www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 45) (2455845 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-17 19:45 Zmieniony 2009-09-17 19:47
easyrider Wejdź na swój profil i zrób                              +   Ukryj adres email
                                                                              +   Nie pokazuj, że jesteś zalogowany
                                               tu nie fajkuj                    Zezwól na otrzymywanie emailem informacji o odpowiedziach na posty
                                               tu nie fajkuj                    Zezwól na otrzymywanie emailem

Liduś prywatne informacje na forum można usunąć spokojnie o ile ich nie chcesz trzymać. Z wątków tylko w ciągu godziny od napisania i nie wylogowania się
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-17 19:50
Ella chodziło mi o coś innego, ale to już jest sprawa rozwiązana. :-))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-17 19:56 Zmieniony 2009-09-17 20:01
OK. :-)

Dziś już życzę wszystkim miłej nocki słodkich snów i brak zmartwień jutro. :-)
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2009-09-18 15:54
Ella,udało sie,dzięki.:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-18 16:42
To wspaniale. Cieszę się ogromnie że już po problemie :-)))))))
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-20 18:29
Mnie coś dziś komp nie chce chodzic ,co chwile sam się wyłącza?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-20 18:33
Mój syn ma ten sam kłopot. Właśnie sprawdza co jest tego przyczyną. Rozkręcił komputer.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 18:39
ja to samo mam...... :-(
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-20 18:47
ja chyba bym też rozkręciła ,ale copotem ,kaplica, za chiny nie skręce z powrotem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 18:53
O nie rozkręcać go nie bedę bo wiem że jak jest przesilenie to tak jest wszędzie.....przynajmniej tak mi mówił informatyk ale za to TPSA abonament zgarnie
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-20 18:56
A zgarnie,a co myslisz,ze darują?,chyba ,że zgłosisz awarię a oni sprawdzą,ze to z ich winy
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 19:04
O tak oni i wina już to przerabiałam i zawsze byli bez winy
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-20 19:32
TO OCZYWISTE
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-20 19:54
:-))))))))

Dziś już zmykam zyczę wszystkim miłej nocki
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-20 21:02

> co chwile sam się wyłącza?


Ocenianie kłopotów na odległość, to jak diagnoza lekarska przez telefon, ale kilka możliwości:

- komputer się przegrzewa (wymaga mocniejszego chłodzenia, ustawienia w chłodniejszym miejscu)
- został zainfekowany wirusem (polecam zakup dobrego antywirusa lub,. jeżeli na tym komputerze nie robisz nic odpłatnie/zawodowa, możesz się zainteresować darmowymi wersjami dla użytkowników domowych)
- są problemy z zasilaniem (np. w przypadku laptopa - jak tam bateria i ustawienia zasilania?)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-20 21:09
Oj Boginko ,bateria w moim laptopie już dawno jest do wymiany ,ale to podobno 3 stówy więc ,na razie niemozliwe,jest wobec tego cały czas podłączony do prądu przez zasilacz,może i jemu jest za gorąco,choć w dotyku tego nie czuję ale jeśli tak to mu zazdroszczę,bo mnie jest zimno, a kotu i psom też,zaraz dam mu odpocząć  to sobie ostygnie.dzięki :-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-20 21:42
Temperatura komputera tylko częściowo zależy od temperatury w domu. :-) Ważna jest też moc podzespołów (im mocniejsze, tym bardziej grzeją), siła zamontowanego chłodzenia (i jego sprawność), a nawet długość wykorzystywania komputera.

O ile wiem, nie wyczułabyś że komputer jest przegrzany, nie dotyczy io bowiem CAŁEGO komputera, a jego konkretnego podzespołu (procesora). Jego temperatura może najwyżej wynosić 60-75 stopni Celsjusza. Potem komputer zaczyna się sam "ratować" i na siłę się wyłącza.

Skoro masz laptopa, sprawdź też opcje zasilania (Start --> Ustawienia --> Panel sterowania --> opcje zasilania), ps. w pobliskim wątku masz odpowiedź dot. G-maila. :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-21 15:13
To Boginko akurat wiem od swojego informatyka. Mój komputer nagminnie ma temperaturę ponad 55 stopni i już za nic nie daje się obniżyć. Za to w pokoju mam zimno szczególnie teraz. Tym razem wiem na pewno że mój lubi się przegrzewać. Za to ja mu zazdroszczę bo mi ciągle zimno :-)))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-09-23 14:32
MIAŁAM TAKĄ SYTUACJE KOMP W KOŃCU SIĘ SPALIŁ I TYLE CZYM PRĘDZEJ DAJ GO DO NAPRAWY A JAK NIE TO RATUJ TO CO MOŻESZ A RESZTE DOKUP
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-09-20 20:16
ODZNACZ TĄ FUNKCJE W SWOIM PROFILU
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-09-23 12:59
W jakiej formie i w jakich ilościach spożywać żurawinę, aby odczuć jej pozytywne działanie na zdrowie. Może wiecie coś na ten temat. Jeżeli tak, to proszę o podpowiedzi. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-09-23 13:20 Zmieniony 2009-09-23 13:22
Cześć Lidian :-) . Pewnie już jesteś po remoncie i tej nawale : pyłu i bałaganu . Nie miałaś czasu na pomyśleniu o sobie i... . Teraz już można usłyszeć swój glos i fajnie się popajać (popatrzeć)na to co odremontowane . I to, że to się przeżyło :-) . Ja jeszcze jestem przed :-( .Proszę, może tutaj dowiesz się w temacie cię interesującym kliknij tutaj Pozdrawiam :-) .
ps. Myślę , że mogą być spożyte w różnej postaci - owoców czy soku :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-23 13:26
Witaj Amalian. Tak udało mi się szczęśliwie dotrwać do końca remontu. Teraz wreszcie mogę się zająć przyjemniejszymi sprawami. Dzięki za odpowiedź. Na Ciebie zawsze można liczyć. :-)))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-30 19:46
Mam starą wieżę Diora typ 502 i wielkie głośniki, które chciałabym zmienić na mniejsze, ale nie wiem czy to jest możliwe. Może ktoś z Was zna się na tych sprawach i coś mi podpowie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-02 18:58
Czy można gdzieś kupić niesłodzoną żurawinę? U nas nawet suszona jest słodzona.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-10-02 22:15
Widziałem w dużych sklepach spożywczych, że jest żurawina pakowana w kilogramowych lub pół torebkach . Ale nie wiem czy była słodzona. Pewnie nie . Jak znów ją zobaczę to napiszę - słodzona czy mnie :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-03 06:09
:-) U mnie nawet ta w dużych paczkach jest słodzona.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-02 19:42
Lid popytaj w aptece a jak i tam nie ma pozostaje Ci kupić na targu świeżą i ususzyć lub zamrozić. W tej chwili jest sezon na zbiór żurawiny. Prztworzona na konfiturę odpada bo bez cukru się nie utrzyma.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-02 19:43
Dzięki. :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-02 19:44
Drobiazg :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-02 19:48
:-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-04 16:16
Może ktoś z Was zna odpowiedź na moje pytanie.
Znajoma jest  na stażu  z urzędu pracy. Zaszła w ciążę, a umowa stażowa kończy się po 4-tym miesiącu ciąży. Czy Urząd ma obowiązek przedłużyć z nią umowę stażową ?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-15 15:39
A może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Czy CALENDAR BUILDER  jest darmowy do ściągnięcia z programu Microsoft Office?

Za odpowiedź uprzejmie dziękuję.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-15 16:12

> Czy CALENDAR BUILDER


Mówisz o jakimś oddzielnym programie czy o części pakietu Office?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-15 16:22
Pytam o kalendarz który chciałabym ściągnąć o właśnie takim tytule..... znalazłam go w googlach. Nie umiem Ci odpowiedzieć ale sądzę że to mała cząstka pakietu Office
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-15 16:33
Jeśli to coś, co wyskakuje w Googlach zaraz po wpisaniu nazwy "Calendar Builder" to nie - nie jest to program pakietu Office. To oddzielna, płatna aplikacja.
Jeżeli natomiast masz gdzieś linka do miejsca, skąd chciałaś go ściągnąć, to podrzuć: zobaczę. Aczkolwiek nie przypominam sobie, aby Office zawierał kreator kalendarzy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-15 17:09
A oto stronka jego z googli (kliknij)  Wolałabym mieć kalendarz za darmo :-(:-)

Przepraszam ale musiałam przerwę zrobić.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-15 17:37
Jeszcze raz gratuluję umiejętności "kliknij". :-)

A teraz szybka lekcja informatyki: zazwyczaj programy do ściągnięcia z sieci mają określoną licencję. Ten ma napisane "shareware" co oznacza, że można go przez pewien okres używać za darmo, ale potem za dalszą pracę trzeba zapłacić. Jest tam nawet cena. Podany jest też producent - firma RKS Software. Jak widzisz, nie ma to nic wspólnego z Office, którego autorem jest korporacja Microsoft (zresztą, gdyby był to dodatek do MSO, to najważniejszym miejscem do jego ściągnięcia byłby portal firmy Microsoft).

Są też programy "freeware" (czyli takie, które pod określonymi warunkami udostępnia się za darmo - np. do użytku prywatnego, dla osób nie pracujących zarobkowo na komputerze), czy np. "open source" (o otwartym kodzie źródłowym - zazwyczaj wolno z nich za darmo korzystać, rozpowszechniać i zmieniać). Są programy "donationware" (brak stałej albo nawet brak obowiązkowej opłaty - chętni wpłacają dowolną kwotę na konto autora), czy z nieco mniej poważnych warunków licencyjnych - "sitsterware" (wolno używać jeżeli umówi się autora ze swoją siostrą :-)). Dla ciekawych językowo - ware to po angielsku towar, a to co jest do "ware" doczepione, określa (luźno) jakie są mniej więcej warunki licencji. Szczegóły są zazwyczaj zawarte w umowie końcowej użytkownika, która się wyświetla przed instalacją programu (instalacja oznacza że zgadzamy się z warunkami licencji).

Pytanie: do czego potrzebujesz kalendarza - co taki program powinien robić (mogę w wolnej chwili poszukać czy nie ma jakiegoś programu o odpowiednich funkcjach, który byłby licencjonowany do użytku darmowego)? Bo jeżeli chodzi tylko o sprawdzenie np. jaki dzień tygodnia wypada 12 listopada, to taki kalendarz już masz. :-) W prawym dolnym rogu ekranu wyświetla się godzina. Jeśli klikniesz na niej dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, otworzy się kalendarz systemu Windows. Zazwyczaj służy on do ustawiania daty i godziny rozpoznawanej przez Twój komputer, ale możesz sobie poszukać dowolnej daty (tylko pamiętaj, żeby potem nie zapisywać nowej daty, bo komputer uzna, że np. jest dziś 12 listopada).

Edit: poprawki
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-15 17:51 Zmieniony 2009-10-15 17:57
Boginka dzięki Ci za te informacje, za wszystko. No faktycznie powinnam była wziąść słownik z angielskim. O kalendarzu w prawym rogu ekranu to wiem. Do czego chciałam mieć kalendarz? Chyba z próżności. Dla zapisywania wszystkiego od imienin i urodzin po dokładne inf. tylko i wyłącznie dla siebie mi potrzebnych dat. Czyli miałby mi służyć jak teno na biurku. Nic poza tym. Dlatego chciałam mieć darmowy. Coś mnie jednak powstrzymało od dalszych eksperymentów z internetem. Ok poczekam.......

A ten z prawego rogu nie można rozbudować?

Za pomoc serdecznie dziękuję. Jak sama widzisz jesteś nieodzowną pomocą tu :-)))))))))))
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-15 18:46 Zmieniony 2009-10-15 19:03

> A ten z prawego rogu nie można rozbudować?


Raczej nie, on ma bardzo określoną funkcję. Mogą co najwyżej istnieć programy, które się z nim "integrują" czyli nadbudowują się na niego. Samodzielne rozbudowywanie, o ile w ogóle jest możliwe, wymagałaby pewnie znajomości odpowiedniego języka programowania.

Zainteresuj się tym: Mozilla Sunbird (klik). Kolejny z programów rodziny Mozilla, darmowy organizer z kalendarzem. Obecna wersja 0.9. Dostępne różne wersje językowe, w tym polska (z listy która się pojawi po kliknięciu w linka, wybierz Polish/Polski i kliknij na odpowiadający temu językowi link "Download" dla wersji Windows). Program instalacyjny jest po polsku, więc sobie poradzisz (jak zwykle zalecam przeprowadzenie "instalacji użytkownika" a nie "standardowej" bo wtedy, nawet jeżeli człowiek nie zmienia żadnych ustawień instalacji, przynajmniej wie, co się dzieje).

W umowie licencyjnej nie zauważyłam niczego szczególnego - dają prawo do darmowego użytkowania, nie widziałam wyłączeń z tytułu pracy zarobkowej na komputerze (czyli dopuszczane jest także darmowe używanie na komputerze, na którym zarabiasz/pracujesz), żądają nie usuwania z programu logo, znaków towarowych i informacji o prawach autorskich oraz innych prawach własności, informują że nie nabywasz żadnych praw autorskich/praw własności, stwierdzają że nie dają gwarancji na działanie programu i że nie są odpowiedzialni sądownie i podają inne wymagane informacje: że program podlega prawom eksportowym USA, że licencja jest w jurysdykcji stanu Kalifornia, że wiążąca jest umowa w języku angielskim, że możesz prawa wynikające z licencji przekazać (wraz z tą kopią programu) innej osobie, o ile zgodzi się na warunki licencji. Żadnych rewelacji.

Generalnie sama używam innych programów z rodziny Mozilla i je polecam. Sprawdź czy ten program odpowiada Twoim potrzebom.

Edit: poprawka

PS. Wyjaśnienia słów takich jak shareware, freeware, donationware nie znajdziesz w zwykłym słowniku. :-) Zwłaszcza, że polski nie ma ich odpowiedników i używamy dokładnie tych samych słów zazwyczaj.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-15 19:08 Zmieniony 2009-10-15 19:12
Dzięki Ci Boginka. Jednak jesteś niezastąpiona przynajmniej dla mnie :-)))))) Teraz wezme się za studiowanie Mozzili bo ten program akurat nie za bardzo znam. Kiedyś go miałam ale nie przypadł mi do gustu i wróciłam do swego....

Jak już sobie zapoznam się ze wszystkim napewno Ci odpowiem. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi :-)

Cieplutko pozdrawiam

Co do słów i słownika nie wiedziałam wolę niemiecki niż angielski :-(:-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-15 19:29 Zmieniony 2009-10-15 19:31

> Kiedyś go miałam ale nie przypadł mi do gustu i wróciłam do swego....


Wprawdzie istniała kiedyś przeglądarka internetowa Mozilla, ale podejrzewam, że miałaś raczej do czynienia z którymś z programów fundacji Mozilla (prawdopodobnie przeglądarką Firefox). To tak jak z nazwą Microsoft Windows - Windows to nazwa systemu, a Microsoft to nazwa firmy. :-)

Deutsch ist auch eine interessante Sprache. :-) Nie ma co się mitygować. Po prostu angielski bardziej ułatwia wchodzenie w "informatykę" (za to niemiecki w filozofię).
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-15 19:31 Zmieniony 2009-10-15 20:12
:-))))))) i tu Ci odpowiem masz rację w 100% . jesteś niesamowita :-)

Na pulpicie już mam ale uruchomię dopiero jutro :-)

>jak zwykle zalecam przeprowadzenie "instalacji użytkownika" a nie "standardowej" bo wtedy, nawet jeżeli człowiek nie zmienia żadnych ustawień >instalacji, przynajmniej wie, co się dzieje)>


Czy to oznacza że powinnam zamknąc tamten program? Ale to już jutro zrobię z wypoczętą głową.....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-18 17:34
Proteus mirabilis - wiem że ma niekorzystne działanie na układ moczowy. A inne niekorzystne działania? Wiecie coś na ten temat? Nie mogę znaleźć więcej wiadomości oprócz tych o układzie moczowym.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-10-18 17:49
znalazłam  stronke  na  googlach  z tego  co  zdązyłam wyczytac  przewaznie  chorują  chłopcy  i powiązana  jest z ecoli ,a leczenie szpitalne - znowu  jakas  cholera :-(
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-18 22:40 Zmieniony 2009-10-18 22:44
Luźna analiza na podstawie źródeł anglojęzycznych:

- dość dokładnie opisany jest przebieg zakażenia układu moczowego (z następującym po nim zapaleniem pęcherza) i przeniesienie na nerki (ostre zapalenie odmiedniczkowo-nerkowe, zapalenie przewlekłe, a wreszcie niewydolność nerek) oraz dolegliwości towarzyszące, m.in. powstawanie kamieni nerkowych na skutek wydzielanej przez bakterię ureazy i obumieranie komórek nabłonka układu moczowego (wydzielana przez bakterię hemolizyna ma właściwości cytotoksyczne dla komórek tego nabłonka, co znaczy że je zabija). [encyklopedia Citizendium, młodszy brat Wikipedii pod względem pomysłu, wymaga jednak od wszystkich piszących podawania danych o sobie, co ma zapewnić wyższy standard rzetelności informacji]

- pojawiają się krótkie uwagi o możliwym zakażeniu ucha, oka, układu oddechowego i krwionośnego (http://aac.asm.org/cgi/content/full/49/7/2598 i http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/Proteus+mirabilis ) przy czym to ostatnie jest klasyfikowane jako przypadek rzadki.

- według http://www.biomedhtc.org.uk/ProteusMirabilis.htm bakteria ta jest naturalnym mieszkańcem organizmu ludzkiego i normalnie nie powoduje zakażeń, zakażenie może jednak wystąpić jeżeli nastąpiło naruszenie normalnego anatomicznie funkcjonowania układu moczowego (np. poprzez cewnikowanie). Najczęstszą przyczyną jest wtedy albo samozakażenie (poprzez bakterie normalnie zamieszkujące jelito), albo na skutek nie zachowania odpowiednich procedur przy korzystaniu z cewnika

- według http://www.phagetherapycenter.com/pii/PatientServlet?command=static_proteus bakteria odpowiada za zakażenia układu moczowego, część zakażeń szpitalnych i zakażenia ran. Nie tworzy skupiska w jednym miejscu organizmu, lecz się porusza (stąd być może – to już moja uwaga – występowanie innych zakażeń niż układu moczowego). Na szczęście większość szczepów bakterii jest podatna na działanie ampicyliny i cefalosporyny (czyli antybiotyków).

- według http://www.denniskunkel.com/DK/Bacteria/99687A.html zasadniczo najważniejszym działaniem niepożądanym bakterii (gdy pojawia się w układzie moczowym) jest wydzielanie ureazy – to ureaza (poprzez powstawanie kamieni nerkowych) pośrednio odpowiada za uszkodzenia nerek i ewentualne zakażenie krwi (sepsę).

- według http://www.questdiagnostics.com/hcp/files/id_news_04.05.pdf wszelkie inne zakażenia oprócz zakażenia układu moczowego są rzadkie, a chociaż bakteria jest identyfikowana w ranach, jej zdolność do zakażania ran jest w ogóle wątpliwa. Zasadniczo, bakterie te są podatne na antybiotyki i to one stanowią podstawę leczenia.

UWAGA: dowiadując się czegokolwiek o jakiejkolwiek chorobie w Internecie pamiętaj, że zazwyczaj brzmi to groźniej niż rzeczywistość (bo ciężkie przypadki choroby są statystycznie rzadkie). Ponadto, NIC nie zastąpi konsultacji z lekarzem – pięć lat studiów medycznych (plus następne na specjalizację) nie daje się zastąpić kilkoma wyrywkowymi linkami. Po trzecie pamiętaj że nie jestem tłumaczem medycznym, a zatem mogłam popełnić w pobieżnym tłumaczeniu jakiś błąd, który jest dla mnie niewykrywalny (ze względu na inną specjalizację).

Nie korzystaj z tych informacji do samodiagnozy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-19 07:59
Boginko bardzo dziękuję. :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-19 08:30
Przydało się do czegokolwiek? Bo za chęci to ja nie lubię jak mi się dziękuje. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-19 10:06
Przydało się. Dziękuję. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-18 17:45
Lid sam internet mało pokazuje chyba że przejrzałoby się wszystkie strony i fora na ten temat. Zobacz co pisze wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Proteus_(bakteria)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 45) (2455845 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill