www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 75) (1879073 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-01-11 14:41
Można i to nazwać uzależnieniem , ale jak powiedziałam wyżej każdy z nas wie lepiej czego potrzebuje. Ja też wspomagam się lekami tylko kiedy to jest konieczne. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-11 18:26
ok
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-11 18:45
Po osłonowych mam kłopoty z żoładkiem a jak mam problemy to wiadomo nocką je trawię i nic już się nie poradzi :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-11 18:50
tak samo i ja wszystko wina problemów
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-01-14 11:59
Ja osłonowe biorę, aby tych problemów nie mieć (po lekach). :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-14 12:56
ok
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:05
Lid ja właśnie po osłonowych mam "zwroty" a brałam tak jak zalecała lekarka. Po środkach lokomocyjnych gorzej się czułam jak bez nich. Do jazdy przyzwyczaiłam organizm bez leków zaś tu nie biorę i jest ok.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-14 22:08
Ja też na różne leki źle reaguję.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:14
:-))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-14 22:17
Ella , bo pomyślę, że Cię to cieszy. :-)))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:25
Nie, nie cieszy. Uśmiechnęłam się do ciebie by ci raźniej było
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-14 22:26
To dzięki, już mi raźniej i Tobie również mój uśmiech posyłam. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:30
Dzięki Lid.
Już 22:27 a ja nadal siedzę i wyjątkowo nie mam ochoty iść spać ani pracować. Klikam z wami i co jakiś czas zaglądam co nowego z pieczątkami no i jest bo jakżeby nie było. Zielonogórkie porozumienie wywalczyło swoje. No a co reszta? Narazie zerowe wyniki.
Pytanie co z pieczątkami? Tyle kasy wydali na ich produkcję i drugie tyle wydadzą na kasację. Szkoda słów a spać się nadal nie chce.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-14 22:31
Dziś nie myśl o tym, bo wogóle nie zaśniesz.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:32
Wiem. Nie śpię już od dość dawna.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-14 22:33
Ja też mało sypiam.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-14 22:37
Wiem z godzin postów
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-15 10:42
bezsenność to koszmar który i mi dokucza ale nie siedze tak długo przy kompie a szkoda bo jak widać miałabym z kim pogadać
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-15 18:06 Zmieniony 2012-01-15 18:10
To fakt Basiu. Wczoraj wyłączyłam się dopiero o 24 ej. :-) Za to dziś ledwie siedzę
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-01-15 18:12
Dziewczyny,  może to marne pocieszenie, ale może tak ciut oderwać się od czytania tych "rewelacji" n.t. leków i bawmy się   -  jest taki wątek -opowiem ci bajeczkę,  fajna rzecz, pozwala zapomnieć na chwilę o kłopotach.   A  na decyzję o  lekach niewielki, jeśli nie żaden,  mamy wpływ. Niestety.  :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-01-15 18:14
Szkoda, że Iwony nie ma. Ona by nam pomogła w bajeczce. :-)) Czytałaś?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-15 18:26
Klarysko ja już nie czytam a znów pracuję. Jeszcze foty i pisanie i w wolnych chwilach piszę z wami.
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2012-01-15 18:29
Jasne , Elluś,  ale tak czasem jako odskocznia ? :-)

Lidziu, wcześniejszych nie czytałam, czasem tak doraźnie.  ale  stwierdzam, ze to jest zabawne. :-) taka zabawa.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-15 18:37
Owszem bajeczkę czytałąm a czy pisałam? Ja już nic nie pamiętam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-01-15 18:41
Wcześniejsze to była ciągłość. Teraz się troszkę zmieniło, ale też jest zabawnie. Mnie to odpręża.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-01-15 18:45
Fakt, działa to kojąco. ale  co "niektórzy"  i tak nas ocenią :-) :-)  Krytycznie, znając życie :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-15 18:52
mnie to nie bawi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-01-15 18:56
Klarysko kiedy pisałam z Iwonką było ostro nieraz bardzo ostro. Nawet nam admin trochę skasował. Niektórym się podobało i nawet się przyłączyli. Poczytaj i nic się nie martw. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-15 18:58
:-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-01-15 19:02
Jasne Lidziu :-)   Basiu, a co Cię bawi?   Nawet czytając takie dyrdymały, można się trochę uśmiechnąć, nie uważasz? :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-15 19:04
wiele rzeczy mnie bawi ale nie bajeczka
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-01-15 19:09
Trudno Basiu,  to rzecz gustu, fakt, a o gustach się nie dyskutuje :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-15 19:14
zgadza się :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-01-18 20:33
A szkoda, że Was Bajeczka nie bawi. Byłoby ciekawiej, gdyby więcej osób pisało. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-19 10:47
:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-19 19:50 Zmieniony 2012-01-19 20:15
Chyba tu najlepiej będzie pasować moje pytanie?

Dlaczego młodzi zamiast uczyć się nawet zawodu jakiegoś które da im pracę musowo nawet na przyzłowiowy paluszek chcą mieć rentę? Tego to ja już naprawdę nie rozumiem. Z ludźmi ON jak się stykam to tylko pytają jak zdobyć rentę ewentualnie co i ile z grupy zyskam.
Natomiast ci co pracują bez względu ON czy nie cieszą się nie tyle z zarobków bo nie wszędzie są wystarczające, ale i z tego że są w śród ludzi. Jedna z ekspedientek powiedziała mi ...nie wiem co ja bym robiła gdybym nie miała pracy. Dodam że młoda i zawsze uśmiechnięta nawet w niedzielę. Ma dwójkę małych dzieci. Z niej aż kipi radość. Aż chce się tam kupować. To duży sklep.

tu poprawiłam literówkę
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-19 20:06
bo nie docieniją co mają tzn możliwość wyjścia z domu
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-19 20:15
Basiu. Prawdopodobnie masz rację. Może to jednak zwykłe lenistwo przez nich przemawia? Zarobić i nic nie robić. Ja tego nie rozumiem chociaż wiem że znaleść pracę jest ciężko.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-19 20:26
bardzo ciężko niezależnie od stanu zdrowia
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-19 20:37
Wiem :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-19 20:38
więc może i ta niechęć ich uzasadniona ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-01-19 20:59 Zmieniony 2012-01-19 21:02

> Dlaczego młodzi zamiast uczyć się nawet zawodu jakiegoś które da im pracę musowo nawet na przyzłowiowy paluszek chcą mieć rentę? Tego to ja już naprawdę nie rozumiem. Z ludźmi ON jak się stykam to tylko pytają jak zdobyć rentę ewentualnie co i ile z grupy zyskam.


Ludzie są różni - młodzi ludzie też. Wypraszam sobie stereotypy, w imieniu młodszych kolegów! :-)

A że niektórych do renty ciągnie - to jeden z nielicznych sposobów na w miarę bezpieczne pieniądze. Nie ma już chyba zawodów, które "dają pracę" poza zawodami, do których większość ON się pewnie nie nadaje, a większość młodzieży nie aspiruje (fizycznymi - wbrew pozorom brakuje nam wykwalifikowanych fachowców od "zwykłej" pracy fizycznej).

Poza tym, z tymi "paluszkami" to też różnie bywa. Ja, na przykład, z pewnej perspektywy też całkiem sprawna jestem (skoro "pracuję" :-)).

Praca jest wielką wartością, ale bywa też wielkim ryzykiem (po utracie świadczenia z powodu podjęcia pracy wcale się przecież nie zdrowieje, jeśli się było poważnie niepełnosprawnym, a nigdzie nie ma napisane, że się będzie pracę miało zawsze). Młodsi (wiekiem lub stażem) niepełnosprawni mogą też nie doceniać wartości pracy, jako czegoś, co - w dzisiejszych czasach - bardzo pomaga nie zdziczeć w domu i jest właściwie częścią tożsamości... Albo tego w jakim stopniu renta jako stale pobierane świadczenie uwiązuje ich na poziomie minimum. Wreszcie, nie w każdej pracy każdy potrafi znaleźć wartość - bywa i tak, że człowiek pracuje naprawdę tylko po to, żeby mieć czym zapłacić rachunki i żadnego "powołania" do swojej roboty nie ma. Wtedy kilkaset złotych "za bycie chorym" wydaje się dobrym wyborem.

Ja też się kiedyś spotkałam z komentarzem, że "dobrze mam, bo mam wymówkę, żeby nie pracować" - jak to usłyszałam, to mnie trochę zatkało, bo mój rozmówca, chyba nie zdawał sobie sprawy, że "wymówka" od pracy jest jedną z ostatnich rzeczy, jakie mi się marzą. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-19 21:35
Iota nie o tym myślałam. Nie obrażaj się za młodych. Ty pracujesz. Ja pracowałam i też jeszcze podciągam i wcale nie w swoim już zawodzie. Uwierz o kulach można pracować choć nie we wszystkich zawodach, a już ze słuchem można przelecieć świat naprawdę. Byle kasa była, a na nią w jakiś sposób zarobić trzeba. I oto mi chodziło. Trudno teraz coś znaleźć w przyzwoitych zarobkach ale na upartego można.
Dodam tylko o kimś sprawnym po studiach budowy dróg i mostów. Borykał się bez pracy i jak mówił cieciował po dużych firmach nocami. Tak trwało rok czasu. W między czasie szukał pracy. Teraz ją ma i jest zadowolony. Nie tylko ON się z tym boryka. Choć ON ma trudniej.
Wiem ja inaczej myślę byłam sprawna, ty inaczej ale nie wrzucam wszystkich do jednego worka :-)

Dziś już zmykam jutro mam ciężki dzionek. Miłej nocki :-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2012-01-23 23:20
Chwilę mnie nie było na forum,  wracam i cóż  widzę ? znowu powraca kąśliwy język, aż czasem słuchać się nie chce. 
Osóbka ta , wygląda na  kogoś dość inteligentnego, ale  dziwi mnie, skąd  tyle jadu sączy  ku nieznajomym w końcu ludziom?.  I co najbardziej wredne (sorry, jeśli przesadzam), to właśnie jest to, że  tu, na forum, nie powinno się  robić użytku z naszych przypadłości czy ułomności, jeśli o takich wiemy. Wszyscy zresztą jesteśmy tu w jakiś sposób pokrzywdzeni przez życie, a takie "dowalanie" z grubej rury i bez pardonu  jest po prostu najzwyczajniej  w świecie wstrętne.

Bober- Rea, czy jak Ci tam jest ?
Kobieto, czemu ??? Czemu tak nie lubisz ludzi?  Współczuję Ci serdecznie,  ale łatwiej chyba nie odnosić się do takich wulgarnych postów , jak w Bajeczce. Wątek ten został zbrukany Twoim ostatnim postem,  Szkoda.  :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-24 07:05
"Każdy sądzi wg. siebie" i "głodnemu chleb na myśli" - przysłowia mądrością...itd.
Nie wiem co tam sobie wymyśliłaś, że kryje się pod kropkami, ale z tego co piszesz to gorsze niż "słówka" innych, no to się mylisz. Zajrzyj do dowcipów tam jest coś dla ciebie.
Używasz bardzo patetycznych słów do duperelek.
Wyobraź sobie - chociaż ciężko Ci będzie, że lubię ludzi o różnych poglądach, rzeczowych, dowcipnych i wesołych. Którzy patosu używają gdzie trzeba, żartują i z kłopotów.
W odróżnieniu od ciebie i tobie podobnym lubię białych, czarnych, czerwonych, żółtych i zielonych. Małych, dużych, chorych i zdrowych byle byli prawdziwymi ludźmi.
No cóż lubię też Palikota bo drwi sobie z nonsensów i nie dba co inni mówią. Jedni lubią taki humor inni inny, ale to nie powód do ubliżania i pomówień.
Pewnie nic z tego nie zrozumiałaś. Żadne forum to nie twój dom, że

>Chwilę mnie nie było
>wracam i cóż  widzę ?


i zaczniesz ustawiać domowników, a nielubianych czy nieproszonych gości wygonisz.

Mimo wszystko pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-01-24 09:08
Klarysa,Lidian....i Inni.Popatrzcie,złości,goryczy ani braku empatii nic nie zakryje nawet zmiana nick-u,ani pseudonimu ani  zmiana ...."twarzy",taki charakter-gburowato-żółciowy..."Jedni lubią taki humor inni inny,ale to nie powod do ubliżania i pomówień"-nądrość narodow rzec można,tylko ze jest jeszcze takie:"Kto sieje wiatr,zbiera burze"
Rea dla mnie to ty jestes odkalkowana Bober-krzyku duzo,treści żadnej,cos jak muchomor czerwony w lesie,niby ładny ale lepiej go nawet nie tykac.Dobrego dnia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-24 15:29
macie racje też mam wrażenie że bober i rea to te same ooby pod dwoma nikami skąd te podejrzenia u mnie ? właśnie ta kąśliwość i zgryzota
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-25 21:36
To, że wiesz o czym piszesz to wiem, bo czytałam Twoje posty. Nijak się one mają do moich. Poczytaj, pomyśl sama.
Przykro mi ale Ty chyba nawet nie rozumiesz co ja piszę, a ktoś na pryw. Cię ustawia. Spróbuj samodzielnie myśleć, jeśli to niemożliwe to się nie wypowiadaj to czyta wiele osób  nie tylko na tym forum.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-25 21:39
Jeśli w moich postach jest złość i gorycz to co powiedzieć o tobie?
Piszesz knoty o "motylkach", a z drugiej strony język jak z knajpy praskiej.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-25 21:40
Powyższe do valkiria.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 75) (1879073 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill