www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 270) (7173372 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 16:49
znów są utrudnienia z wejściem na forum :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 16:49
Mi się też tak zdaje..... nie mogłam wejść na forum
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-09 16:53
Dziewczyny,co pijecie?Dajcie trochę.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 16:57
herbatkę jabłkową!
zrobiłam jej dużo to chętnie poczęstuje :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-09 17:00
Jabłkową,to tak jak''jabcok''(tanie wino),a nie opiję się tą herbatką.:-)
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 17:02
nie martw się mi na razie nie szumi w głowie :-)
aha to jabłkowa z cynamonem
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-09 17:05
Po jednej szklaneczce nie szumi.No,dobrze wypije,do łóżka blisko.
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 17:11
Siwek, jakbyś ty wiedział co tam pływa w tym "Jabcoku" to nawet nie powąchałbyś tego.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-09 17:22
Wiem,wiem-zgniłe jabłka i robaki.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 17:03 Zmieniony 2010-01-09 17:12
O dzięki Ci Agnisia super smaczna. Spróbuj też bergamotką
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 17:04
:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-09 17:14
:-):-):-)
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 17:08
Dziękuję za pyszną kawusie. A co do schodów na forum, to źle, że nie macie wpływu na to, bo na innych forach tego nie ma. Ludzie są fajni, koleżeńscy ale ten układ tego forum jest do bani. Mam wadę wzroku, która powoduje to, że ten układ mi nie przypada do gustu z powodu tej wady.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 17:13
Trudno mnie już to dawno przestało przeszkadzać. Kwestia nawyku
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 17:18
ja też zaczynam się przyzwyczajać,chociaż przyznam się,że bez schodów było by lepiej (chyba) :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-09 17:27
Janek pisze,ze ma z tym kłopoty.Dla mnie,to nie ma znaczenia.
Nadrzędny Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 17:31

>ja też zaczynam się przyzwyczajać,chociaż przyznam się,że bez schodów było by lepiej (chyba) :-)>


Tak, byłoby nie porównywalnie lepiej, ponieważ im węższy post tym gorzej się czyta bo nie raz co wyraz trzeba patrzeć w dół a to w moim przypadku przeszkadza w czytaniu.
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 17:23 Zmieniony 2010-01-09 17:34
A co mają powiedzieć osoby niedowidzące? Trudno, nie mogę korzystać z tego fora bo nie możliwości takiej zmiany w ustawieniach? Czyżby, nie mam racji. Uważam, jak te forum jest dla niepełnosprawnych, to ale powinno być  dla wszystkich a nie, że ktoś ma takie a takie przyzwyczajenie, lub nawyk. Ja mam np. nawyk grac na gitarze ze słuchu a nie z nut.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-09 17:26
przykro nam :-(
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-09 17:32
Janek rozumie i popieram,bo skoro masz kłopoty ze wzrokiem,to dla Ciebie dobrze by było to zmienić.Oczywiście,nie tylko o Ciebie chodzi,bo takich jest wielu.
Nadrzędny Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 17:44
Właśnie i o to chodzi, ja nie patrzę tylko na mnie ale też dużo ludzi ma podobne schorzenia. I o nich trzeba pamiętać, oni też chcą korzystać z for, stron internetowych. To że prezydent nie zawetował ustawę o głosowaniu przez pełnomocnika, to też jest rodzaj dyskryminacji osób niewidomych i niedowidzących, ponieważ jest dużo taniej zawetować, jak zrobić coś aby ludzie ci byli samodzielniejsi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 17:41
Jasiu ja patrzę przez okulary ale z jednego forum ON musiałam się wyrejestrować. Owszem schodów nie było ale zrobili tak maleńki druk że dałam sobie dość. Jakby tak wszyscy się musieli do nas przystosować to już sprawni byliby całkiem dyskryminowani :-)
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 18:19

>Jasiu ja patrzę przez okulary ale z jednego forum ON musiałam się wyrejestrować. Owszem schodów nie było ale zrobili tak maleńki druk że dałam sobie dość. Jakby tak wszyscy się musieli do nas przystosować to już sprawni byliby całkiem dyskryminowani :-)>


To, że musiałaś się wyrejestrować z tamtego owego forum, to tylko świadczy o twojej nie wiedzy informatycznej. Dla przeglądarki mozilla firefox jest możliwość że, tam można w dowolnie ustawiać wielkość liter,  za pomocą  klawiszy, naciskając równocześnie  Ctrl i + to powiększenie a  Ctrl i - to pomniejszenie. Ale mi nie przeszkadza tu wielkość czcionki, bo to akurat w menu można ustawić tylko, choć jest funkcja ustawienia wysunięcia postów to choćbym na uszach stanął ustawienie powraca do początkowej wartości, czyli zablokowane jest przez Adminów.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-09 19:35
Odpowiedź dla j_kowal
Ok Boginka umie przejrzyście to opisać ja nie może dlatego mało kto mnie rozumie.
Nie chę firefoxa. Nie chcę zmieniać u siebie liter. Te tu są ok. Nie jestem niedowidząca. Nie przeszkadzają mi schody. Nawet te realne.
W tamtym forum tak samo jak w tym ciągle prosili o zmiany. Wszystko było ok aż do pewnego dnia. napisałam do admina ( tam było łatwiej porozmawiać z adminem nawet na forum) na e mail i okazało sie że te zmiany bedą trwały jakiś czas. Nie, nie obraziłam się, ale poprosiłam o wyrejestrowanie mnie z tamtąd co zrobili bez problemów. Tu jest inaczej ale jakże swojsko. Nawet ze schodkowaniem. Poza tym Boginka już kiedyś tłumaczyła jak pisać bez schodów. A to takie proste. Tyle że każdy użytkownik by musiał napisać np: odpowiedź dla X...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-01-09 20:10
Tak, j_kowal, tu masz rację, że ta funkcja o której wspominasz jest zablokowana, na domyślną wartość 3 i tego nie można zmienić.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-09 20:12
To przeczytaj uważnie co Boginka napisała. Ja właśnie zmieniłam.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-09 20:14
Zakładam, że Willi dokonał skrótu myślowego:

nie działa ustawienie 0. Działają ustawienia w zakresie 1-10 (o czym informuje zresztą napis nad oknem tej opcji). Jeżeli poda się wartość 1, zostanie ona zapisana zamiast 3. Oznacza to, że efekt można skutecznie zmniejszyć nie da się go natomiast znieść.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-09 20:15
ok. :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 20:36
Ja też zmieniłam i jest ok
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-09 21:00
mi ez zmian jest dobrze
elu zawsze zwracasz mi uwage bym pod ostatnim postem a sama piszesz w środku :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 21:13
Basiu odpowiem innym razem ok.?
Dziś tylko tyle: że jak naprzykład odpisuję dla "X"  staram się tam wkleić post pod X. Jak widziśz w ten sposób odpowiedziałam Tobie. Jeśli mam odzpowiedź do wszystkich użytkowników schodków piszę pod ostatnim postem. Jaśniej już nie p[otrafię wytłumaczyć..... :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-09 21:18
ELU ROZUMIE ALE MOŻE JEDNAK PISZMY NA SAMYM DOLE WTEDY NIE BĘDZIEMY SZUKAĆ POSTÓW
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-09 17:41 Zmieniony 2010-01-09 17:49
Może kogoś zainteresuje, że: jak się okazuje można w pewnym stopniu wpłynąć na układ schodkowy forum. Nie widzę możliwości jego całkowitego "zniesienia", ale istnieje opcja "Wysunięcie" (w profilu użytkownika, w opcjach wyświetlania). Domyślnie wartość wysunięcia jest ustawiona na 3% - nie jest zdaje się możliwe ustawienie 0% (wpisanie tej wartości powoduje powrót do domyślnych 3%). Można jednak efekt schodkowy zmniejszyć, wpisując wartość 1.

Oddzielnie, bo ma chyba znaczenie dla osób niedowidzących, jest też możliwe ustawianie dowolnej wielkości czcionki na forum.

To tak na marginesie tej dyskusji - może się komuś przyda.

EDIT: I jeszcze, jeżeli ktoś do swojego profilu nie zaglądał: po pierwsze, poza rozmiarem czcionki, można też zmienić jej krój (chociaż Verdana jest chyba akurat dobra). Poza tym, polecam ogólniejszy trik dla osób niedowidzących (a także dla osób widzących dobrze, ale padających ofiarą mini-czcionek na różnych stronach internetowych: o globalnych ustawieniach wielkości czcionek, za pomocą przeglądarki (klik).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-09 19:46
Ustawiłam w profilu z 3 na 1 zobaczymy jak pójdą schodki :-)

Ja cie kręcę fajnie jest :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-09 19:58 Zmieniony 2010-01-09 20:02
Wydaje mi się, że dyskutowanie o architekturze tego forum i o tym kto ją ludzi a kto nie, do niczego raczej nie doprowadzi (jeden wątek czy dwa już takie były i też się na niczym szczególnym skończyło). Moc decyzyjną mają (jak wszędzie) administratorzy. Jeżeli osobom niedowidzącym i innym użytkownikom przeszkadzają określone elementy forum, a możliwości dostępne w profilu nie są wystarczające do rozwiązania ich problemów, to niech śmiało piszą do administracji. A gdyby się okazało, że skutki takiego pisania są niedostateczne... zawsze można zasilić szeregi konkurencyjnego forum (nie, nikogo nie wyganiam - dla mnie fora są jak sklepy: jak nie kupię tu, to kupię mniej więcej to samo gdzie indziej). Ba, można pewnie nawet taką konkurencję tutaj zareklamować. :-)

Jeżeli komuś architektura tego forum rzeczywiście przeszkadza, to argument "swojskości" nie będzie miał sensu (bo to jest argument z gustu - jeden woli ogórkową, drugi woli pomidorówkę). Z "przyzwyczajenia" też nie, bo nikt z nas dobrowolnie nie uczy się "przyzwyczajać" do za ciasnych butów, tylko próbuje wymienić na inne. Ale też udowadnianie swojej racji drugiej stronie i tak niczego nie przyniesie, bo choćby ileś osób się zgodziło, że chcą tak a nie inaczej, to wszelkie zmiany zależą od adminów (a ktoś zawsze w momencie ich podejmowania będzie pewnie niezadowolony i gdyby to od niego zależało, to byłoby inaczej - "jeszcze się taki nie urodził..."). Jest adres e-mail, jest prywatna wiadomość - można im z dowolnie dużym uporem przedstawiać swoje postulaty (ew. oferować pomoc w przeprowadzaniu zmian).

[EDIT: błąd - być może MW Forum nie ma jednak takiej możliwości totalnego bez-schodkowania, jak mi się wydało - pomyliły mi się pojęcia.]

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2010-01-09 20:07
Serdecznie wszystkich witam i dołączam się do picia herbatki ,życzę miłego wieczoru.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-09 20:08
jeszcze się nikt taki nie urodził żeby wszystkim dogodził
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-09 20:11
Mnie tam odpowiada i twoje tłumaczenie też
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-01-09 20:37
Boginka, to ja w takim razie czuję tak, jakbyś mi powiedziała: My ślepców nie tolerujemy. Tylko że bardziej delikatnie ujęłaś to...
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2010-01-09 20:51
J_kowal.
To co napisałeś jest dokładnie określenie, że to forum nie toleruje innych grup niesprawności, po prostu odsyłając (wyganiając) innych na konkurencyjne fora. Jakby to Boginka była w administracji, ba w zarządzie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które jest, jak deklaruje dla ON a rzeczywistość jest inna...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-09 21:14 Zmieniony 2010-01-09 21:18
j_kowal, Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, jak doszedłeś do takiego wniosku. Przede wszystkim nie wiem, jacy my. Nie odpowiadam za nikogo poza sobą. Zatem najwyżej mogłabym mówić, że ja kogoś nie toleruję. Ale to też nie byłoby prawdą.

Żaden użytkownik nie ma zdaje się władzy administratorskiej i nic nie zmieni. Jeżeli osoby niedowidzące mają problem z tym forum, to wydaje mi się, że mogą zrobić dwie rzeczy: zmienić forum albo wywrzeć wpływ na administrację, żeby poddano zmianom to forum. Teoretycznie mogliby to robić wszyscy, ale ja np. czułabym się niezręcznie pisząc jakieś petycje w imieniu innych, a bez udziału tych innych.

W obu wypadkach zupełnie szczerze życzę powodzenia - jeżeli to forum ulegnie zmianom, to postaram się do nich przystosować. Jeżeli jacyś użytkownicy zechcą zrobić porządną, zmasowaną akcję poparcia dla zmian na forum, być może się przyłączę. Jeżeli te osoby pójdą gdzie indziej i tam "gdzieś indziej" się spotkamy (co jest możliwe) to będę je traktowała normalnie. Mają prawo być tam, gdzie im najwygodniej.

Ale widziałam już tematy, które były istotnie podobne do tego, na zasadzie "na tym forum moim zdaniem powinno się zmienić ..." z których zdaje się nie wynikło nic. Stąd wniosek, że dyskusje na tej zasadzie po prostu nie dają żadnych rezultatów. Rozmydlają się i tyle. Zatem, Janie - po prostu pisz do Adminów. Może dojdzie do jakiejś ciekawej rozmowy? A w każdym razie będziesz wiedział, jakie są realne szanse na realizację Twoich postulatów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 09:38
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na pogaduchy przy gorącej kawie. Za oknem bielusieńko. Wszystko zasypane. Dziś w nocy mój mąż jechał 3 godziny do miejsca gdzie normalnie dojeżdża się w 20 minut.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-10 13:32
widać jaki z niego kierowca i pomyśleć że tacy dostają prawo jazdy koszmar:(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 13:47
Z Twojej wypowiedzi widać, że nie masz pojęcia o jeździe w złych warunkach atmosferycznych.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-10 13:53
3 godziny a 20 minut to różnica duża gdyby  20 minut jechał normalnie a 50 w złych warunkach to bym nic nie pisała kierowca  po zbóju  i tyle :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 13:57
Bez sensu dyskusja. Nie wiesz o czym mówisz.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-10 14:16
za ty jesteś szpec od jazdy haha :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 14:17
Specem nie jestem ale prawo jazdy mam od 1974 roku. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-10 14:21
to czemu chłopa do pracy nie zawieziesz byś potrenowała
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 14:25
Ponad 30 lat jeżdżę , a Ty mi trenować radzisz? Dłużej jeżdźę niż Ty żyjesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 270) (7173372 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill