www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 51) (1317504 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 05:16
                                                          W I O S N A  :-)  :-)  :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-20 07:41
Tylko gdzie?
U nas mroźno - brrr
Witam wszystkich - Ciebie Liduś - czarującą jak zwykle - w szczególności :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-20 15:21
Potwierdzam wiosnę - kwiczoły, szpaki, przebiśniegi. Nawet w Warszawie. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-20 17:18
Chybaaa tak, bo miał padać śnieg, a jeszcze świeci słonko :-)
https://www.google.pl/search?q=wiosenne+kwiaty&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xkcMVZXdMInFO7q2gYgI&ved=0CCAQsA
Aż zapachniało :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 17:26
Takie krokusy u mnie pod balkonem rosną. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 17:49
Te krokusy sa tak piękne jak Wy Dziewczyny :-)
I tak jak Wy swoim cudownym ciałem tak i one swoim kwiatem obwieszczają nadchodzące cuda :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-20 18:04
:-) I jak Tu Cię nie kochać. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-21 08:42
Witam Was wiosennie. Na razie bez słonka, ale z kwiatami i śpiewem ptaków. Dobrego dnia. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-21 11:08
Wiosennie ciepła, pachnąca i pogodna Lidia i wiosna zawitała również na forum :-)
Witram wszystkich.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-03-21 18:01
Zdjęcia

Pozdrawiam wiosennie z mojego ogródka.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-21 18:31
Piękne Dobrosiu. :-)))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-03-21 18:33
Śliczne ujęcie, pszczółki jak żywe. Kompozycjia ujmuje ciepłem. W forumowej galerii mamy wiele takich zdjęć jak Twoje. Szkoda ,że tak wielu pasjononatów musiało ukrywać swoje hobby na tym forum.
Pozdrawiam.
Ps.
Byłem w Lublinie na Jarmarku. Opis w wędrówkach włóczykija.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-22 11:40
Ojojoj ...)wywaliło cię od Onki czy takie nudy że tu agitujesz?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-21 22:05
A u mnie teraz na te wszystkie piękne wiosenne kwiatki pada śnieg.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-21 22:48 Zmieniony 2015-03-21 22:56
Liduś - będzie lepiej :-)
>>>KLIK<<<
>>>KLIK<<<
>>>KLIK<<<

To co u Ciebie u nas ma być jutro.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-22 08:39
Witajcie. :-)
Gollum u mnie jeszcze wszystko zamarznięte, ale świeci słonko więc myślę, że w południe będzie tak pięknie jak w Twoich linkach. :-))))

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-22 15:30

>Nie ma to jak być idiotą i wrzucić zdjęcie swojego półnagiego dziecka do sieci. .<


Rogal nawiązując do dyskusji, która toczyła się wyżej , wklejam link i proszę o komentarz. Co o tym sądzisz? Co wszyscy o tym sądzicie?

http://www.wprost.pl/blogi/paulina_socha-jakubowska/?B=3504

Moje zdanie jest podobne do tego co napisała autorka. Dla mnie takie "sprzedawanie" dzieciaków  jest gorsze niż link jaki wrzuciłam wyżej ze zdjęciami rozrabiających dzieciaków.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-22 17:46
Lidia,

Skoro pytasz....

Ogólnie, dzieciaki nie powinny być prezentowane i "wystawiane" publicznie, chyba że tego chcą. Przy czym zaznaczam ONE tego chcą, a nie np. chcą żeby rodzice byli zadowoleni.

Natomiast, ta na tle Twojej rozmowy z Rogalem (nam inne niż on zdanie, w kwestii tego czy takie zdjęcia są niebezpieczne) - "X jest gorsze niż Y" zawsze wydawało mi się cienkim argumentem na cokolwiek. Zaciukanie sąsiada siekierą jest gorsze niż śmiecenie w ogródku, ale jakbym sąsiadowi śmieciła w ogródku to jestem niewychowaną flądrą i nie ma co się tłumaczyć, że przecież w sumie ani go nie pobiłam, ani nie okradłam.

Jeśli (podkreślam jeśli) uznać, że rozpowszechnianie zdjęć dzieci bez ich zgody po sieci dla własnej frajdy nie jest okej, to jest nie okej nawet, jeśli inni ludzie robią dużo głupsze/gorsze rzeczy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-22 18:54

>"X jest gorsze niż Y"<


Ok, źle się wyraziłam. Chodziło mi o  szkodliwość dla psychiki dziecka.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-22 19:59
Pani I.
Odpowiadam w innym wątku z troski o Nachbara, żeby nie pękł z dumy jak to mu przybywa postów i wyświetleń.
Dziękuję za Pani uwagi. Przyjmuję je z należną uwagą. Wie Pani, że często, a właściwie chyba zawsze, zgadzałem się z Pani zdaniem.
Jednak nie chodzi o to kogo lubię a kogo nie lubię a raczej o to czy zgadzam się z czyimś zdaniem czy nie.
Jeśli ktoś zarzuca mi błędy i niewypełnienie moich zobowiązań opieki nad chorą żoną z powodu mojego alkoholizmu i z tego powodu moja żona umarła to nawet nie próbuję "odgryzać się" bo na ten poziom nie jestem w stanie się zniżyć. Więcej przykładów nie będę przytaczał.
Ale nie mogę zgodzić się z:

>jakiekolwiek stawianie w jednym rzędzie rozmów o PIT i o zbrodniach komunistycznych jest niepotrzebne ..


Ja nie traktuję tych spraw jako "stawianie w jednym rzędzie", podatki to podatki a W lasach Piaśnicy (link) to nie była zbrodnia komunistyczna lecz masowa egzekucja hitlerowców przy czynnym udziale mieszkańców Kaszub pochodzenia niemieckiego.
Oczywiście, obie sprawy są nieporównywalnie różne ale obie bardzo ważne. Piaśnica to historia. A jeśli mówimy tak często o "niedobrych Polakach" wobec Żydów to czy Piaśnica ma być tematem tabu? Tak, jak za komuny Katyń itp...? Czy tylko jedni mogą atakować ideały innych osób a chrześcijanie powinni "nadstawiać drugi policzek"?
Podatki też są bardzo ważne. Gdyby ktokolwiek skorzystał z rad "fachowca od podatków" i zapłacił grzywnę "za próbę wyłudzenia nienależnych odliczeń podatkowych" to Waldemar z Kaszub nie wziąłby tego "na klatę". Do tego trzeba mieć honor i odrobinę odwagi.

>mam wrażenie że strzela Pan z armaty do wróbli


z tym również zdecydowanie zgadzam się ..... no ..... może tylko nie jestem pewny czy nie obrażamy wróbli.

Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-03-22 22:43

> może tylko nie jestem pewny czy nie obrażamy wróbli.


Może się nie obrażą. :-)

Przeczytałam, przyjęłam do wiadomości. Za poprawkę historyczną dziękuję (obu poprawiającym oddzielnie). Pomieszało mi się.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-22 21:32
Nie zgadasz sie? Zeskanuj jakies swoje zdjecie na ktorym masz trzy lata i jestes naga od pasa w gore. Oczywiscie chodzi o fote na ktorej cos slodko psocisz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-22 22:12
Spytam jeszcze raz. Co sądzisz o programach z udziałem dzieci? Chodzi o takie jak np. wybory miss dziecięce czy ten program z linku jaki wyżej podałam.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-03-22 22:40
Pozwólcie, że swoje trzy grosze do do tej dyskusji wrzucę. Cały problem polega w dwóch cechach charakterologicznych. Mianowicie ambicji i rywalizacji. Niestety rodzice dzieci o których mowa  źle interpretują te przecież ( gdy są odpowiednio stosowane) pozytywne cechy. Bo sama rywalizacja w świecie dzieci ( w moim mniemaniu)  jest czymś wskazanym. Oczywiście dotyczy to dzieci już w wieku szkolnym i przykładowo może wyrażać się w uczestnictwie w olimpiadach wiedzy. Sam brałem udział w  podstawówce w takich olimpiadach. W takiej rywalizacji rówieśników właśnie wyzwala się ambicja z całym jej dobrodziejstwem. Natomiast te zdjęcia o których była tu mowa to przejaw braku dojrzałości rodziców, którzy chcąc zaspokoić własne ambicje krzywdzą dzieci. Inną sprawą jest to czy mają tego świadomość ?
                                                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-22 22:51 Zmieniony 2015-03-22 23:32
Rogal,

1) Nie mam akurat takiego zdjęcia. A przynajmniej nie pamiętam, żeby akurat takie gdziekolwiek istniało.

[Zaznaczam, że gdybym miała zdjęcie, które chociaż trochę do tego opisu pasuje (to raczej trudne - zez obuoczny w dzieciństwie + spastyka = mało fotogeniczne dziecko, klisze = zdjęcia ustawiane), to byłabym Ci może nawet gotowa podesłać z informacją, że bez podpisu możesz rozpowszechniać - przy czym, jeśli prześlesz je komuś, kto się podnieca zdjęciami trzylatków, to sam żeś winien]

2) Nie zgadzam się, że one są (zwykle) aż niebezpieczne. Natomiast nie rozpowszechniam niczyich zdjęć (małych dzieciaków z rodziny również), bo człowiek może sobie nie życzyć. A co się raz w obieg puści, to już nie wróci.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 07:08
A jednak nie masz. A dlaczego bez podpisu? Przeciez zdjecia sa niewinne.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-23 07:42
Bez urazy - ale naprawdę powinieneś udać się do specjalisty.
Dziecko sfotografowane z brzuszkiem na wierzchu nie jest niczym zdrożnym. To nie jest półnaga kobieta tylko 2latka z gołym brzuszkiem - nie ma piersi które powinny być okryte stanikiem.
Gdyby było to zdjęcie w podkoszulku i od pasa w dół golizna - tu bym się zgodził i to można by było nazwać półnagie.
To twoje myślenie jest chore.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 08:25
Skoro nic w tym zdroznego to dlaczego bez podpisu?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-23 08:48
Czepiasz się drobiazgów - za wszelką cenę chcesz, aby twoje było na wierzchu - masz jakieś kompleksy?
A po co ma być podpis - te zdjęcia są wstawiane właśnie nie po to, aby się chwalić z nazwiska, że to "moje dziecko jest takie wyjątkowe" tylko jak sam opis mówi (czyt.) "co potrafi nabroić malec"
To są spontaniczne zdjęcia - "przyłapane chwile", dla mnie zabawne i słodkie.
Ale widocznie obracasz się w wyżsyzch sferach gdzie nawet dzieciom nie wypada chodzić z gołym brzuszkiem więc tego nigdy nie zrozumiesz.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 09:03
Tak, mam 1000 i 1 kompleksów:) Dlatego moje dziecko biega po podwórku ubrane. A o podpisie pisałem w kontekście postu Ioty. Obracam się w wysokich sferach, wszak mieszkam na szóstym piętrze:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 08:43
Ja mimo wszystko uważam, że więcej krzywdy mogą dzieciom wyrządzić telewizyjne występy robiące z nich tresowane małpki rywalizujące ze sobą o (w najgorszym razie) koszyk słodyczy niż niewinne zdjęcie w sieci (zaznaczam niewinne). Płacz dzieciaków na wizji, bo mimo iż trenowały z całych swych dziecięcych sił to nie zostały wyróżnione przez lansującego się ich kosztem celebrytę nieraz w niewyszukanych , niezrozumianych przez nich słowach, jest czymś okrutnym, paskudnym i  brak mi słów na to.
Inny przykład to wybory małej miss. Tutaj jestem skłonna uwierzyć, że ktoś ze zboczonym spojrzeniem na dziecko może "rozpędzić" swoją chorą wyobraźnię. To Cię Rogal powinno wzburzyć.

Zupełnie inną sprawą jest to, o czym napisał WzK czyli rywalizacja w przedszkolu czy w szkole. Zawody, olimpiady itd. To jest ok.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-23 08:56
Zgadzam się w zupełności.
Wracając jednak do zdjęć - teraz jest internet, dawniej nie było, ale były spotkania, imprezy imienionowe, koleżanki z pracy i oglądanie zdjęć gdzie wyciągało się zdjęcia maluchów i oglądało - to też było idiotyczne? Też było to obnażanie półnagich dzieci? Narusznie ich cielesnej prywatności? Ja pierdizelę - to jest chore. Nikt o zdrowych zmysłach tak nie podchodzi do tego.
Dawniej mamusie (tatusiowie również) nosiły takie "słodkie" fotki swoich pociech w portponetce i się nimi chwaliły - teraz noszą w telefonach komórkowych i nie ma w tym nic nienormalnego czy zboczonego - nie pokazują przecież aktualnie nagich zdjęć tylko zdjęcia dziecka.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-23 13:53 Zmieniony 2015-03-23 13:56
No nie mam - nie wyczaruję Ci po -dziestu latach wstecz. Mogę ewentualnie, jeśli bardzo Ci zależy, załatwić Ci jakieś inne. Wedle TEJ specyfikacji się nie da (a cudzego Ci nie podeślę).

A czemu bez podpisu? Bo gdybyś chciał się podzielić potem np. z tym forum to znasz moje imię i nazwisko. Co pozwala, w zasadzie, na powiązanie pseudonimu z człowiekiem. Ja się temu forum z nazwiska nie przedstawiałam i nie chcę. Gdybym, bo ja wiem, rozsyłała zdjęcie mnie, w wieku mniej więcej aktualnym,, ubranej od spodni w kant po marynarkę, na konferencji naukowej, TEŻ bym chciała, żeby przez ludzi z tego forum nie było powiązane z imieniem i nazwiskiem.

Samo zdjęcie to akurat w tym wszystkim kwestia incydentalna.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-23 13:59
Tak się zastanawiam - i nie do Cibie Iota tu piję - jakie ma znaczenie podpis.
Czy na zdjęciu bez podpisu dziecko jest półnagie, a na zdjęciu z podpisem nie jest półnagie - czy odwrotnie?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 14:24
I o tym właśnie piszę. Durny rodzic da takie zdjęcie, za ileś lat ktoś kto zna nazwisko dziecka wyciągnie je już dorosłemu człowiekowi i wykorzysta w zły sposób. I tylko o to mi chodzi - nie wolno szafować prywatnością dziecka - ono ma swoją własną, odrębną podmiotowość.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-23 15:44 Zmieniony 2015-03-23 15:48

>  Durny rodzic da takie zdjęcie, za ileś lat ktoś kto zna nazwisko dziecka wyciągnie je już dorosłemu człowiekowi i wykorzysta w zły sposób.


No wiesz, technicznie rzecz biorąc znajomość mojego nazwiska (ze zdjęciem czy bez) nie jest rzeczą ZŁĄ. Są ludzie, którym się przedstawiam. :-) Ale nie to forum.

Jeśli mówimy o tym, że zasadniczo zdjęć dzieci (rozebranych, nie rozebranych) nie należy wstawiać do Sieci, bo się ich stamtąd nie usunie (a różnią się od rodzinnego albumu tym, że rodzinny album nie ma globalnie dostępnej wyszukiwarki), tak samo zdjęć dorosłych, od których nie otrzymałeś zgody, to się zgadzam. Tak samo nie opisywałabym życia innych ludzi w Sieci, bez ich zgody (dorosłych i dzieci), w takich szczegółach żeby ich można było zidentyfikować. Bo sieć to jeden wielki słup ogłoszeniowy - nie wszyscy CHCĄ na nim być. Jak dziecko podrośnie, samo będzie "zarządzało swoim image". :-)

Nie zgadzam się z tym co mi się wydawało że mówisz - że należy się bardzo, bardzo bać że zdjęcia dzieci wykorzystają zboczeńcy. Statystycznie najprawdopodobniej jednak nie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 15:53
Będziesz miała dzieci to poziom Twojego lęku wzrośnie, natura już tak to skonstruowała:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-23 15:54
Z niesprawdzalną hipotezą nie da się dyskutować. :-)

[Mogę tylko zasugerować, że tu są kobiety, które miały dzieci i nie podzielają Twojego poziomu "ostrożności" - zacząwszy od Lidii. Nie wiem, czy to się liczy jako dana do modelu]
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 16:33
Zważ na roznice czasow w ktorych owe dzieci wychowywaly.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 16:49
Masz rację. Moje dzieci mają już po dwadzieścia parę lat. Różnica jest, ale teraz mam wnuczkę w wieku Twojej córci więc jestem "na czasie". :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-23 17:46
Co mozna wyciągnąć z takiego zdjęcia na kogoś dorosłego - cokolwiek niewłaściwego?
Nie mam pojęcia - napiszą brukowce - o pan dr chodził półnagi w wieku 2 lat - zbrodnia!!!
Byłam u ginekologa - pana Tadeusza T. ale od kiedy zobaczyłam jego na wpół nagie zdjęcie w wieku dwóch lat więcej do niego nie pójdę - to zboczeniec - obnażał się w sieci!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-23 18:09
NIe.. Gollum, nie o to chodzi..
Nie wiadomo jak technika pójdzie za lat kilka.. ale już dziś można wykorzystać taką fotkę do różnych celów.. np. pseudo reklam.. są również różni dewianci.. można też wykorzystać zdjęcie do zmontowania róznych obrazów. Ja byłabym ostrożna.
Wszystko zależy co kto chce zobaczyć i jak zinterpretować.
Z niczym nie należy przesadzać.. ja osobiście nie lubię oglądać zdjęć osób, których nie znam osobiście.
Pozdrawiam Gollum po długiej nieobecności :-)))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-23 19:10
Żeby zmontować zdjęcie nie musi być "półnagie" - takie dziecko można w photoshop'ie rozebrać w kilka chwil.
Cała checa rozpoczęła się od nazewnictwa o półnagich dzieciach.
Raczej nikigo nisko sytuowanego nie będzie nikt szykanował i nie będzie próbował cokoliwiek zdziałać ze zdjęciem w sieci, a co do osób wysoko postawionych to jeśli będa chcieli to mając takie pieniądze i dojścia dojdą do zdjęcia które będa chcieli odpowiendi spreparować - w dzisiejszych czasach nie ma prywatności i czy nasze zdjęcia beda udostępniane w sieci czy też nie.
Dawniej nie było takich możliwości, nie było zdjęć w sieciach, a i tak były fotomontaże.
Nie mozna popadac w paranoję.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 18:12
Co jakiś czas oglądamy w sieci zdjęcia znanych ludzi z dzieciństwa i jakoś nie zauważyłam żeby ktoś się z nich wyśmiewał. Prędzej śmiech wzbudzają selfie tych samych osób.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 18:49
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-03-23 18:52
Fotki ładne ale co Lidian chcesz nimi udowodnić?
Tadeusz
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 19:57
Ladne ale co z tego wynika?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 19:58
Czy też uważasz, że nie powinno się ich pokazywać?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 21:35
Można, ale nie w Internecie, bo po co?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-23 21:38
Rogal, wyjaśnię. Ja też nie wrzucam zdjęć  w necie. Nie jestem jednak przeciwna takim pięknym fotkom. Można oczy nacieszyć. :-))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 51) (1317504 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill