www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 118) (1581797 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 21:20
Jeśli spaceruje się w miłym towarzystwie to czas i odległość mają inny wymiar
a po drodze mamy Teatr Wielki, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski więc jest co oglądać
nie wspomnę o kafejkach, gdzie można schrupać np. W-zetkę :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 21:23
Ty się Tadeusz rozkręcasz na wieczór zawsze , jak zauważyłam.:-))) To dobranocka...i wszystkim też. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 21:29

>Ty się Tadeusz rozkręcasz na wieczór


To miłe, że tak mnie postrzegasz, ale żeby było w tym choć trochę prawdy :-) byłoby mi jeszcze bardziej miło :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-07 21:22
Ok,:-)  ale tylko Łazienki na cały boży dzień. :-) Wilanów też jest ok, ale nie miał dla mnie tej magii.
Tarasy te złote niby  też macie fajne, ale WaldekNK ma lepszy od nich Stary Browar. 
Starówka...gołębie i wróble: :-) :-)  ...jutro wrócę sobie do zdjęć.
Na Pałac nie narzekajcie, jest reliktem epoki i trzymajcie/my go.:-)))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 21:39
Trolla napisała:

>przecież w Łazienkach to zwykle grają rury z wodą, szczególnie jak spuszczają z powodu awarii


nie jest tak źle. Nie wiem kiedy ostatnio byłaś (Trolciu) w Łazienkach ale jeszcze we wrześniu były spektakle w Teatrze na wyspie, pokazy kadryli (Karoliny Wajda)
http://www.youtube.com/watch?v=ekCDLeGgWcw
nie mówiąc o koncertach szopenowskich
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-08 08:25
niejaki Frycek to nie moje klimaty, wolę Bethovena
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 10:32
Ignorancja czy snobizm?
A może próbujesz być oryginalna?
:-) :-) :-) :-D ;-) :-( :-o :-p
:-D :-) :-D ;-) :-( :-o :-p
;-) :-) :-D ;-) :-( :-o
:-p :-( :-) :-D ;-)
:-( :-o :-p :-o
:-p :-D ;-)
:-( :-o
:-p
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 15:59
nie, nie to nie lubię muzyki Chopina i tyle a Bethoven to nie snobizm, lubię 5 symfonię i 9 symfonię i sonatę księżycową

https://www.youtube.com/watch?v=ruy3k77nbno

posłuchaj
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 07:02
KREDKI I SKRZYPECZKI FUNDNDUJEMY TYLKO PANOM DO 45 ROKU ZYCIA INNYM MOWIMY "NIE"!!!MOGĄ EWENTUALNIE DOSTAC CEWNIK.:-))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 08:33
A od kiedy pampersy i zabawki pływające do kąpieli? :-))) Może gryzaczki jakieś by się przydały?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-08 08:39
I te  "żarty" są z miłości do ludzi starszych? Pod tym względem nie mam poczucia humoru.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 08:47
Nie przyznam Ci racji. Wiem dokładnie, co znaczy demencja, wieloletnia opieka nad chorym bez świadomości, co się dzieje, o mentalności 3-4 latka (zeby tylko). Dźwiganie na własnych barkach metodą  jak rannego z pola bitwy itp. Żarty na forum nie przekreślają niczego i niczego nie ujmują konkretnym chorym. Są sytuacje nawet w czasie takiej opieki ogólnie humorystyczne. Bez tego opiekunowie by nie wytrzymywali psychicznie. Wiem, co mówię, mam to od kilku  lat za sobą, ale pamiętam. Humor to nie wyśmiewanie sie z konkretnych osób.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-08 08:56
Również doskonale znam sprawę. Nie będę się licytowała, kto lepiej wie co mówi, bo każdy ma własne przeżycia i przemyślenia. Dla mnie nie ma w tym nic do śmiechu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 10:43
Każdy przypadek jest inny, ale humor sytuacyjny pozwalał mi osobiście przeżyć inne chwile, te rozpaczliwe, których było znacznie, znacznie więcej, bo wiadomo, musiało tak być przy tym schorzeniu. 
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-08 11:13
Co do humoru sytuacyjnego, zgadzam się. :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-08 08:40
pampersy to można od urodzenia są takie nev born :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 08:49
Muszę sprawdzić rynek, zapasy robić, hihi, bo jeszcze z 20 ups 200  lat i będą potrzebne.  Kasjerki w marketach muszą podobno nosić non stop.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 09:21
WZKA ZACZNIJ OD TENA LADY NA NIETRZYMANIE MOCZU A POZNIEJ DOPIERO PAMPERY TAKA JEST KOLEJNOSC.:-)))
L
STARUSZKOWIE DOSKONALE POTRAFIA SMIAC SIE ZE SWOICH UŁOMNOSCI,CZASEM ICH TO DENERWUJE,CZASEM AZ DO ŁEZ ALE MAJA DYSTANS SO SIEBIE TJ COS CZEGO NIEKTORYM TU BRAKUJE.DEMENCJA TO EFEKT PRZEZYC I NIC JEJ NIE POTRAFI COFNAC TRZEBA ZAAKCEPTOWAC,EFEKTY JEJ SA CZASEM STRASZNE CZASEM SMIESZNE ALE NA PEWNO NIE MOZNA SIE OBRAZAC ZE JEST.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 10:33
Na razie nie mam kłopotów z zaworkami, a jak przyjdą, to pewnie coś wymyślą fajnego, np, pompkę na baterie wodoszczelne :-))) tena lady stosuje moja ciocia 80 lat i sobie chwali, więc jakby co polecam.:-)  Babcia 100 latka nie musiała nic do końca. Różnie to bywa.
Teraz na poważnie.
Demencja to efekt przeżyć? A nie zwapnień w mózgu, braku dobrych przepływów? Co współczesna geriatria mówi o zapobieganiu?
Rozmowa rozwinęła się w miłości, ale przecież opieka nad dementywnymi to przejaw MIŁOŚCI i lekcja, o jakiej nie ma pojęcia, kto nie przeżył tego na co dzień.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 12:34
WZTKO DEMENCJA TO TEZ ACZ NIE TYLKO EFEKT PRZEZYC,TO INACZEJ OTĘPIENIE UMYSŁOWE  O CHARAKTERZE PROGRESYWNYM LECZ NIE UPOŚLEDZENIE UMYSŁOWE.SA TACY MEDRCY,KTORZY TWIERDZA ZE MOZE BYC ODWRACALNA,WG MOICH SPOSTRZEZEN TAK SIE NIE ZDARZA,CHYBA ZE ZOSTAŁA POSTAWIONA ZŁA DIAGNOZA I NP ALZHAIMER LUB DEPRECHA STARCZA ZOSTAŁA PODPIETA POD OTĘPIENIE,CO NIESTETY CZASEM MA MIEJSCE.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 12:52
No widzę, że jednak jesteś fachowcem od "wiekowych" chorób.
Nie wiem tylko czy wiedza wynika z autopsji czy jest nabyta długimi studiami.
Ale skoro znasz się na tym to powiedz:
-która choroba jest mniej dokuczliwa i dlaczego - Alzheimera czy Parkinsona?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 13:24
TADZIK CHYBA O DOWCIP CI CHODZI CHODZIŁ KIEDYS TAKI Z ALKOHOLEM W TLE,BO ROZUMIEM ZE NIE PYTASZ POWAZNIE.DRŻĄCZKA TO CHOROBA ZWYRODNIENIOWA UKŁADU NERWOWEGO,ALZHEIMER TO ZABURZENIA MÓZGU POWODUJACE ZŁE LUB ZADNE OCENIANIE WSZYSTKIEGO CO NAS OTACZA,TO NIEPAMIĘĆ I TRUDNOSC W MYSLENIU ABSTRAKCYJNYM.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 16:20
Ojciec miał diagnozę 'demencja starcza'. To była totalna skleroza, więc   może nawet Alzheimer?
Nie poznawał na co dzień bliskich, mylił wszystkich z postaciami z młodszych lat i tak z nimi rozmawiał, jakby czas nie istniał, w nocy wstawał do pracy, wydawało mu się, że nadal pracuje, że jest dzień, nie oceniał niebezpieczeństwa jak nie ocenia sytuacji małe dziecko. Potrzebował obsługi w zakresie  higieny. We wszystkim przypominał dziecko zagubione we mgle. Przy tym wszystkim bardzo się denerwował, gdy nie mógł robić tego, co wymyślał, np. wchodzenie na krzesło i sięganie czegoś (nieistniejącego zresztą) z segmentu. Wyrzucał książki z księgozbioru do śmieci, szukał rzeczy  nieistniejących. Z chodzeniem zresztą  też miał problem, ciągnął nogi, a z czasem w ogóle nie mógł samodzielnie chodzić. Żył w swoim świecie jakieś 5 lat, a ja dostałam wtedy właśnie szkołę  miłości stosowanej, a nie słownej. I choć robiłam wszystko, co mogłam, do dziś stawiam sobie pytanie, czy przypadkiem, nie mogłam więcej, choć wiem, że raczej nie mogłam, bo się już nie dało.
Jednak - tu do Lidian - mimo żalu, do dziś wspominamy zabawne sytuacje z naszym dzieckiem-dziadkiem.

Ech...
A dla pociechy i równowagi moja  babcia miała do swoich prawie 100 lat (zabrakło odrobinę) jasny umysł, jak rzadko kto.:-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-08 16:36
Ale sobie wątek wybraliście na rozmowy o demencji nie tylko starczej.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 16:39
No fakt, ale miłość to nie tylko miłość damsko-męska. Masz jednak rację...
Wrzuć od nowej linii jakiś piękny wiersz o tym, że ten pan i ta pani są w sobie zakochani.:-)))))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 18:19
A MNIE WCIĄZ WKU...GDY TAKIEGO DZIADKA ODSYŁAJA Z DOMU BO SIE MOCZY,BO UCIEKA,BO TRZEBA GO KARMIC GDYZ INACZEJ Z GŁOGU UMRZE,ALBO KREDKAMI RYSUJE GDZIE POPADNIE,LUB ROZBIERA SIE W NOCY.A TAK MAŁO POTRZEBA,TYLKO TRZEBA KOCHAC MIMO WSZYSTKO A NIE UZALAC SIE.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 18:10
Pomimo swoich lat :-) jesteś "równa baba" i kumasz dowcip :-)
Oczywiście, że lepiej mieć Parkinsona i rozlać połowę niż zapomnieć wypić!
:-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-) :-D ;-) :-( :-o :-p
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 18:19
TADZIK KWIATKA MI ZROB Z TYCH BUZIEK A NIE KUPY!:-)))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 10:40
Szkoda!
A już myślałem, że Cię polubię :-)
                                                                      :-D
                                                                   :-D :-D
                                                                 ;-) :-( :-D
                                                              :-o :-p :-) :-D
                                                            :-D ;-) :-( :-o :-D
                                                         :-p :-) :-D ;-) :-( :-D
                                                       :-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-D
                                                     :-o :-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-D
                                                   :-p :-) :-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-D
                                                 :-D ;-) :-( :-o :-p :-) :-D ;-) :-( :-D
                                              :-o :-p :-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-) :-D :-D
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-08 16:37
Tadziu, widzę ze coś między wami zaiskrzyło, powodzenia !! ;-))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-08 16:42
Johann Wolfgang Goethe
List zakochanej

Jedno spojrzenie, miły, twoich oczu
I na mych ustach jeden pocałunek -
Czyż może znaleźć upojniejszy trunek,
Kto choć raz w życiu tę słodycz ich poczuł?

Z dala od Ciebie żyjąc na uboczu
Tobie poświęcam mą myśl i frasunek;
Serce potrąca wciąż tę samą strunę
Jedną, jedyną... i łzy płyną z oczy.

Po licu spływa łza i zaraz wysycha;
Kocha mnie - myślę - więc czemuż w tę miłość
Mam nie uwierzyć, choć taka daleka?

O, usłysz skargę mych miłosnych wzdychań!
Twa wola moim szczęściem - i mą siłą -
Daj znak, na który me serce tak czeka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 16:48 Zmieniony 2013-04-08 16:54
"Ja ciebie kocham!"

Ja ciebie kocham! Ach te słowa
Tak dziwnie w moim sercu brzmią.
Miałażby wrócić wiosna nowa?
I zbudzić kwiaty, co w nim spią?
Miałbym w miłości cud uwierzyć,
jak Łazarz z grobu mego wstać?
Młodzieńczy, dawny kształt odświeżyć,
Z rąk twoich nowe życie brać?

Ja ciebie kocham! czyż być może?
Czy mnie nie zwodzi złudzeń moc?
Ach nie! bo jasną zorzę widzę
I pierzchającą widzę noc!
I wszystko we mnie inne, świeże,
Zwątpienia w sercu stopniał lód,
I znowu pragnę - kocham - wierzę -
Wierzę w miłości wieczny cud!

Ja ciebie kocham! Świat się zmienia,
Zakwita szczęściem od tych słów,
I tak jak w pierwszych dniach stworzenia
Przybiera ślubną szatę znów!
A dusza skrzydła znów dostaje,
Już jej nie ściga ziemski żal _
I w elizejskie leci gaje,
I tonie pośród światła fal!

Autor: Adam Asnyk
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 18:17
Nauta się schował jak mysz pod miotłę?:-) E tam, Nautek, to nie do Ciebie indywidualnie te wiersze, to tylko poezja.:-)))

● ● ●
Bądź przy mnie blisko

Bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

chłód wieje z przestrzeni

kiedy myślę
jaka ona duża
i jaka ja

to mi trzeba
twoich dwóch ramion zamkniętych
dwóch promieni wszechświata

Autor: Halina Poświatowska
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 18:21
KURDE WZETA JAK ŚCIERĄ DOSTANIESZ OD NAUTKA BIAŁOGŁOWY TO CI SIE ROZISKRZY JAK TADZIKOWI ŻARÓWY.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-08 18:25
Hihihi, dlatego napisałam wyjaśnienie. Ale on jest ok, powinna to zauważyć.:-))) A nikt tu na jego cnotę nie napada jak zauważyłam.MOże ze strachu przed Tobą? ;-))))))
Więc niech Białogłowa śpi spokojnie, ale pilnuje własności też.:-)))))))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 18:29
EJ KOCHANIE NAUTKA.
LIST CI SLE ,ZEBYŚ WIEDZIAŁA ABY SWOJEMU CHŁOPU PAS CNOTY SPRAWIC LUB NIEBIESKICH TABLETEK NIEZAPODAWAC BO SIE RWIE DO INNYCH JAK ZAJĄC DO SAŁATY.

ŻYCZLIWA.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-04-09 12:33
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 18:15
Mareczku! Ale Ty spostrzegawczy jesteś :-)
Gdzieś coś iskrzyło aż mi żarówki poprzepalało i teraz nic nie widzę
A właściwie to widzę ....... ciemność :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 10:40
Nie bawcie się piorunem . ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-09 22:20
Czy Ty z tym piorunem nawiązujesz do Staruszki, czy tylko to tak podobnie brzmi-grzmi? :-) :-)))
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-09 23:08
Ostatecznie to wątek o miłości, a tam gdzie ona jest musi czasami zagrzmiec:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-10 06:14
Dziwne te grzmoty.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-10 17:36
Nauta jest facetem i zwracanie się do niego jak do kobiety rzeczywiście dziwnie brzmi-grzmi. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 18:16
To był zwrot do kobiety Nautka. Ona, czyli jego 'kochanie' .:-) Tak zrozumiałam.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-10 18:33
DOKŁADNIE WZETKAWIDAC TYLKO TY CZYTATA JESES.:-))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 18:59
Pomyślałam, że dobrze, że nie seplenisz, bo by wyszło, że tylko ja jestem.....a, nie skończę.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-10 19:02
Małe pytanko dla odprężenia:

http://www.youtube.com/watch?v=pry6OyNxY3M
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-10 19:27
Piękne i takie dojrzałe.

http://www.youtube.com/watch?v=0b8kDHHcUjw
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 20:01
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-11 10:46
wszyscy spiewaja a ktos słucha? a moze międzynarodówke ona tez o miłosci wszak.:-))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Miłość (Strona 118) (1581797 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 122 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill