www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (Strona 2) (106002 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 23:17
Walduś, nie dziękuj, bo nie ma za co, wystarczy, że my wiemy co jest grane,  a z tym przodem i tyłem  jest tak jak napisałeś
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-30 12:43
SIE ADWOKAT BIDOKA NORBUSIA ZNALAZŁ.:-)))))))NORBUS A WG CIEBIE JEST KTOS KTO SIE SPRAWDZIŁ?NIE LICZ PAPIEZA I PREZENTEROW POGODY.;-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-04-30 16:25
Polska to dziwny kraj. Dodałbym: kraj bezprawia.
Mieszkasz w Polsce? Zapomnij o prawie własności

>PRL wiecznie żywy. Kiedyś to państwo miało w głębokim poważaniu własność prywatną, dzisiaj postępują tak firmy, będące w prostej linii spadkobiercami tamtych czasów.

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-30 18:42
Jeśli mam liczyć na kogokolwiek, to liczę na siebie samego, na swoje możliwości...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-30 18:51
No niemożliwe, przecież co i rusz piszesz, że państwo ma dać.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-30 19:06
  Aby być chorym w PL to  trza mieć końskie zdrowie...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-02 12:31
Och , jaki ja dzisiaj jestem radosny. Widziałem białego orła który może. Wcześniej oby okazać swoją radość ozdobiłem swój balkon biało-czerwoną wstążką .
Co?  bedę się wyróżniał ? Nie , dzisiaj wszyscy ozdabiają swoje balkony, okna domy białoczerwonymi barwami.
Dzień flagi mamy.
Okazja do świętowania.
Też świętujecie?,!
Milego dnia.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 12:50
A wczoraj było święto pracy, jakoś mało kto świętował...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-02 14:38
Masy ludzi przedzierają się w kierunku kas wrzucając do platform byle co ... Strach, że może zabraknąć towaru czy pieniędzy ustępuje przed strachem, że zamkną hipermarket . Pokolenie "hiper" rośnie w siłę . Pozdrawiam :-(.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 14:49 Zmieniony 2013-05-02 14:51
Takie czasy, lecz te czasy skończą się niebawem... Bo z czego ludzie będą czerpać kasę, gdy będą sami bezrobotni, starczy i niepełnosprawni bez grosza przy duszy????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-02 14:52
Mówisz Norbi, że to wina bezrobocia ?Ja zaś , że to styl życia. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 14:55
Jedno i drugie, jest tego przyczyną a trzecia sprawa to wina rządzących, wszystkich razem, tych co byli i obecnie rządzą····
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 17:46

>Dzień flagi mamy. Okazja do świętowania. Też świętujecie?!


Tak Waldku, ja też świętuję ale małą flagą czyli flaszką (?) :-)
A więc Panie i Panowie bierzmy małe flagi w ręce i .... ŚWIĘTUJMY
NA ZDROWIE :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-02 20:12 Zmieniony 2013-05-02 20:15
Na zdrowie, tego nigdy za wiele :-).
?Szczególnie dzisiaj;Jestem słaby i mam problem z wstawaniem . Ale wyginam ciało śmiało ;-)i drepczę.
Oczywiście, że i dzisiaj byłem na spacerze i zmokłem, ale to nie problem- Majowy deszczyk daje siły- podobno .
Na czas ulewy schowałem się pod parasol, który wychodził za ogródek .
Po drugiej stronie siedziało dwoje panów i raczyło się rozmową oraz flaszeczką .
Ja, przycupnąłem z tyłu w nadziei, że przestanie padać . Chciałem sobie poobserwować ludzi i podumać .
W deszczowe dni lubię to, ale, że byliśmy siebie blisko i trzeba było jakoś zagaić .
Okazało się, że panowie to Austriacy, pracujący na Malcie a odpoczywający w Polsce i dobrze znający j.polski , bo tutaj sie urodzili i dlllugo mieszkali .
Proponowali strzemiennego, ale odmówiłem mówiąc 'bez tego dupą mi wywija ;-)) .
Polska to kraj ludzi dziwnych, o pokręconych losach, ale serdecznych .No to pyrsk ludkowie ;-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 20:31

>Na czas ulewy schowałem się pod parasol


A więc ta pogoda majowa nie tylko w centralnej Polsce była deszczowa?

>Polska to kraj ludzi dziwnych, o pokręconych losach, ale serdecznych


też uważam, że więcej jest ludzi szczerych i serdecznych :-)
Życzę zdrowia
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-02 21:04
Nie o takiej wiośnie marzyłem :-( . Na południu padało, ale trzeba było wyjść i zrobić zakupy ..na działkę :-) .Kwiaty, kwiatki i kwiateczki ;-)  . Między kroplami deszczu zostały posadzone i już rosną . Ogród się przebudził i drzewa obsypały się tysiącami kwiatów . Gałęzie są białe i wyglądają jakby śniegiem oblepione . A że jest zimno to nie trzeba nawet wyobraźni ...Ach ta wiosna, wiosna  .
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 21:50

>Ogród się przebudził i drzewa obsypały się tysiącami kwiatów


A gdzie zdjęcia? To ładniejsze niż pomniki, ulice czy "nieryczące lwy" :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 20:32
Tadzio, taka "flaszka" jak się okazuje, nie każdemu służy na zdrowie...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 20:40

>Tadzio, taka "flaszka" jak się okazuje, nie każdemu służy na zdrowie


To niech weźmie flażkę i pomacha to z pewnością nie zaszkodzi :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 20:49
A czy to coś da????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-02 21:13
Norbi, grej hopie grej ;-)).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-03 00:26
Jo ni je hop ino chop, chopeczku....
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 21:46

>A czy to coś da????


Prorokiem nie jestem.
Napisałem, że "nie zaszkodzi"
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-02 22:46
Flagi, flażki, flaszki, flaczki do tego na koniec? NIe, lepiej orła z czekolady.:-)
Pokazywali próbę 'światła i dźwięku' w W-wie. Główna impreza jutro o 21:00 Tadeusz idziesz?:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-03 00:29
Hmm, ja poszedłbym gdybym mieszkał w Wa-wie...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-03 01:19 Zmieniony 2013-05-03 01:36
Norbuś jak wyruszysz wcześnie rano to z pewnością na okruchy się za;) łapiesz. Hej, hej, hej sokoły .... :-)
Omijajcie dziury, krawężniki doły ;-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-03 12:40

>Główna impreza jutro o 21:00 Tadeusz idziesz?


Jeśli pogoda się nie zmienia, a nie zanosi się na zmiany, to raczej zostanę w domu.
Program pokazu przygotowany jest na cały sezon więc nic mnie nie ominie jeśli pójdę w cieplejszy wieczór.
A może i w miłym towarzystwie a nie sam. Większość znajomych "realnych" wyjechało na majówki. Brrrr, współczuję im. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-03 01:03 Zmieniony 2013-05-03 01:33
Nie będę się wykręcał od świętowania. Na zdrowie panie i panowie.

Apropo ;-)
Zając w czasie świętowania spotyka wilka.
TY WILK CHCESZ WPIER○L?
Wilk rozłoszczony - CO POWIEDZIAŁEŚ ZAJĄC !!!
a nic , -odpowiada zając :-) - idź za róg ja tam przed chwilą dostałem:(

Zajączek radośnie zaśpiewał
Misie są głupie , misie są głupie - - - I wpada na niedzwiedzia brzuch.
CO ŚPIEWAŁEŚ ZAJĄC ? - pyta miś
A NIC- COŚ MISIĘ  pozajączkowało - coś misię pozajączkowało - jeszcze radośniej zaśpiewał zając
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-03 12:50
Ten zajączek to ma przerąbane, zawsze pod górkę ze zwierzętami z lasu.

Stoi w lesie kolejka przed zamkniętym jeszcze sklepem. Pierwszy stoi niedźwiedź za nim pełno innych zwierząt.
Przychodzi zając i mijając kolejkę podchodzi coraz bliżej drzwi.
Blisko początku stał wilk, złapał zająca w zęby i odniósł go na koniec kolejki.
Po chwili zając ponownie zaczął skradać się do przodu. Zobaczył go niedźwiedź, kopnął zająca i krzyknął:
-zając, spadaj na koniec kolejki!
Zając przeleciał wzdłuż kolejki, zrobił kilka koziołków, wstał, otrzepał się i mówi:
-Kurde! Ja tego sklepu chyba nigdy nie otworzę!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-11 13:02
Temat jest "Polska to dziwny kraj....". A jak ten "dziwny kraj postrzegają inni?
Zachodni dziennikarze piszą o Polsce i Polakach

>Zagraniczni korespondenci, którzy od lat przebywają w Polsce, piszą na łamach "Gazety Wyborczej" o swoich odczuciach względem Polaków. Część nas chwali, część gani. Ekke Overbeek, korespondent holenderskich i belgijskich dzienników, wskazuje też na największą "zmorę" i "hamulec" rozwoju Polski.
>Ekke Overbeek, autor głośnej książki "Lękajcie się! Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią", zwraca uwagę na wady Polaków. Pisze o "bajzlu architektonicznym", polskich traumach i ciągłym narzekaniu. "To, że Polacy narzekają, to chłopska tradycja. (...) Należy narzekać, ale tak naprawdę po cichu robić swoje" - pisze na łamach "Gazety Wyborczej".


>"Bardzo charakterystyczny dla Polaków i odróżniający was od kręgu kulturowego, z którego ja pochodzę jest ogromny brak zaufania wpojony przez te setki lat nieszczęścia. To jest największa zmora tego kraju i największy hamulec rozwoju" - dodaje.


>"Macie ułańską fantazję, jesteście przedsiębiorczy, kreatywni, ale też ponurzy i niestety, jesteście hipokrytami. Kwintesencją polskiej hipokryzji jest Kościół, ale wiele rzeczy robicie na pokaz. Samochód musi być lepszy niż samochód sąsiada. Telewizor większy. Sami sobie szkodzicie" - pisze w "Gazecie Wyborczej".


Pod tym jak zwykle wypowiedzieli się internauci. Polecam również przeczytać ich komentarze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-11 16:31
Polacy rzeczywiście są hipokrytami... 100% racji...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-12 10:26
Nie wszyscy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-12 10:35

>Nie wszyscy.


Oczywiście, że nie wszyscy, ale na 100% większość.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-12 10:55
Ja bym to uogólniła. W ludzkiej naturze leży hipokryzja i dzieje się to bez względu na nacje.W Polsce może bardziej, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do wolności. Powoli się to zmienia, wystarczy poczytać fora, nasze też.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-12 11:28
Nachbar czasami mnie zadziwiasz. Próbując nam wmówić że bezimienna choć nickowa część komentarzy, zawiera to czego powinniśmy słuchać z otwartymi ustami.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-12 12:44

>Nachbar czasami mnie zadziwiasz. Próbując nam wmówić że bezimienna choć nickowa część komentarzy, zawiera to czego powinniśmy słuchać z otwartymi ustami.


Nikomu nic nie wmawiam, ale poddaję do wiadomości, a każdy ma prawo do samodzielnego myślenia, o ile samodzielnie myśli, bo nie zawsze jest to oczywiste.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-12 13:07
Oczywiście,  tylko czy ta oczywistość oznacza że przytaczane tu komentarze to dobre i złe czy tylko dobre a może tylko złe? Bo to nie jest takie oczywiste.:-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-05-16 15:51
Wart pac pałaca.W innym,cywilizowanym kraju jeden by przeprosił,drugi by te przeprosiny kulturalnie przyjął,lub zachowałby sie zwyczajnie-1 kwietnia obowiązuje wszystkich.Ale nie tutu trzeba zrobic afere.
http://www.tvn24.pl/urban-do-tuska-przepraszam-ze-przeze-mnie-robi-pan-z-siebie-idiote,326077,s.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-17 09:54
Polska to dziwny kraj. Na każdym miejscu w przestrzeni publicznej i urzędowej wiszą symbole jednej wiary, co mi osobiście nie przeszkadza, dopóki sa tacy, którym to pomaga.
W każdej uroczystości świeckiej występują kapelani lub inni księża, święcą obiekty, przedmioty, tornistry, szkoły, co mnie nie tyle drażni, co dziwi niepomiernie w państwie świeckim, bo urzędnik ustępuje miejsca wyznaniom, a właściwie jednemu wyznaniu.
Radio Maryja jest bardziej słyszalne wszędzie i ma większy zasięg, niż inne stacje, co mi osobiście nie przeszkadza, bo nie słucham, czasem z ciekawości słuchałam, albo z konieczności, bo słuchała babcia.
Telewizja Trwam jest i działa, jak kto chce to ma i zasięg jest na całą Polskę. Niech ma też za darmo, jak najbardziej z pożytkiem,  jeśli jej dyrektor spełni wszystkie warunki.
Państwo topi na religie duże pieniądze, wychodząc na przeciw wiernym, co mi osobiście już przeszkadza, bo o Bogu uczyła mnie babcia i rodzice za darmo i nauczyli tak, że nie kłamię, nie oszukuję, nie robię wielu innych rzeczy niemoralnych. Naukę religii za pieniądze uwazam za zło, ale cóż jest jak jest. Czasy się zmieniły, to i za wiedzę nawet o Bogu trzeba płacić?
Państwo Kościołowi ulega w kwestii podatków i innych "kas",  tu specjalistą jest Nachbar, ale mnie to też wkurza.
Państwo łoży na utrzymanie zabytków sakralnych, nie przeszkadza mi to, bo to zabytki.

ALE....JAK SŁYSZĘ że to kościół jest poniewierany

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-jozef-wojcik-w-liscie-do-donalda-tuska-ludzie-w,1,5518534,wiadomosc.html#mark

ALBO, ŻE
"Episkopat od kilku tygodni prosi Ministerstwo Edukacji Narodowej o wyznaczenie terminu rozmowy o ważnych problemach polskiej szkoły. "
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-men-ignoruje-kosciol,1,5519121,wiadomosc.html#mark

to uważam, że ktoś chyba przegina na maxa!!!!!!!!!!a potem się dziwi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-04 20:21
A jak to się zaczęło? Ponoć wszystko zawdzięczamy kilku osobom zwanym dzisiaj opozycjonistami. Walczyli o to, by ludziom żyło się lepiej. Tylko nie powiedzieli którym. Tym u góry, czyli władzy, czy wszystkim na dole. Ofiary transformacji to nie tylko ci, którzy popełnili samobójstwa nie widząc perspektyw w tej nowej rzeczywistości, ale również ci, którzy dzisiaj również tych perspektyw nie mają i wegetują zamiast żyć w tym obiecanym raju.
Co dziwne, do dzisiaj toczy się dyskusja kto był kim.
Balazs: przeglądałem teczkę Wałęsy, nie było tam nic dyskwalifikującego

>- Pierwszy raz to publicznie powiem – teczkę Wałęsy przeglądałem bardzo dokładnie. Teczkę, która wtedy była jeszcze teczką pełną. Nie znalazłem w niej niczego takiego, co mogłoby być dyskwalifikujące dla Lecha Wałęsy - powiedział w rozmowie z TVP Info Artur Balazs.


>W 2000 r. Sąd Lustracyjny za prawdziwe uznał oświadczenie lustracyjne Wałęsy (jako kandydata na prezydenta), że nie współpracował ze służbami specjalnymi PRL. Sąd uznał, że SB fałszowała swe akta na temat Wałęsy.


>Sędzia Paweł Rysiński mówił wtedy, że w całej sprawie "poza trzeciorzędnymi, budzącymi najzupełniej w tej sytuacji zasadnicze wątpliwości dokumentami nie ma - oprócz wypisu z rejestru byłej SB - jakiegokolwiek dowodu, który potwierdzałby fakt współpracy Lecha Wałęsy jako tajnego współpracownika o pseudonimie »Bolek« z byłą SB".


>W 2005 r. Wałęsa dostał od IPN status pokrzywdzonego (status taki zlikwidowała nowa ustawa o IPN, uchwalona w 2006 r. na wniosek PiS). Były lider "Solidarności" zapowiedział wtedy, że będzie pozywał każdego, kto by twierdził, że był on tajnym współpracownikiem SB.


>W książce pt. "SB a Lech Wałęsa" Cenckiewicz i Gontarczyk napisali, że w pierwszej połowie lat 70. Wałęsa miał być agentem gdańskiej SB o kryptonimie "Bolek". Opisując wyrok Sądu Lustracyjnego, autorzy ocenili, że wadliwie ocenił on dowody nt. Wałęsy i pominął ich część. Autorów tej książki były prezydent jednak nie pozwał.


To jak to w końcu jest. Wałęsa miał pozywać każdego, a jednak nie pozwał.  Śp.Anna Walentynowicz kiedyś napisała list otwarty do Wałęsy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-04 22:17
Napisała, ale tu np. podaje się to wątpliwość i autorstwo przypisuje Kaczyńskim.
http://rkatafrakta.salon24.pl/390498,podly-list-walentynowicz-do-walesy-a-kaczynscy
Na potencjalnych autorów też już napisano pamflety genealogiczne. Takie polskie piekiełko, każdy wciąga każdego, na koniec wszyscy totalnie umoczeni.:-)
Nadzieja w młodym pokoleniu? Może....?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-05 16:36

>Nadzieja w młodym pokoleniu? Może....?


Z tym młodym pokoleniem może być różnie. Powiedzenie "czym skorupka za młodu nasiąknie" przeważnie się sprawdza. Jeżeli będzie się im wkładać do głowy wszystko to, z czego słyną nasze obecne autorytety, to może być jeszcze gorzej.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-05 17:18
To prawda... bez ogródek...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-07 22:05 Zmieniony 2013-06-07 22:08
Ja twierdzę, że autorytety nie mają nic do powiedzenia młodym . To od nich(młodych) i ich wiedzy zależy jakimi wartościami nasiąkną . Zobaczmy taką reprezentację piłkarską .Autorytety przekazywały piłkarzom wiedzę i co ? Zmiana trenera nic nie da, jeżeli poziom piłkarzy wskazuje, że powinni grać w lidze . Nie pierwszej :-((( .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-08 10:20

>Ja twierdzę, że autorytety nie mają nic do powiedzenia młodym . To od nich(młodych) i ich wiedzy zależy jakimi wartościami nasiąkną .


Masz prawo tak uważać, ale nie zmienisz pewnych reguł rządzących światem. Weź przykład z natury. Nawet dziki zwierz uczy się polować, latać itp, itd. Podobnie jest z człowiekiem. Nim dziecko pójdzie do szkoły języka uczy się od rodziców. Powiela też wiele innych zachowań, które uważa za naturalne. Później z tą wiedzą też nie jest tak, jak sądzisz, bo zależy ona od tego kto i co młodemu "włoży" do głowy. Nasiąka więc wiedzą i wartościami takimi, jakie mu wskażą autorytety. Później bardzo trudno jest wyjść poza zakreślony krąg wiedzy, bo albo się jej nie rozumie, albo neguje w obronie własnego ja, a częściej autorytetu. Zwróć uwagę jaką drogę musieli przejść wielcy odkrywcy, nim ludzkość pojęła rangę ich odkryć. Takim przykładem jest np. Kopernik.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-08 20:14

> bo zależy ona od tego kto i co młodemu "włoży" do głowy. Nasiąka więc wiedzą i wartościami takimi, jakie mu wskażą autorytety.>


Nie każda głowa, nie każda ...Pewnie, trzeba chcieć doskonalić siebie i swój warsztat . Wystarczy spojrzeć na naszą reprezentację ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2013-06-12 20:59
witaj drogi przyjacielu przez wiele lat świetlnych tu pędziłem i przez wiele tysięcy smutnych godzin zastanawiałem się co ci powiem ja się spotkamy i wiem w pewnych sprawach jesteś kul jednak co do STWÓRCY nie zgadzam się z tobą,to nie ON kreuje naszą rzeczywistość to sami ją sobie kreujemy ON dał nam rozum i wolna wole na kler sam najeździłem nie powiem,na BOGA też lecz kler można i trzeba obrażać za ich postępki a jak możesz BOGA obrazić 
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2013-06-12 20:45
DROGI przyjacielu dawno mnie nie było na tym forum miałem taki sam problem co ty doszedłem do takiego wniosku religia kościół A BÓG to całkiem inne sprawy byłem ateista lecz tylko do pewnego momentu kiedy jadąc motocyklem wpadłem na czerwone światło a tirem staną prze demna 10 cm,poszedłem do spowiedzi cały roztrzęsiony gdyż w pobliżu był kościół a ksiądz zapytał mnie czy do niego przyszedłem czy do kościoła czy do BOGA zdumiony byłem co powiedział,wniosek jest prosty nie pytaj dokąd prowadzi droga idź sam a się przekonasz 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-13 09:00
Witaj. Wpisałeś pod moim postem, a więc odpowiadam. Witaj na forum. Z uwagą przeczytałam, co Ci się przytrafiło. Faktem jest, że każdy ma inną drogę. Na mojej nigdy nie było ateizmu. Z upływem czasu, w miarę dojrzewania zmieniało się tylko pojmowanie Boga. Obecnie nie czuję się formalnie związana z żadną religią, nie czuję potrzeby aby walczyć z tymi, którzy wierzą, jeśli wierzą inaczej, ale mam niezbywalne prawo głosić też swoje poglądy w sprawach, które mnie bulwersują i to czynię.
Bo religia zamiast być czymś duchowym, stała się w Polsce polityczna i manifestacyjna w niewybredny czasem sposób (vide hasła w czasie jedynie słusznych marszów). Religia, która aspiruje do rządzenia państwem świeckim i to w sposób autokratyczny, budzi sprzeciw.
Ups....przepraszam, nie religia, a INSTYTUCJA, która chce swoje prawa na-rzu-cać.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2013-06-21 21:18
myślę że masz trochę racji lecz i też nie masz zacznę od tyłu cały czas nam wpierają iż polska to dziwny kraj mam pytanie dlaczego nam to wciskają mówiąc że dziwny a nie np;zły kraj lub dobry kraj a to dlatego drogi przyjacielu ze chcą nas pokłócić ze sobą i niektóry się to uadje pochodzę z Podkarpacia ostatni rynasiewicza zwolnili z wysokiego państwowego stanowiska lecz nie wsadzili go do więzienia za malwersacje dlaczego,na to pozwalamy my Polacy nie inne kraje dlaczego nie walczymy o swój kraj spójrz co się dzieje wchodzą ustawy unijne o ON odbierają środki na prace dla on a dają komuś innemu dlaczego a mówią iż w Polsce on mają lepiej niż na zachodzie europy byłem tam akuratnie i wiem że tak nie jest a u nas jest nędza i rozpacz ludzie się podpalają z braku środków do życia,za niedługo wybory eu i co mamy robić  my niepełnosprawni kogo mamy słuchać kto nami będzie kierował kto nam da jeść pic przyjacielu zastanów się,czyż to nie jest wszysko reliigia czyż to nie jest konanie JEZUSA na krzyżu czyż to nie jest nasza golgota,to my jesteśmy JEZUSAMI a politycy to judasze oni nas okłamuja za jedną sukienke pani tusk szkola na kilka dni by miała posiłki dla dzieci
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (Strona 2) (106002 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill