. Widocznie masz inne informacje na ten temat, więc przeczytaj pod poniższymi linkami  "bzdety" o głodnych dzieciach w Polsce.
700 000 dzieci w Polsce GŁODUJE
PRZERAŻAJĄCE statystyki: Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w BIEDZIE lub NĘDZY
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 18:29
Już Ci napisałam "demagogia". "Patrzysz przez pryzmat" publikatorów". Niższy dochód na osobę był za "komuny" w wielu rodzinach. Ok. 550 zl. na osobę to mało jak jest 1 osoba. Taki dochód nie powoduje "głodu" tylko mniejszy luksus, a może nie? Rozejrzyj się: taki mały dochód, a dzieci w ciuchach firmowych, z najnowszymi tel., mają komp. itp. Idź do takiego domu to zobaczysz, nowy tel. talerz sat., butelki po piwie. Pewnie są tacy, którzy utrzymują się notorycznie z zapomogi i jakoś starczy na winko, a nie dla dzieci, ale to właśnie patologia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 18:44
"Mniejszy luksus" mówisz. Osoba na rencie poniżej 1000 zł, mieszkająca samotnie, albo mająca na utrzymaniu dzieci, to jest niestety bieda. Jakby na to nie patrzeć , bieda i już. Już same opłaty stałe, bez "luksusu" jakim jest telefon i internet , pochłaniają co najmniej połowę tej sumy. A jak trzeba jeszcze na leki? Nie musi być patologii żeby nie wystarczało na życie. To nie patologia to tragedia wielu uczciwych rodzin.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 19:02
Pisałam, że dla 1 osoby mało, w rodzinie wygląda to inaczej.

>mająca na utrzymaniu dzieci,<


To co ta osoba sama ze sobą ma dzieci i jest na rencie? Wysokość renty zależy także od składek - czyli wynagrodzenia podczas pracy. Leki dla przewlekle chorych są jednak w znacznej mierze dofinansowywane. Zresztą tutaj była mowa o "głodujących" dzieciach i ogólnie o Polakach - nie tylko chorych, bo to jakby odrębny temat.
Wierz mi Lidia, matka nie będzie kupowała wszystkich leków bo tak zapisał lekarz tylko najpierw przysłowiowe jedzenie dla dzieci. Poza tym rencista do tego z dziećmi ma sporo za darmo i sporo do tej podstawy dodatkowej kasy - co zresztą większość wie sama. Pewnie, że jest to zwykle na "styk" i trzeba oszczędnie. Jednak za tej "komuny" wiele osób i to dobrze wykształconych żyło od... do...
Mój tata, skończył studia za komuny (tej ostrzejszej) i wtedy właśnie "głodował".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 19:24 Zmieniony 2013-02-10 19:37
Moja wypracowana renta nie przekracza 1000zł. Leki na przewlekłe choroby jakie mam , ponad 200zł. Nie jestem samotna i tak się w moim życiu ułożyło, że nie muszę się w tej chwili martwić o pieniądze, ale rozumiem tych, którzy mają takie dochody, bo wiem na co taka kwota wystarcza.

O życiu w komunie wiele mogłabym  mówić, ale nie jest to rozmowa na forum. 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-10 20:24
Przed chwilą mówił w TV premier i wiecie co?
Tak mu się nos wydłużał, że przebił szkło i zniszczył mi telewizor.
Trudno mam jeszcze kilka to włączę następny. :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 20:36
Myślisz, że następnego nie da rady przebić?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-10 20:48
Poradzi sobie, jest w tym najlepszy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 20:50
To może nos będzie uszkodzony. :-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-10 20:53
Dżepetto zrobi mu nowy :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-10 21:01
Tylko nie wiem czy Dżepetto ma jeszcze tyle cierpliwości, bo to już chyba nie pierwszy raz. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 20:37
to masz prawo do odszkodowania za nieprawdę wypowiadaną przez Premiera... :-) :-) :-p
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-10 20:47
Gdyby za to dawali odszkodowania to Polacy byliby najbogatszym narodem :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 20:53
Sa glodne dzieci w tym kraju. Co do komuny sie nie wypowiadam. Za mlody jestem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:31

>Sa glodne dzieci w tym kraju. Co do komuny sie nie wypowiadam. Za mlody jestem. >


Tu, na tym forum są osoby, które mogłyby być twoimi dziadkami, więc trochę szacunku dla tych osób się należy...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-10 21:36
Z dziadkami, to chyba lekka przesada. Nie zauważyłam żeby Rogal kogoś tu na forum obraził. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:58
tu nie chodzi o obrażanie obraźliwymi słowami...  Lecz sposobem prowadzenia dyskusji... Chrome jest osobą powyżej 70-tki, inne osoby co tu piszą także...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 22:06
A co z tym sposobem jest nie tak? Prowadze merytoryczna dyskusje.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 22:17
Merytorycznej rozmowy nigdy nie prowadziłeś, tylko narzucasz swoje zdanie... Wybacz, takie zdanie mam o tobie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 22:54
Twoje zdanie mnie nie interesuje. Ja podaje merytoryczne argumenty. Twoje mozna zobrazowac zdaniem-wszyscy kradna.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 23:25
Rogal160

>Twoje zdanie mnie nie interesuje. Ja podaje merytoryczne argumenty. Twoje mozna zobrazowac zdaniem-wszyscy kradna. >


Ja zauważyłem, że do merytoryki ci dużo braku, tyle co świni do nieba... Ponieważ nie interesuje cię zdanie innej osoby, a tylko uważasz, że twoje zdanie jest najlepsze, a tak nie jest...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:26

>Gdyby za to dawali odszkodowania to Polacy byliby najbogatszym narodem :-)>


To prawda :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 21:39
Czesto mam inne zdanie ale nigdy nikogo nie obrazam.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-10 22:59
W zasadzie mamy prawo do odszkodowań. Zadne z posłów nie wywiązało się z obietnicy.Szczególnie Rząd, który składając przysiegę zawiazał tym samym umowe z Narodem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-11 00:06
Poczytaj komentarze pod tekstem.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-11 00:13
Bzdura Lidziu. Wystarczy byś poogladała programy z więzień, to zobaczysz w celach TV, maja mozliwośc szkolen, nauki, wielokrotnie musiałam ustepowac miejsca w przychodni, gdy doprowadzili na badania więznia.Mają zagwarantowane miejsca w szpitalu, my zaś musimy czekac.Moge wiele napisac.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-11 00:16
Mało o tym wiem, ale rzeczywiście  przypominam sobie, że kiedy przyprowadzali do nas więźniów na badania, to zawsze wchodzili w pierwszej kolejności. Tylko to było dawno temu, jak jest teraz , tego nie wiem. Wtedy jeszcze pracowałam.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-11 00:26
Teraz maja jeszcze lepiej. U nas jest tzw. azyl za szybą pancerną dla szczególnie niebezpiecznych osób.Zapewniam Cię, że gdy taki delikwent ma zostac dowieziony, to lekarz lub sanitariusz czekaja w Prokuraturze, by w razie jego zabawy (potrafią głową walic w ściane i szybę, az nosy i szczęki sobie łamią) udzielic pomocy i szybciutko na sygnale zawiezśc do szpitala.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-11 00:28
Ratować muszą, bo to też ludzie. :-)

Dziś już znikam. Mam jeszcze coś do zrobienia. PA. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 00:50

> W zasadzie mamy prawo do odszkodowań. Zadne z posłów nie wywiązało się z obietnicy.Szczególnie Rząd, który składając przysiegę zawiazał tym samym umowe z Narodem. >


Z narodem i z Bogiem... A ani dla narodu, ani dla Boga nic nie zrobił, co było w obietnicy...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-11 11:00
Kiedyś jeden próbował na pod koniec I kadencji Tuska wyciagnąc odszkodowanie, za niedopełnienie obietnic wyborczych.Złożył wniosek do Sądu, ten go oddalił, twierdząc w orzeczeniu, iż czym innym są wybory, a czym innym rzeczywistośc:(
Paranoja!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 11:45
A mówią że sądy są apolityczne... A tu jak się to ma do rzeczywistości??? Czy to obłudne kłamstwo???
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-11 12:19
Z tego wniosek że obietnice przedwyborcze dla niektórych wybranych to tylko puste słowa.
W naszym prawie obowiązuje pewne określenie.
Oskarżony może kłamać. Świadek natomiast nie.
Czy to dotyczy obietnic przedwyborczych?
Tego nie wiem ale dla mnie to oszustwo.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-11 13:01
Zastanówcie się ludzie.
Kampania wyborcza to czas obietnic, a nie przyrzeczeń. Ktoś mówi, że coś zrobi w danych warunkach. Te ostatnie ewoluują i zawsze można powiedzieć, że czegoś zrobić się nie da. Gdyby sąd orzekł, że należy się odszkodowanie za niespełnioną obietnicę polityka przestała by istnieć. Natomiast wnioskowanie, że sądy są polityczne na podstawie opisanego zagadnienia to delikatnie rzecz ujmując nadużycie intelektualne. Zresztą nie ma podstawy prawnej do wyroku którego się domagacie.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-11 13:26
Rogal, czy nie uważasz, że społeczeńtwo powinno miec takie prawo? Już starozytni Grecy mawiali, iż obietnic należy dotrzymywac, by zachowac honor. Dla mnie takie rozwiazanie byłoby naturalnym biczem na polityków, gdyż nie wypowiadaliby słów na wiatr.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-11 13:39
Względy aksjologiczne i etyczne to jedno. System prawno-polityczny to drugie. Po prostu niemożliwe jest sądowe weryfikowanie obietnic weyborczych. W demokracji władzę oceniasz przy urnie wyborczej.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-11 13:41
Niestety te urny ułomne są:(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-11 14:05
Raczej głosujący i kandydaci.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 17:02
Rogal, a ja widziałem, jak premierzy, ministrowie, a nawet prezydent, przyrzekali a na końcu tej formuły mawiali, Tak dopomógł mi Bóg... Więc składali obietnicę Bogu i ludowi...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-11 17:06
Widziałeś, ale niedokładnie słuchałeś. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 17:12
tylko Pawlak nie powiedział na koniec przysięgi słów: Tak dopomógł mi Bóg...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-11 17:15
To oni skladaja przysiege w czasie przeszlym? Zreszta co to ma dorzeczy. Rozliczenia z Bogiem sa ich sprawa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 42) (1462093 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill