www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 18) (1725848 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-09-27 17:33
w życiu piękne są tylko chwile
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-27 18:03
w życiu piękne są tylko chwile  - tak masz racje ale żeby je przeżyć trzeba żyć
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-09-27 17:27
Mal,tak masz racje to chyba o wrażliwość chodzi i żeby mieć oczy szeroko otwarte.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-09-27 17:55
o tym dokladnie myslalam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-27 20:41
TO O CZYM PISZECIE CZYLI BYLO NIE BYLO DZIALO SIE WTEDY GDY KOMUCHY RZADZILI W POLSCE I ONI NAPEWNO MIELI WSZYSTKO ZANIM NORMALNY ROBOTNIK TO ZDOBYL CHOC TO WLASNIE DZIEKI NIEMU MOGLI ZYC JAK SWINIE PRZY PELNYM KORYCIE .PAMIETAM JAK PEWNEGO DNIA ZACZELY CHOZIC TZW TROJKI CZYLI JEDEN GLINA I DWOCH ORMOWCOW. WIDZIALEM WTEDY LUDZI O KTORYCH NIGDY BYM NIE POWIEDZIAL ZE SIE SPRZEDALI ZA WYSOKIE BUTY I MORO. TO BYLY ZWYKLE USPIONE SWINIE .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-27 20:55
OSTRY MASZ JĘZOREK NIE MA CO
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-09-27 21:47
I przyszedł czas wolności,czas radości,swobody.
Wszyscy są syci,czerpią do woli z pełnych koryt,
wszyscy mają pracę,młodzi jak popracują z 50 lat-a cóż to dla młodych?,
kupią sobie mieszkanie, chorzy mogą się wreszcie normalnie leczyć,
starzy wreszcie odpocząć na wysłużonej emeryturze,
tylko,/ psiakrew/ szczęka wypada przy ogryzaniu kości,ale to drobiazg,
dobrze że są jeszcze kości.
No żyć - nie umierać......
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-09-28 10:20
ALE JESTES PRZEWROTNA NIEJEDNEMU MLODEMU ORMOWCOWI POPSULAS HUMOR HA HA HA
PRECZ Z KOMUNA
LEPSZY NA WOLNOSCI KASEK BYLE JAKI NIZLI W NIEWOLI PRZYSMAKI
NAWET MARCEPAN MOZE STANAC W GARDLE
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-28 10:16
CZYZBYM PORUSZYL MILY DLA CIEBIE CZAS WSPOMNIEN SKARBIE BASIU
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-28 10:19
czesc Szczerbaty ,gdzie sie podziewales?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-28 10:22
IDE NA GRZYBY BO NIE MAM CO JESC ...............NARA
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-09-28 10:36
Nie pomyl tylko muchomorów z kaniami,
muchomory tylko naszym braciom sąsiadom służyły :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-28 15:16
W niektórych rodzinach jedyne pieniądze, to te, które otrzymują ze sprzedaży uzbieranych grzybów.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-28 17:00
RÓŻNIE BYWA Z PIENIĘDZMI W DOMACH TO PRAWDA
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-09-28 17:06
Ja nie mogę się przyzwyczaić do widoku ludzi grzebiących w śmietnikach,zbierających puszki,i wszystko co sie da,dawniej tego nie bylo.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-28 17:09
BO CO NIEKTÓRZY SĄ DO TEGO ZMUSZENI Z BAKU PRACY ALE POMIMO WSZYSTKO POWINNI SZUKAĆ POMOCY  A NIE SIĘGAĆ DO ŚMIETNIKÓW
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-09-28 17:16
Znam takich,którzy rente mają i też grzebia za puszkami po piwie-po to żeby kupic piwo,
inni rzeczywiście z biedy,bo pomoc znikoma.
Pod kościołem znowu dziś byli żebrzący,jakaś ciemna cera,nie wiem skąd,
państwo przyjmuje uchodżców,a pózniej są na garnuszku /i sumieniu ludzi/,bo jakoś tak głupio ominąć.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-28 17:18
POD KOŚCIOŁEM NIGDY NIE RZUCAM A JAKBYM MIAŁA PRZY SOBIE KOMÓRKE TO BYM JESZCZE NA POLICJE ZADZWONIŁA TYLE ŻE DO KOŚCIOŁA TELEFONU NIE BIORE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-28 17:24
Tutaj się z Basią zgadzam. Widziałam kiedyś czekając przy kościele aż ludzie z poprzedniej mszy spokojnie wyjdą, jak ciemnoskórzy chyba rumuni , kłócili się o miejsce do żebrania, a jak zobaczyli ludzi wychodzących , to jeden zaraz zaczął udawać, że ma chorę nogę i jeszcze parę innych rzeczy. Jak mam dać, to daję bezpośrednio do skarbonki św. Antoniego. Te pieniądze, a wiem to na pewno, idą na potrzeby ubogich.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-28 17:28
KTO KOMBINUJE TEN ŻYJE NIE MÓWIE TU O WSZYSTKICH LECZ O TYCH KTÓRZY ŻEBRAJĄ
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-09-28 19:52
Macie  zupełną rację, mimo wszystko,,dziwnie się czuję przechodząc obok,lub czasem nie dając nic chodzącym po "prośbie",choc wiem że to oszustwo,bo jeśli ma dość siły żeby biegać po schodach od bloku do bloku,to może i pracować.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-09-28 21:42
JAK CZYTAM TAKI TEKST JAK MALWY TO SZLAK MNIE TRAFIA. NALEZY ODROZNIC ZEBRAKA OD CWANIAKA A TO ZE KTOS CHODZI NIE ZNACZY ZE MOZE ZNALESC PRACE. CZY POMOGLAS CHOC JEDNEMU W ZNALEZIENIU PRACY. PO CO A PYTAM ????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-28 22:12
zwyczaj proszą o pieniądze ale nie pogardzom konserwą
;jtes=0532q
=pewa[flew[r.]
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-28 22:31
Przepraszam za ' pogardzom ' :-( . Jak gardzę to przebierańcami ,którym się wydaje ,że tak można dorobić ,chodząc po prośbie .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-29 07:39
W sprawie żebrzących skłaniam się bardziej do wypowiedzi Malwy, bo wielu z nich widziałam "po godzinach" i patrzyłam na co idą zdobyte w taki sposób pieniądze. Spotkała mnie również wątpliwa przyjemność wysłuchania pod drzwiami własnego mieszkania " wiązanki łacińskiej" za to , że nie chciałam dać pieniędzy, a tylko prowiant. Wiem, że tylko skrajne warunki bytowania mogą skłonić uczciwego człowieka do tak desperackiego kroku. Jednak powiem, że prawdziwa bieda ma honor. To są ludzie, którzy latami ukrywają swój niedostatek. Ciężko pracują na kawałek chleba zbierając puszki, butelki, złom czy runo leśne  i inne. Chwytają się dorywczych prac, a nie żebrania. Nieraz bladym świtem przechodzi pod moimi oknami schludna osoba, nigdy bym nie powiedziała, że biedna i zbiera do siateczki butelki oraz puszki po piwie. Są takie miejsca na osiedlu (w pobliżu śmietników), gdzie wiem, iż tam przychodzą ludzie bezdomni i wyszukują przydatnych dla nich rzeczy. Często wieszamy tam na haczykach ubrania czy inne rzeczy, oni to zabierają do swoich altanek. Można by wiele pisać na tematy biedy. Nieraz o sobie i swojej 550 złotowej rencie mówię bieda, ale jest jeszcze nędza. Niestety.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-29 14:41
zostaje tylko pytanie czy ci zbieracze naprawde są do tego zmuszeni czy sami sobie są winni bo np nie chciało im się pracować ale pić i wtedy druga połowa powiedziała won dziadu
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-29 16:52
BASKA MALOWAZNE KIM JEST ZEBRAK JEZELI UPADL TAK NISKO TO NALEZY MU POMOC ZEBY CHOCIAZ MOGL ZEBRAC JAK CZLOWIE. 
PEWNIE WIDZISZ JAK DOBRZE MAJA PSY W POLSCE. MAJA NAWET SCHRONISKA.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-29 17:20
po pierwsze nie porównój człowieka do psa
po drugie dla ludzi też są schroniska tylko często wolą wybrać wódkę i krzaki niż dach nad głową
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-09-29 18:44
To prawda Basiu,sama widziałam pewną scenkę rozmowy opiekunki społ.i takiego" tronkowego" pana
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-29 18:51
Kochani teraz ja wam coś ciekawego tu napiszę!

Otóż zamiast pieniędzy dałam kobiecie z dzieckiem słodkie bułki z nadzieniem czekoladowym. Wiecie co zrobiła? Wyrzuciła przy mnie do kosza na śmieci. Od tamtej pory żadnemu żebrakowi nie daję pieniedzy i nie dam. To była dla mnie nauczka. Sama mam niewiele a chciałam się podzielić. Ani ja nie zjadłam ani to dziecko bo kochająca mamuśka wywaliła bułeczki....... Dobre co? Zbierają owszem ale nie na jedzenie a na wódeczkę czy tanie wina i aby sie ululać to dla nich ważniejsze niż byt.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-29 21:17
JEZELI SIE NIE MYLE TO PICIE WODY TO CHOROBA A NAD TAKIMI LUDZMI TRZEBA SIE LITOWAC BO NIE WIEDZA CO ROBIA
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-29 21:25
Na spacerze wpadło dziecko do niezabezpieczonego  otworu burzowego zabijając się . Prawdopodobnie ludzie którym były potrzebne pieniądze ,ukradli metalowy właz . Litujmy się ...ale nad kim ?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-09-29 21:28
NAJLEPIEJ ZWALIC WINE NA TEGO KTORY NIEPOTRAFI SIE OBRONIC. DZIECI TRZEBA PILNOWAC
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:37
szkoda dziecka trzebaby teraz być przy rodzinie zmarłego by jej pomóc
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:35
to się lituj zobaczymy komu wyjdzie to na dobre haha::-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-30 07:22
Oj szczerbaty, litować się nad pijącymi alkohol, przecież oni sobie sami taki los wybierają. A co w takim razie z tymi, którzy  nie z w łasnej winy popadli w biedę: z chorymi, z okaleczonymi z niezaradnymi i innymi? Co z dziećmi alkoholików, którzy dbają tylko o własną d.... ? Mówisz dzieci należy pilnować, ale i dorosły może wpaść w taką studzienkę. Możesz iść z dzieckiem na spacer i dziecko wpadnie, bo idzie dwa kroki przed Tobą. Zwykle Ci co kradną, to nie są ludzie biedni tylko pijanice, osiedlowe obszczymurki, którym brakuje na nalewkę.
Oczywiście i alkoholikom kiedyś trzeba pomóc, ale w pierwszej kolejności powinno się pomagać ludziom, którym los  nie szczędził nieszczęść.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-30 07:42
zgadzam sie z to ba lid ,owszem alkoholizm jest choroba ale jesli ktos zaczyna pic codziennie to chyba zdaje sobie sprawe czym to grozi, to jest choroba z wyboru
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-30 11:29
choroba to choroba przychodzi i juz .lepsi od nas traca wszystko PRZEZ ALKOHOL nawet ci ktorzy pomagali innym. dla mnie alkocholu powinno  nie byc w sklepach tylko skad by byla kasa na renty i inne platnosci OO !! NAPISALEM MALYMI LITERAMI A TO ZNAK ZE TEN TEMAT ZACZYNA MNIE MECZYC
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-30 11:59
to dajmy mu spokuj, temu tematowi jest wiele innych
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:42
myślę że powinniśmy poruszać każdy temat i nie ma nic w tym złego a że niektóre są cięższe to już inna sprawa
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 13:44
myślę Szczerbaty że wszystko jest dla ludzi tylko że trzeba umieć umiejętnie z wszystkiego korzystać
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-30 18:04
ALE WYMYSLILAS...... TO DLACZEGO NIE MA NARKOTYKOW W LEGALNEJ SPRZEDAZY W POLSCE?????? BO CI CO NIMI CHANDLUJA DZIELA SIE KASA Z TYMI CO ZAKAZUJA.......
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-09-30 19:09
oj Szczerbaty Szczerbaty , kto wie czy nie masz racji
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:11
NARKOTYKI SĄ LEGALNE TYLKO W LEKACH TAKICH JAK NP MORFINA I TO  MOIM ZDANIEM JEST WYSTARCZAJĄCE NARKOTYKI NIE SĄ NICZYM DOBRYM A ALKOCHOL PITY Z UMIAREM MOŻE BYĆ PRZYJEMNOŚCIĄ ALBO I NAWET LECZNICZY NP WINO CZERWONE POPRAWIA KRĄŻENIE A KRĄŻENIE JEST W ŻYCIU CZŁOWIEKA WAŻNE BO DZIĘKI NIEMU CZŁOWIEK ŻYJE
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-30 20:22
NIE OBRAZ SIE ALE TAK TLUMACZA SIE CI CO CHCA SIE NAPIC. JA ZNAM ROZNE ZIOLA KTORE POPRAWIAJA KRAZENIE I BEDZIE CI ONO TAK KRAZYC ZE ZACZNIESZ TANCZYC. NARKOTYKI TEZ MOZNA ZAZYC W MALEJ DAWCE.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:26
PODAJ NAZWY ZIÓŁ PORÓWNAM I SIĘ WYPOWIEM A WIDAĆ ŻE TOBIE NA TYCH NARKOTYKACH BARDZO ZALEŻY  MOŻE JUŻ JESTEŚ UZALEŻNIONY ::-)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-30 20:31
Cardiobonisan 3 x dz. szklanka naparu oraz Nefrobonisan rano. Zamiast Nefrobonisanu można stosować Nefrobonisol 5 ml na kieliszek wody rano i po południu. Cardiobonisan, zwłaszcza u osób starszych i z zaburzeniami ukrwienia mózgu można zastąpić kroplami Cardiobonisol 2 x dz. 5 ml kropli. Bonimel głogowo - melisowy - 2 x dziennie po 2 łyżeczki.
Preparaty w kapsułkach: Cardiobon 2 x 1 kapsułkaA GDYBY NAWET TO CO .PRZECIEZ SA NA RECEPTE
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:33
NIECH CI PAN BÓG W DZIECIACH WYNAGRODZI ZA WSZELKĄ POMOC
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-30 20:37
DZIECI TO BALAST
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:39
TO MIŁOŚĆ I NADZIEJA ALE NIE MUSISZ ZE MNĄ SIĘ ZGADZAĆ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 18) (1725848 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill