www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Wasze wymarzone miejsca na wakacje (6234 - wyświetleń)
- Autor Mmacz Dodany 2018-03-20 10:17
Nie widziałem tutaj takiego tematu.Może wypiszemy tutaj miejsca, które planowalibyśmy w przyszłości odwiedzić?

Sam bardzo chciałbym wybrać się do

Wenecji
Egiptu ( chociaż trochę się obawiam o to co obecnie się tam dzieje, jest nie za wesoło)
do Republiki Południowej Afryki, zobaczyć wodospady Wiktorii
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-20 11:54 Zmieniony 2018-03-20 11:57
Ja chętnie obejrzałbym i pojeździł na wielbłądzie (jeśli by się zgodził) zwiedzając również  Egipt i piramidy. Lubię gorący piasek ale bardziej ciekawy jestem folkloru miejscowych bazarów.

Chociaż dzisiaj przy postępie elektroniki możemy w każdej chwili się tam przenieść ( google.map) i zobaczyć jak to wygląda ale być tam i na własne oczy widzieć to zupełnie inna bajka :-)
Nadrzędny - Autor Grig Dodany 2018-04-19 12:20
Może nie do końca wymarzone ale odkąd tam pojechałem, wracam co rok - wczasy i turnusy odchudzające revital.pl
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2018-07-23 10:29
Egipt w kurortach jest bezpieczny. Piękne Morze Czerwone jak ktoś lubi i może pływać. Niskie ceny wycieczek. Ciekawy wypady na pustynie. Wszystko to trochę taka dekoracja dla turystów. Samodzielne wycieczki poza dzielnice turystyczne, to dosyć interesujące ale stresujące przeżycie. Nie było problemów w zwiedzaniu meczetu czy kościoła koptyjskiego. Obiekty takie są jednak mocno chronione i wymagany jest stosowny strój. W czasie samodzielnej wycieczki do arabskiej dzielnicy w Hurgadzie, życie na ulicy którą szliśmy prawie zamarło, wszyscy obserwowali czwórkę turystów. Dodatkowym kłopotem była grupa kilkunastu dzieciaków, które nas obstąpiły. Dobra rada lepiej nic nie dawać bo nie odejdą. Generalnie interesujące spostrzeżenia, życie i praca na ulicy. Nie zauważyłem śladów wrogości tylko ciekawość - bardzo natrętna ciekawość. Najlepsza była mina kierowcy taksówki, którą wracaliśmy do dzielnicy turystycznej. Za diabła nie mógł zrozumieć czego szukaliśmy w tamtej okolicy. Na stwierdzenie, że byliśmy zaciekawienie prawdziwym Egiptem tylko wzruszał ramionami. Ciekawszy i bardziej kolorowy jest więc Egipt pocztówkowy w części przeznaczonej dla turystów. .
Według mnie na pierwsza wizytę w Afryce polecam Tunezję. To taka trochę afrykańska Francja z prawie europejską infrastrukturą, może nawet lepszą niż w Grecji. Sympatyczni mieszkańcy, bardzo ciekawi skąd kto przyjeżdża, potrafią nawet zaczepić i rozmawiać z obcym na ulicy. Wszystko jednak z uśmiechem i sympatycznie. Odczucia dużo lepsze niż w Egipcie. Spokojnie można się włóczyć poza szlakami turystycznymi, po arabskich ulicach i zaułkach. Dobrze jest znać francuski, który jest urzędowy w Tunezji albo rosyjski, który rozumie dużo Tunezyjczyków obsługujących turystów. Z jednej strony wielu Tunezyjczyków ubiera się i zachowuje jak Europejczycy ale zwłaszcza na południu folklor arabski jest jeszcze bardzo żywy i widoczny w codziennym życiu.
Nadrzędny Autor marceliM Dodany 2018-07-26 20:30
Chciałbym kiedyś polecieć na Seszele. Tropikalny klimat to mój styl. Może przyjdzie czas, że uda się odłożyć kasę na taki wypad bo tanio nie jest. było ktoś z was?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 14:21
W Wenecji miałem okazję być. Egipt też chętnie bym zobaczył
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-17 10:49
Góry .
Nadrzędny - Autor Barb Dodany 2020-01-21 11:51
[usunięte]
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 11:35
Mnie się marzy Zanzibar
Nadrzędny Autor klemasa Dodany 2020-08-20 11:53
mnie marzą się Hawaje i Wyspy Kanaryjskie, lecz rzeczywistość jest taka, że muszę wakacje spędzać w przydomowym ogrodzie. Na pocieszenie zostaje mi grill na trójnogu taki jak tutaj: https://gotowanienapowietrzu.pl/grille/grille-na-trojnogu/  Co weekend urządzam grilla dla znajmoych , przyjaciół i rodziny. Bawimy się przednio.
Nadrzędny Autor orilek Dodany 2020-10-14 20:29
malediwy hawaje ;p ciepłe piękne wyspy z cudowną wodą
Nadrzędny - Autor jupil Dodany 2021-04-27 17:45
na pewno pojadę na Malediwy ;p
Nadrzędny - Autor farah557 Dodany 2021-05-26 06:14
Bardzo lubię wracać do hotelu https://bristolbusko.pl/. Piękne otoczenie lasów i gór zachęca do spacerów i pozwala odpocząć od zgiełku miasta.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2021-05-26 11:26
W kwietniu tydzień byłem w Sopotorium  Sopocie. To taki medical resort z bogatym zapleczem rehabilitacyjnym i fajnym basenem solankowym. Niestety pogoda była mocno umiarkowana.
No ale jutro lecimy do Hurgady pływać z kolorowymi rybakami. Nasze niże i deszcze powodują, że bolą nie wszystkie mięśnie i stawy przez co ledwo mogę się ruszać. Słońce południa i stabilne ciśnienie zawsze mi pomaga.
Nadrzędny Autor bertek Dodany 2023-03-16 09:46
Polecam Grecję ;-) Byłam na wielu wyspach greckich i nie jestem w stanie stwiedzić, która wyspa najbardziej mi się podobała. Każda z nich ma swoje urokliwe miejsca do odwiedzenia i każda warto jest wzięcia pod uwagę :-)

Moim zdaniem Polska również ma wiele do zaoferowania. Polecam na przyklad wybrać się w Lubelskie nad Jezioro Białe. Jeśli chodzi o noclegi w Okunince, to dobry standard oferuje domek nad jeziorem Białym Szyszka https://szyszka-okuninka.pl/

Na stronie możecie zobacyzć sobie zdjęcia domku :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Wasze wymarzone miejsca na wakacje (6234 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill