www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 24) (1298406 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-04 18:29
Zrób żeby było fajnie.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-04 18:31
Witaj Lidzia. U nas też było ładnie i słonecznie :-)
Chyba trochę lepiej się czujesz? :-)
Życzę słoneczka każdego dnia (sobie też).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-04 23:31
Tobie również wszystkiego dobrego. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-05 12:44
Piękny dzień. Prawie jak wiosna. Stokrotki pod balkonem przetrwały mrozy. Ptaki ćwierkają. Znów chce się żyć. :-)))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-05 19:48
      Przejmujący list chorego na raka Gabriela Garcii Marqueza

      Pisarz wycofał się z życia publicznego i do swoich przyjaciół rozesłał pożegnalny list. Oto on:

     Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.

     Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.

     Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie.

     Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła. Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią.

     Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me ciało, ale moją duszę.

     Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość. Nie wiedzą bowiem, że starzeją się właśnie dlatego, iż unikają miłości!

     Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie.

     Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).

     Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi... Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.

     Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią, po raz pierwszy, palec swego ojca, trzyma się go już zawsze.

     Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.

     Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył.

     Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.

     Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem.

     Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym "kocham cię", a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz.

     Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć jak bardzo cię kocham i że nigdy cię nie zapomnę.

     Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.

     Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz.

     Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni.

     Prześlij te słowa komu zechcesz.

     Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj.

     I jeśli tego nie zrobisz nigdy, nic się nie stanie.

     Teraz jest czas.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-05 20:31 Zmieniony 2014-02-05 20:35
"Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie. "

John Donne
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 20:59
"Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście narodziło się bowiem jako jedno z bliźniąt."
George Gordon Byron.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-06 09:26
Witam Was. Dziś u mnie znów piękny , słoneczny dzień. Życzę nam wszystkim, aby i na forum był on również taki. Pozdrawiam. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-07 19:58
Piękne otwarcie olimpiady w Soczi. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-02-07 21:39
MI SIE NIE PODOBAŁA ,CZY W LATACH 60TYCH W ZWIAZKU RADZIECKIM SŁUCHANO ZAMERYKANIZOWANEJ MUZYKI? ALBO KOBIETY CHODZIŁY W KOLOROWYCH SUKIENKACH NA HALKACH?WATPIE. KTO NIOSŁ FLAGE OLIMPIJSKA BYŁA TAM TAKA STARSZA KOBIETA CO TO BYŁA ZA JEDNA?NADIEZDA KRUPSKA?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-07 22:34 Zmieniony 2014-02-07 22:41
Miła dla oka, ale xdecydowanie za długa :-).Co zaś się ma do delegacji niosącej flagę to trzeba było w delegacji zakręcić, żeby ... Co się zaś ma do tej starszej pani to pewnie naszej starszej forumowiczce;))) chodzi o panią Tiereszkową . Gagarin nie chciał wystąpić ;-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-08 09:13
Amalian. Tiereszkowa dla pokolenia po 81 jest jak dla nas filozofowie greccy.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-09 17:34
A my o niej śpiewaliśmy piosenki. Pamiętasz? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-10 09:18
Witam wszystkich słonecznie. :-))) Miłego dnia i całego rozpoczynającego się tygodnia. :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-10 10:07
Tydzień na końcu ma walentynki:)))
A 'Walentynę twista' pamiętam:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-10 10:21
Oby ta Walentynkowa miłość trwała cały rok, a nie tylko tego dnia. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-11 10:41
Co planujecie na Walentynki dla miłych osób?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-11 12:01
Nic. Mamy polskie święto w czerwcu.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-11 13:54
Dla mnie to normalny dzień, ale przytulanie będzie . Bo nic tak dobrze nie robi jak przytulanie :-) . Dla tych co wierzą lub nie ;-))) https://plus.google.com/u/0/photos?pid=5979121964900516290&oid=109661737893725054646    . Mamy to szczęście być tam często i pewnie dlatego dostrzegamy w każdym dniu nie tylko jego wstawiennictwo . Pozdrawiam zakochanych i nie :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-11 16:42
Nie mogę zobaczyć, nie otwiera się bez logowania. :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-11 20:52
może teraz ???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-11 22:24
Nie:(((
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-11 23:05
Przepraszam, le mam problem z linkiem do zdjęcia :-(((( Nie jestem w stanie go pokaazać :-)(  lub inaczej musiałbym podać hasło a tego bym nie chciał :-((( .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 00:22
To podaj namiary na miejsce, może w sieci będą zdjęcia.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-12 00:30
może jutro coś wymyślę ;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-11 16:42
Wiadomo, rogalowi chodzi o Dzień Dziecka :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-11 16:53
No i może jedynie słuszne trendy nie mają do tego dnia zastrzeżeń, jak do Walentynek??? :-)))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-11 23:23
Gdyby ten dzień nazwać po polsku np: Dzień Przymilanek , to nikt by nie protestował ani się nie burzył :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-11 23:36
Faktem jest, że to nie nasze, polskie święto . Ale dlaczego zaraz tylko dzień się mamy przytulać . To jest ograniczenie swobód - zaraz usłyszę :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 00:54
To jest miłe święto, wyzwala pozytywne uczucia i myśli. Co za tym idzie handel wchodzi wtedy na obroty, dostosowując się do potrzeb. Świeckość tego dnia jest pomimo związku ze św. Walentym bardziej oczywista w przeciwieństwie do prób zaanektowania czerwcowego święta Nocy Kupały, zwanej później z tego względu nocą świętojańską. Noc kupały  obchodzona była wielowarstwowo, również na podobieństwo Skiroławek, podobno.;-) W kazdym razie obyczajowość tego pogańskiego święta nie podobała się w późniejszych czasach i nazwa się zmieniła.
W czerwcu puszcza się wianki, nawiązuje różnie do pogańskich zwyczajów, a w lutym święto zakochanych nieco się też rozrasta. Obejmuje też przekazywanie wyrazów sympatii, tzw. walentynek nie tylko ukochanym, ale też lubianym.
Dobrych akcentów nigdy za wiele, więc co tam.:-)
Dobranoc panie Amalianie Przytulisiowy.;-)
Czas na przytulanki i chrapanki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-12 08:38
Rozrasta się na święto kiczu i konsumpcji. Kolejny przejaw małpowania zachodu. Niedługo będziemy uroczyście jeść indyki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 09:03
Zgoda, ale lepszy jest kicz, który się rozpoznaje i traktuje zabawowo, niż kicz w naszej rzeczywistości, który często jest zawoalowany. A indyki? Pamiętasz z literatury "pawiem narodów byłaś i papugą". To może i indyki będą. Z drugiej strony globalizacja ma swoje dobre strony i nie mozna tego nie widzieć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-12 09:05
Ale ja widzę dobre strony globalizacji, nie muszę jednak podchodzić do niej w sposób bezkrytyczny. O jakim polskim kiczu mówisz? Walentynki zabawowe? Znam mnóstwo par, gdzie brak prezentu w tym dniu byłby powodem dramatycznej awantury. Jednak to już nie wina Walentynek, lecz ludzi:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-12 11:48
Żeby mieć "swoje wartości" musisz poznać te nie swoje ;-)... Dla mnie św. Walenty jest patronem każdego dnia: To śniadanie przygotowane przed pracą dla mnie , to liścik:) zostawiony na stole z podpunktami: co zrobić na obiad ;( i życzeniem miłego dnia :-) . To pamięć i nienudzenie się sobą w kieracie codzienności . Pozdrawiam wszystkich zakochanych :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-12 11:54
moja Walentynka śpi słodko i czasem muszę ją budzić...W czassie snu jej nie prz\ytulam, ale codziennie wypuszczam kołczan strzał z grotem w kształcie serca do mojej Walentynki . Pewnie nie wiedziałby jak ją kocham gdyby nie "ciche dni" . Raz w roku muszą być ...;-) .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-12 18:49
teraz każą zalożyc konto gogle+ :-( , zastosuj pokazywarkę jak dobrasia
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 18:47
Ciche dni się zdarzają, a po burzy słońce.:-) A zdjęcia nie otwierają się nadal. Ty lepiej Amalian powiedz jakie to miejsce, to znajdę w wyszukiwarce. Tak zachwaliłeś, że jestem ciekawa.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-12 18:46
amalian a propo Polskich świąt.  czy Wielkanoc to Polskie święto? Na pewno Dzień Wojska Polskiego to na 100% polskie święto :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 18:49
Wybuchłam śmiechem. Waldek strzelasz jak z armaty.:-))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-14 09:30
  WA L E N T Y N K I 
Dużo serdeczności i uścisków dla Was wszystkich, tych świętujących i tych co tego dnia nie świętują. :-)))))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-14 11:31 Zmieniony 2014-02-14 11:33
Miły dzień na całym świecie. :-))) Walentynke dziś już dostałam. Na chwilę mi dech zaparło z wrażenia.:-))))
Serduszka wirtualne dla wszystkich:)♥ ♥ ♥ ♥
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-14 13:29
Też chętnie zostawiam dla wszystkich Walentynkę ;-) hmmm a dla pań powinienem zostawić Walentego :-)  no cóż nie jestem zwolennikiem Hallowin ale nie można wszystkiego potępiać bo to obcy zwyczaj. Buziaki dla pań . Panowie przybijcie piątkę. A tęcza niech zostanie symbolem pogody po burzy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-14 17:32
:-)* wzajemne buziaki dla Walentego.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-15 10:08
Śpiochy wstawajcie. Czas na kawę. :-))))))))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-15 12:30
Właśnie ją zrobiłam i usiadłam przed kompem.:-) Dzień dobry bardzo:) ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-18 08:32
Witam wszystkich słońcem i poranną kawą. Miłego dnia. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-18 09:54
Miłego.:-) "Sierpień 2014 będzie miał  5  piątków, 5 sobót i 5  niedziel.  Dzieje się tak tylko raz na 823 lata. Chińczycy nazywają to  "Kieszeń pełna srebra" " Chyba dlatego, że to długi miesiąc do pracy i zysków?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-18 16:23
To ciekawostka , bo będzie  tylko dwadziescia dni pracy tyle co w  lutym I w maju , natomiast lipiec I październik to aż  23 dni
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 24) (1298406 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill