www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (Strona 4) (106000 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-04 20:24
To, też znaczy, że nie ma nikogo godnego na liście...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-04 20:25
Myślisz, że ktoś  będzie się przejmował, że Ty nie wypełnisz karty? Wypełnią inni. Jednostka się nie liczy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-04 22:45
Takich jak ja jest więcej...  Nie pomyślałaś o tym, Lidian????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-04 22:51
Wiem, ale to nie zmienia faktu, że Wasze głosy będą nieważnie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-04 23:04
to jest tchórzostwo i nie wiem dlaczego taki ktoś może wymagać od innych, jak nie wymaga od siebie . Spychologia, to jego specjalność . Taki ON niczego nie jest winien i wszyscy to ZŁODZIEJE . Norbi jesteś śmieszny ze swoimi dylematami w burzeniu barier . Największą barierą jesteś ty . Sorry kolego 62, tylko krowa nie zmienia poglądów więc w następnych wyborach widzę jak wrzucasz ważny głos . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-04 23:37
Adam, skoro masz na kogo głosować to głosuj, proszę bardzo, nie zabraniam, ja doszedłem do wniosku, skoro nie pokazali nic dobrego poprzednie rządy, a było, co rząd, to gorzej było, to w takim razie, niech sami się wybiorą, a mnie nie mieszajcie w to,
Jeśli zaś chodzi o to że będę żądał, to choćbym nie poszedł na wybory, to żądać mogę i mam prawo bo żyję w tym kraju...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-04 23:50
A na kogo Ty zagłosowałabyś Lidian, gdybyś nie miała na kogo głosować??? Na lepsze zło albo na gorsze dobro???  Ja już za tyle się na głosowałem za lepszym złem, lub gorszym dobrem...  Więc na przyszłe wybory, pójdę na nie lecz albo nie skreślę nikogo, kto należy do jakiejkolwiek partii, a jak będzie ktoś bezpartyjny a będę go znał to wtedy zastanowię się i być może zagłosuję na tą osobę...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-04 20:27
A nawet pustą kartkę ktoś może niechcący ;-) uzupełnić po swojej myśli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-04 20:28
Też prawda.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-28 22:23
Spór Radziszewskiej i Biedronia o posłów-emerytów

>Elżbieta Radziszewska zareagowała z oburzeniem  na wypowiedź Roberta Biedronia w Superstacji. Poseł Ruchu Palikota, wypowiadając się na temat uposażeń posłów, którzy pobierają emerytury, stwierdził m.in., że są to "dinozaury" i zachowują się tak, "jakby żyli w latach 80. i 90., choć jest 2013 rok". – Dinozaury już nie istnieją na świecie, ale w Sejmie się zachowały – mówił Biedroń w programie Superstacji.
>- Pani poseł Radziszewska przekręca moje wypowiedzi, które padły  w zupełnie innym kontekście. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, nie rozumiem, jak moje słowa można interpretować w tak głupi i prymitywny sposób  – powiedział w rozmowie z Onetem Robert Biedroń, odpowiadając na słowa posłanki PO.
>– Uważam, podobnie jak mój klub poselski, że posłowie powinni sprawować swój urząd tylko przez dwie kadencje. Mam podejrzenia, wynikające z moich dwuletnich obserwacji, że jeśli ktoś chce zasiadać w Sejmie dłużej, to w wielu przypadkach, albo robi z tego biznes albo staje się leniwy - stwierdził poseł Ruchu Palikota.
>- Obserwując dorobek pracy posłanki Radziszewskiej można odnieść wrażenie, że moje spostrzeżenia są słuszne. Wystarczy nadmienić, że pani poseł mandat poselski sprawuje już piąta kadencję, a w tym roku bilans jej działalności to jedynie 9 wypowiedzi w Sejmie i jedno pytanie w sprawach bieżących – stwierdził Biedroń. – Pani poseł zwyczajnie próbuje obrzucić mnie błotem; można nawet powiedzieć: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą"- skwitował poseł RP.


Zamiast swojego, komentarz internauty:

>~zbynek do ~dt: W pelni sie zgadzam powinny byc dwie kadencje i powrot do wykonywanej wczesniej pracy.Prezydent tez jest dwie kadencje.Skonczyc wrescie z tym aby po Sejmie snuly sie emerytalne mumie w wiekszosci podnoszace rece naciskajace na guxzik bo tak im kazano.ludzie nie znajacy biegle jezykow obcych.Niestety to natura z wiekiem zabiera kazdemu szare komorki,nastepuje ich nieodwracalna utrata.Potrzeba ludzi wyksztalconych znajacych biegle przynajmniej dwa jezyki obce a nie marionetki,ktorymi latwo kierowac.

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-28 23:27
Nie jestem zwolennikiem ruchu Palikota, ani Biedrona, lecz uważam, że w tym wypadku ma w pełni rację, każdy parlamentarzysta ma być góra dwa lata w parlamencie, a po nich do pracy którą wcześniej miał...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-29 08:26
Ok.
Dwa lata czy dwie kadencje?
I jak uzasadnisz takie ograniczenie?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-29 13:28
Rogal, chodziło o dwie kadencje...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-29 14:27

>Nie jestem zwolennikiem ruchu Palikota, ani Biedrona,<


Chłopaki zrobią wszystko żeby zaistnieć, ale czy to jest prawdziwe ???? Pan Palikot "wchodzi " w różne postacie; raz jest świętoszkiem, powołującym się na Boga a raz Lutrem przybijającym swoje przemyślenia do drzwi kościoła .  Ale to już było ;-) - śpiewa Maryla .  Norbi masz sto procent racji ;-) . Jeszcze musisz mieć tylko poparcie w sejmie, żeby to przeszło w . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-29 16:35
Tam w sejmie, piszesz, Adamie??? A w cyrku, kto ma rację, iluzjonista czy widź???
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-29 16:37
Sorry, miało być w Sejmie, a więc, kto ma rację Posłowie, czy zwykli obywatele???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-29 09:24
Ludzie sa różni. Są młodzi jałowi umysłowo jak kapusta i starsi typu prof. Bartoszewski i to powinno być kryterium. Wg mnie najlepsze lata sprawności intelektualnej przypadają między 40-60. Mamy wtedy u ludzi  takie atuty jak dojrzałość przy sprawnych, szybkich szarych komórkach. I taki wiek powinien obejmować posłów, odpowiedzialnych za kraj. Dalej posłowie mogliby stanowić zaplecze eksperckie, wolontariat, pisać opracowania, prace naukowe jeśli starczy siły i intelektu. Nikt tego intelektu nikomu w tym wieku nie odbiera, ale wydolność ogólna organizmu się też liczy. Sejm to nie biuro u 'pana Kazia, czy innego Henia', gdzie jakoś leci.
Co do kadencji...Dwie i koniec, bo potem wpada się w rutynę, obrasta w piórka i układy. Albo się nie rozumie, co mówią inni, jak pani poseł, która ze wszystkiego zrozumiała atak na wiek.
Czas na emeryturę, bo jak w takim razie rozumie ustawy, na które głosuje lub nie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-29 09:54
Wydajność? Sprawność? No niemożliwe. A ON pracodawcy powinni przecież traktować tak jak zdrowych.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-29 12:33
Mówiłam o apogeum sprawności intelektualnej w aspekcie wieku niezależnie od tego, czy ON, czy nie ON i w odniesieniu do najwyższego kryterium: POSŁA, a nie pracodawca pracownik.. Nie bardzo rozumiem intencji Twojego postu? Ironiczna trochę, czy jaka?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-29 12:37
Nie da się zmierzyć wszystkich jedną miarą. Zresztą świat byłby nudny gdybyśmy byli tacdy sami . Pewnie dla wszystkich bylibyśmy tym samym numerem . A może tylko numer by nas dzielił- ten nadany prze siebie nie zaś telefoniczny ;-) .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-29 14:48
Oczywiście, że ironiczna. Przecież większość na tym forum domaga się takich samych praw na rynku pracy pomijając kwestię wydajności.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-29 09:54
Mnie kapusta kojarzy się z warzywem, które jest smaczne i pożywne i wystarczy tylko troszkę chcenia i wiedzy, by ją smacznie podać . Z politykami jest inaczej To im się wydaje, że są 'smaczni i wyjątkowi ' . Przed wyborami energiczni z głową pełną pomysłów na wszystkie bolączki, po z głową pustą . Wylęknieni o słupki poparcia milczą i udają że rządzą wymieniając na swoich ludzi w Spółkach i w innych mediach - tam dgzie mogą je zmienić . Czy wszyscy?? pewnie nie, ale ... Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-29 10:05
A co to ma do potencjalnego ograniczenia liczby kadencji?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-29 10:35
Piszę o ograniczeniach, które nie pozwalają wszystkim rządzić, szyć, gotować czy pisać ;-) . Jestem za tym by wyborami ograniczać tym, którym się tylko wydaje że są dobrzy w tym co robią . Kapusta w rękach dobrego kucharza to kwintesencja smaku i tylko trzeba chcieć i umieć ja podać . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-29 12:35
No tak:) Wypada przeprosić kapustę:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-29 12:38
sie wie . Pozdrawiam głąb ;-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-29 13:11
Lubię głąby, te kapuściane.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-29 13:18
ja również...i nie wiem dlaczego mają wydźwięk pejoratywny . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-02 02:30

> Mnie kapusta kojarzy się z warzywem, które jest smaczne i pożywne i wystarczy tylko troszkę chcenia i wiedzy, by ją smacznie podać .


Ostatnio amalian przygotowywał gołąbki : ten przepis znajdziecie w kuchni :-) (choć pewności nie mam czy amalian go tam umieścił)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-07-02 19:52
nie umieszczałem przepisu, bo ... ;-) . Byłem dzisiaj na spacerze i mimo, że moja sprawność jest żadna to ruszam się; w kuchni, przy komputerze czy spacerze . Nie wyłączam się z życia i wolniej ale żyję . Trzymam się i więcej wymagam, od siebie . Wolniej, ale do przodu . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-02 20:47
I tak trzymaj, bo z wiekiem człowiek się staje coraz wygodniejszy i coraz częściej znajduje dla siebie wytłumaczenie. Czuję to wygodnictwo po sobie ;-) i zbyt często mi się nie chce.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-02 02:24
Dziwny kraj, dziwni ludzie, dziwne partie ?
Mnie atakują ostatnio dziwne ankiety nazywające się sondami. Ostatnio  była to sonda dotycząca rządzącej partii
A pytania ?
O to czy w następnych wyborach wygra PIS,czy ludzie wybiorą Dudę na nastepną  kadencjie?
Ciekawostką jest tylko ,ze nie wiem jaki "GUS" to wykonywał i na kogo zlecenie? . Czy tym temacie statystyki będą interesowały Rogala? :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (Strona 4) (106000 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill